444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Bir cafe açmak kolay değildir. Ancak ayrıntılı bir cafe malzemeleri ekipman listesi sizi başarıya hazırlayabilir. 2021’deki tüm iniş ve çıkışlara rağmen, aslında cafe işine girmek için hala harika bir zaman. Research and Markets’ın Temmuz 2020 raporuna göre, küresel cafe pazarının 2025 yılına kadar 237,6 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.

Başarılı bir cafe açmak için trendleri araştırmanız, güvenilir toptan satış ortakları bulmanız ve bütçenizin izin verdiği en iyi cafe malzemelerini sipariş etmeniz gerekecek.

Cafe malzemeleri nelerden oluşur?

cafe malzemeleri

Cafe malzemeleri aşağıdaki ekipmalardan oluşmaktadır:
Otomatik kahve makineleri
Yüksek kaliteli bir espresso makinesi
Endüstriyel bir kahve değirmeni
POS sistemi ve web sitesi
Toplama malzemeleri
Süt ve su
Endüstriyel karıştırıcılar
Fırınlar ve tost makineleri
buzdolapları ve dondurucular
raflar
Konteynerler, pompalar ve depolama
bir güvenlik sistemi

Standart siyah kahve, mağazanızın satışlarının büyük bir bölümünü oluşturacağından, ağırlığını çeken bir kahve makinesi isteyeceksiniz. Kahve makineniz, günde yüksek miktarda kahve üretecek kadar dayanıklı, günün en yoğun saatlerinde (genellikle sabahları) talebi karşılayacak kadar hızlı ve büyük miktarda kahve üretecek kadar büyük olmalıdır.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Kahve dükkanlarında genellikle aynı anda farklı karışımlar yapan birden fazla kahve makinesi bulunur, ancak kendinizi çok ince esnetmemeye dikkat edin. Çoğu başarılı kahve dükkanı sahibi, aynı anda üç veya dört karışımı hazır bulundurmanızı önerir.

Yüksek kaliteli bir espresso makinesi

Birçok tipik kahve içeceği espresso içerir, bu nedenle mükemmel bir espresso makinesine ihtiyacınız olacaktır. Ne yazık ki, endüstriyel espresso makinesi pazarı yayılıyor ve bazı yüksek kaliteli makineler size yapışkan şok verebilir. Bir espresso makinesini neyin iyi yaptığını ve doğru olanı bulduğunuzda en iyi değeri nasıl elde edeceğinizi anlamak önemlidir.

Endüstriyel bir kahve öğütücü

Çoğu cafe, mümkün olan en taze kahveyi yapmak için öğütülmemiş çekirdekler kullandığından, cafe malzemeleri ekipman listenize endüstriyel bir kahve değirmeni eklemek isteyeceksiniz. Doğru öğütücüye yatırım yapmak, kahvenizin veya espressonuzun lezzet profillerinde ve aromasında tüm farkı yaratabilir.

POS sistemi ve web sitesi

Bir POS sistemi, satışları artırmaktan fazlasını yapar. Bir kahve dükkanı POS’u, envanterinizi takip etmenize, işletmenizin analitiğini ve kârını izlemenize, çalışanları yönetmenize ve her yerden ödeme almanıza yardımcı olabilir.

Modern bir kahve dükkanı olarak, kanallar arasında satış yapmanızı sağlayacak bir POS’a ihtiyacınız olacak. Bu ister üçüncü taraf dağıtım platformları, bir restoran e-ticaret mağazası veya çevrimiçi sipariş yetenekleri ile entegrasyon anlamına gelsin, 2021 müşterisi için esnek bir çözüm isteyeceksiniz. Satış fırsatını asla kaçırmamanız için POS’unuz çevrimiçi, telefonla ve yüz yüze siparişleri kolaylaştırmalıdır.

Endüstriyel karıştırıcılar

2019’da bir tüketici anketi, kafe müşterilerinin %38’inin daha sık karışımlı içecek sipariş ettiğini buldu. Bu trendden yararlanmak için en az bir karıştırıcıya ihtiyacınız olacak.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Fırınlar ve tost makineleri

Kahve dükkanınızda az sayıda sıcak yemek varsa ve bir ankette kahve dükkanlarının en az %60’ında olduğu gibi, yemeğinizi hızlı bir şekilde hazırlamak için güvenilir bir yola ihtiyacınız olacaktır.

Çoğu cafe, cafe malzemeleri olarak kahvaltı sandviçleri veya en azından simit ve hamur işleri sunar; bu, bir konveyör ekmek kızartma makinesine veya bir açılır ekmek kızartma makinesine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir. Tam bir ticari ekmek kızartma makinesi satın alma rehberi burada bulunabilir.

