444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu

Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu

Dijital terazi ekran okunurluğu ve göze hitap etmesiyle bambaşka özellikler sunuyor. Diğer taraftan piyasadaki farklı markalar alıcıları da seçim yaparken zorluyor. Biz de bu kısa yazımızda 3 maddede dijital terazi alırken bakmanız gerekenleri sizlere sunuyoruz.

Dijital terazi nasıl bakılır?

Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu

Yüksek kalitede bir elektronik terazi satın almanız mı gerekiyor? Uygulamanız için doğru teraziyi seçmek çok önemli. İşte size bakmanız gereken 3 önemli husus.

Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu

Kapasite ve okunabilirlik

Piyasadaki geniş dijital terazi yelpazesiyle doğru tercihi yapmak göz korkutucu bir görev olabilir. Doğru dijital teraziyi seçmedeki ilk ve en önemli adım, ne kadar kapasiteye (ve platform boyutuna) ihtiyacınız olacağını belirlemektir. Nesneleri ölçmek için yeterli kapasiteye sahip bir elektronik terazi seçtiğinizden emin olun, ayrıca kaba işlem için biraz dolgu malzemesi kullanın. İkinci bölüm, terazinin okunabilirliği olarak da bilinen, ağırlıktaki değişimin ne kadar küçük olduğunu görüntülemek istediğinizi belirlemek olmalı. Elektronik terazide okunabilirlik tipik olarak kapasiteniz azaldıkça daha iyi olur, bu nedenle uygulamanız için yeterli kapasiteye sahip bir dijital terazi seçin.

Özellikler

Tartım işlerinizi yapmanıza yardımcı olmak için teraziler çok çeşitli özelliklere sahiptir. Darbe dayanımı, kullanıcılar sıklıkla mobil veya açık havada olduğu ve ölçek kolayca düşebileceği için cep ölçeğinde yararlıdır.

Aşırı yük koruması gibi diğer özellikler ölçeği yanlış kullanımdan korumak için yerleşik olmalıdır. Küçük parçaları saymak için terazinizi kullanmayı düşünüyorsanız, terazinin Parça Sayma özelliğine sahip olduğundan emin olun. Cep kantarları, bir süre kullanılmadığında ölçeği kapatarak pil ömründen tasarruf etmek için genellikle Otomatik Kapanma özelliğine sahiptir. Bu istenmiyorsa, Programlanabilir veya Seçilebilir Otomatik Kapanmalı bir elektronik terazi seçtiğinizden emin olun.

Dijital terazi almanın en kolay 3 yolu
dijital terazi

İyi bir arka aydınlatmaya sahip net bir LCD ekran, terazilerin düşük aydınlatma veya açık hava gibi birçok ortamda kullanılabileceği anlamına gelir.

Basitlik

Dijital teraziler hassas cihazlardır ve doğru ve tekrarlanabilir sonuçlar elde etmek için uygun ölçüm tekniği çok önemlidir. Kimi cihazlar kolaylık sağlamak için doğrudan ölçek kapağına basılmış Hızlı Başlangıç ​​Talimatlarını içerir. Açmak ve kapatmak için sadece birkaç tuş, yeterli olur. Bu yüzden seçim yaparken kullanım basitliğini de öncelemeniz size avantajlar sağlar.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın