TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkod okuyucu indir – nereden ve nasıl yapılır?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Barkod okuyucu indir – nereden ve nasıl yapılır?

Biri size barkod okuyucu indir dese ilk yapacağınız şeylerden birisi muhtemelen soru sormak olur. Sahi nereden indireceğim? Aslında bu sorunun cevabını vermek çok da zor değil. Ancak gelin ilk önce barkod okuyucu nedir? sorusundan başlayarak adım adım barkod okuyucu indir konusunu güzelce bir irdeleyelim.

Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Barkod okuyucu nedir?

Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Fiyat tarayıcısı veya satış noktası (POS) tarayıcısı olarak da adlandırılan bir barkod okuyucu, bir barkodun içerdiği bilgileri yakalamak ve okumak için kullanılan, elde taşınan veya sabit bir giriş cihazıdır.

Barkod bilgisayara nasıl bağlanır?

Bilgisayara veya yazarkasaya bağlı klavyeyi klavye soketinden çıkartın. Bilgisayara veya yazarkasanın klavye giriş tipine göre kablonun uygun ucunu klavye soketine takın. Klavyeyi dönüştürücü kablo yardımıyla barkod okuyucunun diğer ucuna takın. USB kablosunu cihazın USB portuna takın.

Barkod okuyucu nereye takılır?

En sık tercih edilen bağlantı yöntemi olarak klavye, seri ve usb bağlantılardır. Aslında barkod okuyucusunu bilgisayara bağlamanın en kolay yolu klavye ve usb bağlantılarıdır. Bu bağlantı yöntemlerinde bir kablo yardımıyla barkod okuyucu ve bilgisayar arasındaki bağlantı kolayca kurulur.

Barkod okuma sistemi nasıl çalışır?

Barkod okuyucu nasıl çalışırBarkod okuyucudan gelen lazer ışık çizgilere çarptığında barkodun görüntüsü tarayıcıya geri yansır. Kod daha sonra kasaya bağlı bilgisayara aktarılır ve stok bilgileriyle karşılaştırılarak ilgili ürünün bilgilerine ulaşılır.

Barkod okuyucu program ne ise yarar?

Barkod okuyucular, bir barkodda kodlanmış bilgiler okunabilir verilere dönüştürüp bilgisayar ortamına aktarılmasını sağlayan cihazlardır. Bir ışık kaynağı, bir mercek ve optik darbeleri elektrik sinyallerine çeviren ışık sensöründen oluşur.

Bir barkod okuyucu, bir tarayıcı, bir kod çözücü (yerleşik veya harici) ve okuyucuyu bir bilgisayara bağlamak için kullanılan bir kablodan oluşur. Bir barkod okuyucu sadece barkodu yakaladığı ve sayılara ve / veya harflere dönüştürdüğü için, bir yazılım uygulamasının verileri anlayabilmesi için verilerin bir bilgisayara gönderilmesi gerekir.

Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Barkod tarayıcılar bir seri bağlantı noktası, klavye bağlantı noktası veya kablo adı verilen bir arabirim aygıtı aracılığıyla bir bilgisayara bağlanabilir. Bir barkod okuyucu, bir ışık huzmesini barkodun üzerine yönlendirerek ve geri yansıyan ışık miktarını ölçerek çalışır. (Barkod üzerindeki koyu çubuklar, aralarındaki beyaz boşluklardan daha az ışığı yansıtır.) Tarayıcı, ışık enerjisini elektrik enerjisine dönüştürür; bu daha sonra kod çözücü tarafından verilere dönüştürülür ve bir bilgisayara iletilir.

Barkod okuyucu indir nereden yapılır?

Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Barkod okuyucu indir konusu aslında programın kurulumu ile ilgili. Örneğin eğer bir barkod cihazı satın aldıysanız muhtemelen cihazla birlikte kullanımınıza sunulmak üzere bir program cd’si verilmiştir. Eğer cd verilmemişse en azından size nasıl bir kurulum yapacağınıza dair bilgilerin verildiği bir doküman muhakkak verilir. Bu dökümandaki bilgileri takip ederek yapacağınız şey tak çalıştır komutuyla cihazı bilgisayara bağlamak ve bilgisayar tarafından cihazın otomatik olarak algılanmasını sağlamak.

Barkod okuyucu indir - nereden ve nasıl yapılır?

Eğer barkod okuyucu programı internetten indirecekseniz eğer bu noktada yazılımcılar tarafından hazırlanan çeşitli uygulamaları telefonunuza veya bilgisayarınıza yükleyerek bu noktada cihazınızı bir barkod okuma cihazına dönüştürebilirsiniz. İnternette yer alan farklı platformlara veya AppStore, Google Play gibi platformlara bir göz atarak hangi barkod okuyucu yazılımların olduğunu görebilirsiniz.

Mağaza / Online Alışveriş