TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Terazi > Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!

Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!

Market terazileri alacaksanız işte size bunun için bir yazı. Bu konuda edindiğimiz uzmanlık mükemmel bir market terazileri yelpazesi oluşturmamızı sağladı. Sunulan ürün yelpazemiz, piyasanın en son trendlerine uygun olarak siz değerli müşterilerimizle buluşuyor. Bu terazilerin çeşitli özelliklerde makul fiyatlarda sizlere sunulması için üstün kaliteli malzeme ve en yeni makineler kullanılmakta.

Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!

Market terazileri nedir?

Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!

Ağırlık ölçümü, ürün tutarlılığı ve işlemlerin verimliliğini artırmak için son derece önemli. Bu nedenle teraziler muhtemelen hemen her sektörde olmazsa olmaz bir ekipman durumunda. Piyasada birçok seçenek bulunmaktadır ve gereksinimlerinize en uygun olanı seçmek oldukça zor olabilir. Hangi sektörde yer alacağınıza bağlı olarak doğru tartı sistemlerini örneğin gıda sektöründe iseniz gıda tartı terazilerini seçmenize yardımcı olacak aşağıdaki faktörleri göz önünde bulundurun.

Terazi çeşitleri isimleri nedir?

Yoğunluk-litre terazileri.
Ürün Kayıtlı Teraziler.
Süpermarket Terazileri.
Seyyar Teraziler.
PC bağlantılı teraziler.
Parça sayım terazileri.
Özel Sistem Terazileri.
Oranlı Teraziler.

Elektronik terazi alırken neye dikkat etmeli?

Elektronik teraziler çok değişik tip ve kullanım amacına göre üretilebilmektedir. Bazıları yasal düzenlemeler ile belirlenmiştir. Öncelikli olarak buna değinelim.
Ticaret sanayi bakanlığının teraziler ile ilgili bazı zorunlu kuralları vardır.  Bu kurallar tartı aletleri ile satış yapan karşılığında para alan kimseleri bağlar. Buradan kasıt şudur. Tartılı ürünler son hallerini aldığında bunu tartacak olan terazi ticari onaylı olmalıdır. Örneklerle açıklayalım ….
1 Pazarda yada işletmede satış yapan ve ürün karşılığı para alınan yerlerde,
2 Belirlenmiş ağırlıkta ekmek üreten fırınınlarda
3 Tartılı ambalaj yağ üreten işletmelerde ( numune tartımı zorunluluğu gibi)
4 Marketlerde barkod basan teraziler yada ürün tezgahlarının önündeki müşteri terazilerinde,
5 Kilo ile paketlenen ve çuvalla satılan ürünlerin dolumunda,
6 Kuyumcularda,
7 Eczanelerde
8 Ambalajlı ve tartılı dolum ünitelerinde (deterjan vs) ,  çıkan ürünlerin kontrolu yapılacak tartılarda,
9 Yapılan için ağırlığı karşılığı para alınan işlerde (Elemeciler,Dericiler,Hayvan kesim,) kullanılan tartılarda
10 Mezbahalarda son kullanıcının gördüğü tartılarda 
Gibi sıralayabiliriz. Burada olay şudur. Tartı aleti üretim ile alakasız satılacak ürün ile ilgili ise onaylı olmak zorunludur. 
Gerekmeyenler ile örnek  vermek gerekirse Bir poğaça dükkanı tartılı ürün satmıyor sadece poğaçaya koyacağı unun ve  yağın miktarını ölçmek için tartı kullanıyor ise bunun için ticari onay aranmaz. 
Buna göre eğer yukarıdaki gibi ticari kullanımlarda bulunulacak ise mutlaka onaylı terazi yada baskül alınmalıdır. Her onaylı terazi satışı itibari ile iki yıl onaylı satılır. Üzerindeki yıldan geçerli olmak üzere içinde bulunduğu ve sonraki yılı kapsar.
Dikkat etmeniz gereken bir başka takım hususlar da bulunuyor. Öncelikle alacağınız ürünün bilinen bir ürün olmasına dikkat etmenizi öneriyoruz. Diğer taraftan herhangi bir arıza durumunda bakımını sağlayacak olan bir servisi bulabilmeniz önemlidir. Son olarak servis ağı geniş olan bir terazi markası tercih etmeniz bir sorun olduğunuzda kolay çözüm adına gerekli.

Organizasyonun endüstriyel normlara uygun katı kurallarına ve düzenlemelerine bağlı kalarak, market terazilerini sizlere sunmakla tutkuyla bağlıyız. Market terazilerimiz müşteri ihtiyaçlarına göre çeşitli boyutlarda mevcut bulunuyor.

Bu market terazileri profesyonellerimiz tarafından belirlenen kalite normları ile senkronize olarak üstün kaliteli malzeme ve en son teknoloji kullanılarak sizlere sunuluyor.

Market terazileri alacaklar için yol gösterici 3 bilgi!

Daha fazla süpermarkette ortaya çıkan self-servis check-out’lara kesinlikle uygundur, ancak üstesinden gelmek için onları daha verimli hale getirecek birkaç teknolojik engel vardır. Şu anda, barkodu olmayan ve tartılması gereken meyveler ve sebzeler gibi öğeler, bir dokunmatik ekran menü arayüzü aracılığıyla ne olduklarını belirtmeniz gerektiğinden, ödeme sürecini yavaşlatma eğilimindedir.

Bu yüzden Eray olarak sizlere sunduğumuz market terazileri seçeneklerimizle işletmenizin hem manav bölümünü hem de kuruyemiş bölümlerinin aksamadan çalışması adına çözümler sunuyoruz. Ayrıca sunmuş olduğumuz barkodlu terazi ürünleri, hem ürünlerinizin tartılmasını hem de müşterilerinizin aldıkları ürünlerin ağırlığına karşılık gelen fiyatları sunuyor.

Mağaza / Online Alışveriş