TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Bir barkod okuyucu almaya karar verdiniz ancak ne tür bir marka alacağınıza karar veremediniz. Hiç üzülmenize bile gerek yok aslında. Zira bu yazıyla belki de hem kararınızı değiştirecek hem de işinizi neticelendirmenin mutluluğunu yaşayacaksınız.

Barkod okuyucu nedir?

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Barkod okuyucu, barkod bilgilerini okuyan ve gönderen elektronik bir tarama makinesidir. Barkod okuyucular kablolu olabildiği gibi, kablosuz bir şekilde elle de taşınabilir. Son derece işlevsel olan barkod okuyucu cihazlar işletmelerin işleyişini son derece kolaylaştırmaktadır.

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Barkod okuyucu alırken nelere dikkat edilmeli?

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Barkod okuyucu seçerken öncelikle yapacağınız şey internette hemen bir gezinti yapmak. Ayrıca alacağınız ürünle ilgili bilgi sağlamak. Zaten Barkod okuyucu kelimesini Google’a yazdığınızda direk olarak karşınıza Eray Teknoloji A.Ş. çıkacak. Hemen buradan istediğiniz ürünle ilgili bilgileri rahatça alabileceksiniz.

Telefondan barkod okuma nasıl yapılır?

Google uygulamasını açın ve alt çubuktaki ‘Güncellemeler’ butonuna dokunun. Ardından ekranın altındaki Google Lens ikonuna dokunun. Kameranızı QR koduna doğru tutun. Lens uygulaması, kodu otomatik olarak algılar.

Barkod okuma sistemi nasıl çalışır?

Barkod okuyucudan gelen lazer ışık çizgilere çarptığında barkodun görüntüsü tarayıcıya geri yansır. Kod daha sonra kasaya bağlı bilgisayara aktarılır ve stok bilgileriyle karşılaştırılarak ilgili ürünün bilgilerine ulaşılır.

Barkod sistemine nasıl geçilir?

Herhangi bir kuruma müracaat gerektirmez. Barkod / Karekod numaralarınızı (verilerinizi) kendiniz belirleyebilirsiniz. Sistem ve takip için öncelikle bir barkod sistemli stok kontrol veya muhasebe yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bir veya birkaç barkod yazıcı, barkod / karekod okuyucu cihazları temin edilmeli.

Diğer taraftan alacağınız ürünle ilgili ayrıntılı bilgiye sahip olma ihtiyacınız bulunuyor. Bu durumda barkod okuyucu sayfasını ziyaret edecek ve orada ürünlerle ilgili olarak fiyat bilgisi alma ve karşılaştırmalar yapma imkanına da sahip olacaksınız.

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Barkod odaklı okuyucuların kendi aralarında çeşitlerinin olduğunu da sizlere hatırlatalım. Ürünün özelliğine göre 1D ve 2D okuyucular, diğer taraftan ürün büyüklüğü ve okuma hızı gibi özellikler dikkate almanız gereken özellikler. Bu açıdan ürünle ilgili açıklayıcı bilgilerin olduğu siteleri tercih etmenizi öneriyoruz.

Hangi barkod cihazları tercih edilmeli?

Barkod okuyucu almanın en etkili püf noktaları

Özellikle barkod cihazı tercihinizi yaparken bilinen markaları tercih etmenizi öneriyoruz. Burada Motorola, CMT, Datalogic ve Ebo gibi ürünleri tercih etmenizi öneriyoruz.

İşletmenizde kullanacağınız ürünün özelliklerine göre kaç santimetre uzaktan okuma yapıp yapmadığını ve piksel özelliklerini de dikkate almanızı öneriyoruz.

Barkod cihazının püf noktalarından biri de alacağınız ürünle ilgili yaygın bayi ağının olup olmadığını kontrol etmenizi öneriyoruz. Zira yaygın bayi ağının olması demek aynı zamanda servis ağının da geniş tutulması anlamına geliyor. Böyle bir durum özellikle cihazınızla alakalı teknik bir servisi gerektirecek sorunun çözüme kavuşturulmasında öne çıkıyor.

Şimdi buraya kadar verdiğimiz püf noktaları bilgisinden sonra en önemli bilgiyi sona sakladık. Alacağınız ürünün kablolu mu kablosuz mu olacağına da karar vermeniz gerekiyor. Bu noktada en çok dikkat çekilen husus genellikle barkod okuyucunun kullanıcının ihtiyacına göre taşınabilir veya sabit olmasına karar vermek.

Eğer kablolu okuyucu tercih edecekseniz bu durumda cihazı her yere taşıyamayacağınızı bilmelisiniz. Diğer taraftan kablosuz cihazlar taşınabilir olma özelliklerinden dolayı istediğiniz yere götüreceğiniz için bir anlamda kullanım kolaylığı sağlayacak.

Mağaza / Online Alışveriş