444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Yazar kasa > Pos cihazı nasıl alınır, hangi evraklar gerekir?
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
pos cihazı nasıl alınır

Pos cihazı nasıl alınır, hangi evraklar gerekir?

Pos cihazı nasıl alınır sorusunun cevabını vereceğimiz bu yazımızda kredi kartıyla işlem yapmak isteyen ancak işyerinde pos cihazı bulunmadığı için alış veriş yapamayan müşterilerden gelen talep doğrultusunda bir pos cihazı almak istediniz.

Kuşkusuz en kolay yollardan biri hızlıca bir pos cihazı edinmeniz peki bunu nasıl yapacaksınız?

Pos cihazı nasıl alınır?

Üçüncü taraf perakendeciler ayrıca satış veya kiralama için kredi kartı pos cihazı sunan firmalar muhakkak bulunduğunuz yerde vardır. Ayrıca ikinci el cihazları da e-ticaret ortamlarında bulabilmeniz mümkün.

Pos cihazı almak için gereken evraklar nelerdir? (2020 güncel)

  • Başvuran kişinin kimlik aslı ve fotokopisi
  • Eğer işletme ortak ise her bir ortağın ayrı ayrı kimlik fotokopisi
  • İşletmeye ait olan ikamet belgesi
  • İşletme ruhsatı
  • İşletmeye ait vergi levhası
  • Başvuran kişinin adına kayıtlı bir fatura (elektrik, su vb.)
  • İmza beyannamesi

Pos cihazı nasıl alınır, hangi evraklar gerekir?
pos cihazı nasıl alınır

Ancak pos cihazını alırken dikkatli olmanızı öneriyoruz. Markayı ve makinenin tahmini işlem hacminizi karşılayıp karşılayamayacağını düşünün. Satın almadan önce özelliklerini sorun. Benzer bir görünüme sahip olsalar bile özellikler cihazdan cihaza değişebilir.

Makinenizi alma

Bir pos cihazını alacaksanız çekmecesiyle birlikte almanızı öneren uzmanlar bulunuyor. Satıcı hesapları ödeme için kredi kartı bilgilerini işler. Teşvik olarak, bazı satıcı hesabı barındıran şirketler yeni müşterilere indirimli pos cihazı veren makineleri sunuyor. Bu indirimli günleri kaçırmamanız için internetten bir araştırma yapmanızı öneriyoruz.

Pos cihazı nasıl alınır, hangi evraklar gerekir?

Üçüncü taraf perakendecilerden hızlıca pos cihazınızı alabilirsiniz. Çevrimiçi ve yerel şirketler, kiralama veya satın alma için ürünler konusunda uzmanlaşmıştır. Seçim yapmadan önce cihazları dikkatle inceleyin. Hangi pos cihazı makinelerinin önceden oluşturduğunuz satıcı hesabınızla uyumlu olduğunu müşteri hizmetlerine sorun.

İnternet araştırması yapın

İnternette ikinci el cihazlar da bulabilmeniz mümkün. Konuyla ilgili arama platformlarında arama yaptığınızda karşınıza birçok cihazın çıktığını göreceksiniz. Burada yapacağınız en mantıklı hareketlerden biri satıcıya pos cihazını bir sormanız. Eski cihazlar için yedek parça bulmanın daha zor olabileceğini unutmayın. Tabi bir de alacağınız cihaz ikindi el olacağı için genellikle bu tür satışlarda teknik desteğin veya garantinin olmadığını bilmeniz gerekiyor.

Pos cihazı nasıl alınır, hangi evraklar gerekir?

Cihazın durumunu inceleyin. Kolay kullanım için kullanım kılavuzunun dahil edildiğinden emin olun. Eski modeller için kılavuzlar ve parçalar bulmak zor olabilir. Teknik destek veya garanti alamayacağınız bilin.

Pos cihazı nasıl alınır konusunu anlattığımız bu yazımızda siz yine de sıfır bir cihaz alıp yolunuza öyle devam etmeyi deneyin. Eray olarak sizlere sunduğumuz pos cihazı yelpazemizi incelemeden geçmeyin.

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın