TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Dijital terazi almanın 3 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Dijital terazi almanın 3 yolu

Dijital terazi almanın 3 yolu

Dijital terazi ticari işletmelerde işi kolaylaştıran en yeni teknolojik cihazlardan. O kadar yaygınlaştı ki bu yeni cihazlar her bir ticari firmanın olmazsa olmazı haline geldi. Hal böyle olunca da dijital terazi üreten farklı markalar alıcıları çekmenin yollarını aramaya başladı. Biz de bu kısa yazımızda 3 maddede dijital terazi alırken göz önüne almamız gerekenleri sizlere sunuyoruz.

Elektronik terazi alıken nelere dikkat edilir?

Dijital terazi almanın 3 yolu

Yüksek kalitede bir elektronik terazi satın almanız mı gerekiyor? Uygulamanız için doğru teraziyi seçmek çok önemli. İşte size dikkate almanız gereken 3 önemli husus.

Dijital terazi almanın 3 yolu

Kapasite ve okunabilirlik

Piyasadaki geniş elektronik terazi yelpazesiyle doğru tercihi yapmak göz korkutucu bir görev olabilir. Doğru dijital teraziyi seçmedeki ilk ve en önemli adım, ne kadar kapasiteye (ve platform boyutuna) ihtiyacınız olacağını belirlemektir. Nesneleri ölçmek için yeterli kapasiteye sahip bir dijital terazi seçtiğinizden emin olun. İkinci bölüm, terazinin okunabilirliği olarak da bilinen, ağırlıktaki değişimin ne kadar küçük olduğunu görüntülemek istediğinizi belirlemek olmalı. Elektronik terazide okunabilirlik tipik olarak kapasiteniz azaldıkça daha iyi olur, bu nedenle uygulamanız için yeterli kapasiteye sahip bir dijital terazi seçin.

Özellikler

Tartı işlerinizde eliniz ayağınız olan teraziler çok çeşitli özelliklere sahiptir. Darbeye dayanıklı olması en önemli özelliklerindendir. Açık havada çalıştığınız zaman kolayca düşüp cihazınızın zarar görmemesi sizin menfaatinize olacaktır.

Aşırı yük koruması gibi diğer özellikler ölçeği yanlış kullanımdan korumak için sabit olmalıdır.Küçük miktarları tartma özelliği olduğundan emin olun. Dijital terazilerde bir süre kullanılmadığında kapatarak pil ömründen tasarruf etmek için genellikle Otomatik Kapanma özelliğine sahip olması tercih edilen bir özelliktir. Bu istenmiyorsa, Programlanabilir veya Seçilebilir Otomatik Kapanmalı bir elektronik terazi tercih edebilirsiniz.

Dijital terazi almanın 3 yolu
dijital terazi

İyi bir arka aydınlatmaya sahip net bir LCD ekran, terazilerin düşük aydınlatma veya açık hava gibi birçok ortamda kullanılabileceği anlamına gelir.

Basitlik

Elektronik teraziler hassas cihazlardır ve doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek için uygun ölçüm tekniği çok önemlidir. Kimi cihazlar kolaylık sağlamak için doğrudan ölçek kapağına basılmış Hızlı Başlangıç ​​Talimatlarını içerir. Açmak ve kapatmak için sadece birkaç tuş, yeterli olur. Bu yüzden seçim yaparken kullanım basitliğini de öncelemeniz size avantajlar sağlar.

Elektronik terazi kullanım alanları nelerdir?

Dijital platformu çok farklı teknolojileriyle anolog terazilerden ayrılan dijital teraziler, modeller arasından ideal seçimi yaptığınız takdirde hayatın her alanında yarar sağlar. Hafızalı modelleri kilo takibi amacıyla kullanabilirsiniz. Hassas tartım yapan tasarımları net kilo ve ağırlık tespitinin yanı sıra diyet yemeği tarifleri, bebek maması hazırlığı, baharat ağırlık ölçümü gibi hassasiyet gerektiren ölçüm işlemlerinde kullanabilirsiniz. Yüksek ağırlıkla ölçebilen modelleri ticari faaliyetlerinize konfor sunmak amacıyla tercih edebilirsiniz

Mağaza / Online Alışveriş