444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Adisyon fişi bize ne anlatıyor?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Adisyon fişi bize ne anlatıyor?

Adisyon fişi bize ne anlatıyor?

Adisyon fişi aslında bize bir alış veriş siparişinde aslında siparişimiz bir özetini veriyor. Adiyon fişi müşterinin satıcıdan istediği sipariş talebidir.

Bu belge, ürün türü, miktarları ve üzerinde anlaşılan ürün veya hizmetlerle ilgili ayrıntıları içerir. Ayrıca, alıcılar kendilerine gelen  ürünlerin gerçekten sipariş ettikleri ürünler olduğundan emin olmak için adisyon fişini kullanırlar.

Adisyon fişi işlemleri

İşlemler sırasında, satıcıların ödeme yapmadan önce sipariş göndermeleri nadir rastlanan bir durum değil. Çoğu zaman bir restorana gittiğimizde ya da bir kafeye gittiğimizde siparişlerimiz neticesinde bizlere bir kağıt uzatılır. Satıcılar bunu yapmakta kendilerini rahat hissederler çünkü satın alma siparişleri de bir tür risk ve yasal koruma işlevi görür. Yani, herhangi bir nedenle bir alıcı ödemeyi reddederse, satıcı adisyon fişi tarafından korunur. Ve her iki taraf arasında bağlayıcı bir sözleşme olarak kullanılabilir.

Adisyon fişi bize ne anlatıyor?

Perakende endüstrilere adisyon fişlerinin sunulmasından bu yana, satın alma süreci daha verimli hale geldi ve daha iyi stok ve ödeme takibine izin veriyor.  Adisyonla ilgili fiş neticesinde oluşturulan faturalar satıcıların ve alıcıların geçmiş satışlar veya satın almalarla ilgili doğru verileri tutmak için kullandıkları gerekli ayrıntıları sağlar.

Adisyon fişinde yer alan bilgiler

  • Adisyon fişi numarası
  • Tarih ve zaman
  •  İşyerinin Adresi
  • Ürünlerin talep edilen miktarı
  • Fiyat ve en altta toplam fiyat
Adisyon fişi bize ne anlatıyor?

İzleme için son derece kullanışlı

Adisyon odaklı fiş özellikle izleme için kullanışlıdır. Satıcılar, söz konusu sipariş ve alıcısı hakkındaki bilgileri içeren adisyon fişlerini kullanarak satın alma işlemleriyle eşleştirebilir. Diğer taraftan, adisyon fişleri siparişleri, alıcının yararı ve rahatlığı için satıcının bilgilerini de içerir.

Adisyon fişi bize ne anlatıyor?

Adisyon konulu fişin en büyük yararı alıcı ve satıcı arasında bir uzlaşmanın sağlanamaması neticesinde ortaya çıkar. Adisyon fişi iki adet olarak hazırlandığı için bir satıcıda biri de alıcı da yer alır. Miktar ve fiyatların ayrıca alınan ürünlerin neler olduğu yazıldığı için bu durumda ortaya herhangi bir anlaşmazlığın önüne de geçilmiş olur.

Günümüzde özellikle adisyon artık otomasyonlarla otomatik hale getirilmiştir. Restoran ve kafe gibi işletmelere kurulan sistemler ile artık kağıdın yeri tabletler almıştır. İstenildiği zaman da siparişlerin ayrıntılı dökümü müşterilere verilebilmektedir.  

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın