TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Bu yazımızda sizlere barkod etiket yazıcı, barkod okuyucu test, datalogic barkod okuyucu, masaüstü barkod okuyucu, termal barkod etiketi, zebra barkod yazıcı, termal barkod yazıcı konularında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Yazının sonunda barkod okuyucu kavramına dair bir çok bilgiyi elde edebileceğiniz gibi aynı zamanda hangi barkod etiket yazıcının tercihe edilmesi gerektiği noktasında da net bir fikre sahip olmuş olacaksınız. Şimdi gelin hep birlikte barkod etiket yazıcı ve detaylarıyla ilgili ayrıntılara br geçiş yapalım.

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?
barkod etiket yazıcı

Barkod etiket yazıcı nedir?

Barkod basmak için kullanılan cihazlar olarak tanımlanan barkod etiket yazıcı hem termal hem de direk olarak baskı yapabilen cihazlardır. Barkod etiket yazıcı ile basılan barkodların daha uzun ömürlü ve daha dayanıklı olduğu bilinmektedir. Etiket programları kullanılarak barkod etiket yazıcıdan barkod alınabilir. Barkod yazıcılar barkod basmak için kullanılan cihazlardır. Barkod yazıcılar termal ve direk termal baskı yapabilirler. … Barkod yazıcılar modeline göre bilgisayara bağlı olarak veya bilgisayardan bağımsız olarak kullanılabilirler. Bir etiket programı ile tasarım yapılarak barkod yazıcılardan baskı alınabilir.

Barkod etiket yazıcı nasıl çalışır?

Barkod yazıcılar, direkt termal baskı ve termal transfer baskı yöntemiyle çalışır. Direkt termal baskı yönteminde, toner ve mürekkep olmadan doğrudan baskı kafasında yer alan kimyasal malzemeler ile ısı uygulanır. Termal transfer baskı yönteminde ise mürekkep kullanılır.

Barkod etiket yazıcı kullanma faydası nedir?

Barkod yazıcılar ile basılan barkodlar daha dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Daha hızlı baskı yapabilirler. … Barkod yazıcılar modeline göre bilgisayara bağlı olarak veya bilgisayardan bağımsız olarak kullanılabilirler. Bir etiket programı ile tasarım yapılarak barkod yazıcılardan baskı alınabilir.

Barkod yazıcıların en büyük avantajı iş yeri sahiplerine hız kazandırmasıdır. Bu hızla birlikte işyerleri günler sürecek işlemleri saniyeler içerisinde halledebilmektedir. Barkodlarla birlikte ürün bilgilerinin müşteriye sunulması söz konusu olduğu gibi benzer şekilde fiyat bilgisinin ve üretim bilgilerinin de sunumu söz konusu olabilemektedir.

Barkod yazıcı etiketi nedir?

barkod yazıcı etiketi

Barkod yazıcı etiketi, barkodların üzerine basıldığı kağıtları ifade etmektedir. Etiketlerin en önemli özelliği ürün ile ilgili genel bilgilerin üzerinde yer almasıdır. Bu bilgiler müşteriler ürün hakkında bilgi sahibi olmakta ve ürün tercihini yapabilmektedir.

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Barkod okuyucu test barkod cihazlarıyla birlikte yapılır. Bilindiği üzere barkod okuyucu cihazlarıyla birlikte ürün bilgisinin ekrana yansıtılması ve kaydedilmesi söz konusu olabilmektedir.

Barkod okuyucu programıyla birlikte son derece kolay bir şekilde yapabileceğiniz barkod okuyucu testi cihazın kullanımında herhangi bir problemle karşılaşmamanız için son derece gereklidir. Testin yapılmış olması işleyişinizin aksamamaı adına gereklidir.

Bu testi yapabilmeniz için;

  • Öncelikle bilgisayara barkod okuyucunun programı kurulur.
  • Sonrasında barkod cihazının çalışıp çalışmadığı kontrol edilir.
  • En son olarak da barkod cihazıyla bir barkod üzerinde test yapılır.

Datalogic barkod okuyucu nedir?

Datalogic barkod okuyucu, geniş tarama açısına sahip olan, su ve partikül sızdırmazlık derecesi: IP42 şeklinde, lazer benzeri tiner ve genişletilmiş tarama hattı olan ve iyi okunan geri bildirim için patentli ‘Yeşil Nokta’ teknolojisini kullanan bir cihazdır.


Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Datalogic barkod okuyucunun en öenemli özelliklerinden bir tanesi cihazın 1.5 metreye kadar düşmelerde dayanıklı olmasıdır. Elde taşınan bir cihaz olması nedeniyle cihazın her zaman elden düşme ihtimali mevcut. Bu noktada her ne kadar kullanıcılar dikkat etse de cihaz zaman zaman insan hatası kaynaklı olarak zarar görebilmektedir.

Masaüstü barkod okuyucu nedir?

Masaüstü özelliği olan, dikey sabit barkod okuyucular olarak isimlendirilen masaüstü barkod okuyucu telefon ve bilgisayar ekranından okuyabilme özelliğine sahip bir cihazdır. Özellikle büyük marketlerde kullanılan masaüstü barkod cihazları işletmelerin hızını önemli bir şekilde artırmaktadır.

Masaüstü barkod okuyucu satış yapılan yerlerde kasa bölümünde sabitlenen bir cihaz olduğu olduğu için elde taşınma gibi bir özelliği bulunmamaktadır. Burada özellikle satışı yapılan ürünlerin hızlı bir şekilde geçişi yapıldığı için büyük işletmelerin özellikle tercih ettiği bir ürün olan masaüstü barkod okuyucular son zamanların sükse yapan ürünleri arasında yer alıyor.

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Termal barkod etiketi nedir?

Termal etiketler, bir görüntü oluşturmak için ısı kullanır. Termal transfer, yazıcı kafasından gelen ısının şeridi etiket yüzeyine bağlayan şeridi serbest bıraktığı bir termal şerit kullanır. Doğrudan termal görüntüler, baskı kafasından gelen ısı etiket yüzeyindeki bileşenlerin karışmasına ve (genellikle) siyaha dönmelerine neden olduğunda oluşturulur.

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Direkt termal baskı, termal baskı kafasının altından geçerken kararan kimyasal olarak işlenmiş, ısıya duyarlı medyayı kullanırken, termal transfer baskı, çok çeşitli malzemeler üzerinde dayanıklı, uzun ömürlü görüntüler üretmek için ısıtılmış bir şerit kullanır. Bir lazer yazıcı, ısının görüntüyü kağıda aşıladığı bir dizi silindir ve yol değişiminden geçer. Bir termal yazıcı tipik olarak, özel termal kağıdın termal yazıcı kafasına sokulduğu ve ısının görüntünün görünmesine neden olduğu kısa, düz bir yola sahiptir.

Zebra barkod yazıcı nedir?

Sahip olduğu kalite ve yüksek performans ile son teknolojiyi kullanan zebra barkod yazıcı hemen her sektörde kullanılan bir cihazdır. Mekanlarda çok az yer kaplayan cihaz barkod yazıcı kullanıcılarına pratik ve kolay bir kullanım sunmaktadır.

Barkod etiket yazıcı nedir? Barkod okuyucu test nasıl yapılır?

Zebra barkod yazıcı darbelere ve çizilmelere karşı dayanıklı malzemelerden üretildiği için kullanıcısına güvenli bir kullanım sağlamaktadır. Ürünün şık tasarımı tüm ofis ve iş yerlerinde tam uyumlu bir görsel oluşturmaktadır.

Termal barkod yazıcı nedir?

Barkod yazıcı, diğer nesnelere iliştirilebilen barkod etiketleri üretmek için tasarlanmış bir yazıcıdır. Barkod yazıcı, barkodu doğrudan etikete uygulamak için mürekkep şeritleri kullanırken, termal barkod yazıcıları barkodu etiketin üzerine karalamak için ısı kullanır.

Termal barkod yazıcıların etiketleri, sizin tarafınızdan, evinizde herhangi bir karışıklık veya güçlük olmadan rahatça basılmış etiketlerdir. Yazıcı, termal teknolojiyi kullanarak termal kağıdı seçici olarak ısıtır. Bu, kağıdın kararmasına neden olarak barkodlarınızın görüntüsünü ve nakliye için gereken uygun işaretleri oluşturur.

El terminali fiyatları nereden bakılır?

El terminali fiyatları için özellikle bakabileceğiniz online alışveriş siteleri mevcut durumda. Bu siteler arasında sahibinden, n11, trendyol gibi siteleri sayabiliriz.

El terminali fiyatlarına bakarken özellikle karşılaştırmalar yapmanızı, markalara bakmanızı ve servis ağına dikkat etmenizi öneriyoruz.

Mağaza / Online Alışveriş