TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Hassas terazi fiyatları özellikle bir nesnenin tartılmasında nesnenin gerçek ağırlığını bulmak isteyen ticaret erbabının öncelediği bir husus. Ancak piyasaya baktığımızda çok fazla hassas terazinin olduğun görüyor ve bu nedenle de seçim yapmakta zorlanıyoruz.

Seçim yaparken aynı zamanda karşılaştırma da yapılması gerektiğinden nasıl bir karşılaştırma yapacağımızı da bilmiyoruz. Karşılaştırma yaparken nelere dikkat edilmesi ise ancak bir şeyler okuduğumuzda bileceğimiz bir konu.

Hassas terazi fiyatlarında nelere dikkat etmeli?

Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Öncelikle özellikler konusunu gündeme getireceğim. Zira özelliklerini bilmeden bir tercih yapabilmeniz zaten mümkün değil. Bu noktada ihtiyacınızı belirlemeli ve alacağınız cihazınızın gram hassasiyetini hatta daha ufak rakamları bile ölçüp ölçmeyeceğini hesaba katın.

Hassas teraziyi kimler kullanır?

Hassas terazi, genel anlamda endüstriyel sektörlerde kullanılmaktadır.
Genel kullanım ise sektör olarak;
Tıp Sektörü Laboratuvarları,
Eczacılık ve İlaç Sektörü Laboratuvarları,
Kozmetik Sanayi,
Kalite Kontrol ve Araştırma Laboratuvarları,
Kimya Sanayi.

Hassas teraziler ne işe yarar?

Hassas teraziler 0.01 gramdan 1100 kg kadar tartımlar yapabilmektedir. … Her türlü ortamdda tartım yapmak için üretilen hassas teraziler aynı zamanda her iklim koşulunda da tartım yapması sayesinde oldukça önemli bir tartım cihazı durumuna gelmiştir.

Laboratuvarda kullanılan teraziler nelerdir?

Teraziler hassasiyetlerine göre; Mikro teraziler, hassas teraziler, endüstriyel teraziler olarak sınıflandırılabilir. Mikro teraziler en hassas ölçüm yapan terazilerdir ve 0,0000001g (0,1µg) hassasiyete sahiptir. Hassas terazi miligram altındaki değerlerde ileri düzeyde sonuçlar sunan bir terazi türüdür.

Endüstriyel terazi nedir?

Endüstriyel terazi, bir ölçüm cihazında iki entegre tartım platformuna sahip bir terazidir. Endüstriyel terazide her iki tartım yüzeyi farklı özelliklere sahiptir. … Endüstriyel terazi, 220 g’a kadar ölçüm aralığı ile yüksek hassasiyetli bir endüstriyel terazidir.

Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Bu noktada hassas terazinin kaç grama kadar hassasiyet gösterdiği meselesine bir bakmanız gerekiyor. Eğer altın ve gümüş gibi değerli nesneleri ölçecekseniz çok hassas olan terazileri tercih etmeniz gerekiyor.

Ayrıca hassas terazinizde varsa fiyat hesaplama özelliğinin artı bir değer kattığını da unutmayın.

Bazı hassas terazilerde ön ve arkada gram ve fiyatı gösterme gibi özellikle bulunur. Bilindiği üzere bu özellik en azından müşteri için bir rahatlık sağlar. Böyle bir özelliğin bulunup bulunmadığını da dikkate alabilirsiniz.

Diğer taraftan alacağınız hassas terazi eğer akülü bir terazi ise bu durumda aküsünün ne kadar süreyle dayandığını hesaba katmanız gerekir. Bir elektrik kesintisinde cihazınızın ne kadar süreyle çalıştığını bilmeniz önemli. En azından işleriniz aksamaz.

Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Karşılaştırmada dikkat

Hassas terazi fiyatlarını karşılaştırırken dikkat edeceğiniz önemli fonksiyonlardan bir tanesi de ebat, ağırlık ve kefe ölçüleri ile ilgilidir. Fiyata etki eden bu özelliklere bakmanız en azından ihtiyacınıza göre bir donanım seçmenizi sağlar.

Hassas terazi fiyatlarını karşılaştırırken hafıza özelliğinin olup olmadığını varsa kaç ürüne kadar hafızada sakladığı bilgisini de edinin.

Hassas terazi fiyatları karşılaştırmasında bilmeniz gereken 3 kritik faktör!

Hassas terazinin kefesinin paslanmaz özelliği ve kuşkusuz kullanılmadığı zaman da uyku moduna geçmesi cihaza fazladan bir özellik kattığı için fiyata da artı bir değer katmakta.

Son olarak tercihinizi muhakkak yetkili servis ağı bulunan bir markadan yana kullanmanız gerektiğini sizlere hatırlatalım. Böyle bir özellik cihazınız arızalandığı zaman hızlı çözüm için önemlidir.  

Mağaza / Online Alışveriş