TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

Restoran pos sistemi desek ve önde gelen faydalarını bir güzel kaleme alsak iyi olur değil mi? İşte sizlere bu faydaları anlatacağımız kısa bir yazı. Dünyadaki herhangi bir restoran işletmesi, kesintisiz operasyonları sağlamak için çeşitli sistemlerden yararlanır.

Bu yararlanmada kuşkusuz işletmeyi öne çıkarabilecek hususlardan birisi restoran pos sistemi bir diğer ifadeyle ödeme kolaylaştırma sistemi. Bu meslekten olmayanlar için, restoran işletmeciliği karmaşık bulmacanın alakasız bir parçası gibi görünebilir ancak bu sektördeki herhangi bir işletme sahibi size en önemli olanın ne olduğunu hemen söyleyecektir. Oynadıkları hayati rol sayesinde, restoran pos sistemi günümüzde restoranların sorunsuz çalışmasını sağlayan birçok işlevsellik ve özellik sunmakta.

Restoran pos sistemi faydaları nelerdir?

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

Bugün, restoranlar için satış noktası sistemleri, son derece verimli donanım ve yazılımın bir birleşimi, olağanüstü hız ve dinamik yetenekler sunarak, sahiplerin işin her bir yönünü verimli bir şekilde izlemelerini sağlar. Buna ek olarak, envanter, satış ve ödemeler de dahil olmak üzere tüm sektördeki en önemli noktaları düzenlemeye yardımcı olur. Dahası, düzenli işlemler, restoran işletmesinin satışlarda önemli bir artışla birlikte hızlı bir yatırım getirisi elde etmesine yardımcı olur. Bir POS’u restoranınızın operasyonlarına neden entegre etmeniz gerektiğini anlamanıza olanak sağlamak için işte size en önemli avantajlarından bazıları.

POS cihazı nasıl kullanılır?

Hangi POS cihazı varsa hepsi için standart ödeme alma yöntemi vardır. Müşterinin kullandığı kart türüne göre ödeme işlemi yapılır. 
İlk olarak kart müşteriden alınır ve POS cihazı ve kartın özelliğine göre kart cihaza okutulur.
POS cihazı ekranında miktar veya tutar olarak belirtilen ödeme tutarı yazılır ve yeşil butona basılır
Yeşil tuşa basıldıktan sonra ödeme yapacak kişiden şifre istenir
Şifre bilgileri girildikten sonra tekrar yeşil tuşa basılır
Banka ile bağlantı kurulduktan sonra POS cihazından ilk basılan kağıt işletme sahibine kalır
Tekrar yeşil tuşa basılarak alınan ikinci kağıt ise müşteriye verilir. 

Bankadan POS almak için gerekli belgeler nelerdir?

Kimlik aslı ve fotokopisi,
İşletme sahiplerinin kimlik fotokopisi (ortaklı işletmeler için tüm ortakların kimlikleri),
İşletmenin ikamet belgesi,
İşletme ruhsatı,
İşletme vergi levhası,
İşletme veya sahibi adına fatura (elektrik, su vb.),
İmza beyannamesi,
Oda kayıt belgesi,
POS cihazı için başvuruda bulunulması durumunda genel olarak bankalar yukarıdaki belgeleri talep ediyor. Öte yandan banka ile daha önceden çeşitli şekillerde işletmenin bir çalışması oldu ise herhangi bir evrak talebinde de bulunmayabilir. 

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!
restoran pos sistemi

1. Gelişmiş envanter yönetimi

Yanınızda yüksek kaliteli bir POS ile envanterinize tam bir genel bakış sağladığından, stoklarınızı izleme biçiminizi önemli ölçüde iyileştirebilirsiniz. Listenize eklediğiniz ürünleri ve sattığınız ürünleri tarayarak gerçekleştirilir.

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

2. Daha iyi ödeme süreçleri

Nakit işlemleri düşüşte olduğundan, müşterilerinize mobil cüzdanlar, temassız ödemeler, EMV çip kartları ve daha fazlası gibi çeşitli ortamlar ve yöntemler yoluyla ödeme yapma seçeneği sunmanız son derece mantıklı. Modern POS, müşterilerin her türlü yeni ödeme yönteminden faydalanmalarını sağlar ve bu da müşteri memnuniyetinin yanı sıra daha iyi gelir elde edilmesini sağlar.

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

3. Daha detaylı raporlar

Çoğu POS, işletmelerin hızlı bir şekilde veri saklamalarını ve analiz etmelerini sağlayan bulut tabanlı sistemler tarafından desteklenmektedir. Sonuç olarak, restoranlar envanterleri, satışları ve çok daha fazlası hakkında kapsamlı raporlar üretme yeteneği kazanır. Bu raporlar daha sonra hızlı büyümeyi yönlendirmek için içgörü odaklı kararlar almak için kullanılabilir.

4. Artan verimlilik

POS artık ödemeleri kolaylaştırmak için yalnızca sistemlerden çok daha fazlasını ifade ediyor. Diğer şeylerin yanı sıra, restoran çalışanlarını zahmetsizce gözeten zaman tutma araçları gibi kaynaklarla etkin bir şekilde yönetme olanağı sunarlar. Aynı zamanda birçok görevi otomatikleştirerek çalışanların değerli zaman kazanmalarını ve bunun yerine müşteri hizmetleri gibi daha önemli şeylere kendilerini adamalarını sağlar.

Restoran pos sistemi kullanmanın merak edilen 4 faydası!

Günümüz POS çözümü, bir restoran işletmesinin sürtünmesiz operasyonlar için ihtiyaç duyduğu her şeyi sunar. Böylece, Eray’ın sizlere sunduğu  güvenilir bir yazılımla, hayal ettiğinizden, organize ettiğinizden, otomatikleştirdiğinizden ve sizi piyasadaki çağdaşlarınızdan ayrı tutabilecek bir hızda çok daha fazlasını yapabileceksiniz.

Mağaza / Online Alışveriş