TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Cafe yazılımı desek kafamız mı karışır? Elbetteki hayır! Aksine işletmenizi çağa ayak uydurabilecek bir adım atmış oluruz. Zamanın ruhu işte.

Büyük, geniş bir kafe ve dünyaca ünlü bir markanız olmasa da bu durum kafenizi kapatmanız ve popüler markalardan birine yatırım yapmanın bir yolunu bulmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Doğru iş planı ve stratejisiyle, başarılı bir cafe işletebilirsiniz.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Deneyebileceğiniz en iyi taktiklerden biri, birinci sınıf bir cafe yazılımına yatırım yapmak. Bu program türü tüm sipariş, faturalandırma ve ödeme işlemlerini yönetir. Ayrıca, siparişlerin daha hızlı ve verimli bir şekilde hazırlanmasını kolaylaştırmak için de kullanılabilir.

İyi bir cafe yazılımı sistemi ayrıca envanter, satış analizi, zamanlama ve bordro gibi çeşitli arka uç yönetimi özelliklerini de içerecek. Sadece bir sistem kullanarak, kafenizin tüm yönlerini daha verimli bir şekilde yönetebileceksiniz.

Cafe yazılımı kullanmanın faydaları nelerdir?

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Kafeniz için bir Cafe yazılımı sistemine yatırım yapmak için daha spesifik nedenlere ihtiyacınız varsa, sizi doğru yöne taşıyacak işte 6 neden:

Cafe yazılımı sektörde ne tür değişiklik getirdi?

Masa, paket ve tezgah satış şekillerini destekleyen kullanıcı dostu ekranları sayesinde hızlı ve kolay sipariş alınır. Mutfaklara konan ekranlar sayesinde yazıcı kullanmaya gerek kalmadan siparişler iletilebilir. Motorlu kuryeler takip edilerek paket teslim süreleri anlık olarak görüntülenir. Yıl, ay, gün, saat bazlı kasa, ciro ve ürün satış raporları tek tuşla ve anlık olarak alınabilmektedir. Kullanıcılara ayrı ayrı tanımlanan yetkilere göre gerçekleştirilen tüm iptal, ikram, ödenmez işlemlerinin takibi sağlanır ve olası kaçaklar en aza indirilir.

Maliyet ve stok yönetimindeki faydaları nedir?

Reçete tanımlamaları sayesinde restoranın deposunda kalan malzemelerin seviyesi anlık takip edilir. Geçmiş satışlar göz önüne alınarak otomatik sipariş fişleri oluşturulup, tedarikçi firmalara gönderilebilir. Tedarikçilerden gelen faturaların işlenmesiyle depo bakiyeleri ve cari hesaplar güncellenir. İdeal kullanım ve gerçekleşen maliyetler, kasalardan satış yapıldığı anda 
raporlanmaktadır.

Cafe otomasyon sisteminde evlere hizmet avantajları nedir?

Evlere servis operasyon merkezi ihtiyaçlarını karşılıyor. Tek merkezden sipariş alımı ve otomatik restoran dağıtımı yapılabiliyor. Gerçek zamanlı izleme ve anlık müdahalelerle sürecin sağlıklı işlemesi sağlanır. Satış artışı ve aktif olmayan müşteriler için tekrar aktif hale getirme çalışmaları yürütülmesine olanak sağlar.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

1. Geliştirilmiş sipariş yönetimi ve servis

Küçük bir kahve dükkanı genellikle daha az çalışan demektir. Düşük çalışan sayısı genellikle yavaş ve bazen de yetersiz hizmet anlamına gelir.

Bir Cafe yazılımı, sipariş yönetimi ve servis açısından işleri tersine çevirebilir. Bir dokunmatik ekran kullanarak kasiyeriniz bir müşteri siparişi verebilir ve ödemeyi işleme koyabilir veya bileti kaydedebilir.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Ayrı bir monitör kullanarak siparişe bakabilir ve varsa içeceği ve ek siparişleri hazırlayabilir.

Bir Cafe yazılımı sistemi, siparişleri etkin bir şekilde almanın ve işlemenin yanı sıra, kalem ve kağıt kullanma ihtiyacını ortadan kaldırarak atıkları ve yanlış müşteri siparişleri verme olasılığını azaltır.

2. İçeceklerin daha iyi özelleştirilmesi

Gittikçe daha fazla sayıda müşteri özelleştirilmiş içecekler sipariş ediyor. Krema yerine soya veya az yağlı süt, içeceklerde daha az şurup veya ilave bir espresso isterler.

Kahve dükkanınızın uzun süredir devam ettiği için bu trendi takip etmesi gerekiyor.

Bir Cafe yazılımı sistemi, müşterilerinizin istedikleri içeceği istedikleri gibi almalarını sağlayacaktır. Birkaç basit dokunuşla kasiyerinizin içeceklerini kişiselleştirmesini sağlayabilirsiniz.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Kolay okunabilen ayrıntılarla veya talimatlarla, içeceği tam olarak müşterinin istediği şekilde hazırlayabilirsiniz. Hatalara yer kalmayacak, bu da müşterilerinizi daima tatmin edecek ve hatta içerik israfını önleyeceğiniz anlamına gelir.

3. Ödüllendirici ve benzersiz müşteri deneyimlerinin etkin bir şekilde uygulanması

Tüm müşterilere özel içecekler sunmanın yanı sıra, Cafe yazılımınız sadık müşterilerinizi tanımanıza olanak sağlar. Düzenli siparişlerini ve müşteri profilleri oluşturmanıza izin verecek diğer ilgili bilgileri kaydeder.

Ardından, düzenli müşterilerin siparişini vereceğiniz içeceği hazırlamak veya tercihlerine uygun menü öğeleri önermek için bu müşteri profillerini kullanabilirsiniz. Bunu yaparak, onlarla daha güçlü bir ilişki kuracaksınız ve dükkanınıza geri gelmeyi her zaman isteyecekler.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Ayrıca, sisteminiz, müşterilerinizi de geri dönmeye teşvik edecek bir sadakat veya ödül programı oluşturmanıza yardımcı olabilir.

Kişiselleştirilmiş hizmetler ve heyecan verici bir sadakat veya ödül programı sayesinde müşterilerinizin artık başka kahve dükkanlarını denemek için hiçbir nedenleri olmayacak.

4. Gelişmiş envanter yönetimi

Taze çekilmiş kahve çekirdekleri, şuruplar, krema ve hamur işleri yapmak, bir kahve dükkanınız olduğunda hiç olmazsa olmazdır. Sarf malzemeleri tükenirse, bu satışları kaçıracağınız anlamına gelir.

Her zaman demlenecek veya içeceklerinizi hazırlayacak malzemelerin tükenme ününe sahipseniz, gelecekteki işlerinizi bile kaybedebilirsiniz.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Cafe sistemi kullanarak envanterinizin üzerinde kalabilirsiniz. Ne zaman ve nerede sipariş edeceğinizi bilmeniz için malzemelerinize kolayca göz kulak olabilirsiniz. Bu, hiçbir zaman malzemenin tükenmemesini sağlayacak ve müşterilerinize her zaman siparişlerini sunacak bir imkanı sunar.

5. Daha iyi satış takibi

Satışlarınızın zirvesinde kalmak zaman alıcı bir görev olabilir. Bununla birlikte, Cafe sistemiyle gelen ve çıkan tüm parayı kolayca ve hızla izleyebilirsiniz.

Bu yazılım, kafenizdeki tüm işlemleri kaydeder. Günün satışlarını veya tüm haftanın satışlarını incelemek istiyorsanız, verileri kolayca çekin. Daha sonra ne kadar para kazandığınızı veya malzemelere harcadığınızı bileceksiniz.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Hangi ürünlerin iyi performans gösterdiğini ve hangilerinin performans göstermediğini bilmek için sisteminizdeki verileri de kullanabilirsiniz. Daha sonra, özellikle üzerlerinde çok para kaybediyorsanız, bu menü öğelerini çıkarmaya veya değiştirmeye karar verebilirsiniz.

Daha da önemlisi, bir POS programı ile, yatırımcılarınıza vermeniz veya yıl sonu raporlarınıza dahil etmeniz gerektiğinde satış verilerinizin çıktılarını üretebilirsiniz.

6. Kolaylaştırılmış çalışan planlama, zaman tutma ve bordro süreçleri

Son olarak, bir Cafe sisteminiz olduğunda programlarınızı manuel olarak yapmak ve çalışanlarınızın maaş bordrosunu hesaplamaktan kurtulabilirsiniz.

Yazılımınızda çalışan zaman çizelgesi yönetimi özellikleri varsa, personeliniz yazılımı giriş ve çıkış işlemleri için kullanabilir. Sistem daha sonra toplam saatlerini maaş bordrosunu hazırlama zamanı geldiğinde hesaplar.

Cafe yazılımı kullanmanızın kusursuz 6 nedeni

Ek olarak, sistem size daha iyi çalışma programları oluşturmanıza izin verecek saatlik iş yükü hakkında bilgi verebilir.

Ayrıca tüm çalışanların satış performansını izleyebilir ve buna dayanarak bilinçli iş kararları alabilirsiniz.

Cafe sistemi ile daha rekabetçi bir kafeniz olacak. Ayrıca, işinizi yönetir ve çalışanlarınızı daha verimli yönetirsiniz. Size birden fazla şekilde yardımcı olacak eksiksiz bir araçtır.

Cafe yazılımı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Ürünlerimiz hakkındaki sayfamızı ziyaret edin.

Mağaza / Online Alışveriş