444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Tartım ve etiketleme işlemlerinizi hızlandırmak için yeni nesil barkodlu terazi son zamanların en önemli çözümleri arasında yer alıyor. Bu modelin öne çıkan özellikleri doğruluk ve hızlı ödeme deneyimidir. Çoğunlukla marketlerde, fırınlarda, et tezgahlarında ve hazır paket satış noktalarında kullanıldığını görüyoruz.

Barkodlu terazi nasıl çalışıyor?

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Ölçek, barkod verilerini ağırlıklı olarak bilgisayar sisteminin USB bağlantı noktasına gönderir. Bu ölçeğin Bluetooth sürümü, bir bluetooth cihazının bu ölçeğe bağlanabildiği ve ölçeğin barkod ve ağırlık verilerini bluetooth cihazına gönderdiği yerlerde de mevcuttur.

Barkodlu terazi nerede kullanılır?

Bu terazilere marketlerdeki et bölümünde kullanılan teraziler olarak örnek verilebilir. Ürün tartı üzerine yerleştirilir, tartılır ve çıkan sonuçlara göre fiyat belirlenerek barkod etiketi yazdırılır. Barkod baskı terazileri et, deniz ürünleri, peynir ve aktarlarda satılacak ürünler için kullanılabilir.

Barkodlu terazinin çeşitlerine göre Kullanım tarz ve alanları nedir?

Barkodlu terazi, her gün karşınıza çıkan ve siz fark etmeseniz de pek çok işinizi kolaylaştıran terazilerin başında gelir. Piyasaya çıktığı günden beri, evlerde kullanılmasa da eve gelen her türlü ürünün ölçülmesi ve etiketlenmesinde rol oynar. Barkodlu terazi kullanım alanları o denli geniştir ki, marketten manava, kuruyemişçiden fırına günlük rutinlerinizde sürekli kullanılır.
Alım ve satım işlerinde kullanılabilmesi sayesinde hem tüketicinin hem de satıcının işlerini kolaylaştırır. Genellikle küçük ölçekli tartımlar için tercih edilse de kapasitesine göre, geniş bir tartım aralığına sahiptir. Barkodlu terazi nedir dendiğinde basitçe market sürekli olarak kullanılan teraziler, demek mümkündür. Aynı zamanda, ürünlerin üstünde görülen fiyat, kullanma tarihi, ürün çeşiti, birim özellikleri gibi bilgileri barındıran etiketleri çıkaran terazidir. Özellikle alışveriş sektörünün vazgeçilmezleri arasındadır. Basit bir teknolojiye sahip olmasına rağmen oldukça karmaşık sonuçları çıkarabilir

Barkodlu terazi nasıl kullanılır?

Boyunlu ve boyunsuz barkodlu terazi olması fark etmeksizin, tartılacak ürünün kilogram cinsinden fiyatı sisteme girilir. Tartılmak istenen ürün veya ürünler tartım kısmına yerleştirilir. Ürün miktarı ve kilogram fiyatı üzerinden otomatik bir ölçüm işlemi gerçekleştirilir. Satın alma işleminin gerçekleşeceği fiyat, etiketleme tekniği ile hazırlanan etiket ile çıkarılır. Etiket üzerinde ürünün kilogram fiyatı, kaç kilogram geldiği, kendi kilosuna göre hesaplanmış fiyatı, ürün ismi, birim fiyatı, gerekiyorsa son kullanma tarihi ve saati, satıcı bilgileri gibi bilgiler yer alır. Rahatlıkla sıfırlama, yenileme, fiyat güncelleme gibi işlemler kolaylıkla gerçekleştirilebilir.

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Etiket baskı ölçeği, barkod baskı tartım makinesi, etiket baskı ve çek tartım makinesi, dahili termal baskı tartım makinesi, sayma ölçeği ve etiket baskısı perakende ölçekleri dahil olmak üzere eksiksiz bir ürün seçeneği sizlere sunan barkodlu terazi hem öğeleri saymak hem de tartım yapmak için kullanılabiliyor.

Barkodlu teraziyi seçerken nelere dikkat etmeli?

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Öncelikle terazinizin kaç etiket bölümünü hafızaya aldığına bir dikkat edin. Zira böyle bir ne kadar fazla olursa ürün çeşitliliğinizi teraziye yansıtmanız ve oradan fiyat bilgisi almanız daha kolay hale gelir.

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Cihazınız için etiket formatını serbestçe tasarlayıp tasarlamadığınıza ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Cihazın yazılımı ile ilgili olarak yazar kasanıza bağlanıp bağlanmadığını özellikle sormanız gerekiyor. İşletmeniz için bu özellik müşterilerinizin sıra beklememesi açısından son derece önemli.

Barkodlu terazinin çeşitli formatta yedekleme, metin dosyaları transferi diğer ölçekler veya yazılımlarla çalışmayı mümkün kılma gibi özelliklerinin olması ayrıca tercih sebebidir.

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Barkodlu terazi ile ilgili olarak ürün bilgisi alacağınız şirketler de var. Onlara da en azından bir bakabilir. Ayrıca ürün kıyaslamasına da özellikle e-ticaretin yapıldığı internet sitelerinden bir bakabilirsiniz.

Barkodlu terazinin dayanıklılığını nasıl anlarsınız?

Barkodlu terazi seçmenin en etkili 3 yolu

Elle çok temas edilen bir cihaz olduğu için düşmelere karşı dayanıklı olması muhtemelen hemen herkesin tercih edeceği bir özellik. Bu tür cihazlar nemli ortamlara da hassas olduğu için paslanmaya karşı dayanıklılık tercihte önemli bir etken.

Son olarak tercih edeceğiniz cihazın hangi barkod türlerini desteklediği de dikkate almanız gereken özellikler arasında yer alıyor.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.