444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Bu yazımızda adisyon sistemi altında aslında cafe ve rastoranlarda kullanılan sistemi size anlatmaya çalışacağız. Zira iyi bir adisyon sistemi zaten cafe ve restoran otomasyonları gibi sistemlerin içerisinde yer alıyor.

Restoran adisyon sistemi nedir?

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Restoran adisyon sistemi, restoran sahibine daha fazla verimlilik sağlıyor. Diğer taraftan kişinin bir mutfak ekranıyla iletişim kurmasının yanı sıra aldığı siparişi merkezi sunucuya bir sipariş iletebileceği kablosuz elektronik menülerin kullanımı ile lokanta için daha kolay bir restoran otomasyon sistemi sağlıyor. Sipariş hazırlığı başladığında bir mesaj; merkezi sunucu tarafından aynı zamanda lokanta yönünde bir fatura üreten bir ödeme istasyonu ile iletişim halinde oluyor.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu
adisyon sistemi eray

Restoran adisyon sisteminde satış noktası, arka ofis ve muhasebe gibi sektör için yaratılan en önemli 3 veri yönetim sisteminden birine veya ikisine dayanan restoran operatörlerini bulmak gerekiyor. Her üçünü de kullanan operatörler her zaman birbirleriyle entegre olabilecek sistemlere sahip olmayabilir. Başarılı restoran adisyon sistemi, sayılarınızı birden fazla düzeyde kontrol etmeyi, uzun zaman önce sadece kasaları geride bırakan ve makineleri eklemeyi içeren bir görevdir. İşletmelerinin büyük resmini anlayan restorancılar, üç sistemin hepsini entegre ederek, işletmelerinin ne kadar iyi performans gösterdiğine dair en net resmi sunar. Retoranınızın ihtiyaç duyduğu üç önemli sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Adisyon sistemi ne işe yarar?

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Çok az işletme restoranlar ve cafeler kadar sayıları yönlendirmektedir. Ayrıca veri zincirinin önünde modern bir satış noktası sisteminden daha iyi bir araç yoktur. Pos adisyon sistemi, bir operatörün bir restoranın numaralarını yorumlamasına, düzenlemesine ve yorumlamasına yardımcı olacaktır.

Bazı gelişmiş POS sistemleri, güncel ve geçmiş konuk sayılarını, işlemleri, misafir siparişi ayrıntılarını, eğilimleri ve daha fazlasını izleyecektir. POS, mutfağa siparişleri doğru ve hızlı bir şekilde teslim eder, eşyalar azaldığında veya tükendiğinde sayaç çalışanlarıyla ve sunucularla iletişim kurar ve servis personelini özel ve yüksek marjlı ürünleri “satış” yapmaya yönlendirir. Bazıları çalışanların zaman saati ve gösterge paneli özellikleri sunar.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Adisyon sistemi iyi bir arka ofis sistemine sahip olmalı

Bir işletmede tartışmasız en önemli veri yönetimi bileşeni olan bir arka ofis sistemi, diğerleri için bilgi merkezidir. Bir POS sistemi ile aynı zamanda adisyon sistemi ile entegrasyon yoluyla en üst düzeye çıkarılmış, envanter, satın alma, zamanlama ve hatta gıda güvenliği (HACCP) uyumluluğunu yönetebilirsiniz. Operatörler satış, satın alma ve envanterin hassas takibini kullanarak atık ve israf sonucu oluşan zararı azaltabilir.

Operatörler, mevcut envanteri tarihi ve öngörülen satışlarla dengeleyen önerilen siparişler yoluyla satın alma doğruluğunu artırabilir. Bir arka ofis sistemi, otomatik satın alma ve raporlama ve geçmiş satış verilerini kullanarak üretkenliği de artırır. İdeal önerilen işgücü çizelgeleri oluşturmak ve işgücü sayılarının hedefte kalmasını sağlamak için işgücü maliyetini bir satış faktörü olarak değerlendirebilirsiniz. Bir arka ofis sistemi, operatörlerin operasyonlarını ölçeklendirmek için ihtiyaç duydukları kritik bir bileşendir.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Adisyon sistemleri muhasebe sistemini önemsemeli

Sağlam bir arka ofis sisteminin gücüne dokunarak bir muhasebe sistemi temel defter tutma aracı haline gelir. POS ve arka ofis sistemlerinden zaman ve katılım verilerini birleştirerek kuruşuna kadar bordroyu yönetir. Arka ofis sistemi tarafından sağlanan verilerden satın alma siparişlerini ve faturaları uzlaştırarak faturalandırma görevini yerine getirir.

Finansal raporlar, sistem gelir tabloları ve bilançolar oluşturmak üzere programlandığında operatörlerin bilmek istedikleri zaman işletmelerinin finansal durumunun tam olarak farkında olmasını sağlar.

Bazıları bu tür veri otomasyon sistemlerini pahalı ve gereksiz olarak değerlendirebilir. Ancak gerçekte, restoran işletmecilerine kritik sayılar üzerinde son derece sıkı kontrol sağlayarak, bu sistemler maliyet tasarrufu birikimi ile bir ya da iki yıl içinde kendileri için ödeme yaparlar.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Bu tür sistemler, en çok satan ürünleri ve kayıpları, satış zirvelerini, dengeli işgücü maliyetlerini ve tehlikeli fazla mesai potansiyelini vurgulayarak bir restoranın gerçekte nasıl çalıştığına dair keskin bilgiler sağlar. Kısacası, bu inanılmaz üç bileşenli sistemler size işletmenizle ilgili gerçekleri veriyor ve daha sonra onu nasıl karlı bir şekilde çalıştıracağınıza karar vermenizi sağlıyor.

Restaurant adisyon sistemleri işinizi büyütmenizi sağlar

İnsanların boş zamanlarını geçirmek için çeşitli yolları bulunuyor. Dışarıda yemek bunlardan biri. Restoranlar hızla büyüyen bir iştir, çünkü insanlar dışarıda yemek yemeye ve diğer birçok şeye yatırım yapmakla ilgilenirler.

Sektördeki insanlar için, şirketlerinin yönetimini anlamak esastır. Restoran yönetimi, restoran işinde önemli bir faktördür. Bu noktada restoran adisyon sistemleri son derece önemli bir boşluğu doldurur.

Yaşamdaki hız arttıkça, iş dünyasında insanların yönetimini otomatikleştirmeleri ve pazarlardaki üretkenliklerini en üst düzeye çıkarmaları gerekiyor. Bu senaryo sadece işletmelerini daha organize hale getirmekle kalmayacak, aynı zamanda restoran işletmelerinden elde ettikleri geliri de artıracaktır. Restoran adisyon sistemleri restoran iş organize en iyi yollarından biridir.

Restoran uygulama geliştirme restoran iş otomasyon kritik aşamalarından biridir. Restoran adisyon sistemleri işinizi artırmak ve aynı yönetimdeki verimliliği artırmak için en iyi seçeneklerden biridir.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Restoranınız için bir restoran adisyon sistemine sahip olmak, işletmenizi izleyiciler için erişilebilir hale getirecek. Müşteriler menünüzü ve fiyatlarınızı çevrimiçi olarak kontrol edebilir, bu da sadece zaman kazanmakla kalmaz, aynı zamanda satışları da artırabilir, çünkü insanlar içeri girmeden önce restoranınız hakkında daha fazla bilgi sahibi olurlar.

Bir restoran adisyon sistemi sayesinde, müşterileriniz restoranınızla özel günler için masa rezervasyonu yapabilirler. Bu senaryonun mevcut olduğu için önemli bir sosyal değeri olacaktır ve daha rahat masa rezervasyonu, restoranınızı doğum günleri, yıldönümleri ve daha fazlası gibi tüketicilerin özel günlerinin önemli bir parçası haline getirecektir.

Cafe adisyon sistemi

Cafe adisyon sistemi işletmenizin en önemli parçalarından biridir. İşletmenizin başarısını büyük ölçüde tanımlar. Cafenizin iyi çalışabilmesi için cafe adisyon sistemindeki çalışmaların kolaylaştırılması gerekir. Bunu aracın aküsü veya motoru olarak düşünebilirsiniz.

