TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > 6 maddede restoran kontrol nedir?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
6 maddede restoran kontrol nedir?

6 maddede restoran kontrol nedir?

Restoran kontrol denilince acaba bu da ne ki demeyin hemen. Kastettiğimiz aslında sistemin kendisi. Restoranınıza kurduğunuz sistem sayesinde kontrolü de en üst noktaya çıkarmış oluyorsunuz.

Restoran kontrol noktaları nelerdir?

6 maddede restoran kontrol nedir?

Restoran kontrol noktaları kısaca müşteri deneyimi, kullanıcı deneyimi, veri erişim ve kontrolü, güvenlik, raporlama ve hız gibi konuları önceleyebildiğiniz sistemin adıdır.

Restoran bilişim sistemi nedir?

Restoran, pastane, cafe, bar ve oteller için güvenilir bir kullanım deneyimi sunan adisyon ve restoran otomasyon sistemi, işletmelerin işini kolaylaştırmak ve daha hızlı işlem yapmak için özel olarak tasarlanmış bir sistemdir.

Kontrol sistemi nedir kaça ayrılır?

Kontrol sistemi, diğer cihaz veya sistemlerin davranışlarının doğrudan veya dolaylı olarak yöneten, kontrol eden bir cihaz veya cihaz grubudur. … Kontrol sistemi değişim ve birleşime göre ana grubu ayrılır: mantıksal veya ardışık kontroller veya Geribildirim veya doğrusal kontroller.

Restoranların teknolojiyi takip etme zorunluluğu nedir?

Teknolojik gelişmeler ile birlikte ortaya çıkan akıllı konseptlerde yapılan yatırımların
değerlendirilebilmesi ve ölçülebilmesi için çeşitli çalışmalar yapılmıştır. Dünyada akıllı
şehir ile başlayan ve akıllı otel veya restoran veya akıllı hizmet konseptine uzanan süreçte bir alt boyut olarak
değerlendirilebilecek ‘akıllı restoran ve mutfak’ uygulamaları her geçen gün daha fazla dikkate alınmaya başlamıştır. . Yapılan bu
çalışmanın temel amacı ‘5 yıldızlı otel işletmelerinde bulunan mutfak ve restoran
departmanlarının teknoloji kullanım düzeyleri nedir’ sorusunun cevabını bulmaktır. Bu
amaca ulaşabilmek için bir akıllılık endeksi oluşturulmuştur. Ve ülkemizde de bu süreç beklendiği gibi hızla kabul edilmiştir.

1. Müşteri deneyimi

Aslında yaptığınız iş müşterilerinizi memnun etmek.  Müşteri deneyimini geliştiren bir kontrol sistemine sahip olmak çok önemli. Müşteriler sorunsuz bir şekilde işyerinizden ayrılıyorsa bu durum restoran kontrol mekanizmalarınızın iyi olduğunun göstergesi.

6 maddede restoran kontrol nedir?

2. Kullanıcı deneyimi

Personeliniz kişisel yaşamlarında (tabletler, akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar, akıllı saatler) gelişmiş yazılımlar kullanır. Restoranınıza girip kötü tasarlanmış, modası geçmiş, yavaş yazılımları kullanmak zorunda kalmak, hızlı bir şekilde hayal kırıklığının önemli bir nedeni olabilir. Sezgisel, öğrenmesi kolay ve gezinmesi kolay bir restoran kontrol sistemi daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar.

6 maddede restoran kontrol nedir?

3. Veri Erişimi ve Kontrolü

Elbette zamanınızın çoğunda restoranda olamazsınız. Bu nedenle restoranda kontrolü sağlamanıza size bağlı olmamalı. Siz olmasanız bile işleyiş devam etmeli. Hiç aksamamalı. Restoran kontrol sisteminiz uzakta olsanız bile size erişim sağlama imkanı tanımalı. İşleyişten haberdar etmeli ve günlük ne olup bittiği ile ilgili detayları vermeli.

6 maddede restoran kontrol nedir?

 4. Güvenlik

Güvenlik ve bakım yazılım satıcısı ile yaptığınız sözleşmeye dahil edildiğinde, pahalı bilgi teknolojileri desteği ve manuel güncellemeler mevcut olmayabilir.  Modern bir yazılımlar işyerinizdeki bütün güvenliği her türlü olumsuzluğa karşı sağlayabilirsiniz .

5. Raporlama

Restoranlar, işlemler ve müşteriler hakkında çok fazla veri üretir. Bu verilerin tam değerini elde etmek istiyorsanız akıllı raporlamaya sahip bir çözüme ihtiyacınız var. Gerçek zamanlı raporlar oluşturmanıza ve işletmeniz için hangi metriklerin önemli olduğunu ayrıntılı olarak incelemenize olanak tanıyan restoran kontol yazılımını arayın. Hangi ürünlerin hangi zamanlarda ve günlerde en çok sattığını ve hangi bölümlerin en karlı olduğunu görebilirsiniz.

6 maddede restoran kontrol nedir?

6. Hız

Günün sonunda, ne tür bir restoran işletiyor olursanız olun, servis hızı son derece önemlidir. Gelir elde etme fırsatınızı en üst düzeye çıkarmak için sadece çok zamanınız var. Ancak zamanı verimli kullanmazsanız bu durumda hızınızın bir önemi kalmaz. Burada önemli olan restorandaki sistemin aksamadan işletilmesi.

Mağaza / Online Alışveriş