444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Barkodlu terazi satın almak sizler için belki kolay bir durum olmayabilir. Ancak Eray olarak sizlere sunduğumuz ürünlerle seçiminizi son derece kolaylaştırıyoruz. Bu yazımızda barkodlu terazi ile ilgil olarak sizlere dört bilgiyi dört başlıkta verme amacındayız.

Bilindiği üzere teraziler, uzun yıllar boyunca bir şeyleri ölçmek için kullanılan en önemli araçlardan biri durumunda. Bunlar çok popüler olarak marketlerde, tatlı dükkanlarda ve genel mağazalarda ve hatta mutfağınızda da kullanılır. Ancak şimdi teknoloji, Elektronik terazi cihazlarının yeni ve gelişmiş modelleri ile her şeyi tartmanın yolunu değiştirdi. Bu tartı cihazları ile geleneksel tartım ölçeklerinin aksine, sorunsuz ve hassas bir şekilde ölçüm yapmak için mükemmel bir hale geliyor.

Kuşkusuz mağazalar için tercih edilecek barkodlu teraziler bulunuyor. Bir dükkan işletiyorsanız ve eski barkodlu olmayan elektronik terazinizi barkodlu terazi ile değiştirmek veya daha fazla ek özellik ile yeni bir tane satın almak istiyorsanız, bu durumda en iyi kararı verebileceğiniz bir mekan ile Eray olarak karşınızdayız. Burada, satın almak için güvenebileceğiniz dükkanlar için en iyi barkodlu terazileri sizlere sunmaya çalıştık. Tüm bu modeller bazı şaşırtıcı özelliklere sahiptir ve en güvenilir markalardan oluşuyor. Bu yüzden kalite konusunda endişelenmenize hiç gerek yok. Yapmanız gereken sadece bu linki ziyaret etmek.

Eskinin tahterevalli’ye benzeyen geleneksel tartı terazi cihazlarını hatırlıyorsunuz değil mi? Hafif ölçeklerdeki şeyleri tartmak için, esnaflar genellikle demir ağırlıklarını bir bölüme ve ölçmek için malzemeleri diğer bölüme yerleştirmek zorundaydılar. Her iki bölüm dengeleme pozisyonuna ulaştığında tartım tamamlanıyordu. Bu geleneksel tartı terazileri için ana dezavantajlar, çok hassas olmamaları ve daha küçük miktarlarda bir şeyleri ölçme söz konusu olduğunda, ölçüm yapmalarının son derece zor olması.

Ancak dijital ve elektronik tartı aletleri artık bir şeyleri tartmanın en akıllı yolu haline geliyor ve her perakende mağazasında, büyük marketlerde,  tatlı dükkanlarında vb yerlerde ölçmeniz gereken şeylerin ölçümünü yapıyorsunuz. Bu modern barkod merkezli elektronik terazi cihazlarında küçük miktarları çok hassas bir şekilde bile ölçebilirsiniz.

Terazili barkod sistemi alırken nelere dikkat etmeli?

Terazili barkod sistemi alacaksanız elbette dikkat edeceğiniz bazı noktalar bulunuyor. Mağazanız için, veya market ihtiyaçlarınız için kullanılıp kullanılmayacağına dair yeni bir barkodlu terazi  tartı almayı planlıyorsanız, mükemmel olanı seçmek için aşağıdaki noktalara dikkat etmek zorundasınız.

Terazi Kapasitesi – Bu, ticari amaçla bir tartı terazisi satın almak istiyorsanız dikkate alınması gereken en önemli noktadır. Bir elektronik tartım kantarının standart kapasitesi 5 Kg’dır, ancak ticari amaçla, 10 kg, 20, Kg vb. Kapasiteye sahip olanı olduğu gibi 150 kg’a kadar satın alabileceğiniz barkodlu terazi markaları bulunuyor.

Platform Boyutu – Mağazalar için barkodlu teraziler işleri çok kolay ölçmenizi sağlayan daha büyük platform boyutuna sahip olmalıdır.

Akışkan Ölçümü- Bu bir diğer önemli özellik, barkodlu terazi ölçeğinin sahip olması gerekir. Bu özellik tartım skalasının yağ ve bal gibi sıvı bileşenlerin ölçülmesini kolaylaştırır.

İyi Ekran – Daima ölçümün okunabilirliğini kolaylaştıran iyi bir LCD’ye sahip olan barkodlu terazi tercih edin. Barkodlu terazi makinelerinin bazı gelişmiş modelleri, arka ışık aydınlatmalı LCD ile birlikte gelir.

Su Geçirmezlik – Su geçirmez modeller, temizliğini çok daha kolay hale getiren en ideal seçenek olduğunu kanıtlıyor. Ayrıca, sıvı bileşenleri ölçtüğünüzde, içeriğin yüzeye düşmesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur, herhangi bir hasar meydana gelmez.

Çoğu barkodlu terazi de  1g, 2g ve 5g üçlü doğruluğu ile birlikte 30 Kg’a kadar ağırlığı ölçmeyi teklif eden seçenekler bulunur. Ölçümlerin daha iyi okunabilmesi için biri önde diğeri arkada olmak üzere bir ekran da bulunabilir.  Kimi barkodlu terazilerde adet sayma fonksiyonu ve Kg / ltr dönüşümü ile birlikte bulunur. En iyi seçeneklerden bir tanesi de, onu her perakende mağazası için ideal bir seçenek haline getiren daha büyük tava boyutu şeklindedir.

Alacağınız barkodlu terazinin ana özelliklerine bakmanızı öneriyoruz. Hassasiyet miktarı ölçümün doğru bir şekilde size verilmesi için son derece önemli. Barkodlu terazinin kaç Kg kapasiteyi tarttığına da bir bakmanız gerekiyor. Ayrıca üzerinde ekranın boyutu ve renkli olup olmadığı da diğer bir nokta. Daha iyi güvenilirlik ve dayanıklılık için sınıfının en iyisi SMD tabanlı ana kart özelliği bulunan bir cihaz olup olmadığını araştırabilirsiniz. Diğer taraftan tava boyutu ürünlerinizi rahat tartmanız için önemli. Adet sayma fonksiyonu ve Kg / ltr dönüşüm fonksiyonu gibi özellikler de tercihlerde dikkate alabileceğiniz bir diğer fonksiyonlar olabilir.

Terazi barkod sistemi nedir?

Terazi barkod sistemi tartım ve etiketleme işlemlerinizi hızlandırmak için yeni nesil barkod etiket baskı ölçeği çözümü olarak ifadelendiriliyor. Aslında dikkat etmeniz gereken önemli püf noktaları var. Zira terazi barkod sistemi öyle kısa süreli kullanacağınız bir cihaz değil çünkü. Hemen her gün bu cihaza ihtiyacınız var. Çünkü hayatın akışı içerisinde fiyatların çok da sabit olmadığı bir zaman dilimini hep beraber yaşıyoruz.

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Öncelikle her terazi barkod sisteminin aynı olmadığını bilmeniz gerekiyor. Kendi içinde terazi barkod sisteminin türleri söz konusu.  Siz terazi barkod sisteminin okuyucu cihazın bu özelliklerine göre uzun süreli bakım maliyetine sahip olanı mı tercih edersiniz yoksa daha ekonomik ve çevre dostu olana mı yöneleceksiniz artık o size kalmış.

Kuşkusuz bir süpermarket faturalandırma yazılımında, ürünleri tartmak ve POS’ta doldurmak için iki yol vardır. Birincisi, terazi barkod sistemi sayesinde barkod basmak ve daha sonra POS ve diğerinde taramak, tartı kantarını doğrudan POS yazılımına entegre etmektir. Bu, meyve sebzeleri, birçok öğenin özel bir şekilde tartılması gereken et faturalandırma bölümü için yararlı bir özelliktir. İşletmenizin işleyişini son derece kolay hale getiren bir faktör olarak karşımıza çıkıyor.

Şimdi Eray geliştirdiği yazılım ile barkodlu terazinizi ödeme sisteminize başarıyla entegre etmiş durumda. Satış noktasında, Eray ile kullanıcılarının tartım ölçeği düğmesine tıklamaları yeterlidir ve makinenin ağırlığı doğrudan POS yazılımının miktar alanında doldurulur.

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

POS Uygulamaları üzerinde çalışan ve tartım ölçeği herhangi bir mağazanın en önemli ve ayrılmaz cihazı olduğundan, dijital tartım ölçeğini POS uygulamasına dahil etmekle ilgilenen birçok uygulama geliştiricisiyle karşılaşmanız mümkün. Tartı ölçeği PC USB bağlantı noktasına bağlanacaksa, barkod tarayıcının da boş bir USB bağlantı noktasına bağlanması gerekir.

Bazen ücretsiz USB bağlantı noktası mevcut değildir ve PC’ye birçok cihazın bağlanması sorun haline gelir. Ayrıca yazılımda, uygulama aynı anda farklı portları barkod verileri ve ağırlık verileri için dinlemek zorundadır. Bu ölçek yerleştirildiğinde, barkod tarayıcı PC yerine tartım ölçeğine bağlanır ve bir barkod tarandığında, tartım ölçeği, taranan barkod verilerini ağırlık verileriyle birlikte USB / Seri bağlantı noktasına gönderir. PC. Bu şekilde, uygulama sadece bir bağlantı noktasını dinleyerek barkod ve ağırlık verilerini alır ve bu nedenle yazılım kısmı yazmayı kolaylaştırır.

Ayrıca barkodlu terazide stabilize olduktan sonra ağırlığın okunmasını da gönderir. Bir barkod taranır, ancak tartıdaki ağırlık sabit değilse, tartı barkod verilerini aktarır, ancak ağırlık verilerini göndermeden önce ağırlığın stabil olmasını bekler. Bu nedenle, sadece doğru ağırlık verisini aldığınızdan ve okumaları karşılaştırmanıza ve ortalama almanıza gerek olmadığından emin olmanız gerekiyor.

Barkodlu Teraziye kablosuz olarak bağlanmak istiyorsanız, bu teraziler Bluetooth ve Wi-Fi bağlantısı ile de kullanılabilir. Barkodlu teraziye kablosuz olarak bağlanmak çok kolaydır ve Uygulamayı SEKME veya Cep telefonundan veya Bluetooth özellikli bir PC’den çalıştırmak için çok uygundur. Ölçeğin yazılımı müşterilerin ihtiyacına göre özelleştirilebilir. Tüm kapasite ve boyut ölçekleri Barkod tarayıcı bağlantısıyla kullanılabilir.

Barkodlu terazi alırken hangi ürüne bakmalıyım?

Burada da size isterseniz iki ürünle ilgili bilgiler verelim. İlk ürünümüz Mettler Toledo bPro U2 isimli ürün. Bu barkodlu terazinin özelliklerine baktığımızda kullanımının son derece kolay olduğunu görüyoruz. Yüksek performansa sahip olan ürün ergonomik, dekoratif özel tasarımı ile dayanıklı yapı polimer yüzeye sahip bulunuyor. Mükemmel baskı kalitesi sayesinde ürünümüzde yksek çözünürlüklü LCD ekran, canlı ekran aydınlatma özelliği, net görüntü kalitesi, kolay Türkçe menüsü ve aliteli ve kolay temizlenen tuş takımı gibi özellikler yer alıyor.

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Diğer taraftan rulosuna baktığımızda kolay rulo ve etiket değişimi, kablolu ve kablosuz (wireless) iletişim seçenekleri ile merkezden şubelerdeki terazilere uzak erişim gibi özellikler de yine bu ürünün artıları. Ayrcıa tüm arka ofis programlarına ve pos kasalara entegre olan ürün bilgisayar program desteğine sahip. Etiket ve fişe logo basabilme özelliği ile  adetli, ağırlıklı, tutar ve birim fiyat barkoda basabilme yeteneğine sahip. Son olarak Mettler Toledo bPro U2’de saatlik, haftalık, aylık ve yıllık rapor alabiliyorsunuz.

Bir diğer barkodlu terazimiz olan Mettler Toledo bCom T2’nin teknik özelliklerine baktığımızda 6 / 15 / 30 kg kapasiteye sahip bir cihaz olarak karşımıza çıkıyor. Cihaz hassasiyetine baktığımızda 2 / 5 / 10 gr hassasiyete sahip. Diğer taraftan 5000 PLU ürün kapasitesi ile cihazın RS232 Ethernet bağlantı seçeneği özelliği bulunuyor. Ayrıca hızlı etiket çıkışı (125 mm/sn) ve 199 adet etiket dizaynı yapabilme özelliği bulunuyor. Yüksek hızlı iletişim 100 mb, 70 X 2 ön hafıza tuşu, 8000 ürün hafızası, 3000 kg’a kadar harici platform bağlanabilme ve son olarak  En: 37 cm, boy: 55 cm, yükseklik: 46 cm gibi özelliklere özelliklere sahip olan cihaz için Eray ile iletişime geçmeniz mümkün.

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Barkodlu terazi fiyatları bakarken nelere dikkat etmeli?

Barkodlu terazi fiyatlarına baktığımızda ürünlerin farklı değerlerinin olduğunu görüyoruz. Burada fiyat farklılıklarının elbette ki farklı sebepleri bulunuyor. Barkodlu terazi fiyatları kullanılacak olan ürüne, ürünün azami tartım kapasitesine, kullanacak olan personelin kullanım koşullarına, marketin barkodlu sisteme sahip olup olmamasına göre farklılık arz edebilir.

Barkodlu terazi satın almanın en etkili 4 yolu

Market terazi fiyatları basit iki kollu teraziden dijital göstergeli barkodlu elektronik teraziye kadar büyük bir aralıkta değişebilmektedir. Barkodlu terazi fiyatı belirlenirken tüm cari ve muhtemel durumların dikkate alınarak tespit yapılması gerekmektedir.

Barkoldu terazi fiyatı araştırması yaptığınızda farklı fiyatlarla hemen karşılaşacaksınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta alacağınız cihazın ürün özellikleridir. Bu ürün özellikleri fiyatlandırma önemli bir etkendir.

Yazının yazıldığı sırada ufak bir araştırma yaptığımızda fiyatların dört haneli değerlerde bulunduğuna dikkat çekelim. Barkodlu terazi ile ilgili olarak ürün bilgisi alacağınız şirketler de var. Onlara da en azından bir bakmanızı öneriyoruz. Ayrıca ürün kıyaslamasına da özellikle e-ticaretin yapıldığı internet sitelerinden bir bakabilirsiniz.

Yukarıda bahsedilen barkodlu teraziler için sizi Eray’ın sunmuş olduğu çözümlere bekliyoruz. Bunun için yapmanız gereken sadece bir talep formu doldurmak. Gerisini ise bize bırakın.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın