TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Gündem > Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu

Nakit paranın baskın ödeme şekli olduğu günler geride kaldı. Şimdi işletmeler pos cihazını veya Mobil Satış Noktasını kurmanın çok önemli olduğunu biliyorlar.

Dijital durum yeni ödeme aracı haline geliyor. İşletmeler, bir yazar kasa pos makinesine yatırım yaparak satışlarını artırabilir ve müşterilere uygun ödeme seçeneğini sunabilir. Müşteriler artık “Üzgünüz kart kabul etmiyoruz” kelimesini duymak bile istemiyorlar.

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu

Pos cihazıyla nakitsiz toplum mümkün mü?

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu

Geleceğin nakitsiz bir topluma tanık olmaya hazır olduğu, hızla büyüyen bir dünyada, tüm işletmelerin kartla yapılan ödemeleri kabul edebilmesi hayati bir öneme sahip oldu. Her tür ve büyüklükte işletmenin, bir müşteriyi kaybetmeyi göze alamayacağınızdan emin olabilirsiniz.

POS cihazını nasıl kullanılır?

Öncelikle banka kartı pos cihazına okutulur. Sonrasında pos cihazında yer alan satış butonuna tutar girilir. Günümüzde kimi cihazlar önce rakamın girilip sonra banka kartı pos cihazına okutturulmaktadır. Satış isimli butona basıldıktan sonra müşteriden şifre bilgilerinin girilmesi istenmektedir.

POS makineleri Nasıl Çalışır?

Pos cihazları çipli ve çipsiz olarak ikiye ayrılmaktadır ve genel olarak çipsiz olmaktadır. Kart pos cihazına okutulur ve satış butonuna basılarak tutar girilir. Bazı pos cihazlarında önce satışın yapılıp, sonra kartın okuttuğu da görülmüştür. Satışa basıldıktan sonra tutar girilir ve müşteriden şifre istenir.

POS cihazından bir önceki gün sonu nasıl alınır?

POS cihazından 3 numaralı tuşa basarak günsonu menüsüne girebilirsiniz. POS cihazı önce “GÜNSONU İŞLEMİNE DEVAM?” mesajı ile günsonuna devam etmeniz için onay isteyecektir. Bu mesajı giriş tuşu ile onayladıktan sonra işyeri şifrenizi girerek günsonu alabilirsiniz

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu
eray

Şimdi bir sonraki soru geliyor. İşletmenizin ihtiyaçlarını en iyi seçebilecek bir pos cihazı nasıl seçilir? Türkiye’deki işletmeniz için en iyi cihazı nasıl seçeceğiniz konusunda size yardımcı olacağız. Ancak oraya gitmeden önce, mevcut en iyi seçeneği seçmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken kritik özellikleri tartışalım.

Yazar kasa pos cihazı seçerken işletmeniz için düşüneceğiniz faktörler neler?

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu

Bir cihazı seçmeden önce, ödemeler için kabul ettiği kart çeşitlerini anlamanız çok önemlidir. Sadece iki veya üç kart seçeneğini kabul eden bir cihaz satın almanın amacı nedir? Minimum çabayla maksimum ödeme yelpazesini kabul eden bir çözüm almaya çalışın. Cihaz, Mastercard, Visa, American Express ile ödeme alabilmeli.

Pos cihazı seçmenin sihirli 6 yolu
eray

Güvenlik

Bir cihazı seçerken, müşterinizin verilerinden ödün vermemk son derece önemli. Bu yüzden öncelikli konu arasında güvenlik konusu yer alıyor. İşlem ayrıntılarını şifreleyen bir cihazda kısa liste ve sonuçlandırma çok önemli.

Belgeleme

Bir kart çekme makinesinden kaçınmanızın ana nedeni, ilgili dokümantasyon işlemi. Minimum dokümantasyon ve en az doğrulama periyodu sunan bir kart çekme makinesi servis sağlayıcısı seçin. Hızlı bir şekilde başlamak için daha uzun başvuru süreci ve bekleme süresinden kaçının.

Bağlantı

Bağlantı, müşterinize sorunsuz ve kesintisiz hizmet vermeyi düşünmeniz için gereken diğer bir önemli faktör. Wi-Fi ile güçlü bağlantıya sahip bir cihazınız yoksa, GPRS ve Bluetooth işlemi hızlı, kolay ve hatta mümkün olamaz. Gerekirse 2G bağlantıda bile çalışmalı.

Maliyet etkinliği

Kim en az fiyata en iyisini almak istemez ki? Peki, işiniz için en iyi kart çekme makinesi elde ederken bunu alabilirsiniz. Cihaz kurulum, aylık, yıllık veya minimum kart ücreti gibi farklı ücretler sunar. İş gereksinimlerinizin ne olduğunu anlayın ve buna göre en az masrafla kullanılabilen tesisteki kart çekme makinesini seçin. Aynı cihazla farklı paketler sunan bir servis sağlayıcı arayın, ancak işinize en uygun olanı seçebilirsiniz.

Nakit paranın baskın ödeme şekli olduğu günler geride kaldı. Şimdi işletmeler pos cihazını veya Mobil Satış Noktasını kurmanın çok önemli olduğunu biliyorlar.
eray

Yerleşim Süreci

Tabii, birden fazla ödeme seçeneği sunarak müşterileriniz için işleri kolaylaştırıyorsunuz. Ancak, yerleşim almanızı zorlaştırmamalı. Tasarruf odaklı banka hesabınıza otomatik bir çözüm sunan kart çekme makinesini tercih edin. Ek olarak, işlemler için yeni bir hesap açmak için hiçbir koşul olmamalı.

Kablosuz

Yine, herhangi bir işletme için müşteri odaklı olmak ve istedikleri ödeme seçeneklerini sağlamak esas olmalı. Bir kablosuz kart çekme makinesi seçerek, müşteriye kartlarını kapılarının önünde kullanma esnekliği veriyorsunuz. Yani, hareket halindeyken ödemeleri kabul etmek için kablosuz bir pos makinesini bile taşıyabilirsiniz. Daha iyi pil ömrüne sahip bir kart çekme makinesi seçin; istediğiniz yerden ve istediğiniz zaman kolayca maksimum sayıda işlem alabilirsiniz.

Özel Müşteri Desteği

Bir cihazı satın almadan önce, servis sağlayıcınızın, sorularınızı çözmek için istediğiniz zaman arayabileceğiniz özel yardım hatları aracılığıyla satış sonrası destek sunduğundan emin olun. Ayrıca uygulamada e-posta gibi destek platformlarına da göz atın. Son olarak, bu tür ek desteklerin ücretini ödemelisiniz.

eray

Ek özellikler

Sadece kart ödemelerini kabul etmek için bir cihaz öneren yukarıda ve öteye geçen bir kart çekme servis sağlayıcısı her zaman en iyisidir. Müşterileriniz için ödeme deneyimini daha hızlı hale getirmek için ticari self servis portalında izleme işlemleri, mevcut faturalandırma ve muhasebe yazılımınızla entegre edilebilen POS gibi – gelişmiş ve en çok tercih edilen özellikler sunan bir cihaz arayın. Ek olarak, özellikleri iş gereksiniminize göre özelleştirip özelleştiremeyeceğinizi öğrenin.

Her işletme kendine özgüdür ve kendine özgü gereksinimleri vardır. Umarız yukarıdaki ortak faktörler, bir kart çekme makinesini seçmeye dayanarak tüm önde gelen sorulara bir cevap sunar. Artık tüm önde gelen bilgilerle başlamaya hazırsınız.

İngenico Nasıl Yardım Edebilir?

İngenico, hızlı ve kolay işlem deneyimi sunma girişiminde bulunur. İngenico POS ve mPOS cihazları yüksek güvenliklidir ve çoklu ödeme seçenekleri ile kurulumu kolaydır. Müşterilerinize olağanüstü bir dijital işlem deneyimi sunmanızı kolaylaştırmak için gayret gösteriyoruz. Teklifleri hakkında daha fazla bilgi için ürün yelpazemizi inceleyin. İşlerini yürütmene ve büyütmene yardım etmek için her zaman heyecanlıyız.

Mağaza / Online Alışveriş