444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Pos cihazı nasıl alınır sorusunun cevabını vereceğimiz bu yazımızda kredi kartıyla işlem yapmak isteyen ancak işyerinde pos cihazı bulunmadığı için alış veriş yapamayan müşterilerden gelen talep doğrultusunda bir pos cihazı almak istediniz.

Kuşkusuz en kolay yollardan biri hızlıca bir pos cihazı edinmeniz peki bunu nasıl yapacaksınız?

Pos cihazı nasıl alınır?

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Pos cihazı almak için karşınızda bir kaç seçenek yer almaktadır. Bu seçenekleri şu şekilde sıralayabilmek mümkün:
1. Anlaşmalı bankalar aracılığı ile pos cihazı alabilirsiniz. Bunun için bizzat bankaya gitmeniz veya internet üzerinden bir başvuruda bulunmanız mümkün.
2. Pos cihazı satan firmalar bulunmaktadır. Eray’a gelerek veya Eray’ın illerde bulunan yetkili satış merkezlerinden pos cihazını satın alabilirsiniz.
3. Ayrıca internet üzerinde ikinci el yazar kasa satışı yapan platformlar üzerinden de pos cihazını satın alabilirsiniz.

Pos cihazı almak için gereken evraklar nelerdir? (2022 güncel)

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Başvuran kişinin kimlik aslı ve fotokopisi
Eğer işletme ortak ise her bir ortağın ayrı ayrı kimlik fotokopisi
İşletmeye ait olan ikamet belgesi
İşletme ruhsatı
İşletmeye ait vergi levhası
Başvuran kişinin adına kayıtlı bir fatura (elektrik, su vb.)
İmza beyannamesi

POS cihazı bağlantısı nasıl yapılır?

POS cihazı kullanılırken internet bağlantısına ihtiyaç vardır çünkü POS cihazı bağlantıyı internet üzerinden gerçekleştirir. POS cihazları arasındaki farklılığa göre internet bağlantısı kablolu, kablosuz veya sim kart sayesinde gerçekleşir. POS cihazı kullanılırken internet bağlantısına ihtiyaç vardır çünkü POS cihazı bağlantıyı internet üzerinden gerçekleştirir. POS cihazları arasındaki farklılığa göre internet bağlantısı kablolu, kablosuz veya sim kart sayesinde gerçekleşir. Fakat artık daha farklı yöntemler sayesinde kart okuyabilen POS cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazla okuma işlemini; çip üzerinden, manyetik okuma yöntemi ve temassız okuma özelliği, mobil hat ve GPRS üzerinden de gerçekleştirebilir. 

Çip üzerinden bağlanan POS cihazlarında; kredi kartı veya banka kartı POS cihazına takılır ve ödeme gerçekleştirilene kadar çıkarılmaz. Bağlantı kurulmasının ardından ödeme işlemi gerçekleşir ve içerisindeki ruloya yazılan bilgi faturası müşteriye verilir.
Manyetik okuma üzerinden bağlanan POS cihazlarında; kredi veya banka kartı sadece bir kez manyetik alandan geçirilerek cihaza okutulur ve bağlantı kurularak ödeme gerçekleşir.
Temazsız okuma üzerinden bağlanan POS cihazlarında; temassız ödeme özelliği bulunan kartların POS cihazına temassız bölümü uzatılarak okuma işlemi sağlanır.

POS cihazı ile ödeme alırken dikkat edilmesi gerekenler nedir?

* POS cihazından çıkan ilk nüsha mutlaka işletmeye kalmalıdır.
* İşletmeler her günün sonunda mutlaka POS cihazlarından Z Raporu almak zorundadır.
* Müşteriye verilen ilk nüsha işletmenin vergi işlemleri için gereklidir. 
* POS cihazından çıkan belgenin olumsuz olması durumunda belge üzerinde neden olumsuz olması yazar bu yüzden olumsuz nedenlere dikkat edilmesi gerekir. 

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?
Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?
pos cihazı nasıl alınır

Ancak pos cihazını alırken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Markayı ve makinenin tahmini işlem hacminizi karşılayıp karşılayamayacağını düşünün. Satın almadan önce özelliklerini sorun. Benzer bir görünüme sahip olsalar bile özellikler cihazdan cihaza değişebilir.

Makinenizi alma

Bir pos cihazını alacaksanız çekmecesiyle birlikte almanızı öneren uzmanlar bulunuyor. Satıcı hesapları ödeme için kredi kartı bilgilerini işler. Teşvik olarak, bazı satıcı hesabı barındıran şirketler yeni müşterilere indirimli pos cihazı veren makineleri sunuyor. Bu indirimli günleri kaçırmamanız için internetten bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Üçüncü taraf perakendecilerden hızlıca pos cihazınızı alabilirsiniz. Çevrimiçi ve yerel şirketler, kiralama veya satın alma için ürünler konusunda uzmanlaşmıştır. Seçim yapmadan önce cihazları dikkatle inceleyin. Hangi pos cihazı makinelerinin önceden oluşturduğunuz satıcı hesabınızla uyumlu olduğunu müşteri hizmetlerine sorun.

İnternet araştırması yapın

İnternette ikinci el cihazlar da bulabilmeniz mümkün. Konuyla ilgili arama platformlarında arama yaptığınızda karşınıza birçok cihazın çıktığını göreceksiniz. Burada yapacağınız en mantıklı hareketlerden biri satıcıya pos cihazını bir sormanız. Eski cihazlar için yedek parça bulmanın daha zor olabileceğini unutmayın. Tabi bir de alacağınız cihaz ikindi el olacağı için genellikle bu tür satışlarda teknik desteğin veya garantinin olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Pos cihazı nasıl alınır ve 2022 yılında hangi evraklar gerekli?

Cihazın durumunu inceleyin. Kolay kullanım için kullanım kılavuzunun dahil edildiğinden emin olun. Eski modeller için kılavuzlar ve parçalar bulmak zor olabilir. Teknik destek veya garanti alamayacağınız bilin.

Pos cihazı nasıl alınır konusunu anlattığımız bu yazımızda siz yine de sıfır bir cihaz alıp yolunuza öyle devam etmeyi deneyin. Eray olarak sizlere sunduğumuz pos cihazı yelpazemizi incelemeden geçmeyin.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın