444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > 2021 yılının en iyi e-fatura portal kullanım rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2021 yılının en iyi e-fatura portal kullanım rehberi

2021 yılının en iyi e-fatura portal kullanım rehberi

e-fatura portal bilgisi günümüzde oldukça önemli bir hale geldi. Her şeyin elektroniğe dökülmesiyle birlikte artık ticari faaliyetlerimizin bilgisini de bu alana taşımış oluyoruz.

E-fatura portal işlemi ne sağlıyor?

2021 yılının en iyi e-fatura portal kullanım rehberi

Ticaretle uğraşan kişilerin e-fatura portalını kullanabilmesi son derece işleri rahatlatan bir durum arz ediyor. Burada özellikle faturaların Gelir İdaresi Başkanlığı yolu ile e-fatura sistemine kayıtlı şirketler arası gönderilmesi söz konusu olmakta. Ayrıca yine faturaların Gelir İdaresi Başkanlığı aracılığı ile e-fatura sistemine kayıtlı şirketler arası alınması da söz konusu olmaktadır.

2021 yılının en iyi e-fatura portal kullanım rehberi

5 maddede portal kullanımı

  • Öncelikle Gelir İdaresi Başkanlığının elektronik fatura portalı bulunuyor. Buraya erişim için öncelikle yapmanız gereken bir iş var. Eğer şahıs şirketi iseniz elektronik ortamda ıslak imzanın yerini alan e-İmzanızı almanız gerekiyor. Ayrıca hem Anonim hem de Limited Şirketler için ise yasal belgelerin güvenliğini ve gizliliğini sağlayan mali mührü de almanız gerekiyor.
  • Sonrasında ise geçiş yamak istediğiniz e-dönüşüm ürünleri ile ilgili olarak Özel Entegratörünüz olan Eray’a başvuru yapabilirsiniz. Bu noktada efatura.gov.tr isimli adresten edindiğiniz mali mühür ve e-imza ile birlikte e-Fatura başvurusunda bulunabilirsiniz.
e-fatura portal
Gelir İdaresi Başkanlığı E- Fatura Portal Sayfası
  • Bundan sonra size portala e-fatura bilgilerinizi girebilmeniz için gerekli olan kullanıcı adınız ve şifreniz verilecek. Sizde aldığınız bu kullanıcı adı ile şifrenizle birlikte e-fatura portalına girecek ve yapmış olduğunuz ticari faaliyetler neticesinde gerekli olan fatura bilgilerinizi portala işleyebileceksiniz.
  • 4- Özel entegratörünüz aracılığıyla yapmış olduğunuz başvuru neticesinde doldurduğunuz bilgilerle size bir aktivasyon bilgisi verilmiş olacak. Siz de bu aktivasyon bilgisiyle birlikte linkte yer alan e-imza ve mali mührünüzü imzalayacaksınız.
  • 5- Son olarak attığınız bu imzadan sonra Gelir İdaresi Dairesi Başkanlığı’na Eray ile birlikte e-fatura uygulamasını kullanacağınıza dair bir bilgi vermiş oluyorsunuz. İşte bu şekilde e-fatura portalına girişinizi yapıp ticari işlemleriniz neticesinde vereceğiniz faturaları buradan oluşturmuş oluyorsunuz.

Yetkilendirilmiş entegratör

Özetle e-fatura portalı Gelir İdaresi Başkanlığı Tarafından yetkilendirilmiş bir entegratör aracılığıyla kullanıma başlayabiliyorsunuz.

Gelin siz de e-fatura ile ilgili çözümlerimizle tanışın. Hem siz rahat edin hem de işletmenizde resmi işler aksamadan işleyişine devam etsin.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

RAKİPSİZ E-FATURA KONTÖR FİYATLARI İÇİN

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın