TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > 2022’nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

2022’nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Bu yazımızda sizlere cafe adisyon programı kullanmanın faydalarını anlatmaya çalışacağız. Bunu yaparken de genel bilgiler vererek aralarda geçen faydaları sizlere yansıtmaya çalışacağız.

Cafe programı

Müşterinizin deneyimini geliştirmek için cafe hizmetlerinizi yükseltmeyi planlarken aklınıza ne geliyor? Belki daha iyi altyapı, personelinizi genişletmek, daha fazla teknoloji aracı uygulamak. Ve başka? Eğer aklınızda başka bir şey yoksa, o zaman rakiplerinizden hala geride kalmama şansınız var. Şimdi işletmenizin dışına çıkıp müşterilerin cafenizden ne beklediğini anlamanın zamanı geldi.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Mevcut teknolojiyi her an geride bırakan, sürekli çalışan dünyada, daha iyi çıktılar elde etmek için yatırımımızı uygun şekilde kanalize etmek bir gereklilik haline geliyor. Ve gıda endüstrisi hakkında konuştuğumuzda, pazarda sert bir rekabet var. Sokağınızda bir cafe aradığınız anda, size bitişik olan çok sayıda cafe alır ve iyi tekliflerle enerji vermeyi teklif edersiniz. Katılıyorum? Şu anda işin aslı şu ki, cafeniz bu büyük rekabetin neresinde duruyor? Cafeniz başkalarından başka bir şey sunuyor mu ve gıda endüstrisinde istisnai bir markası var mı?

Cafe adisyon programı geçiş nasıl olmalı?

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Bu gelişmiş yenilikçi dünyada, farklı cafe işletmecileri cafe adisyon programı çerçevesinin bileşenine sahiptir ve avantajlarıyla kapsamlı bir şekilde karşılaşmaktadır. Bugüne kadar, bordro üretimi ve müşteriler için online ödemeler için pos adına verilen çerçeveler kullanıldı. Ancak teknolojideki zaman ve ilerlemeyle cafe adisyon programı bir cafede gerçekleştirilen tüm önemli görevleri ele alan basit bir yaklaşım sunarak kapsamını genişletti. Dijital menü odaklı adisyon sisteminin cafenize nasıl fayda sağlayacağı ve müşterilerin yemek ve içecek deneyimini geliştirmesine nasıl yardımcı olacağı aşağıda açıklanıyor. İşte detaylar:

Cafe adisyon sisteminin en büyük avantajı nedir?

Adisyon sisteminin en büyük avantajı tabiki hızdır. Adisyon programı sayesinde hem siparişleriniz çok daha hızlı bir şekilde çıkacaktır hem de müşteri memnuniyetini sağlamış olacaksınız. Adisyon sistemin de siparişler sisteme girildikten  sonra fiş şeklinde mutfağa gider. Bu da siparişlerde herhangi bir şekilde hata yapılmasını engeller ve siparişin çok daha hızlı bir şekilde mutfaktan çıkarak müşteriye gitmesi sağlanır. Adisyon sisteminin en büyük avantajı hızdır. Bunun dışında aylık olarak rahatlıkla sipariş takibi yapabilirsiniz ve kar oranlarınızı hesaplayabilirsiniz. Sadece kar oranlarını değil aynı zamanda stoklardaki ürün bilgisine de ulaşabilirsiniz. Aylık olarak satılan ürünlerin girdi çıktısını rahatlıkla bu sistemden görerek stoklarda meydana gelen açığı belirleyebilirsiniz. Cafe adisyon programı aynı zamanda çalışanlarınızı da takip etmenizi sağlar. Hangi üründen en çok hangi garsonun sattığını rahatlıkla görebilirsiniz. Ayrıca en çok tercih edilen ürünleri de rahatlıkla bu sistem sayesinde belirleyebilirsiniz. Adisyon sistemi sizlere her açıdan avantaj sunar.

Cafe işletmeciliğinin püf noktaları nedir?

Cafe işletmeciliğinin püf noktaları cafeerde kaliteli yemekler ve içecekler tüketmek ve güzel bir zaman geçirmek birçok insanın en sevdiği aktiviteler arasında yer alır. Cafelerde geçirilen zamanın kalitesi ne kadar yüksek seviyede olursa cafeye tekrar gelinen tarihe kadar geçen süre de o kadar kısa olur. Bunun gerçekleştirilebilmesi için cafeler sürekli olarak cafe programı kullanırlar ve büyük bir çaba sarf ederler. Ancak bilinçsiz bir şekilde gösterilen çaba sonuca ulaşmaktan uzak kalmaktadır. Başarılı bir cafe açmanın püf noktaları konusunda bilgi sahibi olunmadığında restoranın geliştirilmesi çok zordur.
Cafelere atılması gereken adımlar her zaman ciddi farklar gösterebilmektedir. Birçok kişi cafe işletmeciliğinde herhangi bir kural koyulamayacağını düşünür. Uygulanması gereken kuralların cafelere göre değişim göstereceği savunulur. Bazı kurallar ya da püf noktaları için bu düşünce geçerlidir. Ancak her cafenin uygulaması gereken püf noktalar da bulunurken bu uygulamalar ile cafenin daha ileriye gittiği kısa süre içerisinde görülebilir. Çok sayıda etmeni uygulaması zor olacaktır. Ancak azimli bir şekilde çalışan kişilerin sorun yaşama ihtimali yoktur.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Kolay yemek ve içecek siparişi: İnsanlar sipariş vermek için uzun kuyruklarda durmaları gerektiğinden şikayet ettiklerinden, cafe adisyon programı sistemi, bir tabletten yiyecek siparişi sunarak yemek siparişlerini sorunsuz hale getirir. Evet! Müşteriler artık doğrudan masalarından yemek ve içecek siparişi verebilir ve siparişi tabletin üzerine hızlı bir şekilde yerleştirebilirsiniz. Bu, müşterilere zaman kazandıracak ve operasyonları da sorunsuz bir hale getirecektir.

Hata kapsamı yok: Cafe personeliniz manuel olarak sipariş alırken, yoğun saatlerde eksik sipariş alma veya siparişleri karıştırabilme şansı vardır. Öyle değil mi? En az bir kez sende de olmuştur. POS sistemi siparişleri otomatik olarak aldığından ve doğru siparişleri mutfak alanına ilettiğinden, herhangi bir hata yapma veya herhangi bir siparişi kaçırma şansını ortadan kaldırır.

Masa Yönetimi: Cafe personelinin çoğunluğu masaları yönetirken zorluk çeker, yani hangi masanın boş olduğunu ve misafirlerin buna göre nasıl yönetileceğini kontrol eder. Ancak cafe adisyon programı pos sistemi uygulamak, tabloların kullanılabilirliğini kontrol etmenizi ve tabloları gerçek zamanlı olarak yönetmenizi sağlar. Boş masaları kontrol ederken ve misafirlerinize en iyi yemek deneyimini sunarken hiçbir zorluk yaşamadan başka ne bekliyorsunuz?

İlerleme ve satış analizi: Bu ay ne kadar satış ve kâr elde ettiğinizi analiz etmek, manuel olarak yapıldığında zor görünebilir. Uzun süredir satış yapamayan bazı yiyecek kategorileriniz olabilir. cafe adisyon programı sistemi, son birkaç gün içinde yaptığınız tam satışları anlamanıza ve müşteriler tarafından hangi gıda öğelerinin daha fazla tercih edildiğine dair net bir fikir edinmenizi sağlar. Bu, menü listenizi güncellemenize ve gereksiz gıda öğelerini listeden silmenize yardımcı olacaktır.

Hızlı ve kolay ödemeler: Kişiler nakit ödeme yapmak yerine çevrimiçi ödeme yapmayı tercih eder. Sağ? cafe adisyon programında aynı zamanda pos sistemi de yer aldığında program bunu yapmanızı sağlar ve müşterilerin siparişlerini hızlı bir şekilde alırken zaman kazandırır.

Cafeınız için ideal bir cafe adisyon programı mı arıyorsunuz? Eray’a güvenebilirsin. Her büyüklükteki cafe için mükemmel tasarlanmış güvenilir cafe adisyon programı sunan şirketiz. Herhangi bir sorunuz olduğunda hizmetlerimizi deneyebilir veya uzmanlarımızdan yardım alabilirsiniz. Fırsatı yakalayın ve müşterinizin yemek ve içecek deneyimini hemen geliştirin.

Cafe restoran programı işletmenizi güncel kılar

Bir garsonun masadan siparişi alıp bu siparişi mutfağa iletme süresi, neredeyse garsonun birkaç masadan sipariş alma süresine eşittir. Bu nedenle etkili bir cafe adisyon sistemi bir garsonun gün içinde alabildiği sipariş adedini artırarak işletmenin daha verimli çalışmasını sağlar.

Kaçınız hala herhangi bir Cafe restoran programı uygulaması olmadan yiyecek ve içecek mağazalarını yönetiyor? Cafe ve restoran sahiplerinin çoğu, müşterilerine hoş bir yemek deneyimi sunmak için Cafe restoran programı uygulamalarına hızlı bir geçiş yaptı. Ve ilginç bir şekilde, restoran işletmeleri için heyecan verici sonuçlar gösterdi.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Cafe restoran programı uygulamaları, restoranların ihtiyaç duyulan her yerde iyileştirilmesine yardımcı olan müşteri yorumları ve geri bildirimleri almanın yolunu da sundu ve işletmeleri güncel kıldı. Çünkü daha fazla müşteri, daha fazla satış, daha fazla kar ve daha mutlu müşteriler demek.

Cafe restaurant programı müşteri geri bildirimi neden önemlidir?

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Mutlu müşteriler hakkında konuştuğumuzda, bir müşteriden ne sıklıkta restoranınız veya cafeniz hakkında geri bildirim bırakmasını istediniz? Belki de asla bir şey söylemediniz çünkü asla düşünmediniz. Birçoğunuz müşteri geri bildirimi almak konusunda evet diyebilirsiniz. Restoran ve cafe sahiplerinin çoğu, iyi satış elde ediyorsanız kendi restoranlarını iyi yapıyor varsayalım. Ama yanılıyorsunuz! Müşteri geri bildirimleri, restoran ve cafe işinizde başarıya doğru ilerlerken en önemli adımlardan biridir.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Hizmetlerinizin olumsuz noktalarını tespit edebiliyorsanız, hizmetlerinizi iyileştirmek ve müşterileri mutlu etmek için üzerinde çalışabilirsiniz. Böylece, eksikliklerinizin farkında olduktan sonra, müşteri deneyimini geliştirirken kolayca çalışabilir ve sorunları düzeltebilirsiniz. Hala restoran işleminize müşteri geri bildirimi eklemenin gerekip gerekmediği konusunda şaşkın mısınız? Müşteri geri bildirimlerinin restoran deneyiminizi nasıl geliştirebileceğine hızlı bir şekilde bakalım.

Cafe otomasyon programı muhteşem kararlar vermenizi sağlar

Daha iyi kararlar: Kendi varsayımlarınız üzerine restoranınız için gelecekteki stratejiler inşa ediyorsanız, çaba ve zaman kaybı tamamen olacaktır. Bunun yerine, sizinle müşteri geri bildirimleriniz varsa, hangi alanlarda iyileştirmeniz gerektiğiyle ilgili daha iyi kararlar verebilirsiniz. Müşteri incelemeleri alırsanız, personelinizin eksik olduğu gerekçeler, yeni gereksinimler, hepsi iyi tanımlanabilir. Bunun için bir cafe otomasyon programı edinmeniz gerekiyor.

Cafe adisyon programı full müşteri geri bildirimi sağlıyor

Cafe adisyon programını full bir şekilde kullanmanız aslında diğer müşteriler için bir yol sunuyor. Sürekli çalışan dünyada ve teknolojideki ilerlemelerde, hiç kimse restoran ayrıntılarınızı arayamaz veya web sitenizi ziyaret edemez. Bunun yerine, önceki müşteri incelemelerine hızlı bir şekilde göz atacak ve buna göre karar vereceklerdir. Böylece, müşteri geri bildirimi sağlamak, hizmetlerinizi yeni müşterilere daha güvenilir ve kolay bir şekilde sunmanıza olanak tanır.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Diğer taraftan kaynakların daha iyi kullanılması noktasında da programın son derece önemli bir yeri var. Müşterinin sizden ne beklediğine dair bir fikre sahip olmadan bir ürünü veya yeni bir hizmeti doğrudan piyasaya sunmak kötü bir karar olacaktır. Müşteri yorumlarını önceden almak, müşterinizin ihtiyaçlarını daha iyi bilmenizi sağlar ve beklentilerini karşılamanıza yardımcı olur. Müşterinizin taleplerini ve sizden ne beklediğini bilmenizi sağlar. Bu, ne kadar yatırım yapmanız ve üzerinde çalışmanız gerektiği hakkında bir fikir edinmenize yardımcı olur.

Cafe sipariş programı ile müşterilerinizi özel hissettirin

Bu nasıl olacak diye sorarsanız yaptığınız şey sadece hızlı bir geri bildirim sağlamak. Yani müşterinizin ihtiyacını hemen görmek. Siparişini hızlı bir şekilde hazırlamak. Bir kağıda müşteri geri bildirimi alıyorsanız veya çevrimiçi olarak doldurursanız, her ikisi de müşterilerinizi özel hissettirmek için iyi bir yoldur. Bu, müşterilerin hizmetlerinizi sevmesine ve restoranınızla daha uzun süre kalmasına izin verecektir.

Cafe sipariş takip programı ile güveni sağlayın

Güven ve inanç koruyun: Müşteriler olumlu geribildirim verirse, yeterince iyi demekti. İyi hizmet ediyorsun. Ancak olumsuz bir inceleme alırsanız, bu hizmeti geliştirmek ve gelecekte daha iyi bir hizmet sunmak sizin için bir şans olacaktır. Müşteriler restoranınızı tekrar ziyaret edip hizmetlerinizde iyileşme bulduklarında sorunlarının çözüldüğünü gördüklerinde, doğrudan hizmetlerinize güven kazanırlar.

