TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > E-Dönüşüm > Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Logo e-fatura ifadesini belki çoğumuz duymadık ama ticaret erbabının zihninde bu ifadenin yer aldığından eminim. Adından da anlaşılacağı üzere işletmeler için.

Bilindiği üzere elektronik fatura, işletmelerin kağıt faturalarla uğraşmadan ve ödemeleri kontrol etmeden hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme yapmak için kullanabilecekleri bir işlemdir. Elektronik faturalar hem fatura teslimatı hem de ödemenin tamamen çevrimiçi yapılmasını sağlıyor. Bu kolaylık maliyetleri düşürürken verimliliği artırıyor.

Logo e-fatura nedir?

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Logo elektronik fatura, faturaların internet üzerinden ve müşterilerin elektronik olarak ödeyebilecekleri fatura gönderme ve elektronik ödemeleri toplama yöntemi aslında.

Logo E-belge ne demek?

Önceden tanımlanmış kullanıcıların UBL-TR standardında ve elektronik belge olarak düzenledikleri faturaları, belirlenen veri aktarım protokolü aracılığı ile gönderen taraftan alıcı tarafa iletimini sağlayan mesajlaşma alt yapısıdır.

Logo E-arşiv fatura ne demek?

Logo‘nun eArşiv uygulaması, firmaların tüm faturalarını elektronik ortamda oluşturmalarına ve yasal süresi boyunca saklamalarına olanak sağlıyor. … eArşiv faturaları, GİB tarafından belirlenen formatta aylık raporlanmalıdır. Raporlar sadece izin alan Özel Entegratörler aracılığı ile gönderilebilir.

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Elektronik fatura genellikle bir faturalandırma sistemi, bankacılık sistemi, bir müşterinin banka fatura ödeme sistemi için çevrimiçi bir arayüz içeren birden fazla sistemi entegre etmeyi içerir. Bu açıdan bakıldığında logo e-fatura müşterilere düzenli faturalar gönderen işletmeler için son derece yararlı bir program.

İşletmeniz hangi noktada öne geçer

Elektronik faturalar bir faturayı teslim etmek için kağıtsız bir seçenek. Faturalar, bir web sitesinde veya PDF dosyası gibi elektronik bir belge olarak sunulabilir. Bu, müşterilere, ödemeyi göndermeden önce faturaları inceleme olanağı sağlar.

Alternatif olarak, müşteriler bir düğmeye bile dokunmadan ödeme yapmak için otomatik ödemeler yapabilirler.

logo e-fatura

Bu açıdan logo elektronik fatura hem işletmelere hem de müşterilere faydalar sunar. Elektronik faturanın sağladığı en büyük faydalardan bir kısmına değinecek olursak şunları ifade edebiliriz:

  • Müşterilere faturaları teslim etmek için düşük maliyet.
  • Kağıt ve geleneksel postalarından daha iyi güvenlik.
  • Otomatik ödemeler için seçenek.
  • Logo ile hızlı ödeme teslimi.

Logo, müşteriler ve işletmeler için bir kazan-kazan sunar. Daha hızlı, kullanışlı, daha ucuz ve daha güvenli olduğundan, herkesi elektronik faturalandırmadan yararlandırır.

Neden elektronik fatura?

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Yaşadığımız çağ artık değişimin daha da hızlandığı bir dönüşüm çağı. Bir diğer ifadeyle dijital bir çağ. Daha spesifik olarak teknolojik değişimi vurgulamak üzere kullanılan dijital devrim, siyaset, ekonomi ve özellikle de iş dünyasında en ateşli tartışma alanlarından biri. Politikacıları, hangi hazırlık politikalarının sürdürüleceğine, ekonomistlerin üretkenlik artışına karar vermesine ve sendikaların işin geleceği hakkında düşünmesine karşı temkinli bir davranışa iten bir sürecin adı aslında.

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

İşte bu temkinli davranışlar zamanla yönetsel faaliyetlerde kendini gösteriyor ve geçmişin kağıt üzerinde yapılan bir çok işlemi şimdilerde elektronik ortama taşınıyor. Süreç içerisinde işletmelerin konuya dahil olması için ortaya çıkarılan çeşitli düzenlemelerle zamanla tüm ticari ortamın elektronik alana taşınması ve resmi işlemlerin daha kolay yapılması amaçlanıyor. Böylece yönetim mekanizması topladığı vergide de kaybı en aza indirmeye ve daha adil bir vergi rejimini ortaya koymaya çalışıyor.

Bu amaçla 2010 yılından itibaren hayatımıza gire elektronik fatura ile ilgili olarak Gelir İdaresi Başkanlığı zaman zaman çeşitli düzenlemeler yapıyor ve bu düzenlemelerle birlikte ticari oratam giderek elektronik alanın içerisine dahil edilmiş oluyor.

İşte neden elektronik fatura sorusunun cevabı da burada yatıyor. Getirilen düzenleme meseleye bir zorunluluk kattığı için işletmeler için yeni elektronik fatura kuralları getiriliyor.

Bu kurallarla ilgili yazımıza buradan bakabilirsiniz.

Neden Logo elektronik fatura

Bilindiği üzere 19 Ekim’de Resmi Gazete’de yayınlanan Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan tebliğ ile elektronik fatura kesen tüm işletmeler 1 Ocak 2020 itibariyle e-arşiv faturaya geçmek zorundalar. İşte bu noktada Logo sunmuş olduğu çözümlerle bu sıkıntınızı ortadan kaldırıyor ve işletmenizi Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından yayımlanan tebliğdeki şartlara uygun olarak resmi ortama sizi hazırlıyor.

Logo e-fatura hakkında çarpıcı 2022 trendleri

Tebliğde yer alan hususlara dayalı olarak özellikle internet reklamcılık işlemlerinde aracılar ile internet üzerinden ilan yayınlayan kurumlar da 1 Ocak 2020 itibariyle e-arşiv faturaya geçmek zorundalar.

 Elektronik faturanızı Logo ile kesin

Bundan sonra yapacağınız tek bir işlem kalıyor. O da işletmenizi logo e-faturaya geçirmek. Elektronik fatura kesmek zorunda olanların veya elektronik arşiv faturaya geçecek olanların işlerini daha da kolaylaştırmak adına logo elektornik fatura sizlere ticaret hayatınızda yok arkadaşlığı yapıyor.

Sizlerde işletmenizde Logo sayesinde artık elektronik fatura kesmekten korkmayacaksınız. Elektronik faturanızı keserek müşterileriniz için fatura gönderim işlemlerini kolay bir şekilde yerine getireceksiniz. Bir taraftan müşterilerinize fatura göndermenin rahatlığını yaşarken diğer taraftan da istediğiniz anda Logo’nun işletmenize sunduğu kolaylık olan kesmiş olduğunuz tüm elektronik faturaların incelenmesini yapacak ve ayrıca faturalarınızı da arşivleyebileceksiniz.

Mağaza / Online Alışveriş