444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
pos ne demek

Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?

Pos ne demek diye sorsak kelimesi kelimesine bir tarif yapmanız zor ama farkında olmasanız bile çoğunuz satış noktası sistemlerine zaten aşinasınız.

Perakende bir işletmenin işlerini yürütmek için ihtiyaç duyduğu yazılım ve donanım aslında. Envanter sipariş edip yönetmekten işlemlere, müşterileri ve personeli yönetmekten satış noktasına kadar perakendecilerin işlerini büyütmelerine yardımcı olan bir cihaz aslında.

POS sistemleri, iş meraklısı girişimcilerden tutkularını mesleğe dönüştürmek isteyen esnaflara kadar perakende mağaza açıp büyümek isteyen herkese olanak sağlamıştır. Öyleyse POS sorularınızı cevaplayalım.

Pos ne demek?

POS”, bir ürün veya hizmet için olsun ya da olmasın, bir işlemin yapılabileceği herhangi bir yeri ifade eden satış noktasının kısaltmasıdır. Perakendeciler için, genellikle kasalarını çevreleyen alan – müşterilerin bir ürün veya hizmet için para alıp sattıkları alanı ifade eder. Ancak mobil bir POS’unuz varsa, tüm mağazanız etkili bir satış noktası haline gelir.

Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?
pos ne demek

POS sistemi nedir?

POS Sistemi, işinizi yönetmek için kullandığınız asıl yazılım ve donanımdır. Envanterinizi, çalışanlarınızı, müşterilerinizi ve satışlarınızı analiz etmek ve sipariş etmek için kullandığınız araç aynı zamanda.

Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?
Isometric empty shopping basket on gadget. Smartphone interface with message and application signs. Convenient shopping concept. Infographic isometric vector illustration on ultraviolet background

Geleneksel olarak POS sistemleri şirket içi bir yapıda yer alır. Bu durum bir şirket içi sunucu kullandıkları ve yalnızca mağazanızın belirli bir bölgesinde çalışabilecekleri anlamına gelir. Bu nedenle masaüstü bilgisayarınız, yazarkasa, makbuz yazıcısı, barkod tarayıcı ve ödeme işlemcisinin tümü bir arada yer alıyor.

2000’lerin başında, büyük bir teknolojik atılım gerçekleşti: bulut. Bulut tabanlı depolama ve bilgi işlemlerin ortaya çıkması ile POS teknolojilerinin gelişiminde bir sonraki adım geldi: mobilite.

Mobil POS sistemi nedir?

Bulut tabanlı sunucuların bir sonucu olarak, perakendeciler, ister dizüstü bilgisayar, ister masaüstü, ister tablet, ister akıllı telefon olsun, ister internet bağlantısı olan herhangi bir cihazı alarak ve iş portallarına giriş yaparak POS sistemlerine erişmeye başladılar.

Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?
pos ne demek

Mobil POS sistemi, perakendecilerin tüm işlerini istedikleri zaman herhangi bir cihazdan yönetmelerini sağlar.

Mükemmel müşteri deneyimlerinin demokratikleşmesi

Mobil POS sistemlerinin perakendeciler için elde ettiği sonuç muazzamdı. İşlerini yürütebilmek, müşterilere hizmet vermek ve işlemleri herhangi bir yerden yürütmek, kadroların düşürülmesine ve müşteri hizmetlerinin daha hızlı sonuçlanmasına neden oldu.

Hemen her gün gördüğünüz pos ne demek?

Mobil POS kullanmaya başlayan perakendecilerin % 80’inin satışlarını büyüttüğünü biliyor muydunuz?

Mobil POS sistemleri ayrıca pop-up mağaza açmak ya da fuar ve festivallerde satış yapmak gibi bir dizi yeni satış fırsatı da beraberinde getirdi.

Pos ne demek sorusunun cevabını kısa ayrıntılarla anlatmaya çalıştık. Pos ile ilgili bütün ihtiyaçlarınız için bize buradann ulaşabilirsiniz.

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın