TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

E fatura konusu gündemimize girdiğinden beri e arşiv fatura görüntüleme konusu da kimi ticaret erbabı için hayatlarının gündeminde yer alıyor. Kavramsal olarak çok fazla duyduğumuz bu ifadeler uygulamada karşılaşınca tecrübe ettiğimiz aplikasyonlar olarak karşımıza çıkıyor.

E arşiv fatura görüntüleme konusuna değineceğimiz bu yazımızda sizlere kısa bir bilgisel sunmak amacındayız.

E arşiv fatura dönüşümü destekliyor

Dijitalleşmeyi benimsemek ve uyarlamak, bugün iş dünyasında sonradan düşünülenden daha fazlasıdır. Rekabetçi ve ilgili kalmak için şirketlerin dijital dönüşüme geçişlerini başlatmaları ve ilerlemeleri çok önemlidir.

Dijital aksamaların birçok endüstrinin topuklarına yapışmasıyla, işgücünün dijital çağın en iyi uygulamalarında yetenekli olmasını sağlayan işletmelere başarı gelecektir. Ayrıca, bu dönüşüm şirketin dokusuna dönüştürülmeli ve azami etkiye sahip olması için liderlik tarafından desteklenmelidir.

Birçok işletme için endişe zaten geride kalmış olmalı. Bazıları başlamak için çok geç kaldıklarını düşünüyor. Aslında, dijital hız, geleneksel bir işten 5 kat daha hızlıdır ve bu hız, lider veya hızlı bir takipçi olmak için çok önemlidir.

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

E arşiv fatura müşteri deneyiminizi mükemmelleştirir

Dünyanın en son teknoloji, sosyal medya ve uygulamalara olan tutkusu, daha kolay bir yaşam arzusu etrafında dönüyor. İnsanlar sorunlarına değerli çözümler istiyorlar. Daha da önemlisi, hızlı istiyorlar.

Müşterilerin deneyimi dijitalin merkezinde yer alır. Sonuç olarak, dijital dönüşümün ana odağı müşteri deneyimini geliştirmek için en son teknolojiyi kullanmaktır.

Birçok şirket bunu tanıyor ve liderlerin % 92’si, özellikle tüketici deneyimini geliştirmek için olgun dijital dönüşüm stratejileri geliştiriyor.

McKinsey’e göre, dönüşüm sürecinde müşteri deneyimindeki başarı faktörleri arasında şunlar yer alıyor:

  1. Müşteri yolculuklarını tasarlayın ve dijitalleştirin
  2. Analizlerde hızı ve çevikliği artırın
  3. Dijital müşteri yolculuklarının müşteri tarafından benimsenmesini sağlamak
  4. Yolculuk dönüşümleri sağlamada çeviklik geliştirme
  5. Dijital devrimin ön saflarında yer alan şirketler müşterilerden çok daha fazla yetki, güven ve saygı kazanacaklar.
  6. Süreci ve işlemleri birleştirir

Parayı bir kenara bırakırsak, teknolojinin işletmelere sağladığı en büyük evrensel fayda, diğer insanlarla bağlantı kurmayı kolaylaştırmasıdır.

Dijitalleşerek, şirketler sadece işgüclerinden daha fazlasını değil, aynı zamanda tüm mimarilerini bir araya getirebilirler. Buna sosyal medya, analitik ve proje yönetimi arayüzleri de dahildir.

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

Şirket süreçlerinin ve operasyonlarının bu şekilde birleştirilmesi, işletmenin hedef kitleleriyle bağlantı kurmasını ve ihtiyaçlarını karşılamasını sağlar.

Örnek olarak Xylem’i ele alalım. Son yıllarda, su teknolojisi sağlayıcısı operasyonel verimlilik, müşteri katılımı ve büyümeye odaklanan bir platform oluşturmak için eski BT sistemlerini birleştirdi. Sosyal, mobil, IoT, analitik ve diğer araçları temelde hizmetle kullanarak 30 milyon dolardan fazla kazanç sağladı.

Sonuç olarak, dijital dönüşümün geleceği artık ufukta bir nokta değildir. Önümüzdeki birkaç yıl içinde uygulanması gereken acil ihtiyaç artık göz ardı edilemez – eğer kuruluşun başarı veya kârla ilgisi varsa bu dönüşümü uygulamak zorunda.

Uygulanması gereken bu dönüşümlerden bir tanesi de kuşkusu ticaretin resmiyet boyutuyla ilgili. E fatura, e irsaliye, e arşiv fatura ve e defter bu dönüşümün ayrılmaz parçaları durumunda.

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?

Teknolojiyi bilmenin ötesinde onu nasıl kullanmamız gerektiği ve bu gerekliliği bilmemiz son derece önemli bir durumu ortaya koyuyor. E arşiv faturanın nasıl sorgulanacağını bilmek de bu durumlar arasında yer alıyor. Yapacağınız şey aslında çok basit. https://ebelge.gib.gov.tr/earsivsorgula.html adresine gidip görüntülemek istediğiniz faturanın e-Arşiv Uygulaması kapsamında düzenlenip düzenlenmediğinden emin olabiliyorsunuz.  Burada bir kolaylık daha var ki o da e-Arşiv kapsamında fatura düzenlemeye yetkili mükellefler e-Arşiv Uygulamasına Kayıtlı Mükellefler Listesi anlık olarak güncellenerek duyurulmaktadır.

E arşiv fatura dışarıdan kontrol edilebilir mi?

Mobil uygulama üzerinden herhangi bir lokasyona bağlı kalmadan, internet erişimi olan her yerden e-fatura ve e-arşiv fatura gönderin.

Mali müşavirimi entegre edebilirmiyim?

Her ay faturalarınızı toparlayıp mali müşavirinize göndermekle uğraşmayın, mali müşavirinizi yazılımınıza davet ederek tüm fiş ve faturalarınızı tek tıkla muhasebe büronuza iletin
Mali müşavirlerimiz için özel çözümlerimiz hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz

E arşiv fatura ile kargo ücretinden kurtulurmuyum?

Nerede olursanız olun, faturanızı anında oluşturup müşterinize iletin. Tek ihtiyacınız, internet erişimi olan akıllı telefon, tablet veya bilgisayardır. E-fatura sayesinde kağıt fatura kargolama işlemi ortadan kalkar.

E arşiv fatura görüntüleme nasıl yapılır?
e arşiv fatura görüntüleme

Faturanızı düzenleyen mükellefin Vergi Kimlik Numarası/TC Kimlik Numarası bilgilerinin doğru girdiğinizden eminseniz ve fatura üzerinde yer alan Fatura numarasının doğru bir şekilde girildiğinden eminseniz bu durumda e arşiv fatura görüntüleme için doğru yoldasınız demektir. Faturalar üzerinde ödenecek tutar ile genel toplam veya toplam tutar şeklinde farklı tutar alanları bulunmaktadır. Fatura sorgularken ödenecek Tutar bilgisinin ve bu tutarın kuruş hanelerinin doğru girildiğinden de emine olun ve son olarak güvenlik kodu karmaşık harf ve sayılardan oluştuğundan bu diziyi doğru bir şekilde girdiğinizden emin olun. Sonrasında e arşiv faturanızı çok rahat bir şekilde görüntüleyebilirsiniz.

Dönüşümünü sağlamak için Eray’a gelin

Sizlere sunduğumuz Boylam e-fatura dönüşümü ile her türlü işleminizi halledebilir ve 10 yıllık süre ile bütün faturaların arşivlenmesi sağlandığı için e arşiv faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz.

Sizler için hazırladığımız e dönüşüm ürünü ile işlemlerinizi zorlanmadan yapacak ve sırtınızı rahatça koltuğunuza yaslayıp çayınızı yudumlarken elektronik faturalarınızı son derece kolay bir şekilde kesebileceksiniz.

Mağaza / Online Alışveriş