TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Fiş yazıcı nedir sorusunun cevabını bulacağımız bu yazımız da öncelikle teknolojik gelişmelerin karşımıza bir çok cihaz ve ürünü çıkardığını zamanla da daha fazla aygıtı çıkarabileceğini vurgulayalım.

Fiş yazıcı nedir?

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Genel olarak fiş, hizmet satışını destekleyen bir belgedir. Müşteri tarafından yapılan ödeme tahsilatı üzerine verilir. Fiş yazıcı ise işte bu belgeyi yazan cihazın ismidir. Bu cihazı fiş yazıcı olarak isimlendirmemizin nedeni ise adisyon fişleri de dahil olmak üzere alım satımla ilgili detaylı bilgileri bizlere sunmasından dolayıdır.

Fiş almazsak ne olur?

Fiş Veya Fatura Almazsam Ne olur? Alınmayan her bir fiş ya da faturanın KDV’si, bu fişi ya da faturayı vermeyenin haksız iradı olur. Ayrıca gelir/kurumlar vergisi matrahı aşındığı için gelir/kurumlar vergisi de eksik hesaplanmaktadır. Alınmayan her belge ile vergi kayıp ve kaçağına neden olunur.

Bilgi fişi fatura yerine geçer mi?

Adından da anlaşılacağı gibi sadece bilgilendirme amaçlı bu fişlerin fatura yerine geçmesi mümkün değildir. Bu yüzden alınan mal veya hizmet karşılığı genel esaslara uygun olarak Vergi Usul Kanunu ve 382 Sıra No.lu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliğinde belirtilen esaslara göre fatura düzenlenecektir.

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Fiş yazıcıların zamanla daha da geliştiğini görüyoruz. Önceden mürekkep özellikli olan fiş yazıcıların yerini günümüzde daha çok mürekkep derdi olmayan termal yazıcılar aldı. Bu termal yazıcıların en önemli özelliklerinden biri de ribon gerektirmemesi ya da ihtiyaç duymaması şeklinde.

Fiş ya da fatura, alıcı olarak bizlerin satıcılardan aldığı ürün ya da hizmetin kayıtlara geçmesini sağlar.Fiş ve fatura, aldığımız ürün üzerinden vergi ödeneceğinin kanıtı niteliğinde bir belgedir ve bu verginin miktarını gösterir. … Alınmayan belge, vergi kayıp ve kaçağına neden olur.

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Bu cihazlar kredi kartı pos cihazlarında kullandığımız termal kağıtların aynısını kullanırlar. Bu durum size bir kar olarak yansır. Zira herhangi bir kağıt masrafına girmenize gerek kalmaz. Masrafsız olma yönüyle fiş yazıcılar gerçekten cebinizin dostudur.

Hız yönüyle değerlendirdiğimizde ise son derece hızlı ve çalıştığı zaman çok ses çıkarmayan ses yazıcılar fazla yer kaplamaz. Ayrıca göze hitap eden güzel görüntüsü ile gerçekten işleyişinizi kolaylaştıran bir cihazdır.

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Bu yönleri birlikte değerlendirdiğimizde cihaz, küçük ve hafif, güzel şekle sahip, yüksek baskı kalitesi bulunan, düşük maliyetli, düşük gürültü, yüksek hızlı baskı, kullanımı ve bakımı kolay Otomatik kağıt yükleme yapısı, düşük güç tüketimi, düşük işletme maliyetleri gibi özellikle sahip.

Bu cihazlar ayrıca ağırlıkları yönüyle de son derece hafif cihazlardır. Alacağınız ürüne bağlı olarak kilosu değişse de sizi yormayacak bir cihazdan bahsediyoruz.

Fiş yazıcı ne işe yarar?

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

Bu cihaz adı üstünde adisyon fişleri ile normal fişleri basan bir cihaz olduğu için öncelikle en çok restoran ve kafe gibi işletmelerde müşterilerin verdikleri sipariş bilgilerinin alınmasında kullanılır. Cihaz hızlı bir şekilde müşterilerin sipariş bilgilerini yazılı olarak sunar.

Fiş yazıcı nedir? Ne işe yarar?

İşleyişe çok katkı sağlayan cihazın otomasyon sistemlerinin ayrılmaz parçalarından biri olduğunu da özellikle belirtmemiz gerekiyor. Cihazla ilgili ayrıntılı sipariş bilgisi için sizleri Eray’ın geniş ürün yelpazesine bekliyoruz.

Mağaza / Online Alışveriş