444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Lazer terazi uygulamaları ve bu cihazı etkili bir şekilde satın almayı seçme konusunda daha fazla bilgi edineceğiniz bir yazı ile karşınızdayız.

Bu makalede, iyi bir ürün satın almanın yanı sıra bu cihazı etkili bir şekilde kullanmaya karar vermek için lazer terazi ile ilgili bilmeniz gerekenleri sizinle paylaşacağız.

Lazer terazi, lazer ışını ateşleme makinesi, lazer tartı makinesi, lazer atış makinesi gibi birçok başka isimle de bilinir. İnşaat ve inşaat ile ilgili yan alanlarda yaygın olarak kullanılan bir ölçüm cihazıdır. Gerek iç tasarımda gerekse de dış tasarımda yaygın olarak kullanılır.

Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Lazer terazi, inşaat, iç tasarım ve mimari sektörde vazgeçilmez bir cihazdır.

Lazer terazi nedir?

Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Mürekkep dengeleyici, denge noktalarını, hizalama çizgilerini, dik çizgileri belirlemek için dikey ve yatay olarak dikey olmak üzere lazer ışınlarını kullanan bir cihazdır. Lazer terazi satın almayı düşünen kişiler ürünlerin çalışma prensibini merak edebilir. Dikey ve yatay şekilde lazer ışınlarını kullanır. Lazer ışınlarını kullanarak çalışan lazer terazi sayesinde kalite kontrol yapılabilir. Aynı zamanda lazer terazi kullanarak ölçüm yapılması mümkündür.

Lazer çekirdek ateşleme makinesinin yapısı ana parçalardan oluşur:

 • Lazer jeneratörü: Kullanıcı gereksinimlerine göre ölçmek için lazer ışını yayan işlevi gerçekleştirir.
 • Kontrol ünitesi: Başlatmak, kapatmak, çalışma modunu ayarlamak, lazer ışınını ayarlamak için fonksiyon düğmelerini içerir.
 • Makine tabanının parçaları: Genellikle monolitik metalden yapılmış 3 ayaktan oluşur, ana rolü makinenin sağlam durmasına yardımcı olmaktır.
 • Makine kutusu parçaları: Genellikle iç parçaların korunması için sert plastikten yapılır.
Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Lazer ışını ateşleme mekanizması denge noktasını, düz çizgiyi, dik çizgiyi belirlemek için yatay, dikey ve lazer çıkıntılarına dayanır.

Lazer dengeleyici, kullanımı ve taşınması kolay kompakt bir tasarıma sahiptir.

Ne tür lazer teraziler var?

İnsanlar sıklıkla lazer terazileri öngörülen renk ve renk sayısına göre sınıflandırırlar. Genellikle, lazer tarayıcılar şimdi yaygın olarak 2, 3, 4, 5, 8, 12 ışınları olan kırmızı veya yeşil lazerler yayarlar.

Kırmızı lazer jeneratörü iç mekan yapımı için uygundur.

Lazer terazinin kullanım alanları nelerdir?

Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Cihaz inşaat, iç tasarım, yönetim ve aşağıdaki gibi işlerin kalite kontrolü alanlarında birçok farklı işe yaygın olarak uygulanabilir:

 1. Ev inşa ederken sütunlar inşa etmek, duvarlar inşa etmek;
 2. Kapı çerçevelerinin montajı, cam kapı bölmeleri;
 3. Alçı tavanı kapatma;
 4. Kaplama tuğlaları, zeminler, duvarlar, tavanlar için ahşap paneller;
 5. Kablolama, anahtarların, prizlerin, elektrikli ekipmanların, su borularının, muslukların takılması gibi elektrik ve su sistemlerinin kurulması;
 6. Dolap, raf, ışık, resim, perde gibi iç donanımların takılması.
 7. Yapı denetimi.
Lazer terazi nedir? Kullanım alanları nelerdir?

Ne tür bir lazer terazisi?

İyi bir lazer terazisi satın almak için, en uygun özellik ve özelliklere sahip ürünü seçmek için ihtiyaçlarınızı ve bütçenizi dikkatlice göz önünde bulundurmanız gerekir. Örneğin, iç mekanlarda ölçüyorsanız, sadece kırmızı bir lazer lazere ihtiyacınız olur ve eğer dış mekanlarda kullanırsanız, mavi ışınlı bir lazer tartı makinesine ihtiyacınız vardır; İş ne kadar karmaşıksa ve gereken hassasiyet ne kadar yüksek olursa, makinenin yayması gereken o kadar fazla ışın olur.

Lazer terazi satın almayı düşünen kişiler ürünlerin nasıl kullanıldığını öğrenmek isteyebilir. Satın almadan önce lazer terazi ürünlerinin kullanım kılavuzuna göz atılabilir. Lazer terazi ürünleri lazer ışın yardımıyla mesafe ölçer. Mesafe ölçeceğiniz zaman kullandığınız lazer metredeki ışınlar ışık kaynağına tekrar yansıyan ışınların ihtiyaç duyduğu zamanı hesaplar. Bu sayede hassas bir şekilde mesafe hesabı yapılır.

Makinenin kaliteli, doğru ölçüm, düşük hata ve uzun ömürlü olmasını sağlamak için saygın markalardan bir cihaz almaya da dikkat etmelisiniz.

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın

Kişisel deneyiminizi arttırmak için çerez kullanılımına izin verin.