444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Pos cihazı fiyatları neden farklı sorusunun cevabı ürünlerdeki özelliklerin farklı olmasına bağlı elbet. Kuşkusuz her işletmenin ihtiyacı olan cihaza bağlı olarak fiyatlar da değişebilmektedir.

Satış noktası sistemleri, küçük işletmenizin nakit, kredi, borç veya mobil ödeme gibi ödeme işlemlerini gerçekleştirmesine olanak tanır. Günümüz dünyasında, iyi bir POS sistemi ayrıca şirketinizin satış ve müşteri memnuniyetini artırmasına, envanteri yönetmesine ve genel verimliliği artırmasına yardımcı olabilir.

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey
pos cihazı fiyatları

Piyasadaki birçok satış noktası sistemi ile, işletmeniz için tüm seçenekleri göz önünde bulundurmak önemlidir. Alışverişe başlamadan önce, ödevinizi yapın ve her bir sistem için aşağıdaki faktörleri karşılaştırın.

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında nelere dikkat edilmeli?

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Poz cihazı fiyatlarını karşılaştırırken, maliyetlere, özelliklere, kullanım kolaylığına ve teknik destek konusuna son derece dikkat etmelisiniz.

Herkes POS cihazı alabilir mi?

Bankalardan Pos cihazı alabilmek için şirket yani işletme olmak gerekir. Pos cihazı kişilere değil, işletmelere verilir. Pos cihazı banka hesabına bağlı olarak işlem görür. Yani Pos cihazı üzerinden alınacak ödemeler, banka hesabına aktarılır.

POS makinesinden alınarak müşteriye verilen belge nedir?

Kredi ve banka kartıyla POS cihazından yapılan işlemlerde satış belgesi (slip) düzenlenmektedir.

POS cihazı alırken en önemli husus nedir?

Yeni nesil yazar kasa alırken dikkat etmeniz gereken önemli özellikler; tüm banka uygulamalarıyla entegre olup olmadığı, hafızası, yazma hızı ve ağırlığı olarak sayılabilir. Ayrıca kullanacağınız pos rulo kağıt tipini belirliyor olması açısından yazıcı tipi ve rulo kağıt boyut bilgileri de önemli olacaktır.

POS cihazı devri nasıl yapılır?

* Devirle ilgili resmi evrak düzenlenir.
* GİB sisteminde eski mükellef üzerindeki cihaz kaydı silinir.
* Cihazda takılı olan EKÜ (elektronik kayıt ünitesi) eski mükellefe teslim edilir.
* GİB sisteminde yeni mükellef üzerine cihaz kaydı yapılır.

1. Maliyetler

İlk olarak, maliyetlerle ilgili aşağıdaki faktörleri belirleyin:

Kurulum maliyetleri nelerdir?

Makbuz yazıcıları, yazar kasalar, tabletler ve tarayıcılar gibi ek ücretler veya ücretler var mı?

Şirket donanımı için peşin ödeme yapmanızı istiyor mu yoksa aylık olarak ücretlendirilecek mi?

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey
pos cihazı fiyatları

Kredi kartlarını kabul etmenin maliyeti sisteme göre değişir. Ancak, işlem sırasında kartın bulunmadığı dolandırıcılık riski nedeniyle, sayıları kartı kaydırmak yerine manuel olarak girerseniz, ücretler daha yüksek olabilir.

2. Özellikler

Yazar kasa pos cihazı, işletmenizin ihtiyaç duyduğu tüm özelliklere sahip olmalıdır. Bazı POS sistemleri, müşterilerinizin satın alma işlemleriyle ilgili envanteri ve bilgileri gerçek zamanlı olarak izler. Satılan öğeler envanter listenizden çıkarılır, bu nedenle herhangi bir anda ne kadar ürün bulunduğunu bilirsiniz ve kısa çalışıyorsanız daha fazla sipariş verebilirsiniz.

Envanter izleme, küçük işletmenize müşterilerinizin en çok veya en az hangi öğeleri sevdiğini daha iyi bir şekilde gösterebilir ve satış ve envanter numaraları eşleşmiyorsa hataları tespit etmenize yardımcı olabilir.

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Bu, düşük envanter veya aşırı sipariş kalemlerinin zayıf nakit yönetimi nedeniyle kayıp satışları önlemek için önemlidir. Ürünlerin tükenmesini ve satışın kaybedilmesini önlemek için otomatik yeniden sipariş uyarıları bile ayarlayabilirsiniz. Birden fazla mağazayı yönetirken, tüm konumlarda envanter bilgilerini de görüntüleyebilirsiniz.

3. Kullanım kolaylığı

POS sisteminin kurulumu ve kullanımı nispeten kolay olmalı, böylece sistemi kullanmak için kasiyerler için günlerce eğitimden kaçınabilirsiniz. Çalıştırmak için çok kafa karıştırıcı olan bir sistemi  seçmek, çalışanlar arasında hayal kırıklığına neden olabilir ve ayrıca müşterilerin hizmet hızını yavaşlatabilir.

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Perakende işletmeler, uzun satırlardan ve mutsuz müşterilerden kaçınmak için kasaları daha hızlı hale getiren barkod tarayıcılı bir POS sistemini tercih edebilir; Restoran sahipleri dokunmatik ekranlı bir sisteme gidebilir, böylece garsonlar kolayca yiyecek ve içecek siparişlerini girebilir ve müşterilerin isteklerini yerine getirebilir.

4. Teknik destek

Öğelerinizi ödemeyi bekleyen uzun bir müşteri hattına sahip olduğunuzu ve sisteminizin çöktüğünü düşünün. POS’nuzu çalıştırırken sorun yaşıyorsanız veya kurulum konusunda yardıma ihtiyacınız olursa, profesyonel desteğe erişim şarttır – tercihen e-posta, canlı sohbet ve telefon yoluyla 7/24 destek, böylece yardıma ihtiyacınız olursa canlı bir kişiye ulaşabilirsiniz.

Pos cihazı fiyatları karşılaştırmasında dikkat edeceğiniz 5 şey

Bir POS sistemi esas olarak işletmenizin günlük işlemlerini yürütür, bu nedenle kritik bir soruna hızlı bir şekilde çözüm bulamadığınız bir durumda asla kalmak istemezsiniz. Bu nedenle pos cihazı fiyatları araştırmasını yaparken yukarıdaki hususları göz önünde almanızı öneriyoruz.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın