444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Kapasitelerine göre elektronik teraziler: 30 kg terazi, 40 kg ve 150 kg Terazi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
30 kg terazi 40 kg terazi 150 kg terazi

Kapasitelerine göre elektronik teraziler: 30 kg terazi, 40 kg ve 150 kg Terazi

Piyasada çok çeşitli terazi ürünleri bulunuyor. 30 kg terazi, 40 kg terazi ve 150 kg terazi bunlar arasında yer alıyor. İşletmenizin ihtiyacına göre bir tercihte bulunuyorsunuz kuşkusuz. Ancak yine de bilgilenmek önemli değil mi?

Bu yazımızda sizlere kapasitelerine göre terazileri başlıklar halinde ufak bir bilgilendirme verme niyetindeyiz. Çoğu zaman işletmelerin ihtiyaç duyduğu bu cihazlara biz de en çok gıda sektöründe rastlıyoruz.  Bakkallar ve artık her yerde gördüğümüz süpermarketlerde yaygın olarak kullanılan bu cihazlar artık ticari hayatımızın vazgeçilmezi olduğu gibi hayatımızın da vazgeçilmezlerinden.

30 kg terazi nedir?

30 kg terazi tarifini yapmamız gerekirse kısaca tartım yaptığı ürünün ağırlığını 30 kg’a kadar tartan ürünün adı olarak ifade edebiliriz. Elbette ürün çeşitliliğine bağlı olarak farklı özellikte cihazlar bulunuyor. Ancak genelde bulunan özelliklerine kısaca bir baktığımızda 30 kg terazilerin geniş metal kesesi ile tartım işlemlerinizi kolaylaştıran, tartım hassasiyeti ve istikrarı ile de güven veren bir terazi olduklarını görüyoruz.

Diğer taraftan 30 kg terazilerde tartıma başlamadan önce kabın darasını alabilme özelliği de bulunuyor. Çoğu ürün artık dijitalleştiği için 30 kg terazinin  gerek önünde gerekse de arkasında 2 adet dijital ekran yer alıyor. Böylelikle hem siz hem de müşterileriniz ağırlığı net bir şekilde görebiliyor.

30 kg elektronik terazi fiyatları nereden bakmalıyım?

30 kg elektronik terazi fiyatlarına baktığımızda fiyatların değişiklik arz ettiğini görüyoruz. Bu fiyat değişikliklerinde özellikle cihazların ikinci el olup olmaması ya da sıfır cihaz olması önemli bir durum. Diğer taraftan fiyatları karşılaştırırken cihaz özelliğine bağlı olarak bir fiyat karşılaştırması yapmanızı öneriyoruz. Fiyat bilgisi almak her zaman bir talep oluşturabilir ve bu talebinizi Eray’a iletebilirsiniz.

Kapasitelerine göre elektronik teraziler: 30 kg terazi, 40 kg ve 150 kg Terazi
30 kg terazi

40 kg terazi nedir?

40 kg teraziler ağırlık ölçümü 40 kiloya kadar yapan terazilerdir. Çoğu zaman marketlerde karşılaştığımız teraziler 40 kg terazilerdir. Renkli ekranı ile birlikte oldukça kolay okunabilen bir özelliğe sahip bu cihazların kimisinde elektrik kesintilerinde sıkıntı yaşanmaması için dahili akü de yer almaktadır.  

Kapasitelerine göre elektronik teraziler: 30 kg terazi, 40 kg ve 150 kg Terazi

Kimi ürünler de ayrıca bulunan akü sayesinde 50 saate kadar çalışma sağlanabilmektedir.

40 kg elektronik terazi nedir?

40 kg elektronik teraziler yoğun kullanıma bağlı olarak aşınmaması için çeşitli önlemlerin alındığı terazilerdir. Örneğin tartı üzerinde çok şık bir görüntü sunan paslanmaz metal kefe aslında sadece göze hitap etmek için tasarlanmıştır. Aynı zamanda paslanmaya karşı alınan bir önlemdir.

Kapasitelerine göre elektronik teraziler: 30 kg terazi, 40 kg ve 150 kg Terazi

Piyasada sık olarak rastladığımız cihazda kontrollerini sağlamak üzere ön bölümde bulunan tuş takımı bulunmaktadır.

Dinamic 40kg elektronik terazi

Dinamic marka 40 kg elektronik teraziye baktığımızda kapasitesinin 40 kg ve hassasiyetinin 2 gr olduğu görülüyor. 240 saate kadar akülü kullanım sağlayan cihazın fiyat hesaplama özelliği ve sudan etkilenmeyen tuş takımı özelliği bulunuyor.  

50 kg lık terazi özellikleri nelerdddir?

50 kg lık terazilerde portatif kullanım özelliğine bağlı olarak kimi cihazlarda otomatik kapanma özeliği gibi özellikler yer alıyor. 20 mm’lik büyük LCD gösterge ile birlikte bazı ürünlerde 70 saate kadar akü ile kullanım özelliği bulunuyor. Aşırı yük ve darbelere karşı dayanıklı bir cihaz olan 50 kg teraziler örnekleme ile basit sayım fonksiyonuna da sahip bulunuyor.

50 kg lık terazi fiyatları

50 kg lık terazi fiyatlarına baktığımızda sıfır cihazlarda fiyatların 500 TL’den başladığını görüyoruz. Elbette fiyatın alacağınız olan terazi markası ve özelliğine göre değiştiğini bir kez daha hatırlatalım.

150 kg terazi

150 kg teraziler büyük ağırlıkları ölçmek için kullanılan terazilerdir. Bu teraziler 1990’lı yıllardan önce kefeli terazi fiyatları konuşulup kullanılırken gelişen teknoloji ile birlikte günümüzde kullanılmaktadır.

Elektronik terazi 150 kg

Günümüzde gelişen teknoloji ile birlikte 150 kg terazilerin kullanımı oldukça kolaylaştı. Herkesin kullanabileceği bir basitliğe indirgendi. Özellikle üzerinde bulunan mavi ışık karanlık ortamda bile kullanım kolaylığı sağladı.

300 kg terazi

Bu tür terazilerde dikkat edeceğiniz en öneli nokta terazinin gram hassasiyeti. Zira gram hassasiyeti size ağırlığı net olarak verecektir. Bu tür terazilerde elektrikli ve şarjlı kullanım imkanı bulunmaktadır. Kimi cihazlarda 240 saate kadar akülü kullanım özelliği de bulunuyor. Önlü ve arkalı çift LCD ekran özelliği ile cihazlar ayrıca katlanabilir platform özelliği de sunuyor.

Cihazların alımında özellikle dikkat edeceğiniz nokta geniş tepsi sunumu olsun. Zira koyacağınız ürünlerin ağırlığına bağlı olarak tepsinin geniş olması size rahat sonuç almanızı sağlayacak.

Sunmuş olduğumuz geniş ürün portföyümüzle Eray’a uğramadan elektronik terazi almayın derim.

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın