444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

Pos rulosu kullanmanın yazısı da olur mu diye bir soru sorsanız her bir nesnesin elbette ki kullanımına yönelik olarak bir takım bilgilendirmeler olmalı şeklinde bir cevapla karşılaşırsınız.

Kuşkusuz iş süreçleri son zamanlarda büyük ölçüde değişti. Herkesin anlık sonuçlar, anında hizmet ve hatta anında memnuniyet beklediği bir anlık nesilde yaşıyoruz.

Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

Pos rulosu kullanımında nelere dikkat edilmeli?

Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

Pos rulosu kullanımında, kullanım kolaylığı, şeffaflık ve çeşitlilik gibi faktörlere dikkat edilmelidir.

Bir iş adamı olarak, değişikliklere ayak uydurmanız gerekir; aksi takdirde, pazar payınızı sürekli olarak değişikliklere uyum sağlayan bir başkasına kaybetme riskiyle karşı karşıya kalırsınız. Bu tür teknolojik değişikliklerden biri makbuz almaktır. Değişim, önceden basılmış kopya veya üçlü makbuzlardan, devrim niteliğindeki Satış Noktası kağıt rulolarına zaten yapıldı. Bu bir satın alma işleminden sonra müşterilere anında bir makbuz üreten bilgisayarlı bir sistem. Tek ihtiyacınız olan bir bilgisayar, termal yazıcı ve termal kağıt ruloları. Bugün işinizde pos rulosu kullanmanın avantajlarını vurgulamak istiyoruz.

1. Pos rulosu – Kullanım Kolaylığı

POS kağıt rulolarının kullanımı çok kolaydır. Onlarla ilgili her şey bir işletme sahibi olarak, kullanılan kağıdın türünü, üretim sürecini ve bir kez teslim edildiğinde paketleme yapılmasını sağladı. Bu kağıt rulolarını kullanmak için tek ihtiyacınız bir bilgisayar ve bir termal yazıcıdır. Bilgisayarınız veya terminaliniz size özel bir işletim sistemi ile programlanmış olmalı, yazıcıya bağlı ve doğru şekilde yerleştirilmiş kağıt rulosu işlemlerinizi yapmaya hazırsınız. Bu sistem çok kısa bir eğitimden sonra herkes tarafından kullanılabilir.

pos rulosu
pos rulosu

2. Şeffaflık

Bir sistemi kullanırken, zimmete girme ihtimalini ortadan kaldırırsınız. Demek istediğim bu, geleneksel önceden basılmış makbuz kitapları faturalandırma müşterilerinde bir boşluk yarattı. Bir hileli satış temsilcisi kolayca ayrı bir makbuz defteri alabilir, tahsil edilmesi gerekenden daha yüksek bir miktarı müşteriden ücret alabilir. POS sisteminizi tamamen otomatikleştirmek işleminizi şeffaf hale getirir. Bir satış temsilcisinin iki makbuz yazdırabilmesi mümkün değildir ve her durumda tüm satışlar bir veritabanında toplanır ve saklanır. Günün sonunda, herkes satış hesaplarından sorumludur. Bir işletme sahibi olarak, yapılan tüm satışları takip etme ve doğrulama yeteneği, işletmenizden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Böyle bir sistemle gelebilecek ilk maliyetlerden bağımsız olarak, ticari faaliyetlerinizi uzun vadeli kolaylaştırmaya yatırım yapmak akıllıca olacaktır.

Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

3. Çeşitlilik

POS kağıt ruloları çeşitli özelliklere sahiptir. Bir kağıt rulosunu özel gereksinimlerinize göre kolayca özelleştirebiliriz. Termal kağıt ruloları satış noktalarında yaygın olarak kullanılır. Kağıt ruloları arasında ayrım yapmak için kullanılan özellikler şunlardır:

Kağıt rulo boyutu – en küçük 32 mm’den en büyük 80 mm’ye kadar kullanabileceğiniz birkaç boyutta kağıt rulosu vardır. Boyut seçiminiz kullanımınıza bağlıdır. Örneğin, 80 mm’lik kağıt rulosu bir süpermarket veya restoran kullanımı için uygun olacaktır, çünkü ona birçok bilginin sığması gerekir. Boyutları da standardize edilmiştir.

Pos rulosu kullanımında bilinmeyen 3 temel faktör

Renk – beyaz, pembe veya mavi renkli kağıt rulosundan birini seçebilirsiniz. Ancak, beyaz renkli kağıt ruloları endüstrilerde yaygın olarak kullanılmaktadır.

Özelleştirme – kağıt rulonuz piyasada öne çıkacak şekilde markalanabilir. Bu özelleştirme fabrikadan yapılır, bu nedenle sevkıyatınızı aldığınızda kullanıma hazırdır. Markalı bir makbuz da bir reklam aracı olarak hizmet eder, bir alışveriş çılgınlığından sonra makbuzdaki her maddeye bakmak sizin için bir zorunluluktur, bunu yaptığınız gibi gözleriniz de oradaki her şeyi görecektir.

Karbonizasyon – karbonsuz veya karbonize kağıt rulosunu seçebilirsiniz. Kömürleşmiş kağıt rulosu, işlemin bir kopyası ile birlikte kalacağınız anlamına gelir. Yine tercihiniz işletme türünüze dayanıyor.

Şeffaflık ve seçim çeşitliliği açısından kullanım kolaylığı sağlayan POS kağıt rulolarını kullanmanın bazı avantajlarına baktık. Marketlerinizde veya restoranlarınızda POS rulolarını kullanmaya hazır mısınız? Üstün kaliteli POS kağıt rulolarını toptan satış fiyatıyla satın almak istiyorsanız, bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin, satış ekibimiz doğru boyutu seçmenize ve sizin için teslimatı düzenlemenize yardımcı olmaktan memnuniyet duyar.

Vera & Beko Yazarkasa

Servisimiz Yoktur

Toshiba & Pidion & Ingenico

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın