TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Elektronik terazi seçiminde en çok merak edilen konuları sizlerle paylaşmak istedik. Kimi zaman bakkallarda en çok da süpermarketlerde meyve, sebze, et, balık, söğüş, dökme kuru yiyecekler ve daha fazlası dahil olmak üzere ağırlıkça çeşitli ürünler satıldığını görürüz.

İnsanlar ister bir torba tatlı alsın isterse de bir kilo dilimlenmiş peynir alıyor olsun, öğelerin ağırlığını ölçmek ve fiyatları hesaplamak için elektronik terazilere güvenirler. Ürünleri ölçekte koymak ve etiketleri yazdırmak kolay gibi görünse de, ürünün seçimi ve hangi ürüne karar verilmesi zor bir aşama olarak değerlendirilir.

Elektronik terazi nerelerde kullanılır?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Bu teraziler modern fırın, bakkal, şarküteri, deniz ürünleri, et, ürün ve diğer bozulabilir ürünler bölümlerinde kullanılmaktadır. Süpermarkette kullanılan teraziler, etiket ve makbuzları yazdırabilir, kütle ve sayımı, birim fiyatı, toplam fiyatı ve bazı durumlarda darayı bile işaretleyebilir. Bazı modern süpermarket terazileri, iptal veya iade için öğeyi izlemek için kullanılabilecek bir RFID etiketi yazdırır. Çoğu durumda, bu tip ölçekler kapalı bir kalibrasyona sahiptir, böylece ekrandaki okuma doğrudur ve kurcalanamaz.

Elektronik terazi alırken nelere dikkat etmeliyiz?

Elektronik tartı aletleri kapasite ve hassasiyet özellikleri ,ebat , kullanım özellikleri göz önünde bulundurarak satın alınmalıdır. Gereğinden fazla yüksek kapasiteli tartı aleti satın almak hassas tartım yapacak olan kullanıcıların işini zorlaştırır. Buna dikkat etmek gerektiğini unutmayınız.

Elektronik terazilerin başlıca özellikleri nelerdir?

Elektronik terazilerin kapasitesi genel olarak düşüktür. Bu cihazlarla yüksek doğruluk derecesi olan ölçüm işlemleri kolayca yapılabilir. Terazilerde bazı ölçüm birimleri bulunur. Ayrıca bir tane LCD gösterge vardır.  Kablolu olarak da üretilen bu ürünler batarya yardımıyla kablosuz kullanım kolaylığına da sahiptir.
Elektronik terazi için Ethernet bağlantı noktası, yazıcı bağlantı noktası, wifi bağlantı noktası,  RS232 bağlantı noktası gibi işlevsel özellikler ardır. Bazı modellerde tuş takımı yer alırken bazı modeller de tuş takımı olmadan da kullanılabilecek şekilde tasarlanır. Cihazlarda yer alan otomatik kalibrasyon sistemi sayesinde kendi dengesini kurabilmektedir.
Bu teraziler endüstriyel ortam koşullarına göre farklı model ve özelliklerde tasarlanabilir. Kalite standartlarına uygun hassas ve güvenilir ölçümler yapması amacıyla tasarlanan cihazlardır.

Çoğu ülke ticaret için kullanılan ölçeklerin tasarımını ve servisini düzenler. Bu, ölçek teknolojisinin diğer teknolojilerin gerisinde kalmasına neden olma eğilimindedir, çünkü pahalı düzenleyici engeller yeni tasarımlar getirmeye dahil edilmiştir.

Hükümet düzenlemeleri genellikle, kalibrasyonu onaylanmış bir laboratuara kadar izlenebilir kitleler kullanarak lisanslı teknisyenler tarafından periyodik muayeneleri gerektirir.

Yerçekimi dünyanın yüzeyine göre % 0.5’in üzerinde değiştiğinden, yerçekimi ve kütle nedeniyle kuvvet arasındaki ayrım, ölçeklerin ticari amaçlar için doğru kalibrasyonu ile ilgilidir. Genellikle amaç, numunenin kütlesini, o yerdeki yerçekimi nedeniyle kuvveti yerine ölçmektir.

Geleneksel mekanik denge kirişi kendinden ölçülen kütleyi ölçeklendirir. Ancak sıradan elektronik terazi, numune ile toprak arasındaki yerçekimi kuvvetini, yani örneğin yere göre değişen ağırlığını esasen ölçer. Dolayısıyla, kütlenin doğru bir göstergesini elde etmek için kurulumdan sonra, söz konusu konum için böyle bir ölçek yeniden kalibre edilmelidir.

Basitçe söylemek gerekirse – evet, önemli. Her devletin ölçekleri izleyen ve doğruluğunu denetleyen kendi kurumları ve birimleri vardır. Müşteriler, bakkaldan satın aldıkları ürünler için onları doğru bir şekilde tarttıklarına inanıyorlar.

Terazi elektronik olursa ne tür kolaylık sağlar?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Elektronik teraziler günümüzde birçok lise ve üniversite kimya bölümü için standart ekipman haline gelmiştir. Kullanıcının bir maddenin kütlesini, geleneksel terazileirn elde etmesi imkansız bir doğruluk seviyesinde hızlı ve doğru bir şekilde ölçmesini sağlar. Bu, istenen sonuçlara ulaşmak için her bir maddenin kesin miktarlarını gerektiren deneylerde özellikle önemlidir. Elektronik terazinin popülaritesi, herhangi bir beceri seviyesi için aşırı kullanım kolaylığından da kaynaklanmaktadır.

Elektronik teraziyi kapalı, düz ve sabit bir yüzeye yerleştirmek önemlidir. Terazinin hassasiyeti çok küçük faktörlere dayanır ve rüzgar, titrek yüzeyler veya benzer kuvvetler okumaların yanlış olmasına neden olur.

“ON” düğmesine basın ve terazinin dijital ekranda sıfırı göstermesini bekleyin.

Denge platformunda ölçülecek madde için kullanacağınız boş kabı yerleştirmek için maşa veya eldiven kullanabilirsiniz. Elinizdeki parmak izleri ve diğer gresler kitle ekler ve doğru ölçümler için kaçınılmalıdır.

Tartacağınız ürünün ağırlığını gelecekteki hesaplamalardan otomatik olarak çıkarmak için “Dara” veya “Sıfır” düğmesine basın. Dijital ekran tekrar sıfırı göstererek kabın kütlesinin terazinin belleğinde saklandığını gösterir.

Maddeyi kaba dikkatlice ekleyin. İdeal olarak bu, hala platformda olan kap ile yapılır, ancak gerekirse çıkarılabilir. Kabı, toz veya gres gibi kaba kütle ekleyecek maddelere sahip olabilecek yüzeylere koymaktan kaçının.

Gerekirse kabı madde ile birlikte denge platformuna yerleştirin ve dijital gösterge ile gösterildiği şekilde kütleyi kaydedin.

Elektronik hassas terazi nedir?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Hassas terazi aslında çok küçük ağırlıkları ölçmek için tasarlanmış bir alettir. Miligram altı aralıktaki küçük kütleyi ölçmek için tasarlanmış bir terazi sınıfı olarak isimlendirebiliriz.

Hassas teraziler, kütleyi doğru bir şekilde ölçmek için tasarlanmış son derece hassas laboratuvar aletleridir. … Hassas teraziler, çok küçük örneklerin hava akımlarından etkilenmesini önlemek için bir taslak kalkan veya tartının ölçüldüğü kapalı bir mekana sahiptir.

Elektronik terazi fiyatları neden farklıdır?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Terazi fiyatlarını etkileyen çoklu faktörlerin olduğunu ifade etmemiz gerekiyor. Terazi fiyatların baktığımızda ürünün tartım kapasitesi, üretim malzeme kalitesi ve teknolojik gelişmişliğine göre fiyatların değişiklik gösterdiği hemen anlaşılabiliyor.

Terazi fiyatları basit terazilerde daha düşük olurken özellikle elektronik dokunmatik ekranlı dijital terazi çeşitlerinde daha yüksek olabiliyor. Terazi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktörün de tartım kapasitesi olduğunu hatırlatmakta fayda var. Farklı teraziler farklı tartım kapasitesine sahip olabilir. Market reyonlarında gördüğümüz cihazlarda 40 kg kapasiteli terazilerin yaygın olarak kullanıldığını görüyoruz.

Terazi fiyatlarını etkileyen bir diğer faktör ise ürünün menşei ve markasıdır. Güvenilir dünya markası terazi fiyatları özellikle uzak doğu menşeli terazilere göre daha yüksek olabilmektedir. Her ne kadar birçok terazi markası uzak doğudaki fabrikalarında üretim yapsalar da bu üretimler tamamen markanın kontrolü ve teknolojisi ile yapılmaktadır.

Örnek olarak vermemiz gerekirse Mettler Toledo terazileri dünyanın en eski terazi üreticilerinden biri olarak en iyi kalitede yüksek teknoloji ve güvenilir terazilerle dünyanın önde gelen terazi markalarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Eray olarak Türkiye distribütörü olduğumuz Mettler Toledo terazi fiyatları ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

En ucuz elektronik terazi fiyatlarına nasıl bakılır?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Kimi zaman en ucuz elektronik terazi tarzında ifadelerle özellikle müşteriyi cezbeden kampanyaların yapıldığını görürüz. Bu kampanyalarda en çok dikkat etmeniz gereken şey düzenlenen kampanya dahilinde oluşan fiyatlar ile piyasadaki fiyatlar arasında gerçekten bir farkın olup olmadığı. Eğer bir fark söz konusu olmayacak ise bu durumda böyle bir şey için kampanya denmesi zaten söz konusu değil.

Barkodlu terazi satın alırken bu 4 bilgiye bakın!

Diğer taraftan en ucuz elektronik terazi fiyatları derken bir de ürünün artık eski teknolojiyi ifade eden ve daha ucuza alabileceğiniz bir ürün olup olmamasına da bakmanız gerekiyor. Zira çoğu zaman yeni teknolojiye sahip bir ürün çıktığı zaman ondan bir önceki sürümdeki ürünün fiyatı ucuzlama eğilimi gösterir. Burada yapılması gereken temel şey artık bir tercihte bulunmanızdır. Eğer eski teknolojiyi kullanabilirim diyorsanız bu durumda özellikle e ticaret platformlarından bir karşılaştırma yapmanızı öneriyoruz. Diğer taraftan sıralı fiyat bilgisine de ulaşmanız sizin için bir avantaj olacaktır. Zira böyle bir durumda yapılacak en güzel şeylerden birinin de ürün özelliklerine göre fiyat karşılaştırılmasının olduğunu unutmamak gerekiyor.

30 kg elektronik terazi fiyatları bakarken nelere dikkat edilmeli?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Piyasada bildiğiniz üzere ürünlerin fiyatına etki eden faktörler arasında ilgili cihazın kaç kg’a kadar tartım yapması hususu yer alıyor. Burada dikkate almamız gereken noktalardan birisi işletmemizin ihtiyacına göre bir ürün tercihinde bulunmamız şeklinde. Eğer işletmemizde 30 KG’dan fazla yükseleri tartmıyorsak bu durum da gidip de 150 kg tartan bir elektronik terazi  almanın hiçbir mantığı bulunmamaktadır.

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

30 kg elektronik terazinin fiyatına gelince elektronik terazi fiyatları tartım kapasitesi ve teknolojik gelişmişliğe göre değişiklik gösterir. Elektronik terazi fiyatları basit dijital tartılar için gayet uygun bütçelerle temin edilebilirken tartım kapasitesi, fonksiyonu, barkodlu olup olmaması yada dijital gösterge ve giriş ekranına sahip olup olmamasına göre fiyatları artış gösterebilir. Eray Teknoloji olarak dünyanın en büyük Elektronik Terazi markası olan Mettler Toledo elektronik terazilerinin bir çok çeşidini Türkiye’de yer alan işletme sahiplerine sunuyoruz. Elektronik terazi fiyatlarını belirleyen önemli bir faktörün döviz kuru ve Türk Lirasının değeri olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Ürünler ithal olduğundan dolayı Elektronik terazi fiyatları özellikle ABD Doları kuruna doğrudan bağlı. Bu nedenle elektronik terazi fiyatları kurun artması durumunda artmakta azalması durumunda ise azalmaktadır. Her bir ürün bazında elektronik terazi fiyatlarını öğrenmek için Eray ile iletişime geçebilir ve her bir elektronik terazi fiyatına dair teklif talep edebilirsiniz.

İkinci el elektronik terazi fiyatları karşılaştırması yapılmalı mı?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

İkinci el elektronik terazi fiyatlarına bakabileceğiniz en güzel ortam internet ortamlarıdır. Bu ortamlarda kullanılmış ürünlerin özelliklerine göre ayrıca yıpranıp yıpranmadığına göre bir değerlendirme yapmanız, fiyat karşılaştırması seçeneğinde bulunmanız mümkün.

40 kg elektronik terazi nerelerde kullanılır?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

40 kg elektronik terazi kısaca 40 kg’a kadar ürünlerinizi tartan terazi anlamına gelmekte. Özellikle market ve süpermarketlerde gördüğümüz bu cihazlar özelliklerine göre barkodlu olup olmamasına göre değişen özelliklere sahip.  Ayrıca kimi ürünlerde Kolay kullanım, yüksek performans, ergonomik, dekoratif özel tasarım, dayanıklı yapı polimer yüzey, mükemmel baskı kalitesi, yüksek çözünürlüklü lcd ekran, canlı ekran aydınlatma özelliği, net görüntü kalitesi kolay Türkçe menü, kaliteli ve kolay temizlenen tuş takımı, Kolay rulo ve etiket değişimi, kablolu ve kablosuz (wireless) iletişim seçenekleri, merkezden şubelerdeki terazilere uzak erişim, tüm arka ofis programlarına ve pos kasalara entegre, bilgisayar program desteği, etiket ve fişe logo basabilme, adetli, ağırlıklı, tutar ve birim fiyat barkoda basabilme ve saatlik, haftalık, aylık ve yıllık rapor alabilme gibi özellikler bulunuyor.

Barkodlu terazi satın alırken bu 4 bilgiye bakın!

Dinamic 40kg elektronik terazi ne tür özellikler taşıyor?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

Dinamic 40kg elektronik terazi özelliklerine baktığımızda kg – fiyat – birim göstergelerinin olduğunu görüyoruz. Çift taraflı geniş ekrana sahip cihazla her türlü tartım yapabiliyorsunuz. Meyve – sebze – tahıl – bakliyat – et gibi ürünlerin tartımında da kullanılan cihazın darbelere karşı dayanıklı gövdesi ve sudan etkilenmez tuş takımı bulunuyor. Diğer taraftan su geçirmez ayakları ile cihaz aynı zamanda şarjlı akülü kullanım seçeneğine de sahip.

Elektronik terazi 150 kg hangi özellikleri taşıyor?

Elektronik terazi seçiminde karar vermenizi sağlayan bazı ipuçları

150 kg ‘a kadar ürün tartabilen bu özellikteki elektronik terazilerde tam kapasiteye kadar tartım ve dara alma özelliği bulunduğu gibi elle dara girme imkanı da bulunuyor. Üst üste toplama ,el değmeden otomatik toplama, toplanan tartıyı ve toplam adetini gösterme gibi özelliklerin yanı sıra sayım yapma özelliğine sahip cihazlar da bulunuyor.

Diğer özellikle arasında tartılanı sabitleme, son tartılanı hafızada tutma, istendiği takdirde dolum kantarı olarak kullanıma sahip cihazlar da var. Lcd ekrana sahip cihazların ayrıca 100 saat  dahili akülü, şarj edilebilir,  elektrikle çalışır özelliği de bulunuyor.

2 el elektronik terazi ankara’da nasıl alınır?

Çoğu zaman internetten arama yaptığımızda karşımıza ürünle alakalı iller de listelenebilir. İkinci el aramalarını yaparken özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyükşehirlerde nüfus yoğunluğu daha fazla olduğu için buralarda daha çok ticari hayata konu olan ürünler bulunur.

İşte böyle aramalarda özellikle ikinci el bir ürün arıyorsanız karşınıza büyükşehirlerin çıkması son derece doğal. Zira ikinci el mağazaları en çok büyükşehirler de olabildiği gibi ürün ihtiyacına dayalı olarak da en çok bu şehirlerde aramaların yapıldığını ifade edebiliriz. Yine de aramanızı yaparken bulunduğunuz bir ildeki ürünü tercih etmeniz size para ve zaman kazancı yaşatabilir.

Mağaza / Online Alışveriş