TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Dijital terazi fiyatları bakarken nelere dikkat etmeli?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Dijital terazi fiyatları bakarken nelere dikkat etmeli?

Dijital terazi fiyatları bakarken nelere dikkat etmeli?

Dijital terazi fiyatlarının farklılığını anlatacağımız bu yazıda öncelikle dijital terazilerin  ticari ortamlarda kullanılan yaygın araçlar olduğunu belirtelim.  Muhtemelen onları marketlerde, üretim bölümünde, şarküteri veya tatlı dükkanlarında görmüşsünüzdür. Tüm dijital teraziler elbette aynı değildir ve bu yazıda farklı özelliklerini ve uygulamalarını keşfedeceğiz.

 

 

Dijital terazi fiyatları diğer ölçeklerden neden farklıdır?

Dijital teraziler, bir ürünü ağırlığına göre fiyatı hesaplayan uzman tartım cihazlarıdır. Kullanıcıların ölçeğe bir madde koymasına ve LCD göstergesinde ağırlığına, birim fiyatına ve toplam fiyata sahip olmasını sağlayan fiyat hesaplama yazılımına sahiptir. Kullanıcı birim fiyatı girdikten sonra, terazi toplam fiyatı ağırlıktan hesaplayabilir.

 

Birçok ülkede, dijital teraziler, ağırlıklarına göre mal satın alan tüketicilerin aslında ne için ödeme aldıklarını garanti etmeleri için ticari olarak onaylanmalıdır. Menşe ülkeye bağlı olarak çeşitli kuruluşlardan ticari uygulamalar için yasal onaylar vardır. Bir perakende ölçeği için alışveriş yapıyorsanız, onayın kullanacağınız ülkede tanındığından emin olun!

 

Bir terazide hangi özellikleri aramanız gerekir?

Fiyat hesaplama yetenekleri ve ticaret için yasal onayın yanı sıra, terazilerin sahip olması gereken birkaç özelliği bulunuyor.

Ürün Arayışları veya PLU’lar, özellikle büyük bir mağazada çalışıyorsanız çok kullanışlıdır. Kullanıcıların ürünleri ve ilgili bilgilerini depolamasına ve tüm bilgileri tekrar girmek zorunda kalmadan büyütmelerine olanak tanır. Küçük mağazalar veya tek bir ürün satan yerler için bir zorunluluk değildir, ancak geniş bir seçiminiz varsa kullanışlıdır.

Tam, renk kodlu bir klavye, birim fiyatını girmek veya PLU’ları aramak için oldukça kullanışlıdır. Ayrıca, tuşlar etiketlendiğinden ve birden fazla işlev için tek bir tuşunuz olmadığından daha hızlı bir yapılandırma ve kolay kullanım sağlar.

Hem arka hem de ön taraftaki LCD anlamına gelen çift ekran çok önemli bir özelliktir. Kullanıcıya ve müşteriye aynı bilgileri aynı anda göstermek, karışıklığı veya olası tutarsızlıkları ortadan kaldırır ve işlemi kolaylaştırır. Dijital terazi fiyatları bu özellikten etkilenir.

Taşınabilir olmak bir avantajdır ve şarj edilebilir bir batarya, terazinin mağazanın farklı bölümlerinde ve çiftçi pazarında olduğu gibi güç olmadığında ayarlarda kullanılmasına izin verir.

Paslanmaz çelikten olması, müşteriler arasında hızlı ve kolay temizlik sağlar ve sık yıkama ve ürünlerin leke bırakmaması veya ölçeğe zarar vermemesi gibi avantajlar sağlar.

Sağlam ABS gövde yük hücrelerinin korunmasını sağlar ve terazi uzun süre dayanır.

 

Diğer özellikler

Terazinin masa, tezgah veya sabit yüzeylerde sabit kalmasını sağlamak için sağlam ayakları olması önemli. Hassasiyeti sağlamak için bir ölçeğin sabit ve düz olması gerekir. Bazı ölçekler, kullanıcıların daha fazla kontrol için ayakları ayarlamasına izin verir.

Yazıcılar ve bilgisayarlarla veri iletişimi gibi bazı özellikler terazilere özgü değildir ve bir zorunluluk da değildir, ancak envanter yönetimi veya etiket basımı için yararlı olabilir. Dijital terazi fiyatları bu özellikten etkilenir.

Sıfır ölçek özelliği, özellikle terazi bir bakkalda veya çikolata dükkanında yüksek hacimli farklı nesneler için kullanılıyorsa oldukça pratiktir.

Bunlar terazilerin sunduğu tüm özellikler değil, sadece bir bakışta en kullanışlı olanlardır. İşte yukarıda anlattığımız bütün ayrıntılar dijital terazi fiyatlarını farklı kılan unsurlardır. Siz de dijital terazi araştırması yapıyorsanız yukarıdaki unsurlara dikkat edin.

Mağaza / Online Alışveriş