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Motorun şekli iyi olmadığı sürece, dış yapı işe yaramaz. Aynı şey cafenizin sistemi için de geçerlidir. Mutfağınız tam donanımlı olana kadar restoranınızın dış görünüşü tamamen çekici olamaz. Daha önceki cafeler, sipariş vemüşterileri yönetmek arasında bir denge kurmakta çok sıkıntı çekiyordu. Ancak modern teknolojilerin ortaya çıkmasıyla, restoran mutfağındaki çeşitli süreçleri yönetmek çok daha kolay hale geldi.

Bir cafe adiyon sistemi Mutfak Yönetimi görevini otomatikleştirebilir ve işleri sizin için daha kolay hale getirebilir. Mutfağınızı daha iyi bir şekilde organize etmenize yardımcı olur. Cafenin ev operasyonlarının arkası her zaman en işlek ve telaşlı bölümdür zira. Bir cafenin mutfağında çeşitli etkinlikler gerçekleşir. Cafe adisyon sistemi yardımıyla restoranınızın arka uç işlemlerini dijitalleştirebilirsiniz.

Cafe adisyon sistemi yönetime nasıl yardımcı olur?

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Envanter ve Stok Yönetimi: POS yazılımının en önemli avantajlarından biri, mutfak stoğunun ve envanterin yönetilmesine yardımcı olmasıdır. Yazılım, mağazadaki içeriği izlemenize yardımcı olur. Günün başında ve sonunda çeşitli bileşenlerin mevcudiyeti hakkında sizi bilgilendirir. Ayrıca, envanteri zamanında doldurmanızı hatırlatır. Yazılım, menüde sunulan yemeklere göre envanteri yönetir. Mutfak stoğunu akıllı cihazınızdan kolayca kontrol edebilirsiniz.

Cafe adisyon programı işlem platformları nedir?

Gerçek Stok Takibi
Cari Hesap Takibi (Sınırsız şekilde Alıcı, Satıcı Tanımlama)
Masa Yerleşim Planı (Sürükle Bırak Teknolojisi)
Kasiyer Yetki Kısıtlaması
Kasiyerin Sildiği veya Değiştirdiği Siparişleri Raporlama
Kasa Takibi
Tahsilat ve Tediye Modülü
Veresiye Modülü
Gider Pusulası
Pos / Ticket Takip
Fatura ( Mal Alım, Satış, İade..)
İrsaliye  ( Mal Alım, Satış, İade..)
Depo Modülü
Mutfak Modülü
Ürün Reçetesi Girişi
Gelir / Gider (Tüm Şirket Gelir ve Giderleri Kontrol Etme)
Kredi Kartlarınızla Yaptığınız Ödemelerin Takibi
Personel Takip
Müşteri / Toptancı Takip
Barkod Okuyucu İle Hızlı Ürün Satışı
Rehber, Hatırlatıcı
Adres Etiket Modülü
Çek / Senet Modülü
Banka Modülü
Arayanı Göster (Caller-ID) Modülü *** Opsiyonel
Excel’den Veri Al Modülü
Toplu Sms Modülü *** Opsiyonel
Toplu E-Mail Modülü **** Opsiyonel
Raporlama ve Dizayn  Modülü
Yeni Nesil Yazarkasa Modülü ***Opsiyonel
Barkod Etiket Yazdırma, Raf Etiketi Modülü
Online Terazi Desteği *Opsiyonel

Menü Yönetimi: Cafe Adisyon sistemi, restoranınızın menüsünü yönetmenize yardımcı olur. Menü listesinde bulunan öğelerin hazırlanması için gerekli bileşenlerin bir listesini yapar. Yazılım, menüyü düzenlemenize yardımcı olur. Mutfağa özgü ya da çok mutfaklı olsun, farklı yemekler için farklı ya da gün boyu benzer. Ayrıca, çeşitli yemekler için gerekli olan malzemelerin sayısı ve miktarının bir listesini yapmanıza yardımcı olur.

Uygun Ekipman: Kafelerin çoğu, mutfaklarının uygun alet ve ekipmanlarla donatılmasına fazla dikkat etmez. Şeflere uygun mutfak eşyaları ve ekipmanı sağlanmaması, işlerinde verimsizliğe ve müşterilere yavaş hizmet vermesine neden olabilir. Bu yazılımın yardımıyla mutfak personeli, gereksinim listesine kolayca ekleyerek gereksinimlerini kolayca öğrenebilir. Listeye eklenen yeni gereksinimle ilgili anında bildirim alırsınız ve mümkün olan en kısa sürede yerine getirebilirsiniz.

Mutfak Personeli Yönetimi: Mutfak personelinizi yönetmek artık sorun değil. Restoran yönetim yazılımı, personel yönetimi görevini otomatikleştiren özel bir özelliğe sahiptir. Artık iş atayabilir, görevler planlayabilir, restoranda farklı yerlerde personel atayabilir ve akıllı telefonunuzdaki personelin uygunluğunu kontrol edebilirsiniz. Yazılım, personelinizin yaptığı işi izlemenizi sağlar ve restoranınızın çeşitli bölümlerini izlemenize yardımcı olur.

Cafe restaurant adisyon sistemleri mutfağınızı dijitalleştirir

Cafe restaurant adisyon sistemleri, mutfak yönetimi sürecini dijitalleştirir ve restoranınızdaki çalışma yapısını geliştirir. Sadece çalışmanızı kolaylaştırmakla kalmaz, aynı zamanda endişelerini ve gereksinimlerini kolayca iletebildikleri için personelinize de yardımcı olduğunu kanıtlar.

Adisyon takip sistemi kullanmanın avantajları

Düşük Kurulum Maliyetleri: Adisyon takip sistemi kullanmanın en önemli avantajlarından biri düşük maliyet ve uygulama kolaylığıdır. Adisyon takip sistemi restorana bir uygulamayı indirmek veya zaten sahip olduğunuz cihazdaki POS yazılımı ile doğrudan çalışmak için bir yol sağlar.

Bu, genel giderlerin azaltılmasına yardımcı olur ve sistemi kullanma konusunda büyük esneklik sunar. Ayrıca, Adisyon takip sistemi yazılımı tüm cihazlarla uyumlu olduğundan, restoran sahibi POS sistemini entegre etmek için ek tescilli donanım satın almak için bir yatırım yapmaktan endişe duymaz, böylece masraflarını yönetmelerine yardımcı olur.  

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Kullanım Kolaylığı: Adisyon takip sistemi çözümleri genellikle sezgiseldir ve kullanımı kolaydır. Hızlı işlemler yapmaya, tabloları daha hızlı döndürmeye ve sistemin verimliliğini artırmaya yardımcı olur. Ayrıca, genel evrak işlerini azaltır ve daha iyi bir iletişim platformu oluşturur. Personelin verimliliğini artırır ve sipariş almaya ve yiyecekleri daha hızlı teslim etmeye daha fazla odaklanmalarına yardımcı olur.

Şeffaf Operasyonlar: Sistem, restoranın ve cafenin her operasyonu yönetmesine ve izlemesine yardımcı olur, böylece işletmelere operasyonların yönetimini ve kaydını daha şeffaf bir şekilde sunar. Böylece, her bir terminale daha iyi bir bakış açısı sunar ve potansiyel müşterilerini artırmak ve elde tutmak için teknolojiden yararlanmasına yardımcı olur.

Entegrasyon: Adisyon takip sistemi çözümü, en son teknolojiyi sunduğundan, bir işletmeyi çalıştırmak için gerekli tüm ilgili yararlı platformla özellikleri ve işlevsel eşleşmeleri sunar. Buna muhasebe yazılımı ve sipariş yönetimi yazılımı dahildir.

Adisyon sistemi fiyatları bakarken

Adisyon sistemi stratejiniz için etkili 7 ipucu

Fiyat araştırması yaparken sizlere yapacağımız en önemli tavsiyelerden bir tanesi sistem kurulumu ve sonrasında size verilecek olan hizmet ile ilgili. Zira bu noktada sistemin işletmenize kurulması son derece önemli. Diğer taraftan herhangi bir tıkanıklık durumunda sistemin çalışması için anlık çözümler sunulması da işletmenizdeki işleyişin aksamaması için önemli. Bu noktaya özellikle dikkat etmeniz gerekiyor.

Restoran adisyon sistemi fiyatları

Restoran adisyon fiyatlarına baktığımızda sistemin özelliklerine ve içeriğine göre 1.200 TL’den başlayan fiyatların olduğunu görüyoruz. Siz de işetmenize uygun bir adisyon sistemi arıyorsanız Eray’ın sunmuş olduğu çözümlere bir bakmanızı öneriyoruz.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.