444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!

İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!

İkinci el sahibinden gibi konularda aslında kullanılmış ürün arayışında olduğumuz ortaya konuluyor. Kimi zaman ikinci el ürünler bakarken e ticaret platformlarını tercih ediyoruz. Bu noktada internet ise zaten vazgeçilmezimiz durumunda.

İkinci el sahibinden derken neyi kastediyoruz?

İkinci el sahibinden derken daha çok kastettiğimiz ürünlerin kullanılmış olsun sıfır olsun satışının yapılmasıdır. Çoğu zaman sıfır almaya gücümüz yetmediği veya dadha fazla para vermek istemediğimiz için kullanılmış ürün tercih ederiz.

ikinci el sahibinden

Birçok ürünün artık ikinci elini piyasada bulmak mümkün olduğu için tercihlerimizi yaparken de ister istemez dikkatli olmamız gerekiyor.

İngenico iwe280 ikinci el bakarken neye dikkat edelim?

ingenico iwe280 ikinci el fiyatlarına bakmak için kısa bir araştırma yapmanız yeterli. Özellikle ofis makinaları bölümünde yer alan cihazların fiyatına bakarken ürünün yıpranmamış olup olmadığına bir bakmanızı öneriyoruz. Yeni nesil yazar kasalar yapı olarak günümüzde herkesin kullandığı akıllı telefonlara benzemektedir. Küçük bir ekran, anakart, işlemci, hafıza ve iletişim modülleri ile özel bir yazılımdan oluşmaktadır. Buna ek olarak kredi kartından ödeme alan POS modülü ile mali işlemleri kaydetmeye ve fiş basmaya yarayan ek modüllere de sahiptir. Karmaşık yapıları dolayısıyla darbeye ve dikkatsiz kullanıma karşı oldukça hassas cihazlardır.
Bu nedenle önceki sahibi tarafından dikkatsiz kullanılmış bir yazar kasa POS cihazı uzun vadede yüklü masraflar çıkaracaktır. Cihazın ne kadar dikkatli kullanıldığını üzerindeki çizik, kırık ve renk değişikliklerinden anlamak mümkündür. Bu noktada garanti süresinin devam ediyor olmasına da dikkat edilmelidir.

ikinci el sahibinden

İkinci el yazar kasa pos neden tercih ediliyor?

İkinci el yazar kasa pos cihazları özellikle elinde fazla bütçe olmayanlar tarafından tercih ediliyor. Piyasada az kullanılmış cihazları bulmak mümkün olduğu gibi kullanım kaynaklı yıpranmış cihazlar da söz konusu olabilmektedir. Herhangi bir olumsuzluğa yer vermemek adına yıpranmış cihazları fiyat çok ucuz diye tercih etmemenizi öneriyoruz.

ikinci el sahibinden

İkinci el yazar kasa fiyatları ne kadar?

İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!

İkinci el yazar kasa fiyatlarına baktığımızda fiyatlarının ilden ile veya bulunulan bölgeye göre değiştiğini görüyoruz. 500 Türk Lirası’ndan başlayan fiyatlarla birlikte özellikle cihazların zamana dayalı olarak yıpranıp yıpranmadığının fiyatlandırıldığını görüyoruz. Burada alıcılar özellikle aldıkları ürün fiyatına kargo fiyatlarını da dahil edebilirler.

Devir İşlemleri için Nereye Başvurulur?

Yeni nesil yazar kasa devir işlemleri için, alıcı ve satıcı taraflar birlikte aşağıdaki belgelerle birlikte ürünün yetkili servisine başvurulmalıdır:
Belgeriyle birlikte alıcı ve satıcı tarafların beyan etmesi gereken evraklar
*Şahıs şirketleri için, şirket sahibine ait kimlik ve vergi levhası.
*Limited ve anonim şirketler için, şirket yetkilisine ait kimlik, imza sirküsü ve vergi levhası.
*İşlemler için vekalet söz konusu ise, vekalet eden kişinin kimlik ve vekaletnamesi.
Yazar kasa
Yazar kasa ruhsatnamesi
Cihazın satışına dair fatura veya gider pusulası

İkinci el yazar kasa fiyatlarına baktığımızda karşımıza şöyle bir liste çıkıyor:

Yazar kasa modeliİkinci el yazar kasa fiyatı
İngenico Yazar Kasa450-1500 TL
Beko Yazar Kasa400-1200 TL
Olivetti Yazar Kasa480-850 TL
Hugin Yazar Kasa400-1250 TL
Verifone Yazar Kasa350-800 TL
Hugin Yazar Kasa380-920 TL
Profilo Yazar Kasa425-885 TL
ikinci el sahibinden

Yazarkasa pos ikinci el daha mı avantajlı?

Yazar kasa pos cihazını ikinci el olarak alacaksanız elbette sıfır cihazdan daha ucuz olacağını bilmelisiniz. Ancak arada çok büyük farklar yok ise bu durumda sıfır cihazı tercih etmeniz daha iyi olacaktır. Diğer taraftan alacağınız ikinci el cihazın garanti süresinin olup olmadığına da bakmanız gerekiyor.

ikinci el sahibinden

İkinci el yazarkasa pos alırken hangi evraklar gerekli?

İkinci el yazarkasa pos cihazı alırken satın alınan ikinci el yazarkasanın fatura aslı ve fotokopisi, yazarkasanın devir dilekçesi  ve Ödeme Kaydedici Ruhsatın Aslı ve 1 adet fotokopisi ile birlikte vergi dairesine başvurulması gerekiyor. Bu bilgiyi mutlaka bir yere kaydedin zira işin resmi kısmının oldukça önemli olduğunu uzmanlar vurguluyorlar.

İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!
ikinci el sahibinden

İngenico iwe280 sahibinden alırken özelliklerine bakın!

ingenico iwe280 sahibinden ürünlerine baktığımızda tanıtıcı bilgilerin yer aldığını görüyoruz. Bu bilgilerin verilmesi elbetteki çok önemli. Alacağınız cihazla ilgili olarak hem özelliklerini hem de verilen niteliklere göre fiyatını bilmeniz tercihleriniz de son derece önemli bir etken.

 • Sahibinden yazar kasa pos alırken hafızasını sıfırlayın.
 • Sahibinden yazar kasa pos alırken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ürün devirlerinde gerekli olan işlemleri yapmanız ve cihazınızın hafızasını sıfırlanmış olarak teslim almanız. Çünkü ikinci el yazar kasa pos cihazlarının önceki sahiplerinden kalan işlemlerinin sizin yapacağınız işlemlerle bir ilgisi bulunmuyor.

Sahibinden yazar kasa fiyatları farklılaşabilir

Sahibinden yazar kasa fiyatlarına baktığımızda ürünlerde sıfır cihazların satıldığını gördüğümüz gibi ikinci el ürünlerin de satıldığını görüyoruz. Ürünlerin fiyatları farklılaşırken bu farklılaşmada ana etkenin marka ile cihazın içerdiği nitelikler olduğunu görüyoruz.

Yazarkasa pos sahibinden alırken garanti süresine dikkat edin!

Eğer ikinci el bir yazarkasa pos cihazı tercih edecekseniz yapacağınız en güzel şeylerden biri cihazın sıfırsan farksız olup olmadığına bir bakmanız. Eğer yeni alınmış bir cihaz ise bu durumda garanti süresinin de devam edip etmediğine bakmanız gerekiyor.

