444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > 2022’de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

2022’de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

cafe sipariş sistemi odaklı yazı yazmak kolay değil. Zira herkesin farklı bir beklentisi olabilir. İyi hizmet alan müşteriler mutlu müşterilerdir. Misafirlerinizi veya müşterilerinizi yiyeceklerini almak için uzun süre bekletmek istemezsiniz. İyi haber şu ki, artık cafe sipariş sistemini gecikme söz konusu olmadan müşterilerinizin ihtiyacına artık anlık cevap verebiliyorusunuz.

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları
cafe sipariş sistemi eray

Bu yazımızda, iş süreci otomasyonu ve bir cafe sipariş sisteminin cafenizin performansını artırmanıza, personel cirosunu azaltmanıza, işçilik maliyetlerini düşürmenize ve çekici bir restoran deneyimi yaratabilecek teknolojik bir dokunuş getirmenize nasıl yardımcı olabileceği hakkında konuşacağız.

cafe sipariş sistemi nedir?

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Sipariş, bir müşterinin bir cafe ile etkileşiminin önemli bir parçasıdır. Genellikle bu aşamada müşteriler işletmeniz hakkında görüşlerini oluşturmaya başlarlar: Menü ne kadar iyi? Yemekler ne kadar iyi tanımlanmış? Ne kadar hızlı sipariş verebilirim? Amacınız mümkün olan en iyi izlenimi vermektir. Ve burada menü siparişi devreye giriyor.

cafe sipariş otomasyonu ile yetki verebilirmiyim?

cafe restoran programı ile personelinizi sipariş, ödeme, iptal, iskonto, ikram, raporlar gibi konularda yetkilendirebilirsiniz. 

cafe sipariş ile uzaktan kontrol şansım var mı?

İşletmede olmadığınız zamanlarda tüm cafe sipariş otomasyon sistemini uzaktan kontrol edebilirsiniz. Aklınız işinizde kalmaz. 

cafe sipariş ile gün içi kısa rapor alma ihtimali var mı?

Adisyon sistemi raporlaması ile gün sonunu beklemeden ciro, satılan ürünler ve detayları gibi raporlara anında ulaşabilirsiniz. 

İstediğiniz cafe sipariş sistemini seçebilirsiniz. cafe sipariş sistemi rahat yemek ve hızlı servis tabanlı olarak kafelerde çok iyi çalışır. Bu kuruluşlar lezzetli ve uygun fiyatlı yiyecekler sunar ve birçok müşteriyi çeker. Otomatik ödeme ekranları, insanların uzun kuyruklarda durmadan sipariş vermelerini sağlar.

Tablet siparişi, aile tipi akşam yemekleri, oturma restoranları, kaliteli yemek mekanları ve uzun içecek listelerine sahip yerler için idealdir. Tablet siparişi, müşteriyi tutma sorununu çözer. Ziyaretçilerin bir garsonun menüye veya faturaya yaklaşmasını bekleyerek zaman kaybetmesine gerek kalmaz.

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Mobil ve web sitesi siparişi esas olarak çevrimiçi yiyecek satan restoranlar içindir. Bu tür sistemler müşterilere masaları ayırmak ve yiyecekleri önceden sipariş etmek için araçlar sunar.

Metin siparişi, fast food’dan kaliteli yemeklere kadar her türlü gıda hizmeti işletmesinde çalışır. Müşteriler, masa rezervasyonu yapmak veya önceden sipariş vermek için chatbot’ları kullanabilir.

Cafe adisyon sistemi ne işe yarar?

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Eğer cafeniz  yavaş bir günde yaklaşık 800 müşteriye, ortalama bir iş gününde yaklaşık 1.500’e, hafta sonları 2.000’den fazla ve yılın en yoğun günlerinde (Bayram ve tatil günleri gibi) binlerce müşteriye hizmet vermekte ise cafe adisyon sisteminin sizin için olmazsa olmazlardan biri olduğunu söylememiz gerekir.

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Düşünsenize yoğun çalışan bir işyerisiniz. Burada bir sistem yok. O zaman kuyrukların uzunluğunu ve servis hızını hayal edebiliyor musunuz?

Konukların çoğu uzun hatların göründüğü bir kafeden dışarı çıkarlar. Ancak birkaç dakika içinde verdikleri siparişi almaları durumunda geri dönen müşteri olma olasılıkları daha yüksektir.

cafe otomasyon sistemleri nedir?

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

cafe otomasyon sistemlerinin en rahatlatıcı yanlarından bir tanesi menüyü bir veritabanında saklayan ve müşterilerin isteklerini işleyen bir bulut sunucusuna bir restoran siparişi uygulamasına bağlanmasıdır. Bir API, restoran siparişi uygulamasının sunucuyla iletişim kurmasını sağlar.

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Örneğin Müşteriler self servis kiosk kullandıklarında kullanıcı yolculuğu çoğu cafede olduğu gibi birbirine çok benziyor.

Self servis içecek ve yiyecek siparişi büfeleri, müşterilerin nakitsiz yöntemler kullanarak sipariş vermelerini ve ödemelerini sağlar. Ayrıca, kendinden sipariş veren kiosklar ziyaretçilerin siparişleri özelleştirmesine olanak tanır. Bu özellik sayesinde müşteriler alerjisi olan veya sevmedikleri malzemeleri kaldırabilir. Mevcut malzemelerden yeni kombinasyonlar bile oluşturabilirler.

Cafe restaurant adisyon sistemleri ne katkı sağlar?

Kısaca ifade etmemiz gerekirse bir Cafe restaurant adisyon sistemi

  1. Artan ortalama sipariş büyüklüğü
  2. Yükselmiş satışlar
  3. Azalan işçilik maliyetleri
  4. Azaltılmış hırsızlık
  5. Daha iyi tüketici deneyimi

Gibi her zaman ihtiyacınız olan katkıları size sunar.

Cafe restoran otomasyon sistemi işletmenizi vazgeçilmez kılar

Bir Cafe restoran otomasyon sipariş sisteminin mobil uygulamalarla uygun bir şekilde çalışması için, kafeniz için tasarlanmış bir mobil sipariş uygulamasına ihtiyacınız olacaktır. Aynı cafede farklı donanım cihazları kullanmak istiyorsanız (örneğin, Android ve iOS tabletler), yazılım firmalarının sizlere sunduğu bir platformlar arası uygulama geliştirebilirsiniz.

2022'de cafe sipariş sistemi kurmanın altın kuralları

Bir tablet sipariş sistemi ile kullanıcı yolculuğu şöyle görünür: müşteriler bir tablo seçer ve menüye göz atar. Sonra bir sipariş verir, istenirse özelleştirir ve faturayı öderler.

Müşterilerin kredi kartı veya telefon kullanarak ödeme yapmalarını sağlayan bir masa sipariş sistemi geliştirmenizi öneririz.

Tablet siparişlerinde fatura genellikle dijitaldir. Ancak bazı kafelerde kağıt fatura alma seçeneği de sunmaktadır.

Cafe otomasyon sistemleri fiyatları

Cafe otomasyon sistemlerinin fiyatlarına baktığımızda seçeceğinizi yazılım, işletmenizin büyüklüğü ve ihtiyaçlarınız fiyatın belirlenmesinde önemli bir etken olarak karşımıza çıkıyor.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.