444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod makinesi nerelerde kullanılır?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod makinesi nerelerde kullanılır?

Barkod makinesi nerelerde kullanılır?

Barkod makinesi günümüzde birçok alanda kullanılır oldu. Daha doğrusu barkod tarayıcı olarak isimlendirdiğimiz bu cihazlar ticari yaşamımızın vazgeçilmezi haline geldi.

Barkod tarayıcılar dünyadaki hemen hemen tüm akla gelebilecek endüstrilerde ve uygulamalarda kullanılmaktadır. Şimdi gelin bu cihazların kullanıldığı alanlara bir göz atalım.

Barkod makinesi nerelerde kullanılır?
barkod makinesi

Barkod makinesi kullanım alanları nelerdir?

Barkod makinesi nerelerde kullanılır?

Satış noktası işlemleri, pazarlama / müşteri sadakat programları, envanter, depo işlemleri, nakliye ve daha fazlası için perakende satışın yapıldığı yerlerde. Hasta kabulleri, yatak başı ilaç doğrulaması, laboratuvar örneği takip ve takibi, sevkiyat ve alma, belge ve kayıt takibi ve personel iletişimi için sağlık hizmetleri.

  • Satış noktası işlemleri, pazarlama / müşteri sadakat programları, envanter, depo işlemleri, nakliye ve daha fazlası için perakende satışın yapıldığı yerlerde.
  • Hasta kabulleri, yatak başı ilaç doğrulaması, laboratuvar örneği takip ve takibi, sevkiyat ve alma, belge ve kayıt takibi ve personel iletişimi için sağlık hizmetleri.
  • Envanter yönetimi, devam eden işler, varlık takibi, nakliye ve alma ve uygunluk etiketlemesi için üretimde.
Barkod makinesi nerelerde kullanılır?
  • Toplama, erteleme, stok yenileme, sevkiyat ve alma gibi iş akışı işlevlerini otomatikleştirmek ve optimize etmek için depo dağıtımında.
  • Tedarik zinciri boyunca çapraz yerleştirme, filo yönetimi, teslim alma ve teslimat işlemleri gibi her öğeyi takip etmeye yardımcı olacak nakliye ve lojistikte.
  • Satış noktası işlemleri için bakkal ve depo operasyonlarında.
  • Gıda sektöründe

Üretim alanından paketleme ve dağıtımına kadar gıda işleme alanında. Sektör, gıda güvenliği için sürekli artan takip ve izleme gereksinimlerine sahiptir. Gıda endüstrisindeki şirketler, ürünün ne zaman, nerede ve kim tarafından alındığını, işlendiğini, depolandığını, taşındığını, tüketildiğini ve atıldığını belirleyebilmeli ve belgelenmiş kanıt sunmalıdır.

Kamu hizmeti şirketleri için okumalar yapmak, bina, makine ve otomat incelemeleri yapmak, elektronik imzaları yakalamak ve iletmek, envanter yönetimi ve daha fazlasını yapmak için saha hizmeti uygulamalarında.

Barkod makinesi nerelerde kullanılır?

Varlıkları, katılımı, kaydı, belgeleri ve kayıtları izleme ve personel iletişimini izleme eğitiminde.

Posta ve paket teslimat hizmetleri, posta akışına giren tüm barkodlu posta parçalarını (daireler, mektuplar ve paketler) tarar ve bu öğeleri teslimat noktasına kadar ek taramalarla izler. Tarama doğruluğu, gerçek zamanlı görünürlüğün başarısı için kritik öneme sahip

Sipariş karşılama, pazarlama çabaları, paketleme / nakliye, nakliye, envanter, depo işlemleri ve daha fazlası için e-ticarette.

Barkod makinesi nerelerde kullanılır?

Ekipman ve malzemeleri, kimlik yönetimi, tedarik zinciri ve lojistik, komiseri yönetimi, bakım ve onarım ve daha fazlası için askeri konularda.

Görüldüğü üzere barkod makinesi kullanım alanları oldukça geniş. Şimdi hayatımızı kolaylaştıran bu cihazı temin etme zamanı.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın