TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Basında Biz > Eray Teknoloji, ürünleriyle perakendeci dostu!
Eray Teknoloji, ürünleriyle perakendeci dostu!

Eray Teknoloji, ürünleriyle perakendeci dostu!

  • ErayTeknoloji
  • Basında Biz
  • Yorum yapılmamış

Eray Teknoloji 1987 yılında yazar kasa satışı ile başladığı faaliyet alanına kısa süre sonra teknik destek hizmetlerini de dahil ederek hizmet alanını genişlettikten sonra barkodlu ürünlerin ve satış sisteminin yanı sıra perakende tartım sistemleri ile genişlettiği ürün yelpazesi ve teknik destek hizmetleri ile sektörün önde gelen altyapı sağlayıcıları arasında yerini sağlam bir şekilde koruyor.

PERAKENDE PİYASASININ GÖZDESİ ERAY TEKNOLOJİ

Bugün İstanbul Genel Müdürlük olmak üzere Ankara ve İzmir’de iki bölge müdürlüğü ve geniş bayi ağı ile hizmet verdiklerini kaydeden Eray Teknoloji Genel Müdürü Yakup Demir, çalışmalarını şöyle anlatıyor:

“Otuz yılı aşkın sektörel deneyiminin ardından mağaza, market ve restoran otomasyonuna ilişkin kendi geliştirdiği modüler ve kullanıcı dostu yazılımı çözümlerini ‘Boylam’ markası altında pazara sunmaktadır. Otomasyon sistemleri ile tam uyumlu yeni nesil yazar kasa, barkodlu barkodsuz ürünler, terazi ve diğer aksesuarların ithalat, satış, kurulum ve teknik desteği konusunda öncü kuruluşlar arasında yer alan Eray Teknoloji, Türkiye’nin en büyük ilk 500 bilişim şirketi arasına girmiştir. Barkod, elektronik ve yazılım olmak üzere üç alanda teknik destek veren Eray Teknoloji, sektörde uzman olan bir kadroyla çalışmalarına devam etmektedir”

Eray Teknoloji, ürünleriyle perakendeci dostu!
Eray Teknoloji,

dedikten sonra perakendecilerin Eray Teknoloji’yi tercih etme nedenlerini şöyle sıraladı:

Neden Eray Teknoloji

“Eray Teknoloji, perakende sektörü için hemen her türlü ihtiyaçlarını tek noktada bulabilecekleri ender firmalardan biri. Yani ihtiyaç olan sistemsel altyapıya dair ücretsiz danışmanlık alabildikleri, gerekli yazılım ve donanımın tam da ihtiyaca uygun olarak kurulumunun yapılabildiği ve gerektiğinde teknik destek alabildikleri tek duraklık bir istasyon gibi işlev görüyor.

Tabi bu hizmetlerin müşteriye güven verecek şekilde profesyonelce yürütülmesi ve sonrasında oluşan yüksek müşteri memnuniyeti yeni noktalarda Eray’ın tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. Ayrıca donanım ürünlerinde stoklu çalışarak müşteri ihtiyaçlarını anında karşılıyor.”

Eray’ın en temel prensibinin, müşterilerine doğru ürünü doğru şartlarda ulaştırmak olduğunu söyleyen Yakup Demir,

“Bu anlamda iki noktaya dikkat ediyoruz. Bunların birincisi müşteriye, ihtiyacını karşılayacak optimum altyapının önerilmesi. İkinci olarak da bu altyapı için gereken yeni teknoloji donanım ve yazılımların uygun fiyatlara kaynağından sunulması. Bu nedenle müşterilerimiz bizden dünya standartlarında marka ve ürünleri tüm kurulum ve destek hizmetleri dahil çok uygun şartlarda temin edebiliyorlar”

dedikten sonra üssü İstanbul’a taşıma nedenlerini şöyle açıkladı:

“Eray olarak bugün Ankara’da alanımızda lider konumdayız. Tabi yıllar içinde oluşan uzman kadro ve müşteri portföyü bizim böyle bir konuma ulaşmamızı sağladı. Biz de bu tecrübe ve birikimimizi çok daha büyük bir pazar olan İstanbul’u hedefleyerek değerlendirmek istedik. Bu konuda kendimize olan güvenimizin bir göstergesi olarak genel merkezimizi İstanbul’a taşıma kararı aldık. Yönetim altyapımızı İstanbul’a taşıyarak bu pazara güçlü bir giriş yaptık.

Şu ana kadar da hem biz İstanbul’dan memnunuz hem de İstanbul bizden diyebilirim. İstanbul ve Ankara dışında İzmir’de de bir bölge müdürlüğümüz mevcut. Bunun dışında Türkiye’nin hemen her şehrinde bayilerimiz var. Perakende ürünlerde bayilerimiz üzerinden ilerlerken, yine bayilerimiz üzerinden gelenler de dahil olmak üzere büyük altyapı hizmetlerinin sunulmasında kendi uzman ekibimiz ile doğrudan hizmet vermekteyiz.”

Mettler Toledo distribütörlüğü

Mettler Toledo ile uzun yıllara dayanan işbirliği olan Eray Teknoloji, pazardan iyi sonuçlar alıyor. Bu başarılı performansın nedenlerini de Yakup Demir şöyle açıkladı:

Eray Teknoloji, ürünleriyle perakendeci dostu!
eray teknoloji

“Bunda iki temel etken vardır. Bunlardan birincisi Mettler Toledo’nun yüksek teknolojiye dayanan dünyanın en kaliteli tartım sistemlerini üreten uluslarası bir altyapıya sahip bir üretici olması. İkinci olarak da bu ürünleri Türk perakende sektörünün hizmetine sunan Eray’ın, uzun yıllara ve müşteri güvenine dayanan sektörel uzmanlığı ve geniş hizmet altyapısı. Eray olarak perakende konusunda tüm donanım altyapılarını sağlarken bu sistemlerin yazılım tarafındaki eksikliğimizi gördük ve yatırımlarımızı bu tarafa kaydırma kararı aldık. Bu eksiğimizi tamamlamak üzere sektörde aktif olarak kullanılan ‘Boylam Yazılım’ firmasını satın alarak büyük bir adım attık.

Bu alım sonrasında yazılım yatırımlarımızı hızlandırdık. Bugün itibariyle ‘Boylam’ market hızlı satış sisteminden mağaza, restoran ve cafe otomasyonuna kadar tüm perakende sektörünün ihtiyacını karşılayacak şekilde esnek, modüler ve kullanıcıya özelleştirilebilen üst düzey bir seviyeye ulaştı. Özellikle kullanıcıya büyük kolaylık sunan raporlama sistemi ile bugün sektörün önde gelen yazılımlarından biri olan Boylam, sürekli üzerine yapılan eklemelerle hızlı bir şekilde gelişmeye devam ediyor. Uygun fiyatı ve kullanım kolaylığı ile büyük rağbet gören Boylam’ın yakın zamanda sektörün lider yazılımı olması için çalışmalarımız sürüyor.”

Mağaza / Online Alışveriş