444 85 85
TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
 • ErayTeknolojiAS
 • Yorum yapılmamış
İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

Bu yazımızda sizlere restoran otomasyonu ile ilgili açıklamalar yapacağız. Müşteri memnuniyetine giden bir yol olarak gördüğümüzü restoran otomasyonu sadece müşterilerinizi değil aynı zamanda işletmenizi de memnun ediyor.

Restoran otomasyonu nedir?

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

Yönetilmesi kolay ve işletmenizi başarılı bir şekilde yönetmenin şaşırtıcı avantajlarını sağlayabilecek gelişmiş bir restoran otomasyon sistemi mi arıyorsunuz? Bir kafeterya, yemek köşesi ve restoran veya hatta herhangi bir outlet için her şeyi akıllı bir şekilde yönetmek önemlidir. Doğru Restoran yazılımı türünü seçmek kesinlikle deneyiminizi geliştirmenin doğru yoludur. Çalışmayı kolaylaştıracak bu tür en son restoran yazılımlarıyla ilişkili bir dizi ek fayda var. Böyle gelişmiş bir sistemi kullanmanın bazı avantajları arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, şunlar bulunur:

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu
 1. Windows, Tablet veya PC ile Dahili ve Mobil Sipariş Verme Müşteri Sadakatini Yönetme
 2. Seçilen Öğelerde Otomatik Görünmenin Daha İyi Bir Şeklini Sağlamaya Yardımcı Olur
 3. Makbuzlar ve Mutfak veya Barista Makbuz Yazıcısı veya Yumru Dokunmatik Ekrandaki Adları ve Numaraları Sıralamanıza Yardımcı Olur

Şaşırtıcı ve yönetilmesi kolay bir restoran yazılımı ile ilişkili bir dizi ek avantaj ve özellik elde edeceksiniz. Sizin için uygun olanı seçmeniz, ayrıntıları gözden geçirmeniz ve bir iletişim kurmanız gerekir.

Eray olarak kullanımı kolay ve bir dizi ek özellik ile birlikte gelen gelişmiş yazılım sistemleri ile hem pos Sistemleri hem de restoran yazılımı sunuyoruz. Siparişinizi şimdi verin ve adresinize erişerek alın.

Restoran otomasyon programı müşteri deneyimini öne çıkarır mı?

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

Restoran otomasyon programı satış noktası, arka ofis ve muhasebe gibi sektör için yaratılan en önemli 3 veri yönetim sisteminden birine veya ikisine dayandığı için iyi bir programı tercih etmek hiç kolay değildir. Diğer taraftan bazen de her üçünü de kullanan operatörler her zaman birbirleriyle entegre olabilecek sistemlere sahip olmayabiliyor. Başarılı restoran otomasyon programı, sayılarınızı birden fazla düzeyde kontrol etmeyi, uzun zaman önce sadece kasaları geride bırakan ve makineleri eklemeyi içeren bir görevdir. İşletmelerinin büyük resmini anlayan restoran işletmecileri şimdi, üç sistemin hepsini entegre ederek, işletmelerinin ne kadar iyi performans gösterdiğine dair en net resmi sunar.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Diğer taraftan restoran otomasyon programı sayesinde müşteriler tarafından verilen olumsuz, olumlu veya sıfır geri bildirim, işinizi daha da geliştirmenize yardımcı olacaktır. Restoran otomasyon programı, müşterinin geri bildirimlerinin değerini bilir. Bu nedenle, restoranınızın hizmetlerinin müşteriler tarafından bu konuda nasıl hissettikleri hakkında derecelendirilmesini ve gözden geçirilmesini sağlamak için izin verir.

Diğer taraftan daha hızlı işlemler yapmanıza da olanak sağlar. Zira bugün herkes sabırsız ve müşteriler de öyle. Minimum zamanla, işlerin mümkün olan en kısa sürede yapılmasını istiyoruz. Böylece, böyle yoğun bir halkı memnun ve mutlu etmek için restoran otomasyon programı, tüm işlem sürecini hızlandırmanıza yardımcı olacaktır. Bu, elde tutmalarını da artıran olumlu ve mükemmel bir müşteri deneyimi sağlar.

Restoran otomasyon sistemi daha iyi verimlilik demek

Restoran otomasyon sistemi ile işiniz büyük bir verimlilikle devam edebilir. Böyle bir yazılım sistemini uygulayarak, evrak, envanter, muhasebe vb. Gibi küçük şeyler için artık önemli zamanınızı boşa harcamazsınız. Yazılım, tüm bu işleri halledecek ve restoran işletmenizi bir sonraki seviyeye yükseltmek için stratejileri uygulamaya odaklanmanızı sağlayacaktır.

Restoran otomasyon sisteminin gelişiyle, restoran sahipleri menülerini her zaman ve her yerden kolayca özelleştirebilirler. Müşterilerin hızlı arama ve filtre seçeneğine yardımcı olacak menü gruplarını ve öğelerini değiştirebilir ve değiştirebilirler. Böylece, tüm menüde kolayca gezinebilirler ve tam olarak hangi yemeği aradıklarını bulabilirler.

restoran otomasyonu eray

Perakende ve restoran endüstrilerinin küresel ekonomiye en büyük katkıyı yapan sektörler olduğu göz önüne alındığında her iki sektörde de müşterilerinizi kucaklamak için misafirperverliğiniz önemlidir. Restoran otomasyon sistemi bu yönler için faydalı ve etkili bir araçtır. İşletmenizi yükseltmek ve rakiplerinize hükmetmek için orada. Müşteri ziyaretinizi son derece sofistike ve üretken kılan günlük restoran operasyonlarınızı geliştirir.

Restoran otomasyon sistemleri mükemmel müşteri hizmeti sağlar

Restoranların odak noktası müşterileridir. Ancak ondan da öte sunduğu yiyeceklerdir. Herhangi bir işletme, müşterilerinin memnuniyetsizlik veya üzgün yüzlerle kaçmasına izin vermek istemez. Sahip olduğunuz iş ne olursa olsun, bir restoran, kafe, bakkal, alışveriş istasyonu veya herhangi bir şey olsun, en önemli öncelik mükemmel müşteri hizmeti sunmaktır. Restoran endüstrisinde, egzotik lezzetlerinizin tadına değer veren şey, konuk deneyiminize ve memnuniyetlerine eşit derecede değer vermektir. Onlar sadece yemek ve fatura ödemek için gelmezler. Aynı zamanda mutlak ve dikkat çekici bir yemek deneyimi yaşamak için de ordadırlar. Bu nedenle, bu tür servislerde onlara yardımcı olmak restoran sahibinin sorumluluğundadır.

İşte tam da bu noktada restoran otomasyon sistemleri devreye girer. Müşteri tarafından satın alınan sahip olunan zamanı, faturaları hazırlamayı ve müşterilere ödeme seçeneklerini belirtmeyi içerir. Genel olarak, satın alma ve işlemin yapıldığı zaman ve yeri de sizlere tam olarak sunar.

Restoran otomasyon neleri değiştirdi?

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

Restoran otomasyon sistemi ile işler çok değişti ve elbette bunu da fark ettiniz. Restoran otomasyon deneyimlerini geliştiren müşteriler için son derece sofistike ve kullanışlı yollar getirdi. Ancak, bazılarımızın teknolojik nimetlerin farkında olmadığı ve bu nedenle bu tür yazılım sistemlerinin önemini anlamadığımız söylenir. Ancak, şimdi anlamanın tam zamanı ve müşterinin dinamik doğası ve sürekli artan talepleri üzerinde büyüyen rekabet ve yönetimi yenmek için restorn otomasyon yazılım sisteminin restoran endüstrisinde uygulanması gerekiyor.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Mevcut raporlara göre, küresel restoran otomasyon pazarı 2018 yılında 62.34 milyar dolara ulaştı. Ve uzmanlar, 2019’dan 2025’e kadar % 7.8’lik bir artış olacağını tahmin ediyorlar.

Ayrıca, uzmanlar, işin % 65’inin müşteri elde tutma işleminden geldiğini söylüyor. Sonuç olarak, hem müşterinin taleplerini hem de rekabeti artırmak için müşterinin elde tutma oranını artırmak hayati önem taşımaktadır.

Restoran otomasyonu endüstriye yardımcı oluyor

Restoran otomasyonu daha iyi pazarlama yapmaya yardımcı oluyor. Üst seviye müşteri hizmetleri, müşteri ödemesini tamamladıktan ve restoranınızı bir gülümseme ile terk ettikten sonra uzun süren hizmetlerdir.

Müşterinin adı, e-posta adresi ve iletişim bilgileri gibi gerekli tüm bilgilerini yakalayan bir Restoran otomasyonu yazılım sistemi, restoran yöneticisinin hızlı servislerle müşterilere hizmet etmesini kolaylaştırır. Ayrıca müşterinizin satın alma davranışını bilmenizi sağlar.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Başkalarından daha iyi pazarlama, yalnızca müşteri hizmetlerinizde benzersiz olduğunuzda dikkate alınır ve ilan edilir Restoran otomasyonu sistemi ile, sistemden toplanan verilerle en iyi müşterilerinizin kim olduğunu anlayabilirsiniz. Ve bu müşterileri ödüllendirebilirsiniz, böylece restoranınızı potansiyel rakipler arasından seçmeye devam ederler.

Restoran otomasyonu yazılım sisteminden toplanan müşterinin bilgileriyle pazarlama verimliliğinizi artırabilirsiniz. Ayrıca, toplanan bilgiler size şu konularda yardımcı olacaktır:

 1. Müşterilerin restoranınızda tekrar ziyaret etmesini sağlayın.
 2. Günün menüsü gibi yeni teklifler hakkında pazarlama e-postaları gönderin.
 3. Başarılı restoran tanıtım kampanyaları yürütme.
 4. Müşterileri yaklaşan teklifler ve indirimler konusunda uyar.

Restoran otomasyon programı fırsatlar sunuyor

Restoran otomasyon programı otomatik ödeme sistemleri ile müşteri çıkış süresi yarı yarıya azalıyor.  Ödeme sisteminizi masa kiosklarınızla kolayca otomatikleştirebilirsiniz. Bu durum işletmenizden müşteriler ayrılırken son derece mutlu olmalarını sağlıyor.

Müşterilerinizi olumlu bir notla gönderin. Otomatik bir ödeme sistemi sunun. Daha mutlu olacaklar ve hatta olumlu bir inceleme bırakmaları için teşvik edilecekler. Ayrıca, daha fazla akşam yemeği sunabilmeniz için masalarınız daha erken devredilecek.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Restoran otomasyon programı kullandığınızda, satışlarınızın ve gıda envanterinizin net bir resmini görürsünüz. Yiyecek maliyetlerinizin neden arttığı gibi sorularınızı kolayca cevaplandırabilirsiniz, Sipariş ve stoktaki hataları kontrol edebilirsiniz. Çalışanların çalışma saatlerini izleyebilecek ve günlük işlemleri kolayca denetleyebileceksiniz.

Restoran otomasyon programı, müşterilerin doğrudan siparişlerini mutfağa yerleştirebilecekleri dijital restoran menüsü ile doludur. Kendi seçtikleri lezzetli yemeklerle müşterilerin açlığını tatmin edebilir kullanımı kolay bir uygulamadır. Müşterilerin garsonu beklemeleri gerekmez, bunun yerine doğrudan mutfağaa sipariş verebilirler. Bunun dışında, garsonun siparişleri almasına, birden fazla siparişi yönetmesine ve müşterinin isteğine göre siparişi iptal etmesine yardımcı olur. Restoran otomasyon programı sayesinde, garson birden fazla tablo yönetebilir yanı sıra maksimum müşteri sayısını anlık olarak da görebilir.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Restoran otomasyon sistemleri maliyetleri düşürüyor mü?

Emek maliyetlerindeki dramatik artışlar, kar marjlarının dolar karşısında giderek azalması ve toplam giderlerin giderek artması özellikle restoran endüstrisi üzerinde önemli bir etkiye sahip. Sonuç olarak, restoranlar servis ve yemek kalitesini korurken maliyetleri düşürmeyi amaçlıyor. Bu yüzden restoran otomasyon sistemlerinin en önemli sağladığı az zamanda çok iş yapmak olduğu için etkili bir şekilde verimliliği artırarak maliyetlerin düşmesine katkı sağlıyor.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Cafe restoran otomasyon sistemi seçerken dikkat edilecek hususlar neler?

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi

Cafe ve restoranlar için herhangi bir otomasyon sisteminin temel unsurları, toplama veya teslimat için menü ve sipariş seçenekleridir. Menünüzün kolay erişilebilir olmasına özellikle dikkat etmenizi öneriyoruz. Diğer taraftan menü içerisinde gezinti seçeneklerinin bulunmasından emin olmak gerekiyor. Zira gezinti seçeneklerinin içerisinde genellikle ürün açıklamaları yer alır. Ayrıca porsiyon büyüklüğü ve resimlerle ilgili bilgilerin de yer aldığı bu seçenek bölümüne dikkat etmenizi öneriyoruz. Buradaki seçenek bütünliğü ve aynı zamanda genişlik çok önemli katkılar sağlayacak.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Cafe otomasyonu seçerken en çok dikkat edeceğiniz nokta birkaç tıklama ile aldığınız siparişi ilgili bölüme iletme seçeneğinin olması. Böyle bir seçenek anlık olarak siparişi hazırlamanıza imkan verir. Hızlanmanızı sağlayan bir cafe restoran otomasyon sistemi sizler için karlılık anlamına geliyor.

Cafe ve restoran otomasyonu aynı zamanda sizler için aylık olarak hangi ürünün ne kadar miktarda gittiğine dair bilgiler de vermeli. Bu bağlamda müşteri portföyünüzün genel olarak hangi ürünleri beğendiğini rahatlıkla ortaya koyacaksınız. Ayrıca böyle bir tercih ürün seçeneğini de artırmada sizlere yardımcı olacak.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Cafe otomasyonunda rezervasyon seçeneğinin de bulunması bir başka dikkat etmeniz gereken bir özellik. Zira böyle bir özellikle müşterilerinizi daha rahat yönlendirebileceksiniz. Ayrıca özel gün ve kutlamalarda işletmeniz sıkıntı çekmeden müşterilerin isteğine göre çok rahat bir şekilde hareket edecek.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Restoran otomasyon sistemleri fiyatları bakarken bu özelliğe dikkat

Restoran otomasyon sistemleri  fiyatları bakarken ödeme kanallarını kolaylaştırması ve manyetik kartlarla uyum gibi özelliklere bakın. Ayrıca yazar kasa entagrasyonu ile yemek sepeti entegrasyonuna büyük önem verin.

İlk defa kullanacaklar için 2022 Restoran otomasyonu rehberi
restoran otomasyonu eray

Restoran otomasyon programı fiyat araştırması

Burada sizin için bir fiyat bilgisi vermek istemiyoruz. Zira günden güne değişen farklı fiyatlar söz konusu olduğu için en azından online olarak fiyatlara bakmanızı öneriyoruz.

KURU SABİTLEDİK

Hızlı Satış & Restoran Modüllerinde

Donanım & Terazi Ürünlerinde

15-24 Haziran 2022 tarihleri arasında geçerlidir

1 $ = 15,5 TL

boylam mağaza otomasyonu ve perakende satış yönetim yazılımı program sistemi

BOYLAM YAZILIM

 • Değişiklik yapmak hakkı saklıdır.
 • Stoklarla sınırlıdır.
 • TL ile satılan ürünlerde geçerlidir.

444 85 85

Kapat

Vera & Beko Yazarkasa

Satış & Servisimiz Yoktur

Toshiba & Ingenico Satış

 

Pidion & Profilo Satış-Servis

 

ERAY'da

Eray Teknoloji

Ürün Kataloğu

İNDİR

Sizi Arayalım

Uzmanlarımıza Danışın