444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri…
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri...

E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri…

Bu yazımızda sizlere e imza fiyatları ile ilgili olarak bilgi vermek istiyoruz. Böylelikle seçiminizi belki de daha kolay yapacak ve fiyatların neye göre değiştiğini bileceksiniz.

Nedir bu e imza?

E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri...

Elektronik imza ile ilgili bir tanım yapacaksak isterseniz 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’nda yer verilen şekliyle sizlere bir tanım yapalım. İlgili kanunda e imza bir elektronik veriyi tanımlıyor. Bu elektronik veri başka bir elektronik veriye ekleniyor veya elektronik veriyle mantıksal bağlantısı bulunan ve kimlik doğrulama amacıyla kullanılıyor. Elektronik imza harf, karakter veya sembollerden oluşuyor. Bütün bunlar bir bilginin üçüncü tarafların erişimine kapalı olduğu bir ortamda gelişiyor. Bütünlük hiçbir zaman bozulmuyor ve bilgi ileten tarafın oluşturduğu orijinal haliyle kalıyor. Diğer taraftan tarafların kimlikleri doğrulanarak iletiliyor.

Elektronik imzanın hukuki sonuçları nedir?

Elektronik İmza Kanunu’nda; Güvenli Elektronik İmza, elle atılan imzaya eşdeğer kabul edilmiş ve Güvenli Elektronik İmza ile oluşturulmuş verilerin senet hükmünde olacağı, bu verilerin aksi ispat edilinceye kadar kesin delil sayılacağı belirtilmiştir. Ancak kanunların resmi şekle veya özel bir merasime tabi tuttuğu hukuki işlemler ile teminat sözleşmelerinin Güvenli Elektronik İmza ile gerçekleştirilemeyeceği hükme bağlanmıştır. Diğer bir deyişle, kanunların merasimi ya da üçüncü tarafların şahitliğini gerek gördüğü emlak alım satımı, veraset ve intikal, evlenme gibi işlemler elektronik imza ile gerçekleştirilememektedir.

Yabancı bir ülkeden alınan E-imza ülkemizde kullanılır mı?

5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu’na göre yabancı bir ülkede kurulu bir Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı tarafından verilen elektronik sertifikaların hukukî sonuçları milletlerarası anlaşmalarla belirlenir. Yabancı bir ülkeden alınan elektronik imzanın Ülkemizde kullanılabilmesi için, yabancı bir ülkede kurulu bir Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı tarafından verilen elektronik sertifikaların Türkiye’de kurulu bir Elektronik Sertifika Hizmet Sağlayıcı tarafından kabul edilmesi halinde bu elektronik sertifikalar nitelikli elektronik sertifika sayılır. Bu elektronik sertifikaların kullanılması sonucunda doğacak zararlardan, Türkiye’deki ESHS de sorumludur.

Elektronik imza, imzalanan metne göre farklılık gösteriyor. Ayrıca içerik de matematiksel fonksiyonlardan geçiriliyor. Böylelikle  eşsiz olduğu düşünülen bir değer bulunması sureti ile e imza elde ediliyor. Burada kişilerin kullanıldığı elle atılan imzada olduğu gibi tek bir imza söz konusu değildir. Bunun yerine imzalamada kullanılan anahtarlar bulunuyor.

e imza fiyatları

Elektronik imzanın özellikleri

Elektronik imzanın en önemli özelliği veri bütünlüğünü sağlamasıdır. Veri bütünlüğünün en önemli yanı verilerin izinsiz bir şekilde ya da yanlış bir şekilde değiştirilmesinin, silinmesinin ve verilere ekleme yapılmasının önüne geçilmesidir.

Diğer taraftan e imzanın sağladığı e önemli özelliklerden bir tanesi de kimliğin doğrulanması ve onaylanmasıdır. Bu durum mesajın ve mesaj sahibinin iletiminin geçerliliğini sağlamak için son derece önemli bir özellik.

e imza fiyatları

Elektronik imzanın en önemli özelliklerden bir tanesi de imzaya yönelik olarak inkar edilemezlik özelliğidir. Bu özellik bireylerin elektronik ortamda gerçekleştirdikleri işlemleri inkar etmelerini önlemeye yardımcı oluyor.

Elektronik imza gerekli mi?

Bazı kuruluşlar iş süreçlerinde elektronik imzalar almakta tereddüt ediyorlar. Bu kuruluşların anlamadığı şey, günümüzde elektronik imzaların neredeyse her türlü durumda imza yürütmek için kullanılabileceğidir. E-imzanın özellikle iş dünyasında uygulanabileceği sık görülen durumlara bir göz atalım.

Satıcı / tedarikçi anlaşmaları

İşletmeler, özellikle KOBİ’ler, satıcılarla pazarlık konusunda genellikle dezavantajlıdır; bu nedenle, yöneticiler için bir anlaşmaya varıldığında şartları ve fiyatları hemen kilitleyebilecek durumda olmaları şarttır. Yöneticiler veya işletme sahipleri belgeleri çevrimiçi olarak imzaladıklarında, satıcıları ile yaptıkları her türlü anlaşmayı birkaç dakika içinde sonuçlandırırlar ve böylece daha önce belirtilen avantajdan yararlanırlar.

Satış sözleşmeleri

E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri...

Yöneticiler belgeleri sonlandırmak istediklerinde, daha fazla anlaşmayı daha hızlı kapatmaları garanti edilir. Birçok kuruluş için satış sözleşmeleri en düzenli olarak imzalanan belgelerdir – ve en önemlisi. İster işten tüketiciye (B2C), ister işten işe (B2B) satış sözleşmeleri olsun, e-imzalar kullanışlı olabilir.

Müşteri onayları

Ismarlama mallarla uğraşan işletmeler için, üretim öncesi nihai onay çok önemlidir. E-imzalar, onayları güvenli bir şekilde ve kolayca kaydetmenize ve depolamanıza yardımcı olur, böylece siparişi tamamlamak için hızlı bir şekilde devam edebilirsiniz.

Fikri mülkiyet lisansları ve diğer standart yasal sözleşmeler

E-imzalar mahkemelerde bile yasal olarak bağlayıcı ve kabul edilebilir olduğundan, fikri mülkiyet lisansı ve NDA’lar gibi ortak yasal anlaşmalar için mükemmeldir.

 Güvenli çevrimiçi bankacılık

E-imza kullanmak, paranız söz konusu olduğunda son derece önemli olan makul bir güvenlik seviyesini garanti eder. Finansal kurumlar, işlem kayıtlarının en önemli ölçüde manipülasyonu olasılığını en aza indirdiğinden, e-imza teknolojisinin kullanımını tercih etmektedir.

E imza fiyatları bakanların tüm merak ettikleri...

Vergi beyannamelerinin beyanı

Vergi beyannamesi talep etme sürecini kolaylaştırmak için elektronik imzaları kullanabilirsiniz. Bu amaçla Gelir İdaresi Başkanlığı insanları ve işletmeleri daha hızlı bir geri ödeme almak için iadelerini elektronik olarak dosyalamaya teşvik eder. Elektronik imzalar süreci o kadar rahat ve sorunsuz hale getirir ki, Avrupa’da 2014 yılında elektronik ortamda yapılan geri dönüş sayısı 2017’de 25.000’den neredeyse 100 milyona yükselmiştir.

E imza fiyatları

E imza fiyatlarının farklılık gösterebileceğini hemen belirtelim. Zira kullanım aralığına göre fiyat farklılaşabilmektedir. Güncel fiyatlara bakıldığında fiyatların üç haneli rakamlarda dolaştığını görüyoruz.  Eray’ın sizlere sunmuş olduğu Boylam e-imza dönüşümü ile şirketinizi geleceğe taşıyabilirsiniz. E-imza resmi işlemlerinizi dijital ortama taşıyabilir ve böylelikle, iş akış süreçlerinizi ve ticari operasyonlarınızı hızlandırarak işletmenizin verimliliği artırabilirsiniz. Sizlere sunmuş olduğumuz çözümler için fiyat bilgisi almayı unutmayın.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

RAKİPSİZ E-FATURA KONTÖR FİYATLARI İÇİN

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın