TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Bir kablosuz barkod tarayıcı kullanıyorsanız dikkat etmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Bu yazımızda kullanımda dikkat edilmesi gereken konulara yer vermek istiyoruz.

Kablosuz barkod tarayıcı nedir?

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Bu teknolojiye sahip kablosuz bir barkod tarayıcı kullanmak, tarayıcının Bluetooth teknolojisi ile donatılmış oldukları sürece çeşitli ürünlerle iletişim kurmasını sağlar. Bu, tarayıcıyla birlikte gelen tabanı veya bilgisayarın kendisini içerebilir.

Her barkod okuyucu karekod okur mu?

Karekod barkod okuyucular normal barkod okuyucuların okuyabildiği çizgi barkodlar dahil bütün barkodları ve karekod barkodları okuyabilmektedir. Karekod barkodlar ağırlıklı olarak sağlık sektöründe kullanılmaktadır.

Cep telefonu ile karekod nasıl okutulur?

Uyumlu Android telefonunuzda veya tabletinizde yerleşik kamera uygulamasını açın. Kamerayı QR koduna doğru çevirin. Android telefonunuzda veya tabletinizde görünen banner’a dokunun. Oturum açma işlemini tamamlamak için ekrandaki talimatları uygulayın.

Telefondan telefona WhatsApp QR kodu nasıl okutulur?

WhatsApp‘ı açın > Diğer seçenekler > Ayarlar’a dokunun.
Adınızın yanında gösterilen QR simgesine dokunun.

2D Barkod okuyucu 1D okur mu?

2D barkod okuyucu 1D barkodları okur mu? Evet okuyabilir. 2D barkod okuyucular bütün barkodları okuyabilmektedir.

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Kablosuz barkod tarayıcı kısaca barkodun üstündeki bilgiyi okuyan cihaz olarak tanımlanabilir. Bu cihazın kullanım ömrünün uzun süreli olması için dikkat edilecek bazı konular bulunmakta.

Örnek olarak hangi koşullarda tarama yapacağınız çok önemli iç mekanda mı tarama yapacaksınız yoksa dış mekanda mı?

İş akışınız içerisinde kablosuz barkod tarayıcının toz, soğuk / sıcak, su veya çevresel tehlikeler gibi karşılaşacağı çevresel baskıları göz önünde bulundurun.

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Düşme / darbe, barkodların odak noktası mesafesi, kablosuz / kablolu yakalama yöntemi ve daha fazlası için dayanıklılık derecelendirmelerine dikkat etmeniz gerkecek. Darbe konusunu ve tarama camının kırılmamasına dikkat etmeniz gerekiyor.  Kimi modellerde granit serisi barkod tarayıcıları, diğer modellere oranla iki kat daha fazla direnç sağlasa da netice itibariyle kötü kullanım her cihazın ömrünü kısaltacaktır.

Kullanım sıklığınız önemli mi?

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Kullanım sıklığı nedir? Bir toplama iş akışında bir kerede bir öğe mi yoksa bir konveyör sisteminde dakikada binlerce kez mi tarayacaksınız? Tarayacağınız ortak mesafeler nelerdir? Birkaç santimden birkaç fit uzakta taradığınız yerde kol uzunluğu taraması mı yapıyorsunuz, yoksa altı inçten 50 fit’e kadar tam kapsamlı tarama mı yapıyorsunuz?

Dayanıklı bir kablosuz barkod tarayıcı için bunlara dikkat!

Güç gereksinimleri nelerdir? Saha operasyonları olan bir şirketseniz, sahada 8 saatten fazla çalışanınız olabilir. Bir depodaysanız, tarayıcının yalnızca birkaç saatlik bir pil ömrüne ihtiyacı olabilir. Veya farklı gereksinimleri olan bir perakende satış ortamında olabilirsiniz.

İşte bu gibi nedenler kullanım sıklığına bağlı olarak cihaz ömrüne etki etmekte ve daha fazla dikkatli olmanız gerektiğini sizlere hatırlatmakta. Bu nedenle yapacağınız olan temel şey cihazınızı her daim dikkatli kullanmak.

Son olarak kablosuz barkod tarayıcı yoğun olarak taşınabilir olduğundan dolayı elden ele dolaşmakta bu hareketlilik de cihazın kullanıma bağlı olarak ömrünü azaltabilmektedir. Cihaz kullanım  yoğunluğuna bağlı olarak tercih edeceğiniz bir ürünün sizi yolda bırakmayacak bir ürün olmasını dikkate alınız.

Mağaza / Online Alışveriş