Bunu en iyi yansıtan sistem ise cafe sipariş takip programı. Kimin siparişinin ne kadarlık bir sürede hazırlandığı ve herhangi bir aksamanın olup olmadığı noktasında sizlere net istatistikler sunuyor.

Cafe takip programı ile her zaman güncel kalın

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Müşteriler arasında artan farkındalıkta olduğu gibi, nerede yemek yediklerinden ziyade ne yedikleri üzerine odaklanıyorlar. Bu açıdan cafe takip programlarının son derece önemli yeri var. Basit bir deyişle, insanlar sağlık konusunda daha bilinçli hale geldi ve restoranınızda tükettikleri her malzemeyi bilmek istiyorlar. Ve restoranınız bu bilgileri sunabiliyorsa, müşteri otomatik olarak hizmetlerinize çekilir ve daha uzun bir süre boyunca restoranınızla kalması beklenir.

Gıda endüstrisindeki rekabet günden güne sertleştikçe, birçok cafe, Cafe takip programı adı altında uygulamaya geçiyor. Cafe takip programı temel olarak müşterilere sipariş ettikleri gıda maddelerinin eksiksiz içeriklerini ve sağlık ipuçlarını sunmak için akıllı bir tekniktir. Bu, ne tükettiklerini bildikleri için müşteriler arasında güven kazanmaya yardımcı oluyor. Diğer taraftan verilen siparişin anlık olarak yerine ulaştırılması içinde gerekli bir program.

Cafe hesap takip programı faydaları nelerdir?

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Müşteri taleplerini karşılama: cafe hesap takip programı sayesinde sizler en azından müşterilerin talepleri halinde ne kadarlık bir hesaba ulaşıldığına dair anlık bilgi verebiliyorsunuz. Bilgilerin eksiksiz bir şekilde sunulması, onlara doğru şeyi yediklerinden emin olur.

Müşteri sadakati: Müşterilerin taleplerini karşılamak ve beklediklerini yerine getirmek, bir kerelik müşterilerinizi kalıcı müşterilere dönüştürmenin doğrudan yoludur. Gıda maddelerinin tüm besinsel gerçeklerini sunduğunuzdan, müşteriler restoranınıza sadık kalır.

Cafe yazılım programları kullanmanın avantajları nelerdir?

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi

Cafe yazılım programları sayesinde POS menüsünde en çok satan öğeleri görüntüleyin. Öğeler, yemeğin talebine göre otomatik olarak değişiyor ve ayrıca Sunucular ve Kasiyerin onları satmasına yardımcı oluyor. Programlar sayesinde satışlarınızı artırmak için müşterilerinize özel teklifler oluşturun. Herhangi bir sorun olmadan faturalandırma yaparken birleşik teklifler ve indirimler uygulayın.

Müşterilerinizin Tabletler aracılığıyla masada sipariş vermelerini ve ödemelerini sağlayın. Tabletler tarafından alınan tüm siparişler doğrudan POS’a gönderilecek. Kullanıcı dostu ve kullanımı basit hale getirir. Tabletler kullanışlıdır, müşteri memnuniyetini arttırır ve hantal POS terminallerinin donanım maliyetinden tasarruf sağlar.

2022'nin trendi Cafe adisyon programı kullanma rehberi
cafe adisyon programı

Eray’ın sunmuş olduğu Envanter Yönetimi, tüketilen Stok miktarı ve her günün sonunda kalan miktar hakkında size derinlemesine bilgi verir. Varyans raporlarını görüntüleyin ve restoranınızda meydana gelen israf ve hırsızlık olaylarını takip edin.

Günlük raporları analiz ederek restoran ve cafenizin tamamını takip edin. Saatlik satışlar, satılan çoğu ürün, üretilen toplam faturalar vb. İle ilgili özel raporları görüntüleyin ve verilere dayalı kararlar alın.

Birden çok çevrimiçi sipariş platformundan Çevrimiçi Siparişleri kabul edin. Tüm siparişler doğrudan POS’ta kabul edilir, böylece siparişleri manuel olarak güncelleme zorluğu azalır. Müşteri verilerini otomatik olarak merkezi yerde güncelleyin.

O halde ne bekliyorsun? Müşterilerinize daha iyi bir yemek deneyimi sunmanın zamanı geldi. En iyi cafe adisyon sistemini arıyorsanız biz de işletmenizi yepyeni bir seviyeye taşıyoruz. Sorunuz mu var? Bizimle iletişime geçin ve uzmanlarımızdan yardım alın!

Mağaza / Online Alışveriş