TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu

E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu

E fatura nasıl kesilir sorusu özellikle 2022 yılıyla birlikte yeni e fatura kullanımına geçen mükellefler için dillerde dolaşan bir soru. İsterseniz soruyu cevaplamadan önce elektronik faturanın hayatımıza girmesini sağlayan teknolojinin yaşamımızdaki önemli etkilerine bir değinelim.

E- fatura: Modern yaşam ve teknolojinin yansıması mı?

E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu

Modern yaşam tarzının, bir zamanlar takip etmemiz gereken yaşam tarzından çok farklı olacağı açıktır. Ortaya çıkan birçok değişiklik var ve bu değişiklikler sosyal değişimler, ekonomik değişimler, çevresel değişimler ve en önemlisi teknolojideki değişimlerin bir sonucudur. Modern bir insanın ortalama yaşam tarzında teknolojinin rolü göz önüne alındığında, teknoloji kullanılmadan yapılan çok şeyin mümkün olmayacağı açıktır.

E-fatura kime zorunlu?

Yıllık cirosu 5 milyon TL ve üzerindeki tüm işletmeler eFatura kullanmaya zorunludur. Ayrıca e-Faturanın avantajlarından yararlanmak isteyen işletmeler de gönüllü olarak bu uygulamaya geçiş yapabilirler. … Ancak eFatura döneminde kestikleri faturaları 10 yıl süreyle saklamakla yükümlüdürler.

E-fatura mükellefi E-arşiv portaldan fatura kesebilir mi?

eFatura kullanıcılarına yalnızca efatura kesilebilir. Bu çerçevede earşiv mükellefi firmanın fatura keseceği kurum da e fatura kullanıcısı ise, earşiv değil efatura kesilmelidir.

Basit usul mükellef E-arşiv fatura kesebilir mi?

Basit usul mükellefler de GİB üzerinden earşiv fatura dilerlerse kesebilirler mi? … Basit usulde vergilendirilen mükellefler de earşiv fatura düzenler. Dilerse değil limitlere göre zorunludur.

Bu nedenle, kişinin teknolojinin nasıl kullanılabileceğini ve teknolojik ekipmanın yaşamında nasıl korunabileceğini bilmek önemlidir. Ne yapacağını bildiğinde, kişinin kendi hayatını uygun bir şekilde yaşaması mümkün olacaktır ve bu, kişinin modern toplumun bir parçası olarak kolayca başarılı bir şekilde uyum sağlamasını da kolaylaştıracaktır.

Teknolojinin kullanılma yolları neler?

E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu

Modern yaşam tarzında teknolojinin kullanılmasının pek çok yolu olacaktır. Uyandığınız andan itibaren, uyuduğunuz ana kadar, cep telefonları, dizüstü bilgisayarlar, kahve makineleri, elektronik bilet sistemleri, ışıklar, buzdolapları ve hatta elektronik arabalardan çeşitli ekipmanların olacağını görebileceksiniz. Bu teknolojik gelişmeler olmadan, modern yaşamı uygun bir şekilde yaşamak olmazdı zaten.

e fatura nasıl kesilir

Teknolojinin mümkün olan en etkili şekilde kullanılmasını sağlamak için atılabilecek bazı adımlar olduğu açıktır. Teknolojinin kullanılabilmesi için birçok yol olsa da, bu teknolojinin işlev görmesine izin verecek en önemli faktörün kullandığı enerji olabileceğini tanımlamak mümkün olacaktır.

Teknoloji ve e fatura

Teknolojinin elbette ki önemli kullanım alanlarından birini de ticari faaliyetler oluşturdu. Elektronik ticaretin gelişmesi ile birlikte artık her ürünü internet ortamında bulabilmemiz mümkün kuşkusuz böyle bir ortam bizi ticari faaliyetler neticesinde oluşan vergisel işlemlerde de teknolojiyi kullanmaya yöneltti. Bu kullanım alanlarından biri de e fatura kullanımı ve aynı zamanda e faturanın kesilmesi oluşturuyor.

E-fatura nasıl kesilir?

E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu

E fatura nasıl kesilir sorusunun cevabını vermek kolay. Ancak uygulamayı kullandığınız zaman atacağınız adımları bilmekle birlikte kendinize bir yol çizdiğiniz de her şeyi tecrübe ederek öğreneceğiniz için sonraki aşamalar size daha kolay gelecektir.
E faturanızı keserken iki yol bulunuyor. Bunlardan bir tanesi entegratörler yoluyla e faturanızı kesmek. Bu yol sizin için aslında daha kolay bir yol zira böyle bir yolla faturanızı oluşturmanız daha kolay bir şekilde oluyor. Herhangi bir hatanın olması durumunda sistem size direk olarak uyarı veriyor. Sonrasında sisteme daha çok alışacağınız için bu durumda kolaylıkla e fatura kesim işlemlerinizi yapabiliyorsunuz.

e fatura nasıl kesilir
E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu
e fatura nasıl kesilir

Eray olarak sizlere sunduğumuz bir çözüm bulunuyor. “e-Fatura nasıl kesilir?” sorusunun cevabı aslında oldukça basit. Aktivasyonunuz tamamlandıktan sonra keseceğiniz faturaları Boylam E-Dönüşüm üzerinden E-Fatura olarak gönderirsiniz. E-Fatura aktivasyonu sonrasında artık matbu fatura kullanımı yapmamanız gerekir. Düzenleme tarihi E-Fatura aktivasyon tarihinden öncesine denk gelen satış faturaları için ise matbu fatura kesebilirsiniz. Boylam E-Dönüşüm sistemi, müşterinizi vergi numarasından ayırt ederek, karşı tarafa E-Fatura veya E-Arşiv fatura olarak gönderir.

Diğer bir yol ise e fatura portalına girmenizden ibaret. Ancak elbette bütün işlemler burada bitmiyor. Sisteme vergi kimlik numaranız ve şifrenizle girdikten sonra kullanıcı bilgileriniz zaten otomatik olarak çıkacaktır. Belge işlemlerine girip burada yer alan e fatura oluştur kısmına tıklayarak gerekli bilgileri doldurmanız gerekiyor. Bu bilgileri doldurduktan sonra alıcı bilgilerini de sisteme girmeniz gerekiyor. Sipariş bilgileri, irsaliye bilgileriniz de girdikten sonra sattığınız ürünün bilgilerini de buraya eklemeniz gerekiyor. Sonrasında oluştur düğmesine tıkladığınızda karşınıza çıkan Onay düğmesine tıkladığınızda artık e faturanızı kesmiş olacaksınız.

E fatura nasıl kesilir? İşte en kolay yolu
e fatura nasıl kesilir

E fatura için siz de Eray’a gelin

Eray’ın sizlere sunmuş olduğu Boylam e-fatura dönüşümü ile şirketinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. E-Fatura ile tüm faturalarınızı dijital ortama taşıyabilir ve böylelikle, iş akış süreçlerinizi ve ticari operasyonlarınızı hızlandırarak işletmenizin verimliliği artırabilirsiniz. Tasarruf ettiğiniz kaynaklarınızı şirketinize rekabet gücü ve artı değer kazandıracak alanlara yönlendirerek hem vakitten hem de paradan tasarruf etmeniz mümkün.

Sizler için hazırladığımız e dönüşüm ürünü ile işlemlerinizi zorlanmadan yapacak ve sırtınızı rahatça koltuğunuza yaslayıp çayınızı yudumlarken elektronik faturalarınızı son derece kolay bir şekilde kesebileceksiniz.

Mağaza / Online Alışveriş