TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!

Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!

Bir cafe otomasyonu almak istiyorsunuz. Daha doğrusu kahve dükkanı açmak istiyorsunuz ve gelen müşterilerinize en iyi hizmeti sunmak istiyorsunuz.

Şunu baştan kabul edelim ki, güzel bir restoran açmak gibi bir şey değil bu. Kahve dükkanları hızlı hareket eden, yüksek enerjili, serbest akışlı yerler olup müşteriler genelde boş zamanlarında gelirler. Böylece gün içinde veya boş zamanlarında harika şeyler yapmış olurlar. Karınızı en üst düzeye çıkarırken mükemmel bir müşteri deneyimi sunmanıza yardımcı olan bu tempoyu idare edebilecek bir cafe otomasyonu sistemine ihtiyacınız var.

Satın almadan önce, kafeniz için seçtiğiniz otomasyonun bu dört şeyi yaptığından emin olun.

Cafe otomasyonu nasıl olmalı?

Evet, otomasyonun uyum sağlaması gerekiyor. Tıpkı yeni bir işe alma gibi. Onu işyerinize alırken işletmenizin ihtiyacına cevap verip veremeyeceğinizi hesaba katmanız gerekiyor. İçecekleri hazırlamak, yemek hazırlamak ve işlem yapmak arasında sürekli olarak çok görevli bir durum ortaya çıkar. Otomasyon başında harcanan her dakika sizin için çok değerli. O yüzden iyi bir otomasyon aynı zamanda zaman kazandırma anlamına geliyor.

Detaylı bilgiye ulaşabiliyormusunuz*

Cafe otomasyonunda satış grafiklerinizi satış analizlerinizi günlük, saatlik, aylık olarak görüntüleyebilirsiniz. Seçtiğiniz iki tarih arası tüm istatistikler elinizin altında.
Gördüğünüz istatistikleri yazdırarak daha sonrası için arşiv yapabilirsiniz. İstatistikler sayesinde hangi gün cironuzun yüksek olduğunuda görebilirsiniz.

Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!
cafe otomasyonu eray

Personeliniz her zaman karmaşık işlemlerle uğraşıyorsa veya sıcak içeceklerle uğraşırken kelimenin tam anlamıyla büyük bir terminalde çalışıyorsa, sistem seçiminizi yeniden değerlendirmenin zamanı geldi.

Hem hız hem de otomasyon sunmalı

İyi bir cafe otomasyonu, sıra içerisinde hızlı bir şekilde hareket etmenize yardımcı olmalı. Bunun yapabilecek olan da otomasyona bağlı olan mobil pos.

Mobil yeteneklerle, müşterileriniz sabah toplantılarına geç kalmayacak, personeliniz işte zevkli vakit geçirecek ve otomasyon sayesinde hızınıza hız katacaksınız.

Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!

Sipariş verme hızını arttırmanın bir başka yolu da otomasyonu en iyi arkadaşın yapmak. Kahve dükkanınızın otomasyon sistemi personelinizin sorunsuz bir işlem yapmasına izin vermeli. Bu da mümkün olduğunca fazla adımın otomatikleştirilmesi anlamına gelir.

Örneğin, bir sipariş 7.90 TL’ye mal olduysa ve müşteri nakit para ödüyorsa, POS’unuz otomatik olarak 10 veya 20 TL’lik bir ödeme tutarının neticesini size hemen vermeli. Ardından, personelinize tek dokunuşla bir seçenek sunmalı ve böylece doğru değişikliği hızla görebilmenizi sağlamalı.

İhtiyacınız olan tüm uygulama entegrasyonlarını sunmalıdır

Cafe otomasyonu sisteminiz asla tek başına durmamalı. Bunun yerine, günlük işlemlerinizi daha da geliştiren diğer uygulamalarla bütünleşmeli.

Örneğin, iyi bir otomasyon sistemi, satışlarınızı daha fazla eve götürmenize izin veren işlem ücretlerinizi düşüren bir ödeme işleme sistemine entegre olabilir.

Çalışanlar için uygulamalar ayrıca yöneticilerin vardiyaları planlamasını ve değiştirmesini de kolaylaştırabilir – en iyi kişilerin en yoğun zamanlarınızda çalıştığından emin olmak için POS verilerinizle bir entegrasyon kullanabilirsiniz.

Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!
cafe otomasyonu eray

Ve en sevdiğiniz görevi unutmayın: muhasebe. Sayı çarpma işlemini hafifletmek için verilerini muhasebe yazılımı ile entegre eden bir otomasyon isteyeceksiniz.

Bazı otomasyon çözümleri, bu sorunları gidermek için yerleşik özellikler sunar, ancak diğerleri için genişletmek gerekir. Otomasyonunuzun desteği olsa bile, özel bir iş akışı veya mağaza tasarımı için farklı bir entegrasyon isteyebilirsiniz.

Otomasyon ürününüz, kafenizin birincil işletim sistemidir; bu, mümkün olduğu kadar çok işlemi otomatikleştirmek için diğer teknolojiyle entegrasyon anlamına gelir. Her şeyin tek bir yerde olması manuel girişdeki hataları azaltır, egzersiz süresini azaltır ve tüm resmi görmeyi kolaylaştırır.

Veri ve analiz kabiliyetlerine sahip olmalı

Kahve dükkanınızda yapılan her satın alım, müşterilerinizin davranışları hakkında size bir şeyler söyler. Ancak otomasyonunuz yalnızca işlem verilerinizi izlememeli, ayrıca işinizle ilgili bilinçli kararlar alabilmeniz için görselleştirmenizi de kolaylaştırmalı.

Raporlarınıza dikkat etmek binlerce liralık tasarruf sağlayabilir, felaketleri önleyebilir ve bir sorunun en kısa zamanda ne zaman çözülmesi gerektiğini size bildirir.

Cafe otomasyonu arıyorsanız atmanız gereken 4 adım!

Örneğin, personel üyelerinizden birinin öğeleri diğer personelinizden daha sık sildiğini fark ederseniz, olası hırsızlığı gidermek için adımlar atabilirsiniz. Aldığınız içecek ürünlerinden birinin maliyeti biraz daha yüksekse, ancak satmıyorsanız, menünüzden çıkarabilir ve daha yüksek bir marjlı bir şeyi test edebilirsiniz.

Kör olmaya gerek yok – iyi bir otomasyon size işletmelerinizle ilgili ince ayar yapabilmeniz ve işinize daha fazla enerji, zaman ve para yatırmanız için size tonlarca bilgi verecek

Müşterilerinizin bir kahve içmeye ihtiyaç duyduklarında işlemleri hızlı bir şekilde ayarlamanıza izin veren hız, otomasyon, mobilite ve kapsamlı analitik özelliği olan otomasyon sistemlerini arayın. Otomasyon sisteminizi müşteri deneyimini geliştirecek başka bir personel olarak düşündüğünüzde, bir araçtan çok bir ortak olan birini seçme yolundasınız demektir.

Cafe açmak için nelere dikkat edilmeli?

Cafe açmak için nelere dikkat edilmeli

1.       Cafe işini araştırın. Bir kafe açmak hem zaman hem de para açısından büyük bir yatırım gerektirir.
2.       Vizyonunuzu tanımlayın.
3.       Ayrıntılı bir iş planı oluşturun.
4.       Bir yer seçin.
5.       En iyi tedarikçileri bulun.
6.       Kaynak ticari ekipman.
7.       Kafenizi tasarlayın ve ona karakter verin.
8.       Kafenizi tamamlayacak bir menü oluşturun.

Cafe otomasyonu ile neler yapabildiğinizi biliyormusunuz?

* İstediğiniz sayıda masa, adisyon fişi ve oturma bölümü (kat 1, teras, salon vb.) oluşturabilirsiniz.
* Dokunmatik bilgisayar, masaüstü ya da diz üstü bilgisayarlarda tek ya da çok kullanıcı olarak çalışabilirsiniz.
* Tablet, telefon ve bilgisayarları sipariş ya da rapor almak için kullanabilirsiniz.(Android, İos, Windows)
* Üretim modülü ile oluşturduğunuz reçeteye göre üretilen stok takibi yapabilirsiniz.
* Program üzerinde anlık olarak stok ve sipariş takibi yapabilirsiniz.
Ve daha bir çok diğer avantajlı özellikler için…

Mağaza / Online Alışveriş