TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Bu yazımızda sizlere IBM yazar kasa ile ilgili bilgiler sunmak istedik. Çoğumuz belki de bu ürünle zaman zaman alışveriş merkezlerinde bulunan işyerlerinde veya cadde üzerinde bulunan dükkanlarda karşılaşıyor. Ama ürünle ilgili olarak bilgilendirici bir yazı okumak belki de aklımıza hiç gelmiyor.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

İster daha önce hiç yazar kasa kullanmamış yeni bir işletme sahibi olun, ister yalnızca geleneksel elektronik kasa kullanan deneyimli bir işletme sahibi olun artık gelişen teknolojiler karşımıza çok farklı ürünleri çıkardı. Gelişen teknolojinin nimetleri sayesinde birçok kolaylığı sağlayan bu cihazlar aynı zamanda fonksiyonel özellikleriyle de işletmelere hız sağlıyor.

IBM yazar kasa nedir?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yazar kasa, POS olarak ifade edilen ileri düzeyde satış noktası performansı ile müşteri alışkanlıklarını değiştirmeye yarayan aynı zamanda fonksiyonelliği ile de bir işyerine düzen ve hız katan cihaz olarak tanımlanabilir. IBM yazar kasa ile birlikte sisteminizi müşterilerinizin talepleri doğrultusunda dizayn ederek mükemmel hale getirebilir ve böylelikle dinamik bir yapıya kavuşturabilirsiniz.

IBM yazar kasa sizlere sunduğu ek donanım seçenekleriyle birlikte bir görsel esneklik sunar ve görünüş, uygulama ve bağlantılarıyla hizmet odaklı işlemlerinizi kolaylaştırır.

Piyasadaki birçok perakende teknolojisi ile uyumlu olan IBM yazar kasa yaptığınız yatırımı da boşa çıkarmamaktadır. IBM’in sunmuş olduğu tasarım gücüyle birlikte mevcut teknoloji perakende satış açısından da sizi mağdur etmez.

İkinci el IBM yazar kasa alınır mı?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

“İkinci el IBM yazar kasa alınır mı” şeklindeki bir soruya vereceğimiz cevap “elbette alınabilir” şeklinde. Ancak burada dikkat etmemiz gereken bazı konular yer alıyor. Öncelikle alacağınız olan cihazın çok eski olmamasına dikkat edilmeli. Burada eski derken kastettiğimiz temel husus cihazın eski teknoloji olmaması yani kullanımı tedavülden kalkmamış bir ürün olması şeklinde.

IBM SurePOS 700 serisini tavsiye edermisiniz?

İşletmenizin ihtiyaç duyduğu sistem yönetimini üstün performansıyla kolaylaştıran dünya lideri bir POS sistemidir.
Yıllar boyunca sorunsuz ve güvenle kullanabilmeniz için tasarlanan IBM SurePOS 700 Serisi, uzun ömrüyle işletmenizin bütçesine katkıda bulunurken, çevre dostu enerji kullanımı sayesinde de doğayı korumanıza katkı sağlar.
IBM SurePOS 700 Serisi,
Uzaktan Yönetim Aracı (RMA) ile belirli bir ana merkezden kolayca görüntülenip yönetilebilir.
Tornavida kullanmadan takılıp – çıkarılabilme özelliği sayesinde ise benzersiz bir kullanım ve onarım kolaylığı sağlar.
Tasarım ve performansın kusursuz bileşimi IBM SurePOS 700 Serisi ile işletmeniz güvenilir ellerde!

Diğer taraftan alacağınız ürün ile sıfır ürün arasında çok fazla fiyat farkı yok ise bu durumda sıfır cihaz almanızı tavsiye ediyoruz. Sıfır ürün almak size aynı zamanda ürünün kurulum ve sisteme yüklenmesi avantajını da sağlayacak. Bu nedenle çok fazla fiyat farklılıkların olmadığı durumlarda sıfır ürün tercih edilmeli.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Bir başka dikkat edeceğiniz nokta ise alacağınız ikinci el ürünün tamir görmemiş olması. Tamir görmüş bir ürünle ilgili olarak her zaman kafamızda bir şüphe oluşur. Bu şüphenin oluşmaması adına en güzeli ürünle ilgili detaylı bilgileri edinmek.

