444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM

INGENİCO IWE 280 EFT YENİ NESİL YAZAR KASA POS (MOBİL)

eray.com.tr > ürünler > İngenico yeni nesil yazar kasa pos > INGENİCO IWE 280 EFT YENİ NESİL YAZAR KASA POS (MOBİL)

INGENİCO IWE 280 EFT YENİ NESİL YAZAR KASA POS (MOBİL)

Yeni nesil yazar kasa POS ürünlerin önde gelen markası lngenico'dan estetik ve kullanışlı tasarım.
• Yalnız 456 g ağırlığa sahip olan hafif, küçük ve mobil kullanıma uygun tasarım
• Dokunmatik, renkli ve zor koşullara dayanıklı ekran.
• Üstün pil performansı ile en yoğun günlerde bile yarı yolda bırakmaz.
• Restoran, paket servis, saha dağıtım gibi uygulamalarda işyeri dostu.
• Düşmelere, sıcak ve soğuğa dayanıklı.
• Taksit ve puan kazandırma özellikleriyle tüm banka uygulamaları hazır.
• Masaüstü kullanımda ethernet üzerinden çalışabilir ek iletişim ünitesi

Ingenico IWE280 Mobil (Seyyar) Yazar kasa POS 

 • Güvenli Gelir Idaresi Başkanlığı onaylı Ingenico iWE280 Yazar kasa POS, Pavo işbirliği ile tasarlanmış yepyeni bir üründür. EMV Level 1, 2 ve PCI PTS 3.x sertifikaları ile işyerleri ve tüketiciler için güvenle işlem yapma imkanı sunar. TÜBİTAK kriterlerine uygun güvenli haberleşme sayesinde, banka ve Gelir İdaresi ile güvenli veri iletimi sağlar. Elektronik ve mekanik mühür ile güvenli alanlara yetkisiz erişimi engeller.
 • Tüm ödeme türleri bir arada Akıllı, manyetik, nakit ve temassız ödeme türlerinin hepsini destekler. Kart ve cep telefonu üzerinden NFC ödemelerini destekleyen temassız EMV ödeme seçeneği, MasterCard PayPass ve Visa PayWave tarafından onaylanmıştır.
 • Hafif, Küçük ve Ergonomik Kompakt ve ergonomik tasarımı ile kullanıcı dostu olan iWE280 Yazar kasa POS sadece 456 gr ağırlığı ile benzerlerine göre oldukça hafiftir. Renkli, geniş ve dokunmatik ekran kısa yol tuşları ile kullanım kolaylığı sağlar. Müşteri yüzünde yer alan ekran ile tüketiciler satış tutarını rahatlıkla görebilir. Opsiyonel para çekmecesi özelliğiyle masaüstünde de rahatlıkla kullanılabilir.
 • Dayanıklı Sahada yoğun kullanım koşullarına uygun ve dayanıklı olarak geliştirilmiştir. Sağlam dokunmatik ekran uzun süreli kullanımlarda bile aynı verimlilikte çalışmaya devam eder. -10 +45 derece çalışma aralığı sayesinde Türkiye'nin her yerinde ayni performansı gösterir.
 • Üstün Performans Saniyede 30 satır yazabilen termal yazıcısı ile benzerlerinden hızlıdır. Uzun ömürlü özel pili sayesinde seyyar kullanıma uygundur, yoğun günlerde bile yarı yolda bırakmaz, 15 yıl kapasiteli mali hafıza ve 3 milyon satır kapasiteli EKÜ ile uzun ömürlüdür.
 • Kesintisiz Haberleşme GPRS iletişime ek olarak iletişim ve şarj Ünitesi üzerinde yer alan ethernet sayesinde kesintisiz haberleşme imkanı sunar, Kablo takılıp çıkartılmasına son veren özel tasarım sari ünitesi sayesinde kullanımda pratiklik sağlar. Çift SIM desteği ile operatör kaynaklı iletişim kesintilerinde alternatif operatör üzerinden iletişim kurabilir.
 • Ortak POS Hali hazırda Ortak POS kullanımına uygun yazılım mimarisi ile tüm banka uygulamaları aynı anda çalışır. Türkiye'deki tüm bankaların kart uygulamalarını destekler.
 • Sahada koordinasyonu artırır GPS modülü sayesinde konum bilgisi verir, saha satış uygulamalarını destekler. Stok takibi gerektiren durumlar için opsiyonel barkod Okuyucu mevcuttur.
 • Teknik Destek ve Saha Hizmetleri Yaygın servis ağı ile kurulum, bakım-onarım, arıza durumlarında işyerlerine destek sunulmaktadır.
Teknik Özellikler
 • İşlemci
  32 bit
 • Bellek    
  64 MB RAM/ 128 MB Flash
 • Ekran Özellikleri 
  Kapasitif dokunmatik renkli ekran
 • Çözünürlük    
  240x320
 • Ekran Boyutu   
  3.5 inç
 • WWAN Kablosuz 
  GPRS
 • Tuş Takımı   
   4x4 tuş takımı
 • Kablolu İletişim Portları   
  Micro USB type A/B
 • Güç Kaynağı 
  Li-on 2200 mah
 • Ağırlık     
  456 g
 • Boyutlar 
   208 x 80 x 63 mm
 • Çalışma Sıcaklığı    
  -10°C ile +45°C
 • Sam
  1
 • Sim
  2
 • Kart okuyucu
  Akıllı kart, Manyetik kart, Temassız Kart
 • Müşteri Ekranı
  128x64 grafik ekran
 • Klavye
  4x4 tuş takımı ve ekran üzeri sanal klavye
 • Video/Ses
  Multimedya desteği
 • Termal Yazıcı
  30 satır/sn.
 • Güç kaynağı
  Sarj ünitesi: 12 V 2,5 A Araç:5V 0,75 A
 • Barkod okuyucu
  1D 2D
 • Mali Hafıza
  15 yıl
 • PLU sayısı
  100.000 adet
INGENİCO IWE 280 EFT YENİ NESİL YAZAR KASA POS (MOBİL)

Hemen Teklif Al

Fiyat Teklif Talebi
reCAPTCHA

Sık Sorulan Sorular

Yazar Kasa Pos (SSS)

26.12.2015 tarihinden itibaren kaldırıldığı için herhangi bir belge alma işlemi bulunmaz.

Yazar kasa POS (ÖKC) alınabilmesi için 2 kural vardır;

 1.  Yeni işe başlayanlarda; müşteri işe başlama başvurusu ile vergi dairesine başvuru yaparak, vergi dairesi yoklama tutacak yoklama sonunda vergi dairesi müşteriye ait sicil bölümünü aktifleştirecek. Müşteri daha sonra yazar kasa satan firmaya başvuracak.
 2.  Mevcut işe başlamış müşteriler ise, herhangi bir işleme başvurmadan (vergi dairesine başvuru yapmadan) yazar kasa satan firmaya başvuracak.

Normal yörelerde 30 gün, kalkınma da öncelikli yörelerde 60 gün içerisinde.

Yazar kasasını hurdaya ayırmak isteyen müşteri yazar kasa, yazar kasa ruhsatı, şirket yetkilisi ile ilgili ÖKC servisine başvurup cihazlarını hurdaya ayırabilirler.

Ruhsatını kaybeden müşteri gazete ilanı vermek zorundadır. İlanda şirket bilgisi vergi dairesi vergi numarası …. Marka …. Sicil numaralı ökc cihazımı kaybettim hükümsüzdür yazmalıdır. İlandan 2 adet alıp, 1 ilan ile birlikte vergi dairesine gidip yeni ÖKC ruhsat çıkarmak için izin yazısı ve diğer ilan gazetesiyle yetkili servise başvurur. Bu işlem sonrasında yetkili servis yeni ruhsatı mükellefe teslim eder.

Yazar kasa POS yetkili servis tarafından aktif hale geldikten sonra müşteri bankasına ÖKC faturası ile başvurur. Banka servise yönlendirir. 3 iş günü içerisinde banka kurulumu gerçekleşir. Daha sonra ilgili yazar kasa müşteri hizmetleri aranıp aktif hale getirilir.

Nakit fiş ise sadece muhasebeden düzeltilir. Banka fişi ise banka programından iptal tuşu ile iptal edilir.

Pin pad ve para çekmeceleri yazar kasa POS fiyatına dahil değildir, isteğe göre ayrıca ücretlendirilir.

Ingenico IWE280 & IDE280 (SSS)

iWE280 31 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğe istinaden geliştirilmiş yeni nesil mobil YazarkasaPOS’tur. Kapıda ödeme gibi seyyar uygulamalarda kullanılır. İstenirse masaüstünde de konumlandırılabilir. iDE280 YazarkasaPOS ise işyerinizde sabit kullanım içindir. iDE280’in standart konfigürasyonunda pil yoktur. Prize takılması gerekmektedir. iDE280’i elektrik kesintilerinde de kullanmak isterseniz ayrıca satılan pil modülünü satın alabilirsiniz.

Ingenico iDE280, yeni nesil yazarkasa ve EFTPOS özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla bankanızdan ayrıca EFTPOS talep etmenize gerek kalmaz. iDE280 Ortak POS’u desteklemektedir ve anlaşmalı tüm bankalar yüklenebilmektedir. Yazarkasa ve POS’un kablo ile bağlı olması durumunda, cihaz mükellefe, EFTPOS ise bankaya ait olacaktır. Sistemin çalışması ise yazarkasa firmasının sorumluluğundadır. iDE280 ödeme sistemi ile bütünleşik yapısı sayesinde kesintisiz hizmet sağlar. Hem yazarkasa hem POS konusunda tek iletişim noktanız Ingenico olur.

iDE280 ethernet ve GSM/GPRS iletişim türlerini desteklemekte ancak cihaz ile SIM kart sunulmamaktadır. SIM kartı işyeri temin ederek çağrı merkezimizi aramalı ve sisteme tanıtılmasını sağlamalıdır. Aksi takdirde SIM kart çalışmayacaktır.

iDE280 SIM kartsız temin edilmektedir. İşyeri tarafından alınmalı ve numarası çağrı merkezine bildirilmelidir.

Mobil bir cihazın adından da anlaşılabileceği üzere taşıma kolaylığı sağlaması gerekir. Bu nedenle küçük ve hafif bir cihaz, servis personelinin, dolayısıyla işletmenizin verimliliğini olumlu etkiler. Sahada yoğun olarak kullanılacağı için seçeceğiniz cihazın düşme ve darbelere dayanıklı, ısı farkından etkilenmeyen, pil ömrünün uzun olmasına dikkat etmeniz uzun vadede kazanç sağlar.

iWE280 yeni nesil YazarkasaPOS ile işlem yapabilmek için GSM bağlantısı gereklidir. Çift SIM desteği sayesinde iki farklı operatör ile çalışarak, operatör kaynaklı arıza, sinyal zayıflığı vb. sebeplerle yaşanabilecek olası işlem, dolayısıyla ticaret kayıplarının önüne geçersiniz.

SIM kart, üzerinde banka uygulaması çalışan cihazlarla birlikte temin edilir. Banka uygulaması istemeyen işyerleri SIM kartlarını kendileri temin etmelidir. Anlaşmalı operatörlerden yeni alınacak hattın Ingenico APN tanımı yapılması gerekir. APN tanımını çağrı merkezi yapar. Ingenico ile anlaşması olmayan operatörlerden alınan SIM’ler maalesef çalışmayacaktır.

iDE280’e harici barkod okuyucu takılabilmektedir. iWE280‘in standart ve barkod okuyuculu olmak üzere iki farklı modeli mevcuttur. Bu sebeple satın almadan önce modeline karar verilmelidir. Satın alınan cihaz barkod okuyucusuz ise sonradan barkod okuyucu cihazı takılamaz.

iDE280 için para çekmecesi satışı yapılmaktadır. Çekmecenin beş bozuk, üç kâğıt para gözü bulunmaktadır. Para çekmecesi, iDE280 masaüstü yazarkasaPOS üzerinden nakit işlem yapılması durumunda otomatik olarak açılır. Çekmecenin boyutu 85*240*300 mm’dir ve siyah renktedir. Bu çekmece iWE280 ile de çalışabilmektedir ancak renk uyumu bulunmamaktadır.

465 no’lu tebliğe göre yeni nesil yazarkasanıza ait aktivasyon ve kurulum bilgileri Gelir İdaresi Başkanlığı’na ilgili yazarkasa firması tarafından iletilecektir. Yazarkasanızın kurulumdan sonra 1 nolu fiş ve1 nolu Z raporunu ruhsatınız ile birlikte saklayarak kullanmaya başlayabileceğiniz yönünde mali müşavirinizin de onayını / görüşünü almanızı öneriyoruz. 465 numaralı tebliğin 13. Maddesin de belirtildiği üzere işyerinin ÖKC levhası alma zorunluluğu kaldırılmıştır. Dilerseniz GİB sitesinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz. İlgili madde şu şekildedir:
MADDE 13 – Bu Tebliğ ile elektronik ortama alınan; 3100 sayılı Kanuna tabi mükelleflerin daha önce vergi dairesine gitmek suretiyle gerçekleştirdikleri, ÖKC kullanmakla yükümlü olduklarına dair izin yazısı alma, alınan cihazı vergi dairesine kayıt ettirme, ÖKC levhası alma, kullanılan cihazın bir başkasına devri veya hurdaya ayrılması gibi nedenlerle kaydını sildirme, ÖKC satışı yapan kişi veya kuruluşların satış bilgilerini alıcının (müşterinin) kayıtlı olduğu vergi dairesine ve ilgili üretici veya ithalatçı kuruluşa gönderme, imalatçı, ithalatçı ve satıcı firmaların satılan cihazları Bakanlığımıza bildirme işlemleri ile 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca çıkarılan Genel Tebliğler ile diğer ikincil mevzuatın bu Genel Tebliğde yer alan düzenlemelere aykırı olan hükümleri uygulamadan kaldırılmıştır.

iDE280 ethernet ve GSM/GPRS iletişim türlerini desteklemekte ancak cihaz ile SIM kart sunulmamaktadır. SIM kartı işyeri temin ederek çağrı merkezimizi aramalı ve sisteme tanıtılmasını sağlamalıdır. Aksi takdirde SIM kart çalışmayacaktır.

Maliye Bakanlığı’nın ilgili tebliğine göre, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullanan işletmeler ile yol kenarı otopark hizmeti sunan mükelleflerin yeni nesil yazarkasa POS terminali kullanımı zorunlu tutuldu. Bu kapsamda eğer evlere servis yapıp kapıda kredi kartı ile ödeme alıyorsanız veya restoran sahibi olarak masada ödeme hizmeti sunuyorsanız, yeni nesil mobil yazarkasa POS’a geçiş yapmanız gerekiyor.
69 ve 70 seri nolu Tebliğ kapsamına giren, faaliyetlerinde Mobil POS kullanan işyerleri düzenleme kapsamındadır. 3100 sayılı Kanun kapsamında yazarkasa kullanma zorunluluğu bulunmayan işyerleri kapsam dahilinde değildir. İşyerinizin yasal düzenlemenin kapsamına girip girmediği konusundaki en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

iDE280 100.000 PLU’yu desteklemektedir.

12V olan ve konnektörü uyumlu olan çekmeceler iDE280 ile çalışabilir.

F tuşuna basın. Menüden YazarkasaPOS ayarlarını seçin . “Şifre Giriniz” ekranında şifreyi “0000” (4 adet sıfır) olarak girerek giriş tuşuna basın. “Programlama” menüsünden “Departman Girişi” menüsüne girin. Ekranın altında 2. Sırada yer alan mavi tuşlardan gr. yi seçerek giriş tuşuna basın.Aynı şekilde diğer Kısımları da gr. olarak değiştirmek istiyorsanız, dokunmatik ekranın üstünde görünen sağ mavi tuşla ilerleterek “Kısım 2”, “Kısım 3”…….gibi diğer kısımları da bu şekilde değiştirin.

“Ortak POS” uygulamasının öncüsü Ingenico tarafından geliştirilen iWE280 yeni nesil YazarkasaPOS ile tek cihazda tüm banka uygulamalarını (taksit, ödül, puan, kampanya vb.) müşterilerinize sunabilirsiniz.

%100 pil ile stand-by bekleme süresi 24 saat, çalışır halde uyku moduna geçmeden çalışma süresi ise 7 saattir. %100 pil ile arka arkaya sadece 800 adet nakit işlem, 150 kredili işlem yapılabilmektedir.

Kredi kartı sahibi, alışverişi sırasında PIN girişi için iDE280’in tuş takımını kullanabilir. Ancak yer sıkıntısından dolayı iDE280’in müşteriden uzakta konumlandırılması durumunda PIN girişini kolaylaştırmak için PINPAD kullanılması önerilmektedir. PINPAD’in helezonik kablosu 2,5 metreye kadar uzatılabilmektedir.

Tam tersine dokunmatik ekranlı iWE280 ile kullanım kolaylığı yaşarsınız. Kolay anlaşılır menüleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilir, işinize özel çözümleri kullanabilirsiniz. iWE280’in dayanıklı ekranında uzun zaman kullanımlardan sonra bile hassasiyet kaybı olmaz.

iDE280’in menüsünden dokunmatik ekranda görünen KISIM bölümlerine kullanım alanınıza göre isimler verebilirsiniz. Örneğin KISIM1 olarak dokunmatik ekranda görünen bölümün adını programlama menüsünden EKMEK olarak değiştirebilirsiniz. Böylece KISIM 1, bastığınız fişte de dokunmatik ekranda da Ekmek olarak görünecektir. İDE280’de 8 adet farklı KISIM ismi verilebilmektedir.

iWE280 temassız ödeme dahil tüm kartlı ödeme yöntemlerini desteklemektedir. iWE280 ile nakit, manyetik, akıllı, temassız kart ve mobil ödeme platformlarını kullanabilirsiniz.

iWE280 YazarkasaPOS 2 farklı modülden oluşmaktadır. Kapıda veya masada ödeme alınırken sadece cihazın kullanılması yeterlidir. Bu sırada GPRS bağlantı kullanılır. iWE280 aparatı olan “iletişim ve şarj ünitesi” üzerinde ethernet ve sabit hat bulunmaktadır. Cihazı bu üniteye yerleştirdiğinizde şarj ederken aynı zamanda yedek iletişim seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Aksesuar olarak satılan para çekmecesini alarak masaüstü YazarkasaPOS olarak da kullanabilirsiniz.

iWE280 Ingenico YazarkasaPOS Vodafone veya Turkcell hatları ile temin edilmektedir. İşyerinizde operatör kaynaklı sinyal sorunu olduğunda çağrı merkezimizi arayarak operatör değişikliği talep edebilirsiniz.

SIM kart, banka uygulaması olan iWE280 yazarkasanızın içinde ilk kurulumda ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Başka bir SIM kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Kullanılacak SIM kart anlaşmalı bir operatöre ait olmalıdır (Vodafone ya da Turkcell).

İkinci bir SIM kart kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir.

iWE280 Uluslararası dayanıklılık standartı MIL STD 810F’e uygundur. 1,2 metreden düşmelere karşı dayanıklılığı benzerlerine kıyasla artırılmıştır. Ancak düşmelerden kaynaklı arızalar kullanıcı hatası kapsamında onarılır.

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın