444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > 2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

İşletmeniz için en iyi cafe adisyon programı tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü? Bu yazımız size bu konuda çok yardımcı olacak.

Cafe adisyon programı nedir?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Cafeniz için ihtiyacınız olan cafe adisyon programı tipik olarak bir tablet, tablet standı, makbuz yazıcısı, nakit çekmecesi ve kredi kartı terminali veya kart okuyucusunu içerir.

Cafe adisyon programı avantajları nedir?

* Cafe Adisyon Sistemi Sipariş Almayı Kolaylaştırır
En güçlü hafızaya sahip olan garson bile yoğun saatlerde aldığı bir siparişi tam olarak hatırlamakta güçlük çekebilir. Kâğıt ve kalemle sipariş almak da her zaman etkili bir çözüm olmayabilir. Etkili bir cafe adisyon sistemi sayesinde siparişler hem hızlı hem de tam olarak doğru bir şekilde alınır.
* Cafe Adisyon Sistemleri Siparişlerin İşlenme Sürecini Hızlandırır
Özellikle geniş mekâna sahip olan cafelerde siparişlerin masalardan alınıp mutfağa iletilmesi zaman alan bir süreçtir. Yaz aylarında işletmelerin açık hava alanlarını da kullanmaya başlamalarıyla bu süreç daha da uzayabilir. Bir garsonun masadan siparişi alıp bu siparişi mutfağa iletme süresi, neredeyse garsonun birkaç masadan sipariş alma süresine eşittir. Bu nedenle etkili bir cafe adisyon sistemi bir garsonun gün içinde alabildiği sipariş adedini artırarak işletmenin daha verimli çalışmasını sağlar.
* Cafe Adisyon Sistemiyle Mutfak Operasyonları Hızlanır
Hareketli bir hayatın olduğu cafelerde, müşteri memnuniyetinin en önemli kriterlerinden biri hızdır. Müşteriler sipariş ettikleri kahvenin hızlı bir şekilde masalarında olmalarını beklerler. Siparişlerin hızlı bir şekilde çıkabilmesi için de mutfağa zaman kazandırmak önemlidir. Cafe adisyon sistemleri sayesinde masadan alınan sipariş neredeyse anında mutfak personeline ulaşır. Bu sayede mutfak personelinin siparişleri hazırlamak için daha fazla vakti olur.
* Ödeme Yapmak Kolaylaşır
Cafeler, insanların sevdikleriyle buluştukları sosyal mekânlardır. Genellikle bir masada birden fazla kişi oturduğu için ödemelerin de esnek bir şekilde yapılabilmesi gerekir. Aynı masada oturan birkaç kişinin bir bölümü ödemeyi nakit olarak, bir bölümü kredi kartıyla bir bölümü de yemek kartıyla yapmak isteyebilir. Cafe adisyon sistemleri esnek ödeme seçenekleri sunarak misafirlerin hesaplarını diledikleri gibi ödemelerini sağlar.

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!
cafe adisyon programı eray

Sipariş alma, ödeme işleme, çalışan yönetimi, stok takibi, veri kaydı ve gerçek zamanlı raporlama sağlayan bulut tabanlı bar cafe adisyon programını seçmelisiniz.

Birçok cafe sahibi, hızlı bir kullanıcı arayüzü, sekme transferi ve seçimi, bahşiş muhasebesi ve ek ücret ve nakit indirimi yetenekleri gibi diğer yararlı adisyon programı özelliklerini arar.

Pos sistemleri aynı mı?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Tüm POS sistemleri aynı değildir ve bazıları işletmenize diğerlerinden daha iyi uyar. Ticari işlemleri tamamlamak için yalnızca basit bir sisteme ihtiyacınız olabilir veya envanteri izleyen, çalışan ipuçlarını izleyen ve diğer uygulamalarla entegre olan bir tam hizmet seçeneğine ihtiyacınız olabilir. Restoranlar ve cafeler için pek çok harika POS sisteminden seçim yapmadan önce, işletmenizin ihtiyaçlarını değerlendirin ve her seçeneğin bu ihtiyaçları nasıl karşıladığını hesaba katın.

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!
eray-boylam

Aslında her işletmenin, başka bir deyişle POS sisteminde aranması gereken birkaç zorunluluğunun bulunduğundan bahsediliyor.

Bir satış noktası sistemi satın alırken, esnek [ve] güçlü bir çağrı merkezi ile iyi bir destek hizmeti olan bir sistem seçtiğinizden emin olmak gerekiyor. En önemlisi, tüccarlık hizmetlerini kullanmaya zorlayarak sizi rehin tutmayacak bir sistem bulun. Bu nedenle sahip olduğunuz donanım açık kaynaklı olmalı.

Cafe donanımı nasıl olmalı?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Bir cafe adisyon programı için, donanım uzmanlarınızı satın almanız veya kiralamanız gerekir; bununla birlikte, endüstri uzmanları sözleşmeler uzun ve anlaşılmaz olduğu için kiralamadan kaçınmanızı önerir. Tezgahüstü POS istasyonu tipik olarak bir tablet ve stand, makbuz yazıcısı ve nakit çekmecesini içerir. Ayrıca bir kredi kartı terminaline veya kart okuyucusuna ihtiyacınız olacak.

İhtiyaçlarınıza ve bütçenize bağlı olarak, barkod tarayıcıları, teraziler ve likör kontrol cihazları dahil olmak üzere kesintisiz bir POS istasyonu için diğer çevre birimlerini dahil etmek isteyebilirsiniz. Mutfaklar ve kokteyl sunucuları olan barlar ek donanıma ihtiyaç duyacak. Örneğin, barda yemek servisi yapıyorsanız, bir mutfak yazıcısına veya mutfak teşhir sistemine ihtiyacınız olacak.

İşletmeniz için en iyi cafe adisyon programı tercih ederken nelere dikkat etmeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü? Bu yazımız size bu konuda çok yardımcı olacak.

Kokteyl sunucularınız varsa, masada sipariş almak için bir kokteyl istasyonuna veya daha da iyisi bir mobil POS cihazına ihtiyacınız olacak, ancak bu gerçekten kişisel tercih veya tamamen cafe sahibinin isteğine kalmış bir durum.

Çubuklar genellikle ara sıra dökülen hızlı ortamlar olduğundan, su geçirmez tablet kılıfları gibi küçük aksesuarlar, ekipmanınızı iyi çalışır durumda tutmak için iyi bir yatırım olabilir. Kiosklar, dijital menü panoları ve madeni para dağıtıcılar gibi POS donanımları mevcut ancak bunlar genellikle bir cafe adisyon programı için gerekli öğeler değil.

Cafe POS yazılımı nasıl olmalı?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Çoğu POS yazılımı, bir yerel sunucu tabanlı seçeneğiniz olmasına rağmen, bir hizmet olarak neticede yazılımdır ve web tabanlı ya da uygulama tabanlıdır. İşletmeniz için en iyi POS yazılımının işletme boyutunuza ve yükünüze bağlı olacağını söyleyebiliriz.

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!
3d rendering point of sale system for store management

Bulut tabanlı POS yazılımı, iş dünyasında çok popüler oldu, çünkü uygun fiyatlı ve kullanımı kolay. Bu tür bir yazılım POS terminalinize veya tabletinize kolayca monte edilebilir ve çok çeşitli özelliklere sahiptir – bunlardan en önemlisi, satış verilerinizi çevrimiçi olarak kaydetme ve görüntüleme yeteneğidir. Bu yazılımla birlikte uyguladığınız entegrasyon türleri, servis sağlayıcınızdan seçtiğiniz plana bağlı olacak.

Yerel olarak barındırılan POS yazılımı, bir POS sistemini çalıştırmanın eski yoludur. Bu seçenek sayesinde, verileriniz yerinde depolanır. Bu seçenek daha maliyetlidir ve genellikle yalnızca çok büyük kuruluşlar için faydalıdır. Küçük veya orta ölçekli bir işletme için kullanıyorsanız, bulut tabanlı POS yazılımı muhtemelen işiniz için en iyi seçenektir.

Cafe POS sisteminde ihtiyaç duyulan özellikler neler?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Cafenizin boyutu ve hızı POS sisteminizin hangi özelliklere sahip olması gerektiğine bir rol oynayacak. Ancak, her işletme için faydalı olabilecek birkaç standart özellik vardır:

  1. Sipariş alma (ve gerekirse mutfağa gönderme)
  2. Ödeme yapılabilmesi
  3. Çalışan yönetimi (fonksiyon ve veri erişimi)
  4. Stok takibi
  5. Veri kaydı ve raporlama

POS sistemi maliyeti nasıl belirlenir?

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Donanım cihazı başına maliyet sağlayıcıya göre değişmekle birlikte, tablet tabanlı sistemler şu anda en popüler seçeneklerr ve tipik olarak hantal eski sistemlerden çok daha ucuz durumda. Tablet tabanlı sistemler, başlangıçta sınırlı bir bütçeye sahip olan ancak ihtiyaçları ve yetenekleri arttıkça çevresel parçaları eklemek isteyen küçük işletmeler için de faydalı.

2022 yılının en iyi cafe adisyon programı seçme rehberi!

Cafeniz için en iyi cafe adisyon programı sistemini seçerken, ihtiyacınız olan özellikleri ve mevcut bütçenizi dikkate almak önemli. Bazı sistemler perakendecilere hizmet verirken, diğerleri restoranlara hizmet verir, bu nedenle özel gereksinimlerinize uyan birini aradığınızdan emin olun. İşinizin büyümesini öngörmeniz ve uygun gördüğünüz şekilde genişlemenizi sağlayacak bir sistemi seçmeniz önemli. Bu nedenle Eray olarak işletmeniz için en iyi cafe adisyon programını sizler için sunmaya çalışıyoruz. Gelin cafe adisyon programlarımızla ilgili bilgi alın.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.