Kullanacağınız üründen uzun süre istifade etmek temel amaç olduğu için ürün tercihini iyi yapma zorunda olduğunuzu unutmamamız gerekiyor.

IBM yazar kasa klavyesi arızalandı – ne yapmalıyım?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yazar kasa klavyesinin arızlanaması durumu genelde kullanıma bağlı olarak gelişen bir durum. Burada dikkat etmemiz gereken nokta arızanın boyutudur. Eğer arıza tamir edilecek cinsten ise yetkili servise müracaat etmek en doğru seçenek olarak karşımıza çıkıyor. Ancak eğer arıza tamir edilemeyecek cinsten olursa bu durumda IBM yazar kasa klavyesinin yenisini almak durumundayız.

Çok sık olarak karşılaşılan bir arıza durumu söz konusu olmasa da müşteriler veya kullanıcılar zaman zaman bu arıza durumuyla karşılaştıklarını ifade ediyorlar. Bu nedenle işletmelerin işleyişinin aksamaması adına yazar kasa klavyesinin arızasının hemen giderilmesi gerekir.

IBM yazar kasa klavyesi üzerinde bir çok fonksiyona sahip olduğu için bir başka ifadeyle tek bir tuşla bir çok işlemi yapabildiğimiz için işletmelere hem hız hem de kullanım kolaylığı sağlıyor.

İşletme sahipleri ile konuştuğumuzda böyle bir arızanın yaşanması durumunda kendilerinin çok fazla zor durumda kalacaklarını ve hemen problemi çözüme kavuşturacaklarını ifade ediyorlar.

IBM yeni nesil yazar kasa fiyatlarına nereden bakmalıyım?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yeni nesil yazar kasa fiyatlarına bakacaksınız yapmanız gereken en temel şeylerden birisi hemen internetten bir fiyat araştırması yapmak. Biz de sisin için bir fiyat araşrıtması yaptık ve IBM yeni yazar kasalardan biri olan IBM Toshiba Sure Pos 700 serisinin fiyatına baktık. Ürünün piyasa fiyatı ile satıcılardaki fiyatının değişebilmekte olduğunu unutmamamız gerekiyor.

Bu baktığımız ürün son derece fonksiyonel olduğu için burada piyasada 4 bin 900 dolar + KDV fiyatı olan bir ürünün satış fiyatının 3 bin 850 dolar + KDV olduğunu görmekteyiz.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Ürünün fiyatının değişken olduğunu da burada hatırlatmamız gerekiyor. Zira bu ürünlerin bir çoğunun ithal olduğunu söyleyelim. İşletmeniz için tercih edeceğiniz bir ürün olarak IBM yeni nesil yazar kasa cihazınız özellikle büyük iş yerleri için önemli bir boşluğu dolduruyor, hız katıyor ve zamandan tasarruf edilmesine katkıda bulunuyor.

İnternet araştırmasını yaptıktan sonra direk olarak firmalarla da görüşebilmeniz mümkün.

Letgo 2. El IBM marka yazar kasa alınır mı?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Teknolojinin gelişimi ile birlikte bugün bir çok satış kanalı ile karşılaşmamız mümkün hale geldi. Letgo da bu satış kanallarından birisi. Piyasaya göre ucuz ürünleri bulabildiğimiz bu platformun bize sağladığı en önemli avantajlardan birisi satıcı ile direk muhatap olabilmemiz, ürünle alakalaı detaylı bilgileri görebilmemiz ve alacağımız ürünü direk görebilmemiz şeklinde.

Bu nedenle başlıkta soruduğumuz “Letgo 2. El IBM marka yazar kasa alınır mı?”şŞeklindeki sorunun cevabına “evet alınabilir” şeklinde ama burada bizim dikkat çekeceğimiz husus fiyat noktasında dikkatli olmanız ve ayrıca ürünle ilgili ayrıntıları önemsemeniz.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Nasıl bir ayrıntıya dikkat edeceğiniz konusu ise satıcıdan direk bilgi almanız şeklinde. Böyle bir bilgi almanız ürünle ilgili içinizin rahat etrmesini ve içinizden şüphenin kalkamasını sağlayacak.

Fiyat noktasında çok düşük fiyatlar sizi cezbetse de dikkat edilecek temel şey ürünün sağlamlığı aslında. Hem ürün sağlam hem de fiyat ucuz ise tercih edilebilir. Ancak ürün kötü, fiyat pahalı ise sıfır cihaz almanızı tavsiye ederiz. Ayrıca Letgo platformu aracılığı ile alacağınız ürünün garanti kapsamında olup olmadığına da bakmanız gerekiyor.

IBM yeni nesil yazar kasa 4610-2nf almak istiyorum – özellikleri neler?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yeni nesil yazar kasa 4610-2nf ürününü tavsiye eder misiniz şeklindeki bir soruya yanıt vermek yerine ürünün özelliklerine bakarsak zaten bir cevap vermiş oluruz. Toshiba 4610-2NF Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz için sizlere sunacağımız bir özelliği hem fiş, hem de belge düzenleyen çift istasyonlu yazıcısının olması. Bu özelliği ile cihazımız perakende ortamları için ideal ve üstün performansa sahip yeni nesil yazar kasa olarak karşımıza çıkıyor.

Olağanüstü bir baskı hızına sahip olan cihazın yeni nesil yazar kasa gereksinimlerine uygun olarak tasarıma sahip olması, işletmelerin işlerini kesintisiz ve son derece hızlı yapması en öenmli avantajları arasında yer alıyor.

Diğer taraftan özellikle büyük market ortamlarında programlanabilir 67 tuşlu pos klavyesi ve çift yüzlü ödeme ekranıyla avantaja sahip.

IBM yazar kasa klavye sık arızalanır mı?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

IBM yazar kasa sık arızalanır mı şeklindeki bir soru için “sık” cevabını vermemiz elbetteki mümkün değil. Ancak cihazların kullanımına bağlı olarak kimi zaman arızalar da söz konusu olabilimektedir. Bu nedenle yapılacak en güzel şeylerden birisi cihazın klavyesi arızalandığı zaman hemen bir çözüm bulmak.

Bazı cihazlarda fonksiyonel olarak 67 tuşa kadar özelliklerin bulunması bu cihazlarda ürünün klavyesinde zamanla tıklamaya bağlı olarak teknik arızlar çıkması doğal karşılanabilir. Ürünün garanti kapsamında böyle bir arızanın çıkması durumunda zaten ürünün klavyesi değiştirilebilmektedir. Ancak ürünün garanti süresi bitmiş ise bu durumda ürünün klavyesi tamir edilmektedir.

Zaman zaman karşımıza çıkan bu sorunun büyük bir problem teşkil etmeyeceğini özellikle belirtelim.

Sahibinden ibm yazar kasa alınır mı?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Bugün çok farklı platformlarda ürünlere ulaşabilmemiz mümkün. Bu imkanı sağlayan en büyük faktörlerden birisi ise kuşkusuz teknoloji. Ürün sahiplerinin doğrudan satış yapabildiği bir platform olan sahibinden.com gibi platformlar gerek sıfır ürün satmak isteyenleri gerekse de ikinci el ürün satmak isteyenleri müşteriler ile buluşturan bir platform olarak karşımıza çıkmaktadır.

Sahibinden ibm yazar kasa alınır mı şeklindeki bir sorunun cevabı da alınabilir şeklindedir. Sıfırı bir ürün alınacak ise zaten çok fazla sıkıntı yaşamazsınız. Ancak ikinci el bir ürün alıyorsanız ürün açıklamalarını iyi okumanızı tavsiye ediyoruz.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

İkinci el ürün alanlarla çoğu kez yaptığımız görüşmelerde en büyük sorunun ürünün açıklamalar kısmında anlatılanlar ile üründeki özelliklerin bire bir uyuşmadığı şeklinde şikayetler söz konusu. Diğer taraftan bazı müşteriler aldıkları üründen son derece memnun kaldıklarını ifade ederken, memnun kalmayan müşteriler özellikle eski ürün tercih edilmemesini, eğer ürün çok fazla yıpranmışsa bu ürünün alınmaması gerektiğini ifade ediyorlar.

Sahibinden ürün alıyorsanız alacağınız ürünün yaygın servis ağının bulunmasına da özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz.

2 el ibm yazar kasa nereden alırım?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Eğer ikinci el IBM marka bir yazar kasa arıyorsanız burada yapılabilecek en güzel tavsiye internet prtamlarında yer alan platformlara bir bakmanız şeklinde. Bugün internet ortamında her türlü ürüne ulaşabilmek mümkün olduğu için IBM yazar kasanın ikinci eline de ulaşabilmek bu platformlarda mümkün. Hangi platformlara bakılması gerektiği ise yaptığınız aramaya bağlı olacak.

Örneğin web ortamında sahibinden.com gibi platformlar bulabilmeniz mümkün olduğu gibi ürünlerin ikinci el satışı gerçekleştiren ticari işletmeler de bulunmaktadır.

Diğer taraftan ürünlerin tamirini yapıp satışa sunan ve uygun fiyat sunan işletmeler de yer almaktadır. Bu platformların hepsine birden göz atmalı, fiyat karşılaştırması yapmalı, ürünlerin detaylı bilgilerini de göz önünde bulundurmalısınız.

Tavsiye edeceğimiz en önemli nokta ise alacağınız olan ürünün çok fazla yıpranmış olmamasına ve teknolojisinin son zamanlarda kullanılan teknolojiye yakın olmasına dikkat etmeniz.

IBM yazar kasa ikinci el fiyatı hangi aralıkta?

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Zor sorulardan bir tanesi aslında bu. Zira beklentilerinizi bilmek kolay değil. Ayrıca ürün seçerken ne kadar bütçeniz olduğunu da en iyi yine siz bilmektesiniz. Bütün bu faktörlere rağmen yine de yapılacak olan temel şey fiyat aralıklarını iyi tespit edebilmek. Tabi bu tespiti yaparken de ürün bilgileri, ürün özelikleri, ürün yıllığı şeklinde bilgilere bakmanız gerekecek.

IBM yazar kasanın ikinci el fiyatlarına bakıldığında piyasa rakamlarına göre aşağı fiyatlar bulmak mümkün. Ancak burada önemli olan cihazın sağlamlığı ile fiyat arasındaki ilişki elbet.

Fiyat aralığındaki temel ilişkinin en temel özelliği ise yıpranmış bir ürüne fazla fiyat vermemek şeklinde.

IBM yazar kasa için Eray’a bekliyoruz

IBM yazar kasa pos cihazı alacaksanız sizleri Eray’a bekliyoruz.

IBM yazar kasaya dair tüm merak ettikleriniz

Perakendeye yönelik tasarımı ile mağaza/market ortamlarının yoğun çalışma koşullarına uygun, dayanıklılığı kanıtlanmış yüksek güvenirlikli yazıcısı, harici EFT POS cihazlarıyla haberleşme özelliği, sektörel uygulamalar ile kolay entegrasyonu, hem fiş, hem belge düzenleyen çift istasyonlu yazıcısı, olağanüstü baskı hızı ve opsiyonel olan klavye ve para çekmecesi özelliği ile IBM yazar kasa pos cihazlarını ilk elden alacağınız bir adres olarak ERAY’ı arayabilirsiniz.

Mağaza / Online Alışveriş