TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık

Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık

Bir çoğumuz neden barkod okuyucu fiyatları farklıdır diye aklımızdan geçiririz. Farklı olmasının elbette ki sebepleri var. Ancak öncelikli olarak fiyat farkının özelliklerin farklılığından kaynaklandığını vurgulamamız gerekiyor.

Piyasada çok farklı markaların çok çeşitli ürünleri var elbet. Ancak öncelikle tercih edeceğiniz ürüne bir karar vermeli ve ardından da özelliklerine bir bakmalısınız.

Barkod okuyucu fiyatlarının farklı olmasının sebepleri nelerdir?

Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık

Barkod okuyucu fiyatlarının farklı olmasında kablosuz bağlantı, kablolu bağlantılar, ekran, taşınabilirlik ve dayanıklılık gibi özellikler etkilidir.

Çok yönlü barkod okuyucu nedir?

Çok yönlü barkod okuyucular lazer okuyucular gibi barkod sembollerinin üzerine ince bir ışık yayarlar ve geri yansıyan ışığı çözerek okuma yaparlar. Fakat bu tip okuyucularda değişik yönlerde, değişik açılarda birden fazla okuyucu çizgisi bulunmaktadır.

2d barkod okuyucu ne demek?

Karekod orjinal adı Datamatrix olan 2 boyutlu barkod tipli barkodlara verilen Türkçe isimdir. Datamatrix (karekod) tipi barkodlar klasik tek boyutlu (yani çizgilerden oluşan) barkodlardan farklı olarak beyaz ve siyah kare veya dikdörtgenlerden oluşan matris şeklindeki barkod tipidir.

Barkod okuyucu QR kod okur mu?

Karekod barkod okuyucular normal barkod okuyucuların okuyabildiği çizgi barkodlar dahil bütün barkodları ve karekod barkodları okuyabilmektedir. Karekod barkodlar ağırlıklı olarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır.

1. Kablosuz Bağlantı

Bir barkod okuyucu satın alırken doğru kablosuz bağlantılara sahip olduğundan emin olmak istersiniz. Bu genellikle envanter sisteminize nasıl veri toplayacağınıza ve verilerinize nasıl gireceğinize bağlıdır. Firmanız gerçek zamanlı olarak veri topluyor ve bulut tabanlı bir envanter sistemi kullanıyor mu? Varsa, internete kablosuz bir bağlantıya ihtiyacınız olacaktır. Bunun için iki seçeneğiniz WiFi veya Mobil Geniş Bant bağlantısı şeklinde olacak.

Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık
barkod okuyucu fiyatları

Çalışanlarınız tüm taramalarını merkezi bir yerde yapıyor mu? Öyleyse, WiFi üzerinden veri ileten tarayıcılar sizin için doğru seçim olabilir. Örneğin, bir WiFi bağlantısı bir depo içinde tarama yapmak için faydalıdır. Çalışanlarınız sahada veya yoldaysa, Mobil Geniş Bant bağlantısına sahip olmak daha faydalı olacak. Bununla sahadaki çalışanlarınız gittikleri her yerde veri iletebilecek.

Bu özellik fiyatta farklılığa sebep olan unsurlar arasında yer alıyor.

2. Kablolu Bağlantılar

Kablolu tarayıcılarla veri topluyorsanız bu durum da fiyat farkedebilir. Kablolu bağlantılar son derece önemlidir. Seçtiğiniz tarayıcıların sisteminizi kullanan bilgisayarlarla uyumlu olduğundan emin olmanız gerekir.

Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık
barkod okuyucu fiyatları

3. Ekran

Alacağınız cihazın ekran özelliği fiyatta farklılıklara neden olur. Dokunmatik ekran özelliği fiyatı farklı hale getirir. Bir ekranla, tarayıcıların yetenekleri çok daha derin olabilir. Örneğin, bir Mobil Bilgisayar barkod tarayıcı envanter sisteminize bilgi gönderebilir ve envanter sisteminizden bilgi alabilir. Bunlardan bazıları hem cep telefonu hem de barkod tarayıcı olarak işlev görebilir.

4. Taşınabilirlik ve dayanıklılık

Cihazın taşınabilir olma özelliği de fiyata yansır. Taşınabilirlik, bir barkod tarayıcı seçerken büyük bir faktördür. Bunun için tarayıcının çalışacağı ortam türünü göz önünde bulundurun. Diyelim ki tarayıcı seyahat edecek ve tarlaya çıkacak. Bazı önemli özellikler nelerdir? Dayanıklı, suya dayanıklı, aşırı sıcaklıklarda kullanılabilen ve taşınabilir bir tarayıcı isteyebilirsiniz.

Barkod okuyucu fiyatları araştırmasında çarpıcı 4 farklılık

Tarayıcı perakende olarak kullanılıyorsa, taşınabilir olması ve / veya aşırı koşullara dayanması gerekmeyebilir. Barkod tarayıcılar çeşitli çalışma koşulları için üretilmiştir. Dolayısıyla tercihte bulunurken sabit bir cihazla taşınabilir bir cihazın farklı fiyatlarda olduğunu unutmamanız gerekiyor

Mağaza / Online Alışveriş