444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Barkod > Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Bu yazımızda market barkod sistemi yazılımının ürün takibini nasıl kolaylaştırdığına dair bilgiler vereceğiz. Küçük işletmeler bazen envanter kontrolü ile mücadele eder, ancak maalesef bu işletmelerin birçoğu bir çözümü uygulamak için yeterli zamana veya sermayeye sahip olmadıklarını düşünür. Gerçekte, etkili bir stok kontrol sisteminin barkod sistemi ile birlikte sağlanması hem zamandan hem de paradan tasarruf edilmesine önemli ölçüde katkı sağlıyor.

Market barkod, işletmenizde işleyişe katkı sağlayan bir sistemdir. İşletmenin hızını artırmanın yanı sıra aynı zamanda zamandan ve paradan da tasarruf sağlamaktadır.

market barkod sistemi ile birlikte

 • Hız kazanırsınız.
 • Maliyetleriniz düşer.
 • Zamandan tasarruf sağlarsınız.
 • Daha çok kişiye hizmet sunarsınız.
 • İşiniz tamamen elektronik hale gelir.

Market barkod sistemi nasıl çalışıyor?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Barkodlama ve envanter yönetimi yazılımını birleştiren otomatik veya yarı otomatik bir envanter yönetim sistemi, envanter evini düzenli olarak alması gereken bir işletme için harika bir başlangıç ​​noktasıdır. İşletmenizin barkodları ve envanter yönetimi yazılımlarını birleştirerek nasıl kazanç sağlayabileceğine bakalım.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
market barkod sistemi

Barkod aslında bir dizi sayı ve harfe dönüşen, tipik olarak siyah çubuklu ve beyaz boşluklu sayı ve harfleri temsil eden bir resimdir. “İki boyutlu” barkodlar, genellikle çok daha fazla miktarda veriyi temsil etmek üzere beyaz bir alan üzerinde küçük siyah kareler düzenlemek için karmaşık bir algoritma kullanarak bu kavram üzerinde genişler.

Barkodlar çok çeşitli amaçlar için kullanılabilir, ancak envanter yönetimi bağlamında yaygın bir araçtır. İşletmeler ürünlerini genellikle stok tutma numaraları, parti numaraları, seri numaraları – her türlü benzersiz tanımlayıcı ile atayacaktır. Bu benzersiz tanımlayıcılar, tarandığında ilgili bilgileri gösteren bir barkoda kodlanabilir.

Market barkod sistemi ile envanter yönetim yazılımı nasıl bütünleşir?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Envanter yönetimi yazılımını zaten kullanıyorsanız, envanterin her yönünü tek bir yerde yönetmenin basitliğini anlayacaksınız. Barkod tarama ile verimlilik kazançlarının kilidini açabilir, veri girişinin doğruluğunu artırabilir ve zorlu stok sayım prosedürünü hızlandırabilirsiniz.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
market barkod sistemi

Barkod desteği envanter yönetimi yazılımında yaygın bir özellik olmakla birlikte, evrensel olarak desteklenmemektedir, bu nedenle seçtiğiniz paketin bir barkod tarama özelliğine sahip olduğundan emin olun.

Barkodlama, veri giriş alanına manuel olarak veri girmek için esasen bir yedektir. Bir ‘barkod’ alanına, barkodun altında bulunan numarayı manuel olarak girebilirsiniz. Alternatif olarak, barkodu tarayabilir ve envanter yönetim sisteminin alanı otomatik olarak doldurmasını sağlayabilirsiniz. Bu, herhangi bir veri giriş alanı için çalışır, çünkü barkod tarayıcı, birkaç numarayı adlandırmak için parti numaraları, seri numaraları ve öğe kodları için alanları doldurmak için kullanılabilir.

Market barkod programı neden kullanılmalı?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Barkod tarama, manuel veri girişini azaltır ve önemli bir envanter veri hatası kaynağını ortadan kaldırır. Bu, sisteminize doğru miktarda doğru ürün girme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir. Envanter kaydını düzeltmek için stok alımı daha az sıklıkla gereklidir.

market barkod sistemi

Barkodlama önemli bir verimlilik nimetidir. Manuel giriş sadece veri denetimi ve stok alımı için daha fazla zaman gerektirmez, aynı zamanda yavaş bir süreçtir. Alandan sonra alana değerden sonra değer eklemek, hem zaman hem de personel moralini azaltan özenle yavaş bir iştir.

Birçok işletme, özellikle karmaşık ve çeşitli envanter gereksinimleri olan işletmeler, stokları üzerinde görünürlükten yoksundur. Barkod tarama, bir işletmenin envanterini gerçek zamanlı olarak izlemesini sağlar. Personel, alındığı veya üretildiği zamandan müşteriye sevk edileceği zamana kadar her bir kalem üzerinde tam bir görünüme sahiptir. Çevrimiçi envanter yönetimi başladığında, birçok işletme envanteri buluttan yönetiyor ve bu da işlerindeki her hareketli parçayı gerçek zamanlı olarak ve dünyanın hemen her yerinden takip edebilmelerini sağlıyor.

Market barkot programı neler sunar?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Bazı küçük işletmeler, barkod etiketleri oluşturmalarına ve yazdırmalarına izin veren barkod yazılımı kullanır, ancak gelişmiş envanter yönetimi yeteneklerine sahip değildir. Ek envanter ve sipariş yönetimi özelliklerine ihtiyacınız varsa, küçük işletmeniz için daha sağlam bir barkod envanter sistemi düşünebilirsiniz.

Barkod sistemine nasıl geçilir?

Herhangi bir kuruma müracaat gerektirmez. Barkod / Karekod numaralarınızı (verilerinizi) kendiniz belirleyebilirsiniz. Sistem ve takip için öncelikle bir barkod sistemli stok kontrol veya muhasebe yazılımına ihtiyacınız olacaktır. Bir veya birkaç barkod yazıcı, barkod / karekod okuyucu cihazları temin edilmeli.

Barkot nasıl ve nereden alınır?

Barkod almak isteyen üreticiler, ithalatçılar, dağıtıcılar ve ihracatçılar öncelikle Milli Mal Numaralama Merkezine üye olmalıdır. Buraya üye olan firmalar EAN-UCC numarası verilmektedir. Verilen numara sadece o firmaya ait olmaktadır. Başka bir firma tarafından kullanılması mümkün değildir.

Barkod numarası kaç haneli olmalı?

EAN-13 barkodu (özgün adı European Article Number ama kısaltma değişmediği halde artık International Article Number olarak adlandırılıyor) 13 haneli (12 hane + kontrol hanesi) barkodlama standardıdır.

market barkod sistemi

İyi bir market barkot programı size şunları sunabilmelidir:

 1. Barkodları yazdırma ve tarama
 2. Envanteri gönderme, alma ve sayma
 3. Sipariş yönetimini yönetin
 4. Birden çok konumdaki parçaları izleme
 5. Muhasebe sisteminizle entegre edin

Bu beş odak noktasının her biri, içine ne kadar girdiğini göstermek için daha ayrıntılı olarak tartışılmayı hak ediyor.

Barkodları yazdırma ve tarama – Doğru ekipmanla, hemen hemen herhangi bir raf birimine, bölmeye, ürüne veya hızlı bir şekilde tanımlamanıza, yeniden düzenlemenize ve almanıza olanak tanıyacak herhangi bir rafa yapıştırabileceğiniz yapışkan etiketlerin üzerine düzinelerce barkod yazdırabilirsiniz. Envanterinizdeki öğeleri tarayarak yerlerine koyabilirsiniz.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
market barkod sistemi

Envanteri gönderme, alma ve sayma – Döngü sayıları, bunları yürütmek için bir kalem ve kağıt kullanmanız gerekmediğinde çok daha kolay hale gelir. Mevcut öğeyi kontrol etmek ve gerekirse güncellemek için bir öğenin barkodunu taramak çok daha kolay ve daha doğrudur. Toplama işlemi sırasında bir barkod tarayarak da öğeleri hızlı bir şekilde gönderebilirsiniz. Öğeleri aldığınızda, bunları dosyadaki satın alma siparişine göre kontrol edebilir ve doğru numarayı aldığınızdan emin olabilirsiniz. Değilse veya alınan öğelerin bazıları hasar görmüşse veya sipariş ettiğiniz doğru ürün türü değilse, fazla ödeme yapmadığınızdan ve nihayetinde sipariş ettiğiniz ürünü aldığınızdan emin olmak için mutabakat prosedürüne başlayabilirsiniz.

Barkod sistemi market ile sipariş yönetimini sağlayın

Küçük işletmeler için bir barkod sistemi yardımıyla sipariş yönetimi çok daha kolaydır. Barkod taraması ile siparişlerin durumunu anında kontrol edebilir ve yeni siparişler verebilirsiniz. Buna ek olarak, deponuzdan geçebilir ve neredeyse her şeyde otomatik yeniden sıralama noktaları kurabilir, böylece eksiklikleri önlemek için daha fazla ürün sipariş etmek gerektiğinde anında metin ve / veya e-posta yoluyla bilgilendirilirsiniz.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Birden çok konumdaki parçaları izleme – Bir ürünün barkodunu tek bir konumda taradığınızda, yalnızca bulunduğu konumla sınırlı kalmanız gerekmez. İhtiyacınız olup olmadığını görmek için bu ürünün diğer depolardaki ve mağazalardaki miktarlarını da kontrol edebilirsiniz.

Market barkod sistemi programı ile muhasebe sisteminizi entegre edin

Barkod envanter sisteminizde değişiklik yaptığınızda bu değişikliklerin genel muhasebe defterine ve kayıt defterine düzgün bir şekilde kaydedildiğinden emin olmak için doğrudan muhasebe yazılımına gönderilmesini planlayacaktır. Böyle bir hamlede uygun faturalar ve diğer belgeler üretilir.

Barkod sistemi market ile izleyebileceğiniz şeyler neler?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Market barkod sisteminde barkod tarayıcı ve barkod teknolojisinin birçok kullanımı söz konusudur. Her şey yıllar önce bir bakkal perakende mağazasıyla başladı ve iş dünyasında sayısız alana yayıldı. Perakende, envanter, veri ve hatta insanlar…. Hepsi barkod tarayıcı ve barkod teknolojisi kullanan pazarlar söz konusu oldu.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
market barkod sistemi

Kurumsal veya Ticari Ofisler – Barkod tarayıcının entegrasyonu ile varlıkların dahili takibi hiç bu kadar kolay olmamıştı. Üretim tesisleri gibi işletmeler için sermaye kalemleri varlıkların takibinde ekipmanlarına barkod verebilir. Ofisler, hafif parmaklı bir çalışanın bir şey yapmamasını sağlamak için dizüstü bilgisayarlarına ve diğer ekipmanlarına barkod koyabilir. Bir barkod tarayıcı, denetleme ile bu ortamda harikalar yaratır.

Envanter ve Lojistik Yönetimi – Küçük bir hata payı ile barkodlar, ürünleri günlüğe kaydetme ve hangi öğenin ne kadarına sahip olduğunuzu takip etme konusunda neredeyse hatasız bir süreç sunar. Bir barkod tarayıcı işlemi ile, bu barkod taramalarından bir bakışta yöneticilere ve ihtiyaç duydukları cevapları hızlı ve verimli bir şekilde verecek olan raporları çalıştırmak kolaydır.

Barkot sistemi market ile siparişleri işleme ve teslim etme

Hizmet sektöründe müşteri her zaman haklıdır. Bu nedenle, işletmeler birçok kez insan hatası nedeniyle berbat maliyetleri yemek zorunda kalmıştır. Sadece bir şantiyede bir tür marangozluk projesi için ahşap ürünler siparişi hayal edin. Bu ürünler iade edilemez. Bir siparişin yanlış tuşa çarpması sadece bir parmağın kayması tüm farkı yaratabilir. Barkod taraması bu hata payını ortadan kaldırır.

Kurumsal Güvenlik – Güvenlik sorunları için çok sayıda barkod tarayıcı kullanılmıştır. Yüksek güvenlikli bir ortamda insanların yönetiminde, sokaktaki yabancıların sadece bir iş yerine giremediğinden emin olmak istersiniz. Bu nedenle güvenli ortamlarda çalışan birçok çalışanın barkod tarayıcı tarafından okunan kendi güvenlik kartları vardır. Yalnızca kart sahipleri işe girebilir ve böylece daha iyi güvenlik önlemleri alınabilir.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu
market barkod sistemi

Barkod tarayıcı ve barkod teknolojisinin yukarıda listelenenlerden daha fazla kullanımı vardır. Küçük işletmeler bile bugünlerde barkod kullanıyor. Sadece barkod tarayıcıyı dahil etmek iyi bir iş için mantıklı. Verilerin güvenilirliği, kolaylaştırılmış bir operasyon, daha iyi müşteri hizmetleri ve artırılmış güvenlik önlemleri, barkod teknolojisini kullanmanın getirdiği avantajlardan sadece bir kaçıdır.

Barkod market için Eray’a gelin

Market barkod sistemleri için sizi Eray’a bekliyoruz. Eray’ın sunduğu yazılım ile marketinizde yer alan ürünlerin ve ürün envanterinin kontrolünü hemen almaya başlayın. Ürünlerin hareketini izlemek için barkod sistemini kullanmanın basit bir yöntemi olarak tasarlanmış durumda.

Market barkod sistemi ile ürünlere barkod etiketleri atayın, her bir öğe hakkında önemli bilgileri kaydedin (satın alma bilgisi, servis tarihleri, vb.), Her birinin konumunu kaydedin ve doğru ekipman izleme sistemiyle muhteşem sonuçlar elde edin.

Barkodlu market programı ile işinizi kolayca büyütün

Elbette, şimdi sadece birkaç ürününüz olabilir, ancak envanteriniz büyümeye başladığında ne olacak? Bir barkod sistemini daha sonra değil, daha erken entegre ederek marketinize ölçeklenebilirlik kazandıracaksınız.

Ölçeklenebilirlik, bir öğeniz, 100 öğeniz veya 10.000 öğeniz olsun, barkod sisteminin aynı şekilde çalışacağı anlamına gelir. Bir barkod sistemi, marketinize daha fazla ürün ekledikçe artan sıkıntılardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.

Bir sisteme sahip olmak, ekibinizin yeni üyelerini eğitmeyi de kolaylaştırır. Öğeleri aramak için ürünleri ve ürün açıklamalarını ezberlemek yerine, yeni ekip üyeniz ürünü kolayca tarayabilir ve bilgisayarın ilgili ürün ayrıntılarını getirmesini sağlayabilir.

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

İyi bir market barkod sisteminin iki kat avantajı vardır: kendi envanter doğruluğunu artırır ve müşterinin kasada harcadığı zamanı önemli ölçüde azaltır. Kodları, kasada bir sisteme manuel olarak yazarken beklemek yerine, bir tarayıcı sistemi kullanarak satın alma işlemlerini hızlı ve kolay bir şekilde işleyebiliyorsanız, müşteri daha iyi bir ilk izlenime sahip olacaktır.

Market barkod sistemi fiyatları bakarken karşılaştırma yapın

Karşılaştırma yapmak sizlere en azından sistemin ne kadara mal olacağına yönelik olarak fikir verecek. Gelin bu noktada Eray’ın Boylam yazılım ile birlikte sunduğu fırsatlara bir bakın

Market için barkod sistemi fiyatları neden farklıdır?

Market barkod sistemi kurmanın etkili 7 yolu

Çünkü her programın sunduğu özellikler işletmeye göre değişmektedir. Burada öncelemeni gereken temel nokta işletmenizin büyüklüğüne göre hareket etmeniz. Ayrıca ihtiyaçlar da farklılaşacağı için bu durumu da göz önünde bulundurmalısınız. Ne kadar fazla şeye ihtiyacınız olursa fiyat da bir o kadar değişecektir.

Market barkod programı fiyatları aralığı

Kısaca belirtmemiz gerekirse yazının yazıldığı an itibariyle fiyatların 3 haneli fiyatlardan başladığını ifade edelim. İhtiyacınıza göre fiyatlar dört haneli rakamları bulabilir. Fiyatlarlar ilgili şu bilgiler verilebilir:

 • İdeal Barkod sistemi 750 TL
 • Neptin barkod sistemi 1550 TL
 • Demirsoft barkod sistemi 3500 TL
 • Kristal barkod sistemi 2759 TL
 • Barkod satış sistemi 6999 TL

Fiyat bilgisi zamanla değişebilir olduğundan kuracağınız sistemle ilgili mutlaka bizden bilgi almanızı öneriyoruz. Bunun için internet sayfamız olan https://www.eray.com.tr/ adresinden Tıklayın Sizi Arayalım kısmını doldurun. Hemen talebinizle ilgili olarak size geri dönüş yapalım.