444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Gündem > İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni

İngenico müşteri hizmetleri gerçekten çok farklı. Her büyük işletmenin temel taşı müşteri hizmetidir. Bu nedenle, iş dünyasında başarı, müşteri hizmetlerinize ve çalışanlarınızın müşteri hizmetlerine bağlıdır. İşletmenizin temel taşının harika bir ürün veya etkili bir yönetim ekibi olduğunu düşünebilirsiniz. Ancak, müşterilerinizi mutlu etme yeteneği olmadan bu şeyler çok daha az değerlidir.

Elbette, harika ürününüz veya hizmetiniz onları bir süre mutlu edebilir, ancak er ya da geç, bir kişi yanlış bir şey bulacaktır ve bu durum bilinecektir. Yönetici veya çalışan olarak bu durumlarda ne yapacaksınız? Müşteriyi yok mu sayacaksınız veya yolunuza devam mı edeceksiniz? Hayır tabii değil. İngenico müşteri hizmetleri sorunu çözmek için elinizden geleni yapıyor. Böylece müşterisini her zaman memnun etmenin yollarını arıyor. Bu nedenle, kendinizde ve sizin için çalışan her çalışanda birinci sınıf müşteri hizmetleri becerilerini geliştirmek çok önemli olduğu için İngenico müşteri hizmetleri kendisini daha da geliştirme amacında.

İngenico müşteri hizmetleri nedir?

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni

Peki “birinci sınıf” müşteri hizmetleri becerileri tam olarak nedir? Bu sorunun cevabını İngenico müşteri hizmetleri özelinde 6 madde ile sizler sunmaya çalışacağız.

Neden İngenico almalıyız?

Yeni bir işletme mi açacaksınız? Bir girişim başlatma niyetinde misiniz? Ya da halihazırda bir işletmeniz mi bulunuyor? İşletmenizi açarken en çok ihtiyacınız olacak şeylerin listesini yaparken, yazar kasa POS cihazı ya da nesil bir ödeme kaydedici cihaz almak bu sıranın en üstlerindedir. Yazar kasa POS cihazı alarak işletmenizin en önemli parçası olan ve yürümesini sağlayan para akışını da kontrol etmiş olursunuz. Yazarkasa POS cihazlarının adı Maliye Bakanlığı’nda ya da Gelir İdaresi başkanlığında Yeni Nesil Ödeme Kaydedici cihaz olarak geçmektedir. Aslına bakacak olursanız yeni yasalarla beraber Yeni Nesil Yazarkasa POS cihazları, Yeni Nesil Ödeme Kaydedici cihaz standartlarını desteklemek zorundadır. Milenyum çağı insanları artık ödeme yöntemi olarak kredi kartı kullanıyorlar. Türkiye’de insanların yarısından çoğu, kredi kartıyla ödeme yapma alışkanlıklarından dolayı yanlarında fazla nakit para taşımayı tercih etmiyor. Tüm bunlar baz alındığında, işletmeniz için en uygun ve en kullanışlı olan yazar kasa POS sistemini tercih etmek yapılacaklar listenizdeki en önemli maddelerinden birini tamamlamak anlamına gelmektedir. Bu durumda ilk tavsiye kesinlikle İngenico olur.

Ingenico POS nasıl açılır?

Açma/Kapatma
iWE280, seyyar kullanım için pilli olarak tasarlanmıştır. Terminal kapalıyken yeşil giriş tuşuna basılarak açılır. Kapatmak için sarı (Silme) tuşa basılır ve “Cihaz Kapatılacak?” sorusuna karşılık giriş tuşuna basılarak kapatılması sağlanır.

Pos cihazı nasıl resetlenir?

Reset‘lenen Pin sonrası cihazın şifresi “0000” (dört sıfır) olmaktadır. Üye işyerinin Şifre Reset işleminde kullanılmaktadır. POS cihazı üzerinde bulunan ana menüyü açan F tuşuna basınız. Aşağı ve yukarı yön ok tuşları ile menüden “Şifre Reset”i seçip G R Ş (yeşil) tuşuna basınız.

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni
İngenico müşteri hizmetleri

İşletmenizi başarılı kılmak için ihtiyaç duyduğunuz 6 en önemli müşteri hizmeti becerisinin bu listesini oluşturduk. Bu beceriler, müşterileriyle şikayette bulunmayan günlük ilişkiler için bile mükemmeldir. Onlara problem çözme perspektifinden bakacağız, ancak müşterilerinizi mutlu etmek için her gün bu yöntemleri zaten kullanıyoruz. Başlayalım!

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni

1) Saygı

Saygının ardındaki fikir, başkalarına tedavi etmek istediğiniz şekilde davranmanızdır. Eğer bir probleminiz olsaydı, reddedilmek veya göz ardı edilmek istemezdiniz, değil mi? Tabii ki değil. Aynı şey, sorunu çözmek için size gelen kişi için de geçerlidir. Tutumlarına bakılmaksızın, iyi müşteri hizmeti becerileri her zaman saygılı olmanızı gerektirir. İşte size saygı gösterebileceğiniz bazı basit yollar:

  • Adlarını kullanın.
  • Sözlerini Kesmeyin.
  • Konuşurken onlara bakın.
  • Yanıt vermeden önce bitene kadar bekleyin.
İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni

2) Sabır

İyi müşteri hizmeti becerileri ve sabır ile dinleyin.

Sorunları olan müşteriler konuşmak isteyeceklerdir. Size son ayrıntıları açıklamak isteyecekler. Bazen, siz anladıktan sonra bile konuşmaya devam ederler. İyi müşteri hizmeti becerilerine sahip bir çalışan sabırla bekleyecek ve müşterinin bitene kadar konuşmasına izin verecektir. Bu, müşterinin duyuluyor gibi hissetmesine yardımcı olur ve durumu iyileştirmek için uzun bir yol kat edebilir. Sabrı geliştirmenin bir yolu, çoğu zaman müşterinin kişisel olarak sizinle üzgün olmadığını hatırlamaktır.

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni
3) Kendini Kontrol

Bazı müşteriler seslerini düşük tutacak, sakin kalacak ve rasyonel bir şekilde iletişim kuracaktır. Ancak diğerleri, duygularının onlardan daha iyi olmasına ve bağırmak ve sert sözlerle size gelmesine izin vereceklerdir. Hatta bazıları doğrudan size hakaret dahi edebilir. Güçlü öz kontrol gerektiren bu durumlada sakin kalarak, müşterinin daha da ısınabilecek antagonistik bir durum yaratmadan hayal kırıklığını gidermesine izin verirsiniz. Müşterinin sadece duyulmak isteyebileceğini ve bunun gerçekleşmesini bilmenin tek yolu olduğunu unutmayın. Söylesin ve sonra sorunu çözmek için çalışsın. Bir çatışma sırasında kendini kontrol etmenin etkili bir yolu, birkaç derin nefes almak ve cevap vermeden önce ona kadar saymaktır.

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni
4) Endişe

İyi müşteri hizmeti becerileri, yaşadığı soruna bakılmaksızın müşterinin iyiliği konusunda endişe duymayı içerir. Müşteri için endişe, işletmenin kendisinin saygınlığı ve başarısı için endişelenmeye geri döner. Eğer bir çalışan işin başarısı ile ilgilenmiyorsa, müşterinin mutluluğu konusunda endişe duymayacaktır.

5) Dikkat

Bir müşterinin bir sorunu olduğunda, durumun çözülmesi için gerekli özeni göstermek ister. Bu, yanlış olanı düzeltmek için zaman ayırmaktan daha fazlası anlamına gelir. Dikkat, göz teması kurmak, müşterinin söylediklerini dinlemek, konuşmayı takip etmek ve uygun şekilde yanıt vermek anlamına gelir. Başka bir yere bakmak, başka bir şeye odaklanmak ve sadece müşterinin söylediklerinin bir kısmını duymak anlamına gelmez. Müşteriye odaklandığınızda (dikkatli olduğunuzda), sorunu en iyi şekilde çözmenin genellikle basit bir yolunu görürsünüz.

İngenico müşteri hizmetleri farklılığın 6 nedeni
6) Empati

Empati, başkalarının duygularını algılama ve anlama yeteneğidir. Aslında kendinizi müşterinin duygusal kalıbına sokuyorsunuz. Birçoğu empatinin orada en önemli müşteri hizmeti becerisi olduğunu savunacak. Doğru, bulmacanın önemli bir parçası, ancak iyi müşteri hizmetini mümkün kılan birçok kişi arasında sadece bir yetenek var. Empati uygulamak için müşterinin ne hissettiğini hissetmeye çalışın, sonra bu kötü duyguları nasıl ortadan kaldırabileceğinizi düşünün. Biraz çaba gerektirir, ancak gerçekten denerse herkes empatik olabilir.

İşte İngenico müşteri hizmetleri bu 6 temelde hareket ediyor ve sorunlarınıza en etkin şekilde yanıt vermeye çalışıyor.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.