444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM

PİDİON Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazları

PİDİON yeni nesil yazar kasa Ortak POS ile tek cihazdan çoklu bağlantı

Her kurumun ihtiyacına göre PİDİON Yeni Nesil Yazar Kasa POS cihazları Eray Teknolojinin 32 yıllık tecrübesi ve hizmete hazır altyapısı ile sunulur. Market, mağaza, restoran, cafe, pastane, otopark, bar vb. her tür ve ölçekte işletme için gerekli olan yazar kasa ve ek donanımları tarafımızdan tam da ihtiyaca göre tespit edilir, kurulumu yapılır ve teknik destek hizmeti verilir. İhtiyaç olan cihaz ve donanımları belirlemek için size çok yakınız.

pidion-yeni-nesil-yazar-kasa-pos-1170x500.jpeg

PİDİON YENİ NESİL YAZAR KASA POS CİHAZLARI

Yeni nesil yazar kasa pos cihazları gelişen teknolojisinin sağladığı uzaktan bağlantı imkanları ile ödeme alınabilmesini sağlayan teknolojiler olarak tüm işletmelerin vazgeçilmez bir ihtiyacı haline gelmiştir. Yönetmeliklerle uyumlu son teknoloji yazar kasa poslar sabit ve mobil olarak Eray Teknoloji tarafından ihtiyacınıza uygun olarak temin edilir. Önde gelen markalardan Ingenico yeni nesil yazar kasa pos cihazları Eray Teknoloji’de en uygun şartlarda temin edilir.

PİDİON Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazları 1

PİDİON MT 360E MOBİL

 • Kusursuz mobilite ile seyyar ödeme alma imkanı.
 • Ele oturan süper ergonomik yapı
 • Dokunmatik ve renkli ekran
 • Üstün pil performansı
 • Temassız ödeme
 • 1.2 metreye kadar düşmeye dayanaklı
 • Darbeye ve çizilmeye dayanıklı Gorilla Glass ekran koruması
 • NFC ile temassız ödeme alma imkanı

Tüm özellikler için hemen tıkla

pidion-mt-360e-yeni-nesil-sabit-yazar-kasa-pos

PİDİON MT 360E SABİT

 • Ele oturan süper ergonomik yapı kullanıcı dostu
 • Dokunmatik ve renkli ekran ile kolay kullanım
 • Üstün pil performansı ile uzun ömür
 • Temassız ödeme teknolojileriyle yüksek uyum
 • 1.2 metreye kadar düşmeye dayanaklı
 • Darbeye ve çizilmeye karşı Gorilla Glass ekran koruması
 • 40 saniye/satır yüksek hızlı termal yazıcı

Tüm özellikler için hemen tıkla

PİDİON Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazları 2
PİDİON Yeni Nesil Yazar Kasa POS Cihazları 3

Sık Sorulan Sorular

Yazar Kasa Pos (SSS)

26.12.2015 tarihinden itibaren kaldırıldığı için herhangi bir belge alma işlemi bulunmaz.

Yazar kasa POS (ÖKC) alınabilmesi için 2 kural vardır;

 1.  Yeni işe başlayanlarda; müşteri işe başlama başvurusu ile vergi dairesine başvuru yaparak, vergi dairesi yoklama tutacak yoklama sonunda vergi dairesi müşteriye ait sicil bölümünü aktifleştirecek. Müşteri daha sonra yazar kasa satan firmaya başvuracak.
 2.  Mevcut işe başlamış müşteriler ise, herhangi bir işleme başvurmadan (vergi dairesine başvuru yapmadan) yazar kasa satan firmaya başvuracak.

Normal yörelerde 30 gün, kalkınma da öncelikli yörelerde 60 gün içerisinde.

Yazar kasasını hurdaya ayırmak isteyen müşteri yazar kasa, yazar kasa ruhsatı, şirket yetkilisi ile ilgili ÖKC servisine başvurup cihazlarını hurdaya ayırabilirler.

Ruhsatını kaybeden müşteri gazete ilanı vermek zorundadır. İlanda şirket bilgisi vergi dairesi vergi numarası …. Marka …. Sicil numaralı ökc cihazımı kaybettim hükümsüzdür yazmalıdır. İlandan 2 adet alıp, 1 ilan ile birlikte vergi dairesine gidip yeni ÖKC ruhsat çıkarmak için izin yazısı ve diğer ilan gazetesiyle yetkili servise başvurur. Bu işlem sonrasında yetkili servis yeni ruhsatı mükellefe teslim eder.

Yazar kasa POS yetkili servis tarafından aktif hale geldikten sonra müşteri bankasına ÖKC faturası ile başvurur. Banka servise yönlendirir. 3 iş günü içerisinde banka kurulumu gerçekleşir. Daha sonra ilgili yazar kasa müşteri hizmetleri aranıp aktif hale getirilir.

Nakit fiş ise sadece muhasebeden düzeltilir. Banka fişi ise banka programından iptal tuşu ile iptal edilir.

Pin pad ve para çekmeceleri yazar kasa POS fiyatına dahil değildir, isteğe göre ayrıca ücretlendirilir.

Pidion MT 360E Mobil & Sabit POS (SSS)

Pidion MT 360E 31 Aralık 2013 tarihinden itibaren geçerli olan tebliğe istinaden geliştirilmiş yeni nesil mobil Yazar Kasa POS’tur. Kapıda ödeme gibi seyyar uygulamalarda kullanılır. İstenirse masaüstünde de konumlandırılabilir. Pidion MT 360E Sabit Yazar Kasa POS ise işyerinizde sabit kullanım içindir. Sabit modelin standart konfigürasyonunda pil yoktur. Prize takılması gerekmektedir. Sabit modeli elektrik kesintilerinde de kullanmak isterseniz ayrıca satılan pil modülünü satın alabilirsiniz.

Pidion MT 360E, yeni nesil yazar kasa ve EFTPOS özelliklerine sahiptir. Dolayısıyla bankanızdan ayrıca EFTPOS talep etmenize gerek kalmaz. Pidion yazar kasa Ortak POS’u desteklemektedir ve anlaşmalı tüm bankalar yüklenebilmektedir. Yazar kasa ve POS’un kablo ile bağlı olması durumunda, cihaz mükellefe, EFTPOS ise bankaya ait olacaktır. Sistemin çalışması ise yazar kasa firmasının sorumluluğundadır. Pidion yazar kasalar ödeme sistemi ile bütünleşik yapısı sayesinde kesintisiz hizmet sağlar.

Pidion yazar kasalar ethernet ve GSM iletişim türlerini desteklemekte ve cihaz ile  birlikte ayrıca SIM kart sunulmaktadır.

Pidion MT 360E mobil model SIM kar ile temin edilmektedir ve sim kart ücretsizdir.

Mobil bir cihazın adından da anlaşılabileceği üzere taşıma kolaylığı sağlaması gerekir. Bu nedenle küçük ve hafif bir cihaz, servis personelinin, dolayısıyla işletmenizin verimliliğini olumlu etkiler. Sahada yoğun olarak kullanılacağı için seçeceğiniz cihazın düşme ve darbelere dayanıklı, ısı farkından etkilenmeyen, pil ömrünün uzun olmasına dikkat etmeniz uzun vadede kazanç sağlar.

SIM kart, üzerinde banka uygulaması çalışan cihazlarla birlikte temin edilir. Banka uygulaması istemeyen işyerleri SIM kartlarını kendileri temin etmelidir. Anlaşmalı operatörlerden yeni alınacak hattın Pidion tanımı yapılması gerekir. APN tanımı servis tarafından yapılır. Pidion ile anlaşması olmayan operatörlerden alınan SIM’ler maalesef çalışmayacaktır.

Pidion yazar kasa poslara harici barkod okuyucu takılabilmektedir. Mobil yazar kasa POS modelinin standart ve barkod okuyuculu olmak üzere iki farklı modeli mevcuttur. Bu sebeple satın almadan önce modeline karar verilmelidir. Satın alınan cihaz barkod okuyucusuz ise sonradan barkod okuyucu cihazı takılamaz.

Pidion MT 360E sabit model  için para çekmecesi satışı yapılmaktadır. Çekmecenin bozuk, kâğıt para gözleri bulunmaktadır. Para çekmecesi, Pidion MT 360E masaüstü yazar kasa POS üzerinden nakit işlem yapılması durumunda otomatik olarak açılır. Çekmecenin boyutu 85*240*300 mm’dir ve siyah renktedir. Bu çekmece Pidion MT 360E mobil ile de çalışabilmektedir ancak renk uyumu bulunmamaktadır.

465 no’lu tebliğe göre yeni nesil yazar kasanıza ait aktivasyon ve kurulum bilgileri Gelir İdaresi Başkanlığı’na ilgili yazar kasa firması tarafından iletilecektir. Yazar kasanızın kurulumdan sonra 1 nolu fiş ve1 nolu Z raporunu ruhsatınız ile birlikte saklayarak kullanmaya başlayabileceğiniz yönünde mali müşavirinizin de onayını / görüşünü almanızı öneriyoruz. 465 numaralı tebliğin 13. Maddesin de belirtildiği üzere işyerinin ÖKC levhası alma zorunluluğu kaldırılmıştır. Dilerseniz GİB sitesinden bu bilgiye ulaşabilirsiniz. İlgili madde şu şekildedir:
MADDE 13 – Bu Tebliğ ile elektronik ortama alınan; 3100 sayılı Kanuna tabi mükelleflerin daha önce vergi dairesine gitmek suretiyle gerçekleştirdikleri, ÖKC kullanmakla yükümlü olduklarına dair izin yazısı alma, alınan cihazı vergi dairesine kayıt ettirme, ÖKC levhası alma, kullanılan cihazın bir başkasına devri veya hurdaya ayrılması gibi nedenlerle kaydını sildirme, ÖKC satışı yapan kişi veya kuruluşların satış bilgilerini alıcının (müşterinin) kayıtlı olduğu vergi dairesine ve ilgili üretici veya ithalatçı kuruluşa gönderme, imalatçı, ithalatçı ve satıcı firmaların satılan cihazları Bakanlığımıza bildirme işlemleri ile 3100 sayılı Katma Değer Vergisi Mükelleflerinin Ödeme Kaydedici Cihazları Kullanmaları Mecburiyeti Hakkında Kanun ve 213 sayılı Vergi Usul Kanunu uyarınca çıkarılan Genel Tebliğler ile diğer ikincil mevzuatın bu Genel Tebliğde yer alan düzenlemelere aykırı olan hükümleri uygulamadan kaldırılmıştır.

Pidion MT 360E Ethernet ve GSM/GPRS iletişim türlerini desteklemekte ancak cihaz ile SIM kart ve GSM hattı birlikte sunulmaktadır. Cihaza banka yazılımı yüklenmemesi durumunda 45. gün itibariyle GSM hatta kapanmaktadır.

Maliye Bakanlığı’nın ilgili tebliğine göre, faaliyetlerinde seyyar EFT-POS cihazı kullanan işletmeler ile yol kenarı otopark hizmeti sunan mükelleflerin yeni nesil yazarkasa POS terminali kullanımı zorunlu tutuldu. Bu kapsamda eğer evlere servis yapıp kapıda kredi kartı ile ödeme alıyorsanız veya restoran sahibi olarak masada ödeme hizmeti sunuyorsanız, yeni nesil mobil yazarkasa POS’a geçiş yapmanız gerekiyor.
69 ve 70 seri nolu Tebliğ kapsamına giren, faaliyetlerinde Mobil POS kullanan işyerleri düzenleme kapsamındadır. 3100 sayılı Kanun kapsamında yazarkasa kullanma zorunluluğu bulunmayan işyerleri kapsam dahilinde değildir. İşyerinizin yasal düzenlemenin kapsamına girip girmediği konusundaki en doğru bilgiyi muhasebeciniz veya mali müşavirinizden öğrenebilirsiniz.

Pidion MT 360E 100.000 PLU’yu desteklemektedir.

12V olan ve konnektörü uyumlu olan çekmeceler Pidion MT 360E ile çalışabilir.

“Ortak POS” uygulamasının öncüsü Mikrosaray tarafından geliştirilen Pidion MT 360E yeni nesil Yazar kasa POS ile tek cihazda anlaşmalı bir çok banka uygulamalarını (taksit, ödül, puan, kampanya vb.) müşterilerinize sunabilirsiniz.

%100 pil ile stand-by bekleme süresi 24 saat, çalışır halde uyku moduna geçmeden çalışma süresi ise 7 saattir. %100 pil ile arka arkaya sadece 800 adet nakit işlem, 150 kredili işlem yapılabilmektedir.

Kredi kartı sahibi, alışverişi sırasında PIN girişi için Pidion MT 360E tuş takımını kullanabilir. Ancak yer sıkıntısından dolayı Pidion MT 360E’in müşteriden uzakta konumlandırılması durumunda PIN girişini kolaylaştırmak için PINPAD kullanılması önerilmektedir. PINPAD’in helezonik kablosu 2 metreye kadar uzatılabilmektedir.

Tam tersine dokunmatik ekranlı Pidion MT 360E ile kullanım kolaylığı yaşarsınız. Kolay anlaşılır menüleri ve kullanıcı dostu arayüzü sayesinde işlemlerinizi hızla gerçekleştirebilir, işinize özel çözümleri kullanabilirsiniz. Pidion MT 360E’in dayanıklı ekranında uzun zaman kullanımlardan sonra bile hassasiyet kaybı olmaz.

Pidion MT 360E’in menüsünden dokunmatik ekranda görünen KISIM bölümlerine kullanım alanınıza göre isimler verebilirsiniz. Örneğin KISIM1 olarak dokunmatik ekranda görünen bölümün adını programlama menüsünden EKMEK olarak değiştirebilirsiniz. Böylece KISIM 1, bastığınız fişte de dokunmatik ekranda da Ekmek olarak görünecektir. Pidion MT 360E’de 8 adet farklı KISIM ismi verilebilmektedir.

Pidion MT 360E temassız ödeme dahil tüm kartlı ödeme yöntemlerini desteklemektedir. Pidion MT 360E ile nakit, manyetik, akıllı, temassız kart ve mobil ödeme platformlarını kullanabilirsiniz.

Pidion MT 360E yazar kasaPOS 2 farklı modülden oluşmaktadır. Kapıda veya masada ödeme alınırken sadece cihazın kullanılması yeterlidir. Bu sırada GPRS bağlantı kullanılır. Pidion MT 360E aparatı olan “iletişim ve şarj ünitesi” üzerinde ethernet ve sabit hat bulunmaktadır. Cihazı bu üniteye yerleştirdiğinizde şarj ederken aynı zamanda yedek iletişim seçeneklerinden de faydalanabilirsiniz.

Aksesuar olarak satılan para çekmecesini alarak masaüstü yazar kasa POS olarak da kullanabilirsiniz.

Pidion MT 360E yazar kasa POS Vodafone veya Turkcell hatları ile temin edilmektedir. İşyerinizde operatör kaynaklı sinyal sorunu olduğunda çağrı merkezimizi arayarak operatör değişikliği talep edebilirsiniz.

SIM kart, banka uygulaması olan Pidion MT 360E yazar kasanızın içinde ilk kurulumda ücretsiz olarak teslim edilmektedir. Başka bir SIM kullanmak isterseniz çağrı merkezimize isteğinizi bildirmeniz gerekir. Aksi takdirde çalışmayacaktır. Kullanılacak SIM kart anlaşmalı bir operatöre ait olmalıdır (Vodafone ya da Turkcell).

Pidion MT 360E Uluslararası dayanıklılık standartı MIL STD 810F’e uygundur. 1,2 metreden düşmelere karşı dayanıklılığı benzerlerine kıyasla artırılmıştır. Ancak düşmelerden kaynaklı arızalar kullanıcı hatası kapsamında onarılır.

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın