TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2022 yılının trendleri
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2021 yılının trendleri

Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2022 yılının trendleri

Bu yazımızda restoran dekorasyonu yapacaklar için öneriler sunmak amacındayız. Elbetteki böyle bir işi yapmak zor. Ancak imkansız değil. Gelin şimdi hep birlikte bu işe bir odaklanalım.

Restoran dekorasyonu nasıl yapılır?

Hizmet ve ürünle birlikte atmosfer, herhangi bir restoran projesinin garantili bir başarı olmasını sağlayan kilit faktörlerden biridir. Son yıllarda, misafirperverlik müşterileri daha talepkar hale geldi, Sadece iyi yemek aramak için bir restorana değil, aynı zamanda bir deneyime de gidiyorlar. Mükemmel bir menü ve gurme mutfağına ek olarak, başarının anahtarı, hizmet ve atmosfer gibi, bir müşterinin bir restoranı ziyaret edip etmeme kararını şüphesiz etkileyecek diğer faktörlerdir.

2022 popüler restoran dekorasyonları neler olabilir?

Son yıllardaki tüm dünyayı saran Covid-19 sorunları sebebiyle her ne kadar turizm ve cafe-restoran sektöründe durağanlık yaşansada yeniliklere her zaman açık bir hizmet sektörü. Sosyal hayatımızın en önemli iki parçası vardır, evlerimiz ve kafe ile restoranlar. Her ne kadar biz sosyalleşmeyi dışarı çıkmak olarak algılasak da aslında evlerimiz de bizim sosyalleşme alanlarımızdan bir tanesidir. Modern restoran dekorasyon fikirleri ile tasarlanmış şık restoranlar bir de üzerine güzel yemek yapıyorsa, ikinci evimiz muamelesi görmek için gayet uygundur. Iyi dekore edilmiş, sıcak ve hoş bir şekilde ışıklandırılmış restoranların diğer bir çok restorana göre daha fazla müşterisi olduğu istatistikler ile ortaya çıkmıştır. Biz bu yazımızla restoran dekorasyonu konusunda fikir edinmek isteyenlere veya kendi restoranı olan, dekorasyonunu değiştirmek isteyenlere farklı fikirler sunuyoruz. Modern restoran dekorasyonları eskiden olduğundan çok daha farklı tasarımlardan oluşuyor. Ancak son yıllarda tercih edilen salaş ve retro ve vintage tarzların 2022 yılında bir tık üst seviyeye çıkacağını düşünüyoruz.

Hizmet ve ürünle birlikte atmosfer, herhangi bir restoran projesinin garantili bir başarı olmasını sağlayan kilit faktörlerden biridir. Son yıllarda, misafirperverlik müşterileri daha talepkar hale geldi, Sadece iyi yemek aramak için bir restorana değil, aynı zamanda bir deneyime de gidiyorlar. Mükemmel bir menü ve gurme mutfağına ek olarak, başarının anahtarı, hizmet ve atmosfer gibi, bir müşterinin bir restoranı ziyaret edip etmeme kararını şüphesiz etkileyecek diğer faktörlerdir.

Restoran dekorasyon işleminde atmosfer veya bir restoranın nasıl dekore edildiği, bir müşterinin bir restoranı ziyaret etmesi ve geri gelmesi için çok önemlidir. Mekanın mümkün olduğunca çekici ve davetkar olması, yemeği yiyeni özel ve ‘evde’ hissetmeye davet etmesi önemlidir. Menülerin tasarımından pazarlama ve reklamcılığa, müzikten dekorasyona kadar restoranın imajında ​​yer alan bir marka ve ana motif yaratmak, öne çıkmak, rakiplerimizin olmadığı yerde değer sunmak önemlidir.

Restoran planları

Bir restoranda bir mekanın nasıl dağıtıldığı, müşterinin nasıl hissettiği üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. Bu durumda, alanı küçültmekten kaçınmak için tam bir duvar kullanılmadan, resepsiyonu yemek alanından ayıran ve samimiyet hissini artıran yarım bir duvar seçebilirsiniz.

Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2022 yılının trendleri

Görseldeki gibi restoranınızda görsel bariyerlere gerek duymadan benzersiz atmosferler yaratmak ve restoranınızda mekan hissini korumak istiyorsanız, çözüm olarak malzemeleri aynı zeminde birleştirmek çözümdür. Belirli bir köşeyi vurgulamak veya çubuğu öne çıkarmak için malzemeleri karıştırabilir ve eşleştirebilirsiniz.

Restoran dekorasyon işleminde çizgileri vurgulamak ve diğer dekorasyon üzerinde vurgulamak için başka bir fikir. İskandinav canlanma tarzı restoranlar için ideal seçenek. Tasarım LED aydınlatma ile vurgulanmıştır.

Bir restoranı dekore ederken, baştan bir stil seçmeniz ve pazarlama ve atmosfer gibi dekoratif unsurların onunla sorunsuz bir şekilde çalışması önemlidir. Oradan renk paletinizi tanımlamanız gerekir. Rengin ruh halleri üzerindeki etkisini ve duyguları nasıl uyandırabileceklerini hatırlayın. Örneğin, kırmızının iştahı açtığı ve sarı veya turuncunun daha dostça veya daha iyimser bir atmosfer yarattığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Yeşil, taze ve huzurludur. Ancak rengi küçük dozlarda kullanmanızı öneririz. Açık veya nötr renkler alanı genişletir ve aşırı dekor yükünü azaltır. Dünyevi renkler, sıcaklık ve karşılama duygularını yoğunlaştırır.

Restoran işletmeciliği

Restoran işletmeciliği için mutfaklar merkezdedir. Restoran dekorasyon işleminde mutfağı es geçmeyin.

Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2022 yılının trendleri

Mutfaklar yıllardır arka plana itilirken, artık restoran dekorasyonunda ön plana çıkıyor. Birçok restoranın müşterilerinin gözü önünde yemek alanına entegre edilmiş bir mutfağı vardır. Daha işlevsel ve teknik özelliklerini (malzeme seçimini açıkça etkileyecek) unutmadan, her zamankinden daha güzel mutfakları dekore etmenizi sağlayan şık ve sofistike seramik koleksiyonlarını tercih etmek artık mümkün.

Diğer taraftan restoran işletmeciliğinde banyonun da önemli olduğunu ifade edelim. Gösteri banyosu (veya görülmesi için tasarlanmış banyo), müşterilere marka imajınıı güçlendiren eksiksiz bir deneyim sunmaya devam eden restoranlarda daha da önemlidir.   Mimarların ve iç mimarların bir projeye kendi dokunuşlarını katmaları için ideal bir araç. Estetiğe ek olarak, seramik koleksiyonları banyo gibi zorlu mekanlara mükemmel uyum sağlar.

Restoran dekorasyonu yapacaklar için 2022 yılının trendleri

Restoran dekorasyon işleminde alanınızdan en iyi şekilde yararlanmak için nasıl dekore edeceğinizi biliyorsanız, küçük bir restoranın daha az sofistike olması gerekmez. Bu bağlamda dağıtım çok önemlidir, çünkü alanı görsel olarak genişleten bağlantılı ve açık alanlara ihtiyacımız var. Açık renkler de odaların daha geniş ve ferah görünmesine yardımcı olacaktır. Masalar arasında önerilen minimum boşluğa saygı gösterirken yemek alanından en iyi şekilde yararlanmanıza izin verdiğinden, küçük restoranlar için böyle bir tezgah eklemek kesin bir seçimdir.

Seramik duvar ve yer karoları, dayanıklılıkları ve dayanıklılıkları ile kolay temizlenebilir ve bakımlı oldukları için restoran ve otel gibi taahhüt projeleri için ideal bir malzemedir. Ayrıca, herhangi bir iç tasarım veya dekoratif stil fikriyle çalışabilecek, son derece ilham verici dekoratif seçeneklerden oluşan sonsuz bir yelpaze sunarlar.

Restoran dekorasyon işlemi yaparken işletmenizin hızı için restoran otomasyonuna ihtiyacınız olacak. Bunun için Eray sizler için bütün ihtiyaçlarınızı giderecek olan bir fırsatlar serisi sunuyor. Eray ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Mağaza / Online Alışveriş