444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > 2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizlere e imza kurulum nasıl yapılır sorusunun cevabını vereceğiz. Bu bilgileri vermeden önce isterseniz öncelikle e imza konusuna kısaca bir bakış yapalım.

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

E imza nedir?

Elektronik imza nedir? Bu alanda yeni olan herhangi biri, elektronik imzanın ne olduğu ve yasal ve tanınmış diğer yasal imza türlerine göre probatif ve yasal değer açısından ne kadar farklı olduğu konusunda kolayca karıştırılabilir.

Klasik imzanın bir kişinin adı, soyadı veya unvanının el yazısı bir temsili olduğunu hepimiz biliyoruz. Yasal niteliği, bir kişinin kimliğini doğrulamaktır ve bir belgede yer alan bilgilerin rızası, sözleşme durumu ve onayının kanıtıdır.

Elektronik imza da aynısını yapar. Kişinin, bir belgenin içeriğini veya imzayla bağlantılı veri topluluğunu kabul etme niyetinin elektronik bir göstergesidir.

e imza kurulum

Tıpkı el yazısı muadili gibi, elektronik imza da imzalayanın imzaladıkları belgenin şartlarına uyma niyetini belirtmenin yasal olarak tanınan bir yoludur.

“İşaret” in doğası veya nasıl yapıldığı önemli değildir. Önemli olan imzayı kimin attığı ve belgenin daha sonra değiştirilmediğini kanıtlamaktır.

E imza ne işe yarar?

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

Bir PDF’yi elektronik olarak imzalamak için ne gerektiğini düşündüğünüzde, kalem ve kağıtla imzalamanın genellikle çok daha karmaşık olduğu hemen anlaşılır.

Sonuçta, kalemle imzalamak genellikle yazdırılacak, taranacak, kaydedilecek ve saklanacak öğeler olduğu anlamına gelir. Üzerinde çalıştığınız bilgiler herhangi bir şekilde hassassa, orijinal kağıt dosyalarının da parçalanması gerekebilir. Tüm süreç birkaç gün veya hafta sürebilir.

e imza kurulum

Buna karşılık, elektronik imzalar birkaç dakika içinde tamamlanabilir, kaydedilebilir ve saklanabilir. Günümüzün teknoloji seçenekleriyle, neredeyse tüm dijital belgeleri akıllı telefonlarda, tabletlerde, dizüstü bilgisayarlarda ve iş istasyonlarında tamamlanabilen önemli bir sürüme dönüştürmek hızlı ve kolaydır. Kullandığınız elektronik imza çözümüne bağlı olarak, bu imzalar e-posta veya kısa mesaj yoluyla da toplanabilir.

E imza programı güvenli mi?

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

Belgeler hala klasörlerde ve dosya dolaplarında saklandığında kağıt tabanlı imzalar dijital öncesi dönemde iyi çalıştı. Aynı imzaların e-postayla gönderilmesi, paylaşılması ve başka bir şekilde aktarılması gerektiğine göre, bunların yanlış ellere geçme olasılığı çok ciddi bir risktir.

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

Elektronik imza sürecine sahip olmak, şirketleri geleneksel kalem ve kağıt imzalarını toplama ve dijital formatlara dönüştürme zorunluluğundan kurtarır. Aslında, bir çözümde ya da e-posta yoluyla aktarılıyor olsalar da, imzaların sürekli olarak güvenli kalmasını sağlayan birçok özellik yerleşik çözümlerle birlikte gelir.

Örneğin, kimi çözümler ile tüm imzalı belgeler SSL şifreli uç noktalara ve 256 bit AES şifrelemeye sahip yüksek katmanlı veri merkezlerinde saklanır. Ek bir koruma katmanı gerekiyorsa, kullanıcılar gerekli bir şifre ekleyerek imzalama sürecini daha da güvenli hale getirebilir.

E imza yasal mıdır?

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

Küresel ve Ulusal Ticarette Elektronik İmzalar Kanunu’na (ESIGN) göre elektronik imzalar, kalem ve kağıtla imzalananlarla aynı yasal ağırlığı taşır.

Böylece, nerede iş yaparsanız yapın, mahkemede duracak elektronik imzalar toplayabilirsiniz. Bazı elektronik imza çözümleri, herhangi bir yasal anlaşmazlık ortaya çıkarsa size ek bir koruma katmanı sağlamak için eksiksiz bir denetim izi bile tutacaktır. Birçok yasal karmaşıklıkla karşılaştırıldığında, elektronik imza uyumluluğunun korunması nispeten kolay olabilir.

E imza kurulumu nasıl yapılır?

2022 yılında e imza kurulum nasıl yapılır?

e imza kurulumu için yetkilendirilmiş bir adres var karşımızda. Linkini verdiğimiz adresten e imza işlemlerinizi son derece kolay bir şekilde yapabiliyorsunuz. Boylam e-imza ile e-dönüşüme adım atmanız e imza gereksinimleriniz için son derece kolaylıklar sağlıyor. Türkiye’nin her yerinde destek ile her an teknik destek ekibi hizmetinizde yer alıyor. Böylelikle kurulumdan sonrası işlemlere kadar gereken bütün işlemler rahatlıkla hallediliyor.

E-imza süresi doldu ne yapmalıyım?

E-imzanızın süresinin dolmamış olması ve mevcut pin kodunu ( şifre/parola) biliyor olmalısınız. –Süresi dolmuş sertifikalar web üzerinden yenileme yapamayacaklardır. – Eimza‘nızın süresi dolmuş ise http://e-imzatr.com/elektronik– imza-basvuru-merkezleri linkini kullanarak en yakın şubemiz ile iletişime geçiniz.

E-imza 2022 yenileme ücreti ne kadar?

1 yıl geçerli eimza: 129,80 TL. 2 yıl geçerli eimza: 159,30 TL. 3 yıl geçerli eimza: 200,60 TL

E-imza ücreti nereye yatırılır?

Üretilen sertifikalar kuruma faturalandırılır. Kurum yasal süreç içerisinde Kamu SM Vakıfbank ve Ziraat Bankası Kurum Ödemeleri sayfalarından(Banka Şubeleri, İnternet Şube, Mobil Şube) vergi kimlik numarası ile sorgulama yaparak ilgili ödemeyi hesaba yatırır.

E-imza çalınırsa ne olur?

Elektronik imzanın taklidi, kopyalanması, tahrifatı imkansız. Doküman değiştirildiğinde imza geçersiz hale geliyor. Akıllı kartın içindeki özel anahtarlar çıkarılamıyor. Çalındığında parola bilinmeden kullanılması mümkün değil.

Türkiye’nin JAVA bağımsız E-İmzası olup tüm uygulamalarda tak çalışır sistemiyle çalışıyor. Nitelikli Elektronik Sertifika üzerinde yapılandırılmış E-İmza altyapısı ile yüksek uyum yani  e-Devlet uygulamalarıyla, tüm ERP ticari yazılımlarla, EBYS ve otomasyon sistemleriyle tam uyum söz konusu. 3DS Güvenlik sistemi sayesinde üstün şifre güvenliği ile saklama özelliği bulunan e imzanın ulusal ve uluslararası tüm uygulamalarda ilave program yüklemeden otomatik kolay kullanımı mümkün.

E imza için Eray eşsiz fırsatlar sunuyor

Eray’ın sizlere sunmuş olduğu Boylam e-imza dönüşümü ile şirketinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. E-imza resmi işlemlerinizi dijital ortama taşıyabilir ve böylelikle, iş akış süreçlerinizi ve ticari operasyonlarınızı hızlandırarak işletmenizin verimliliği artırabilirsiniz.

e imza kurulum

Tasarruf ettiğiniz kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü ve artı değer kazandıracak alanlara yönlendirerek hem vakitten hem de paradan tasarruf etmeniz mümkün. Gelin e imza kurulum işinizi halledelim.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

RAKİPSİZ E-FATURA KONTÖR FİYATLARI İÇİN

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.