TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Basında Biz > Eray Teknoloji, Bilişim 500 listesinde
  • ErayTeknoloji
  • Yorum yapılmamış
Eray Teknoloji, Bilişim 500 listesinde

Eray Teknoloji, Bilişim 500 listesinde

Türkiye’de bilişim alanında yapılan kapsamlı araştırmalardan biri olan ve bu yıl 17’ncisi düzenlenen “Bilişim 500 Araştırması” sonuçları açıklandı. Eray Teknoloji, 2015 yılı satış gelirlerine göre ilk 500 bilişim şirketi listesine 192’nci sıradan girdi.

Türkiye bilişim sektörünün gelişimi ile ilgili birçok veriyi içeren ve şirketlerin kendi performanslarını ölçme ve pazardaki konumlarını analiz etme fırsatı yakaladıkları Bilişim 500 Araştırması sonuçları, geçtiğimiz günlerde İstanbul CVK Park Bophorus Hotel’de düzenlenen bir törenle açıklandı. BThaber Gazetesi adına M2S Araştırma ve Pazarlama Hizmetleri tarafından yapılan İlk 500 Bilişim Şirketi Araştırması’nda Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketi açıklandı. Şirketlerin 2015 yılı net satış gelirlerine göre yapılan ve 2 binin üzerinde şirketin katıldığı ilk 500 sıralamasında Eray Teknoloji, 192’nci sırada yer aldı.

Eray Teknoloji ayrıca “Bilgi Teknolojileri” kategorisinde 146’ncı, “Dağıtıcı” kategorisinde 30’uncu, “ATM-POS Gelirleri” kategorisinde ise 4’üncü sırada konumlandı.

Öte yandan, bu yıl ilk kez açılan kategoriler arasında yer alan “Türkiye Merkezli Üretici ERP Yazılımı” başlığında, Eray Teknoloji’nin İç Anadolu Bölge Dağıtıcısı olduğu Mikro Yazılım, rakiplerine fark atarak 1’inci sırada yer aldı.

Eray Teknoloji Genel Müdürü Yakup Demir, konu ile ilgili yaptığı açıklamada: “2015 Yılı İlk 500 Bilişim Şirketi listesinde 192’nci sırada yer almanın gururunu yaşıyoruz. Ülkemizdeki 8 EFT POS yazar kasa üreticisinden biriyiz. 29 yıllık tecrübemiz, yaklaşık 100 kişilik ekibimiz, 300’ü aşkın bayimizle bu yılki ciromuzu geçen yıla oranla yüzde 50 artırmayı ve Pidion yazar kasa ile pazarın ilk 4 büyük üreticisinden biri olmayı hedefliyoruz” dedi.

Kaynak

Mağaza / Online Alışveriş