Garanti süresi size aşağıda verilen avantajları sağlar:

 • Ürün üreticisi tarafından bir garanti müşterinin tercihini etkiler.
 • Ürünün kaliteli ve performanslı olduğunu garanti ederek size gönül rahatlığı sağlar.
 • Üreticiler ayrıca müşterilere ürünlerini kaydettirme seçeneği sunar.
 • Ayrıca garanti süresini çok daha uzun bir süre uzatmalarına olanak tanır.
 • Gelecekte bir ürün arızası durumunda endişelenmenize gerek kalmamasını sağlar.

Sahibinden yazarkasa pos alırken servis ağını önceleyin!

Genellikle cihazlar alınırken fiyatın uygun olup olmadığına bakılıyor. Bu noktada sizlere tavsiyemiz ikinci el dahi olsa bir tercihte bulunacaksanız geniş servis ağı olan bir markayı tercih etmeniz. Böyle bir tercih bir sıkıntı anında hızlı çözüm anlamına gelecektir.

Servis ağı size şu avantajları sağlar.

 • Servis ağının geniş olması bir ürünün kalitesi, yeteneği veya performansını gösterir.
 • Servis ağı ile problemlerinize daha hızlı çözüm üretmiş olursunuz.
 • Zamandan tasarruf edersiniz.
 • İşleyişiniz aksamaz.
 • Aldığınız markaya güveniniz artar.

İkinci el terazi fiyatları tercihinde nelere dikkat etmeniz gerekiyor?

Fiyat değişkenliklerinin sebepler arasında en önemli faktör alacağınız cihazın nasıl bir terazi olduğu şeklinde. Barkodlu bir terazi mi tercih edeceksiniz yoksa barkodsuz bir terazi mi? Diğer taraftan alacağınız bir terazi kaç kg’a kadar tartan bir terazi olacak? Bütün  bunların fiyata etki edeceğini unutmayın

İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!
ikinci el sahibinden

Sahibinden terazi fiyatları neden değişik?

Sahibinden terazi fiyatları fiyatları tartım kapasitesi ve teknolojik gelişmişliğe göre değişiklik gösterir. Terazi fiyatları basit dijital tartılar için gayet uygun bütçelerle temin edilebilirken tartım kapasitesi, fonksiyonu, barkodlu olup olmaması yada dijital gösterge ve giriş ekranına sahip olup olmamasına göre fiyatları artış gösterir.

İkinci el sahibinden yazar kasa pos ve terazi alırken 12 detaya dikkat!

İkinci el elektronik terazi fiyatları ne kadar?

Alacağınız elektronik terazinin kaç kilo tartacağını muhakkak hesaba katın. Burada vurgulamak istediğimiz husus ihtiyacınız ne kadar ise o kadarlık bir ürünü satın almanız. Bir diğer ifadeyle işletmenizde en fazla 40 kiloya kadar ürünler tartılıyorsa bu durumda o ağırlığı kaldıracak kadar bir elektronik terazi almanızı öneriyoruz.

İkinci el terazi fiyatlarına bakıldığında karşımıza yazının yazıldığı sırada şu sonuçlar çıkıyor:

İkinci el marka adıİkinci el fiyatı
SF803 30 kg elektrnik terazi265 TL
Brader elektronik terazi 40 kg385 TL
Dinamik 40 kg elektronik terazi195 TL

Kafalı Elektronik Market Terazisi Ürün Hafızalı Otomatik Hesaplama
582 TL
Max 60 Kg Kapasite 5 Gr Hassasiyet Çift Ekranlı Elektronik Kantar Terazi Katlanır Boyunlu279 TL

Fiyatların zamanla değişeceğini unutmayın.

Sahibinden elektronik terazi fiyatları

Eray Teknoloji olarak dünyanın en büyük Elektronik Terazi markası olan Mettler Toledo elektronik terazilerinin bir çok çeşidini Türkiye’de yer alan işletme sahiplerine sunuyoruz. Her bir ürün bazında elektronik terazi fiyatlarını öğrenmeniz  için bizimle iletişime geçebilir ve her bir elektronik terazi fiyatına dair teklif talep edebilirsiniz.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.