444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

Restoran sahipleri neden restoran otomasyon programı kullanmalı? Restoran sektöründe rekabetçi, başarılı ve karlı olmak için elbette. Tıpkı zincirlerin yaptığı gibi, ancak bağımsız restoranlar daha iyi sonuçlar alabilir.

Restoran otomasyon programı kullanmanın faydaları nelerdir?

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

Restoran otomasyon programı kullanmanın en büyük faydası işletmenize getireceği hızdır. Bu hızla işletmeniz son derece hızlı bir şekilde iş yapacak ve müşterileriniz memnun bir şekilde ayrılacaktır.

Restoran otomasyon sistemi kısaca nedir?

Restoran otomasyon sistemi, restoranların çok daha sistemli ve koordineli olarak çalışmasını sağlayan, oldukça kullanışlı, modern bir sistemdir. İşletmelerin yapısına ve kullanım şekillerine göre farklılaşabilen ve kişiselleştirilebilen bu sistem; sipariş alımını, mutfak sürecini ve ödemeyi de bünyesinde barındırır.

Restoran otomasyon sistemleri arasında seçim yaparken neden dikkatli Olmalıyız?

Restoran otomasyon sistemleri arasında seçim yaparken bir karar vermeden önce yeterli düzeyde araştırma yapmaya özen gösterin. Zira özellikle büyük işletmeler için bu sistemlerin entegrasyon süreci hem finansal hem de zaman açısından maliyetli olabiliyor. Bu yüzden başlangıç noktasında tüm sisteminizi işletmenizin ihtiyaçlarına göre kurmanız oldukça önemli.

Restoran otomasyon sistemleri hangi bileşenlerden oluşur?

Restoran otomasyon sistemleri çeşitli yazılım ve donanımlardan oluşur. Restoran POS sistemleri, restoran pos yazılımı ve restoran yazılım gibi yazılım ve donanımlar bu sistemleri oluşturur. Bu sistemler rezervasyon takibi, stok kontrolü ve müşteri sadakat programı gibi özelliklere sahip olabilir.
Restoran otomasyon sistemleri;
* Siparişlerin işlenme süresini azaltır.
* Sürekli tekrarlanan işleri otomasyona bağlar.
* Müşteri memnuniyetini artırır.
* Karlılığın artmasını, maliyetlerin düşmesine yardımcı olur.
* İyi bir restoran otomasyon sistemi sizi sıkıcı işlerden kurtararak müşterilerinize daha iyi bir yemek deneyimi yaşatmanıza odaklanmanızı sağlar.

Restoran sistemlerini kullanmanın üç büyük yararı bulunuyor:

  • Daha fazla para kazanacaksınız.
  • Zaman kazanacaksınız.
  • Orada olmasanız bile, restoranın nasıl çalışması gerekiyorsa onu çalıştıracak güçlü bir yönetim ekibi oluşturacaksınız.

Sistemleri yerleştirmek kolay değil. Büyük bir öğrenme eğrisi var ve her şeyi uygulamaya koymak ve doğru yapmak için bir planınız olmalı.

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası
restoran otomasyon programı

Ancak bir restoran otomasyon programı nedir şeklinde bir soru var karşımızda. Kısaca restoranınızdaki her şeyi yapmanın basit bir sistemi, işlemi veya yolu. Daha büyük resimde verimliliğinizi analiz etmek için bir sistem bulunuyor.

İnsanları değil restoranı yönetiyorsunuz

Bir restoran işletmeciliği yapmak zordur elbette ve insanları yönetmekte de zorlanıyorsanız kimi zaman olumsuzluklarla da karşılaşabilirsiniz.

İnsanları yönetmek tek başına işe yaramaz

Gerçekten çok çalışkan insanlar görüyoruz. İşyeri sahipleri yöneticiler ve çalışanlar. Ancak bir restoran için sadece bu yeterli değil. Bir restoran sistemi kurmak, işe odaklanmak ve işi yönlendirmekle ilgili. Aynı zamanda tüm işleyişin mükemmelliğe doğru yol almasını da sağlıyor. Bu durumda sizin işletmenizdeki konumunuz ne olacak? Bir yöneticiyi diğerinden daha iyi yapan şey nedir? Bazı restoran yöneticilerini diğerlerinden daha etkili yapan şey nedir? Gibi soruları daha detaylandırmamız mümkün.

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

Restoran sistemlerini yöneten ve insanları geliştirenler başarılı!

Yöneticilerinizin sistemleri yönetmesini ve ardından çalışanlarınızı sistemlere karşı sorumlu tutmaları için geliştirmelerini istiyorsunuz.

Restoran sistemleri, çatışmayı neredeyse tamamen ortadan kaldırmanıza ve restoranınızı yönetmenizi kolaylaştırmanıza olanak sağlar. Başka bir deyişle, uygulama sistemleri, yapılan insan yönüyle değerlendirildiğinde onların gücünden faydalanmanızı sağlar.

Çalışanlarınızın işlerinin ne olduğunu, nasıl yapılacağını ve ne kadar iyi yapılması gerektiğini bildiklerinde ekibinizin gelişimi başlar. Bunun nedeni, yapmanız gerekenleri yapmak için onlarla savaşmamanız. Artık restoran işletme sistemlerini kullanarak, ekip üyelerinizin benzersiz kılan şeylere odaklanıp yeteneklerini tanımlayabilir ve çalışmalarının restoranın başarısı için kritik olduğu inancını aşılayabilirsiniz.

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

İlerlemenin sistemlerle başladığına dikkat edin

Sistemler olmadan, çoğu restoranın belirli bir kaos seviyesinde faaliyet gösterdiğini ifade edebiliriz. Sipariş, günlük olarak kullanılan sistemler ile birlikte gelir. Düzenin olduğu yerde, her zaman işletmenizi geliştirmek için zaman ve fırsat var.

İşin sırrı insanları yönetmeyi bırakmak! İnsanları işlerini yapmaktan sorumlu tutup standartlara uygun hale getirme sistemleri sağlayan çözümleri uygulayın. Zaten bunun ardından ekibinizi geliştirme yolu açılacak. Sonuçta bu, restoranınızı bir üst seviyeye çıkaran bir hal alacak.

Restoran otomasyon programı kullanmanın hiç bilmediğiniz 3 faydası

Restoran yönetimi eğitimi ve restoranınızdaki sistemlerin nasıl kullanılacağı hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, restoran otomasyon programlarımıza bir göz atmanızı öneriyoruz.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

  • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
  • Stoklarla sınırlıdır.
  • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın