TIKLAYIN SİZİ ARAYALIM
Beni Arayın
eray.com.tr > AKADEMİ > Otomasyon > 2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi
  • ErayTeknolojiAS
  • Yorum yapılmamış
2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

Hızlandırılmış ve hızlı büyüyen bir sektörde, restoran işletmesi olarak, restoran yazılımı sistemi bulmak önemlidir. Modern restoran yazılımı, restoran deneyiminin müşteri deneyiminden kullanıcı deneyimine ve idari sorumluluklara kadar işletmenin her yönünü kolaylaştıran bir araç haline geldi.

Restoran yazılımı seçerken nelere dikkat etmeli?

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

Restoran yazılımı değerlendirme sürecinde ilerlerken, seçenekleri karşılaştırırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı önemli faktörler var. Yeni bir sistemin müşterilerinizi, çalışanlarınızı ve karlılığınızı nasıl etkileyeceğini düşünün. Kısa listenizi oluşturan her çözümü test edin veya izleyin ve ekibiniz için en çok önem taşıyan özellikleri arayın.

Restoran adisyon programı nedir?

Restoran programı, genel amacıyla restoranda işlerin yolunda gitmesini düzenlemeye destek sunan, kasa, adisyon, garson takibi yapmaya fayda sağlayan ve böylece restoranın daha sistemli şekilde işlemesini sağlayabilen programdır.

Adisyon yazıcı nedir?

İşletmelerin ticari faaliyetlerini kayıt altında sürdürmelerini sağlayan en önemli teknolojilerden bir tanesi adisyon yazıcı olarak bilinir. Adisyon yazıcı modelleri lokanta, otel, büfe, restoran, beach club, kahve evi, çay evi, kahvaltı salonu ve benzeri çok sayıda işletme tarafından kullanılır.

Adisyon fişini kimler kullanır?

Vergi Usul Kanunu hükümleri uyarınca bilanço veya işletme hesabı esasına göre defter tutan gece kulüpleri, diskotekler, barlar, pavyonlar, gazinolar, meyhaneler, lokantalar, kafeteryalar ve pastane gibi işletmeler adisyon kullanmak mecburiyetindedir.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi
eray

Aşağıdaki yedi alana özellikle dikkat ederseniz işletmeniz için harika bir restoran yazılımına sahip olacaksınız demektir.

1. müşteri deneyimi

Günün sonunda müşterileri mutlu etme işindesiniz. Müşteri deneyimini geliştiren bir Restoran yazılımı sistemine sahip olmak çok önemli. Müşteriler, çekleri sorunsuzca bölebiliyor, çubuk sekmesini taşıyabiliyor, masaları değiştirebiliyor ve ek bir bonus veriyor; sunucunun iPad’i üzerinden koltuklarından doğrudan ödeme yapabiliyor.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

2. Kullanıcı Deneyimi

Personeliniz kişisel yaşamlarında (tabletler, akıllı telefonlar, akıllı televizyonlar, akıllı saatler) gelişmiş yazılımlar kullanmakta. Restoranınıza gelip kötü tasarlanmış, modası geçmiş, yavaş yazılımı kullanmak zorunda kalmanız, hızla hayal kırıklığının önemli bir nedeni olabilir.

Sezgisel, öğrenmesi kolay ve gezinmesi kolay bir Restoran yazılımı sistemi daha iyi bir kullanıcı deneyimi sağlar. Ayrıca, sistemin içinde tam olarak çalışabilecekler, işe girmeyi ve zeminde çalışmayı kolaylaştıracaklar ve bu süreçte bordro otomasyonu ve doğruluğunu artırabilecekler.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

3. Veri Erişimi ve Kontrolü

7 gün 24 saat restoranda olamazsınız, ancak daha eski bir masaüstü tabanlı sistemde olmak zorunda olduğunuzu hissedebilirsiniz. Küçük bir program veya menü güncellemesi yapmanız ve bir hafta sonu veya gece geç saatlerde içeri girmeniz gerektiğinde bu özellikle can sıkıcı bir sorun haline gelebilir. Bunun yerine, herhangi bir cihazdaki herhangi bir konumdan verilerinize erişebilmenizi sağlayacak bir restoran yazılımını seçin. Bir menü güncellemesi, bir planlama çatışması ya da bordro sorunu olsun, nerede olursanız olun gerçek zamanlı olarak tümüyle sorun ile başa çıkmanıza izin verecek bir yazılım sistemini seçin.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

4. Güvenlik

Güvenlik ve bakım, yazılım satıcısıyla yaptığınız anlaşmaya dahil edildiğinde, pahalı bilgi teknolojileri desteği ve manuel güncellemeler bulunmaz. Modern restaurant yazılımı, çalışanların ihmali ve cezai bilgi hırsızlığına karşı koruma sağlamak için otomatik veri yedeklemeleri, özel erişim kontrolleri ve veri şifrelemesine yer verecek. Müşterinizin kredi kartı numaralarının güvende olduğunu ve PCI uyumluluk sorumluluklarınızın da azaldığını bilerek rahat edersiniz.

5. Raporlama

Restoranlar, işlemler ve müşteriler hakkında çok fazla veri oluşturur. Bu verilerin tam değerini almak istiyorsanız, akıllı raporlama ile bir çözüme ihtiyacınız var. Gerçek zamanlı raporlar oluşturmanıza ve işiniz için hangi ölçümlerin önemli olduğunu incelemenize izin veren restaurant yazılımını arayın. Hangi ürünlerin hangi saatlerde ve günlerde en iyi sattığını ve hangi bölümlerin en karlı olduğunu görebileceksiniz. Ayrıca, personelinizin nasıl performans gösterdiğine, gerçek işçilik maliyetlerinize, gıda maliyetlerinize ve yeni müşterilerin akışına ilişkin daha iyi bir anlayışa sahip olacaksınız.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

6. Envanter

Sürpriz değil – restoranlar çok ince kenar boşluklarıyla çalışmak zorunda. Envanter yönetiminizi basitleştiren bir restaurant yazılım sistemi arayın. Malzemelerinizi ve ürünlerinizi kolayca izleyebilmeli ve her şeyin nereye gittiğine bir göz atmalısınız. Yalnızca envanterinizde neler olup bittiğini daha iyi anlamakla kalmaz, aynı zamanda bir sipariş verme zamanı geldiğinde veya belirli maddeleri yeniden sipariş etme zamanını kısalttığınızda daha iyi iletişim kurabilirsiniz.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

7. Hız

Günün sonunda, ne tür bir restoran işletiyor olursanız olun, servis hızı çok önemlidir. Gelir kazanma fırsatınızı en üst düzeye çıkarmak için yalnızca çok az zamanınız var. Bu, yemek sürecinin her adımında mümkün olan en kısa sürede ilerlemek, aynı zamanda müşteriler, kesintisiz personel, bar çalışanları, aşçılar ve yöneticiler için kusursuz bir deneyim sunmak demektir. İstediğiniz son şey, bu işlemi yavaşlatan bir restaurant yazılım sistemi olur.

2022 yılında işyeri açacaklar için Restoran yazılımı rehberi

Son olarak restaurant yazılım sistemini seçerken bir sorun hissettiğiniz zaman sizin için hemen sorunlarınız çözecek olan bir teknik desteğe kolayca ulaşabilmeniz son derece önemli. Siz de eğer bir restoran işletmeciliği  yapıyorsanız bir yazılım seçeceğiniz zaman değerlendirme sürecinde bu yedi noktayı muhakkak göz önünde bulundurun. Böylelikle hem siz hem de işletmeniz rahat etsin.

Mağaza / Online Alışveriş