444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2022’nin en ayrıntılı rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2021’in en ayrıntılı rehberi

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2022’nin en ayrıntılı rehberi

Cafe malzemeleri, kafe açmayı düşünen her işletmeci için ilk öncelikli planlanması gereken bir ihtiyaç. Bir cafe açmak kolay değil. Ancak ayrıntılı bir cafe malzemeleri ekipman listesi sizi başarıya hazırlayabilir. Research and Markets’ın Temmuz 2020 raporuna göre, küresel cafe pazarının 2025 yılına kadar 237,6 milyar dolar değerinde olması bekleniyor.


cafe malzemeleri

Başarılı bir cafe açmak için öncelikle trendleri araştırmanız, güvenilir toptan satış ortakları bulmanız ve bütçenizin izin verdiği en iyi cafe malzemelerini sipariş etmeniz gerekecek.

Cafe malzemeleri nelerden oluşur?

kafe malzemeleri

Bulaşıkhane Ekipmanları
Bulaşık yıkama makinesi
Bulaşık yıkama basketleri
Ön yıkama duşu
İçecek ekipmanları
Çay makinesi
Türk kahvesi makinesi
Filtre kahve makinesi
Espresso makinesi
Cappucino makinesi
Kahve değirmenleri
Kahve öğütücüler
Katı meyve presi
Portakal sıkma makinesi
Salep-sıcak çikolata makinesi
Soğutucular
Şerbet-ayran soğutucu
Slush soğutuculara
Buzdolabı
Deep freeze
Buz makinesi
Buz kırıcı
Yiyecek Ekipmanları
Çorba ısıtıcı
Ekmek kızartma makinesi
Hot dog (sosisli) makinesi
Krep makinesi
Waffle makinesi
Tost makinesi 
Salamander
Fritöz
Mikrodalga fırın
Izgara
Pizza fırını
El blender
El mikseri
Set üstü mikser (stand mikser)
Mutfak Ekipmanları
Tavalar
Tepsiler
Tencereler
Kaşık – Çatal setleri
Kepçeler
Bıçaklar
Maşalar
Kesme tahtaları
Tuzluk – Biberlik
Bardaklar
Peçetelik

Standart siyah kahve, mağazanızın satışlarının büyük bir bölümünü oluşturacağından, bir kahve makinesi ihtiyacınız olacak. Kahve makineniz, günde yüksek miktarda kahve üretecek kadar dayanıklı, günün en yoğun saatlerinde (genellikle sabahları) talebi karşılayacak kadar hızlı ve büyük miktarda kahve üretecek kadar büyük olmalı.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2022’nin en ayrıntılı rehberi
cafe malzemeleri-eray

Kahve dükkanlarında genellikle aynı anda farklı karışımlar yapan birden fazla kahve makinesi bulunur. Çoğu başarılı kahve dükkanı sahibine göre, aynı anda üç veya dört karışımı hazır bulundurmak çok önemlidir.

Yüksek kaliteli bir espresso makinesi

Birçok tipik kahve içeceği espresso içerir, bu nedenle mükemmel bir espresso makinesine ihtiyacınız mutlaka olacaktır. En iyi espresso makinesi nasıl olur,bunu öğrendiğiniz zaman büyük bir başarı adımı atmış olacaksınız.

Endüstriyel bir kahve öğütücü

Çoğu kafe, mümkün olan en taze kahveyi yapmak için öğütülmemiş çekirdekler kullandığından, kafe malzemeleri ekipman listenize endüstriyel bir kahve değirmeni eklemenizi öneririz. Doğru öğütücüye yatırım yapmak, kahvenizin veya espressonuzun lezzet profillerinde ve aromasında tüm farkı yaratabilir.

POS sistemi ve web sitesi

Bir POS sistemi, satışları artırırken aynı zamanda, , envanterinizi takip etmenize, işletmenizin analitiğini ve kârını izlemenize, çalışanları yönetmenize ve her yerden ödeme almanıza yardımcı olabilir.

Modern bir kahve dükkanı olarak, kanallar arasında satış yapmanızı sağlayacak bir POS’a ihtiyacınız olacak. Bu ister üçüncü taraf dağıtım platformları, bir restoran e-ticaret mağazası veya çevrimiçi sipariş yetenekleri ile entegrasyon anlamına gelsin, 2022 müşterisi için esnek bir çözüm isteyeceksiniz. Satış fırsatını asla kaçırmamanız için POS’unuz çevrimiçi, telefonla ve yüz yüze siparişleri kolaylaştırmalıdır.

Endüstriyel karıştırıcılar

2019’da bir tüketici anketi, kafe müşterilerinin %38’inin daha sık karışımlı içecek sipariş ettiğini buldu. Bu trendden yararlanmak için en az bir karıştırıcıya ihtiyacınız olacak.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2022’nin en ayrıntılı rehberi
kafe malzemeleri

Fırınlar ve tost makineleri

Kahve dükkanınızda az sayıda sıcak yemek varsa ve bir ankette kahve dükkanlarının en az %60’ında olduğu gibi, yemeğinizi hızlı bir şekilde hazırlamak için sağlam bir yönteme ihtiyacınız olacaktır.

Çoğu cafe, cafe malzemeleri arasında önemli yer tutan ikramlar olarak kahvaltı sandviçleri veya en azından simit ve hamur işleri sunar; bu, bir konveyör ekmek kızartma makinesine veya bir açılır ekmek kızartma makinesine ihtiyacınız olacağı anlamına gelir.

Buzdolapları ve dondurucular

Cafenizi açtığınızda cafe malzemeleri arasındaki, yiyecek ve süt ürünlerinizi taze tutmanın bir yoluna ihtiyacınız olacak. Tezgahın arkasındaki soğutmalı vitrinler ve tezgah buzdolapları olmazsa olmazlar.

Cafe malzemeleri arasındaki bir diğer önemli parça olan buzdolaplarının kahve dükkanınızın tasarımının büyük bir parçası olduğunu unutmayın, bu nedenle şık görünmeleri ve mağazanızın genel havasına uymaları gerekir.

Benzer şekilde, büyük olasılıkla iki yerde dondurucuya ihtiyacınız olacak: tezgahın arkasında ve envanterin depolandığı arkada bir yer düşünebilirsiniz. Baristaların siparişlerine kolayca ulaşabilmeleri için fırında hızlı pişirilebilen donmuş yiyecekler ön tarafta tutulmalıdır. Dondurulmuş gıdaların saklanması kolay ve raf ömrü uzun olduğu için fazlalıkları arkada saklamalısınız ki tükenmesin.

Raflar

Cafe malzemeleri içerisinde raflar, sahip olmanız gereken tek depolama alanı değildir. Kutular ve kasalar, fasulyelerinizi ve diğer envanterinizi saklamak için de kullanışlıdır. Pompa ve kaplar, tüm şuruplarınızı ve soslarınızı saklamak için gereklidir.

Cafe malzemeleri seçecekseniz işte 2022’nin en ayrıntılı rehberi
kafe malzemeleri-eray

Organize bir depolama sistemi olmadan, işiniz o kadar sorunsuz yürümeyecek ve uzun vadede kâr elde etmeyecektir. Sisteminizi dikkatli bir şekilde planlamak için yerel veya güvenilir bir restoran tedarik satıcısı ile ortaklık kurmanızı öneririz.

Bir güvenlik sistemi

Her işletmenin suçu caydırmak ve çalışanları ve müşterileri güvende tutmak için bir güvenlik sistemine ihtiyacı vardır. Bu, kameralar ve hırsız alarmları gibi güvenlik ekipmanlarını içerebilir (hem kafede hem de ön ve arka kapılarda). Ekstra güvenli olmak için, personelinizin kasadan nakit para çekmesini önlemek için çalışan yönetimi araçlarına yatırım yapın.

Cafenize hayat veren doğru araçları bulmak

Kahve dükkanı ekipman listenizi tamamladığınızda, bir iş kurmanın getirdiği diğer şeylere odaklanmakta özgürsünüz: kasiyerlerinizi ve baristalarınızı işe almak, kahve dükkanı kat planınızı ve ürünlerinizi tasarlamak ve tanınabilir bir marka yaratmak. Doğru araç ve gereçler kullanıldığında, kafeniz başarılı olmak için güçlü bir temele sahip olacaktır.

Cafe malzemeleri sahibinden alınır mı?

kafe malzemeleri eray

Kafe malzemeleri için özellikle yapılan şeylerden birisi sahibinden isimli siteden alım yapılabilmesidir. Burada daha çok ikinci el malzemeler bulunabileceği gibi sıfır malzemeler de bulunabilir.

Cafe malzemeleri ikinci el almak mantıklı mı?

kafe malzemeleri eray

Eğer ürünlerde ciddi anlamda bir yıpranma olmamışsa ve kullanılabilecekse alınmasında fayda olabilir. Diğer taraftan ürünlerin kullanılamayacak kadar kötü olması durumunda sıfır ürün alınmasını tavsiye ediyoruz.

Cafe malzemeleri toptan alınmalı mı?

cafe malzemeleri eray

Cafe malzemelerinin toptan alınması her zaman fiyat noktasında avantaj sağlamaktadır. Özellikle ürünlerin topluca alınması ödemenin bir kerede yapılması ve fiyat noktasında çok ciddi avantajların sağlanması anlamına gelebilir.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.