Buzdolapları ve dondurucular

Cafenizi açtığınızda cafe malzemeleri olarak, yiyecek ve süt ürünlerinizi taze tutmanın bir yoluna ihtiyacınız olacak. Tezgahın arkasındaki soğutmalı vitrinler ve tezgah buzdolapları olmazsa olmazlar.

Cafe malzemeleri olarak Buzdolaplarının kahve dükkanınızın tasarımının büyük bir parçası olduğunu unutmayın, bu nedenle şık görünmeleri ve mağazanızın genel havasına uymaları gerekir.

Benzer şekilde, büyük olasılıkla iki yerde dondurucuya ihtiyacınız olacak: tezgahın arkasında ve envanterin depolandığı arkada bir yer düşünebilirsiniz. Baristaların siparişlerine kolayca ulaşabilmeleri için fırında hızlı pişirilebilen donmuş yiyecekler ön tarafta tutulmalıdır. Dondurulmuş gıdaların saklanması kolay ve raf ömrü uzun olduğu için fazlalıkları arkada saklamalısınız ki tükenmesin.

Raflar

Cafe malzemeleri içerisinde Raflar, sahip olmanız gereken tek depolama alanı değildir. Kutular ve kasalar, fasulyelerinizi ve diğer envanterinizi saklamak için de kullanışlıdır. Pompa ve kaplar, tüm şuruplarınızı ve soslarınızı saklamak için gereklidir.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Organize bir depolama sistemi olmadan, işiniz o kadar sorunsuz yürümeyecek ve uzun vadede kâr elde etmeyecektir. Sisteminizi dikkatli bir şekilde planlamak için yerel veya güvenilir bir restoran tedarik satıcısı ile ortaklık kurmanızı öneririz.

Bir güvenlik sistemi

Her işletmenin suçu caydırmak ve çalışanları ve müşterileri güvende tutmak için bir güvenlik sistemine ihtiyacı vardır. Bu, kameralar ve hırsız alarmları gibi güvenlik ekipmanlarını içerebilir (hem kafede hem de ön ve arka kapılarda). Ekstra güvenli olmak için, personelinizin kasadan nakit para çekmesini önlemek için çalışan yönetimi araçlarına yatırım yapın.

Cafenize hayat veren doğru araçları bulmak

Kahve dükkanı ekipman listenizi tamamladığınızda, bir iş kurmanın getirdiği diğer şeylere odaklanmakta özgürsünüz: kasiyerlerinizi ve baristalarınızı işe almak, kahve dükkanı kat planınızı ve ürünlerinizi tasarlamak ve tanınabilir bir marka yaratmak. Doğru araç ve gereçler kullanıldığında, cafeniz başarılı olmak için güçlü bir temele sahip olacaktır.

Cafe malzemeleri sahibinden alınır mı?

cafe malzemeleri eray

Cafe malzemeleri için özellikle yapılan şeylerden birisi sahibinden isimli siteden alım yapılabilmesidir. Burada daha çok ikinci el malzemeler bulunabileceği gibi sıfır malzemeler de bulunabilir.

Cafe malzemeleri ikinci el almak mantıklı mı?

cafe malzemeleri eray

Eğer ürünlerde ciddi anlamda bir yıpranma olmamışsa ve kullanılabilecekse alınmasında fayda olabilir. Diğer taraftan ürünlerin kullanılamayacak kadar kötü olması durumunda sıfır ürün alınmasını tavsiye ediyoruz.

Cafe malzemeleri toptan alınmalı mı?

cafe malzemeleri eray

Cafe malzemelerinin toptan alınması her zaman fiyat noktasında avantaj sağlamaktadır. Özellikle ürünlerin topluca alınması ödemenin bir kerede yapılması ve fiyat noktasında çok ciddi avantajların sağlanması anlamına gelebilir.

Cafe malzemeleri listesi neleri içermeli?

cafe malzemeleri eray

Cafe malzemeleri içerisinde olmazsa olmazlarınız kısaca şunlardan oluşmaktadır:
Otomatik damla kahve makineleri
Yüksek kaliteli bir espresso makinesi
Endüstriyel bir kahve değirmeni
POS sistemi ve web sitesi
Toplama malzemeleri
Süt ve su
Endüstriyel karıştırıcılar
Fırınlar ve tost makineleri
buzdolapları ve dondurucular
raflar
Konteynerler, pompalar ve depolama
Bir güvenlik Sistemi

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın